ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
12.06.2012Справа №5002-32/1624-2009
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Чорномор" (97420, АР Крим, м. Євпаторія, пер. Товарний, 9а , ідентифікаційний код 34192871)
до відповідача фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1)
про стягнення 237 084,11 грн.
Суддя господарського суду
Автономної Республіки Крим Гризодубова А.М.
ПРЕДСТАВНИКИ|:
Від сторін - не з'явився.
Обставини справи: Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Чорномор" звернулося до Господарського суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 пр стягнення з відповідача суму штрафних санкцій - пеню у сумі 7136,8 грн., штраф у сумі 29089,49 грн. суму боргу з урахуванням індексу інфляції та 3 % річних у розмірі 174785,49 грн., збитки у сумі 26072, 32 грн., всього 237084,11 грн., також просить стягнути судові витрати.
Рішенням господарського суду Автономної Республіки Крим від 23.05.2012р. в позові відмовлено.
05.06.2012р. відповідач звернувся із клопотанням про роз'яснення рішення в порядку статті 89 Господарського процесуального кодексу України з приводу зміни прізвища головуючого судді.
Відповідно до частини 1 статті 89 Господарського процесуального кодексу України суддя за заявою сторони чи державного виконавця роз'яснює рішення, ухвалу, не змінюючи при цьому їх змісту, а також за заявою сторони або за своєю ініціативою виправляє допущені в рішенні, ухвалі описки чи арифметичні помилки, не зачіпаючи суті рішення.
Роз'яснення рішення, ухвали - засіб виправлення недоліків судового акта, який полягає в усуненні неясності судового акта.
Із заявою про роз'яснення рішення, ухвали можуть також звернутися треті особи, прокурор, який брав участь у справі. Суд не має права роз'яснювати рішення, ухвалу з власної ініціативи.
Роз'яснюючи рішення, ухвалу, господарський суд не вправі змінювати зміст рішення, ухвали, тобто не має права змінювати:
- відомостей, викладених у рішенні відповідно до вимог статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
- відомостей, викладених в ухвалі відповідно до вимог статті 86 Господарського процесуального кодексу України.
Тож у вирішенні питання про межі, в яких суд вправі діяти, надаючи роз'яснення рішення, ухвали, слід виходити з приписів ст. ст. 84, 86 Господарського процесуального кодексу України щодо змісту рішення, ухвали.
Отже, роз'яснення рішення, ухвали - це викладення рішення ухвали у більш ясній і зрозумілій формі.
Проте, заявник в заяві про роз'яснення рішення суду просить суд роз'яснити питання зміни фамілії головуючого судді.
У відповідності до статті 19 Господарського процесуального кодексу України суддею є посадова особа господарського суду. Процесуальний статус судді визначається Законом України "Про судоустрій і статус суддів" та цим Кодексом.
Справи у місцевих господарських судах розглядаються суддею одноособово. Будь-яку справу, що відноситься до підсудності цього суду, залежно від категорії і складності справи, може бути розглянуто колегіально у складі трьох суддів, як то передбачає статті 4-6 Господарського процесуального кодексу України.
У відповідності до пункту 1 статті 51 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддею є громадянин України, який відповідно до Конституції України та цього Закону призначений чи обраний суддею, займає штатну суддівську посаду в одному з судів України і здійснює правосуддя на професійній основі.
Під час розгляду справи головуючий суддя Барсукова Анастасія Миколаївна змінила прізвище в поряду статті 35 Сімейного кодексу України на Гризодубову. Отже в даному випадку не мало місце зміни складу суду. Посилання заявника на відсутність будь-яких пояснень щодо зміни прізвища в матеріалах справи є нормативно необґрунтованими, оскільки Господарський процесуальний кодекс України, яким керується суд в своїй діяльності, не містить вказівок щодо необхідності винесення судом будь-яких процесуальних документів з цього приводу. А вимога про надання пояснень від суду щодо зміни його сімейного стану взагалі може трактуватись, як неповага, оскільки діюче Законодавство не наділяє сторін правом звертатись до суду із такою вимогою.
Вищий господарський суд України зазначив в пункті 17 Постанови Пленуму № 6 від 23.03.2012р. «Про судове рішення», що здійснюючи роз'яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або про роз'яснення мотивів прийняття рішення, господарський суд відмовляє в роз'ясненні рішення.
Заявник піднімає питання про роз'яснення фактів, які не торкаються предмета дослідження в рамках господарської справи, а отже в розумінні статті 89 Господарського процесуального кодексу, роз'ясненню не підлягають.
Керуючись статтями 86, 89 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про роз'яснення з питання зміни прізвища головуючого судді відмовити.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Гризодубова А.М.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2012 |
Оприлюднено | 15.06.2012 |
Номер документу | 24597837 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Гризодубова А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні