УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2012 р.Справа № 2а-1670/658/12 Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Бершова Г.Є.
Суддів: Катунова В.В. , Ральченка І.М.
за участю секретаря судового засідання Галан О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Полтави на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 27.02.2012р. по справі № 2а-1670/658/12
за позовом Дочірнього підприємства "Гермес" Товариства з обмеженою відповідальність "Компанія "Приват - Плюс"
до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Полтави
про стягнення коштів,
ВСТАНОВИЛА:
06 лютого 2012 року Дочірнє підприємство " Гермес " Товариства з обмеженою відповідальністю " Компанія " Приват - Плюс "звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві про стягнення помилково сплачених страхових внесків на загальну суму 30787,47 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що протягом 2008 - 2010 років позивач перебував на обліку в УПФ Київського району в м. Полтаві та сплачував страхові внески в загальному порядку. Разом з цим позивач був зареєстрований платником єдиного податку та сплачував єдиний податок, 42% з яких підлягає відрахуванню до Пенсійного фонду. Згідно додатку 4 А до довідки № 306 від 09.11.2011 року про перевірку позивача за ДП «Гермес» товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Приват Плюс» рахується переплата в сумі 30787,47 грн.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 27.02.2012 року задоволено позов в повному обсязі.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій посилаючись на прийняття оскаржуваного рішення з порушенням норм матеріального і процесуального права, просить суд апеляційної інстанції оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову постанову суду, якою відмовити в задоволені позовних вимог.
Представник відповідача у судовому засідання апеляційної інстанції підтримав апеляційну скаргу в повному обсязі.
Представник позивача у судовому засідання апеляційної інстанції заперечував проти задоволення апеляційної скарги.
У відповідності до ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши постанову суду першої інстанції, дослідивши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судовим розглядом встановлено, що 20.11.2008 року дочірнє підприємство «Гермес» Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Приват Плюс» (далі ДП «Гермес») взято на облік Управлінням Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві.
В перевіряємому періоді з 2008 по 2010 рік ДП «Гермес» перебувало на спрощеній системі оподаткування.
В періоді з грудня 2008 року по грудень 2010 року позивач подавав звіти та сплачував страхові внески до Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві
Разом з цим, ДП «Гермес» сплачував єдиний податок, 42 % якого надходить до органів Пенсійного фонду України.
Згідно довідки Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві № 306 від 09.11.2011 про результати позапланової перевірки ДП «Гермес» ТОВ «Компанія «Приват Плюс» не виявлено порушень правильності нарахування та сплати страхових внесків за період з 20.11.2008 року по 30.09.2011 року. При цьому, згідно додатку 4 А до довідки ДП «Гермес» повинно було сплатити 81163,26 грн., а фактично сплатило 111 950, 73 грн., відхилення склало 30787,47 грн.
Карткою особового рахунку страхувальника ДП «Тор» ТОВ «Компанія «Приват Плюс», наданою відповідачем, також підтверджується переплата в сумі 30787,47 грн.
Позивач, 10 жовтня 2011 року звернувся до УПФ Київського району в м. Полтаві із заявою за вих. № 23 про повернення надлишково сплачених коштів зі сплати страхових внесків в сумі 30787,47 грн.
14.11.2011 року УПФ Київського району в м. Полтаві надіслало відповідь за № 8781/03-13, якою відмовило в поверненні коштів позивачу у зв'язку з тим, що при звірці з органами ДПІ не виявлено помилково або надміру сплачених сум єдиного податку, а тому правові підстави для повернення коштів відсутні.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції дійшов до висновку, що дочірнім підприємством «Гермес» ТОВ «Компанія «Приват Плюс» в період з грудня 2008 року по грудень 2010 року зайво сплачено страхових внесків в сумі 30787,47 грн., що підтверджується додатком 4 А до довідки № 306 від 09.11.2011 року про перевірку позивача, карткою особового рахунку страхувальника, а відповідач безпідставно відмовляється повертати кошти.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції виходячи з наступного.
Як встановлено приписами ст. 19 Конституції України відповідач - суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" страхувальниками відповідно до цього Закону є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Згідно із ч. 3 ст. 15 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що страхувальники зобов`язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч. 13 ст. 20 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" суми надміру сплачених чи помилково сплачених страхових внесків до солідарної системи повертаються страхувальникам або за їх згодою зараховуються в рахунок майбутніх платежів страхових внесків у порядку і в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду. Зазначене положення міститься і у пункті 11.17 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.
Згідно із п. 2 Указу Президента України від 03.07.1998 р. № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку у таких розмірах: до Державного бюджету України - 20 відсотків; до місцевого бюджету - 23 відсотки; до Пенсійного фонду України - 42 відсотки; на обов'язкове соціальне страхування - 15 відсотків (у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення - 4 відсотки) для відшкодування витрат, які здійснюються відповідно до законодавства у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а також витрат, зумовлених народженням та похованням.
Відповідно до п. 7 Постанови правління Пенсійного фонду України "Про затвердження Порядку ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження платежів зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів" від 19 січня 2002 року № 2-4 встановлено, що облік сум переплати за платежами, які на певну дату надійшли понад зобов'язання, визначені як безпосередньо у звітності платника, так і за іншими документами, здійснюється органом Пенсійного фонду України в особових рахунках платників у графі "Переплата". Повернення платнику зайво або помилково внесених сум платежів до Пенсійного фонду України або зарахування переплат у рахунок сплати інших платежів в особових рахунках платників проводиться органом Пенсійного фонду України на підставі заяви платника. Надміру сплачені суми платежів, що обліковуються в особових рахунках платників більше 1095 днів без руху (відсутні нарахування або зменшення та сплата), за умови відсутності заяви платника про повернення зараховуються до бюджету відповідного органу Пенсійного фонду України. Зарахування здійснюється на підставі висновку, складеного органом Пенсійного фонду України.
Відповідно до Порядку зарахування, розмежування і обліку податку суб'єктів малого підприємництва, затвердженого наказом Головного управління Державного казначейства України від 29.12.1998 року № 107, що діяв під час сплати позивачем єдиного податку, розмежування та перерахування коштів місцевим бюджетам та позабюджетним фондам здійснюють органи Державного казначейства України за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, що сплачує єдиний податок.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього ж Кодексу.
Колегія суддів вважає, що відповідачем не надано належних доказів відсутності підстав для стягнення зайво сплачених коштів.
За таких обставин, колегія суддів підтверджує, що при прийнятті судового рішення у справі суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Полтави залишити без задоволення.
Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 27.02.2012р. по справі № 2а-1670/658/12 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис)Бершов Г.Є. Судді (підпис) (підпис) Катунов В.В. Ральченко І.М. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Бершов Г.Є.
Повний текст ухвали виготовлений 21.05.2012 р.
Суд | Харківський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2012 |
Оприлюднено | 11.06.2012 |
Номер документу | 24513906 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський апеляційний адміністративний суд
Бершов Г.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні