9/595-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
24.11.08 Справа №9/595-08.
Суддя господарського суду Сумської області Лущик М.С. розглянувши матеріали справи
За позовом: Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації “Сумигаз”
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Ворожбянське”
Про стягнення 4 683 грн. 00 коп.
за участю представників сторін:
Від позивача – Шаповал С.В. довіреність № 37/148 від 25.12.2007 року.
Від відповідача - Коритник О. М. Довіреінсть б/н від 02.10.2008 року.
Суть спору: Позивач просить суд стягнути з відповідача суму попередньої оплати в розмірі 4 683 грн. 00 коп. та судові витрати пов'язані з розглядом справи.
Відповідач згідно відзиву на позовну заяву проти позову заперечує та просить суд відмовити позивачеві в задоволенні позовних вимог, на підставі того, що позивачем пропущено загальний строк позовної давності.
24.11.2008 року сторонами подано клопотання про продовження строку розгляду справи на більш тривалий час.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив:
24.11.2008 року Товариство з обмеженою відповідальністю “Ворожбянське» подало до суду зустрічний позов, згідно якого просить суд постановити рішення, яким визнати, що між ТОВ «Ворожбянське» та ВАТ «Сумигаз» було укладено договір безповоротної матеріальної допомоги, строк позовної давності по якій минув.
Згідно п.2 ст. 60 Господарського процесуального кодексу Подання зустрічного позову провадиться за загальними правилами подання позовів.
Розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви, суд встанови, що вона підлягає поверненню на підставі п. 1 ст. 63 Господарського –процесуального кодексу України.
Згідно п. 1 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором чи його заступником, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.
Статтею 246 Цивільного кодексу України передбачено, що довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами, та скріплюється печаткою цієї юридичної особи.
Як вбачається з довіреності представника позивача Коритник О.М. від 24.11.2008 року, вона підписана засновником ТОВ «Ворожбянське» Косаговим М.М. Доказів того, що зазначена особа уповноважена на підпис довіреностей її установчими документами, позивач суду не надав.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що зустрічний позов підписаний не уповноваженою особою, а тому підлягає поверненню на підставі п. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
Для вирішення справи по суті у сторін необхідно витребувати додаткові докази і матеріали, на підставі чого суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.
Керуючись ст. ст. 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Ворожбянське» зустрічний позов б/н від 24.11.2008 року на 1 арк. з додатками на 4-х аркушах, в тому числі фіскальний чек № 8468 від 24.11.2008 року, банківська квитанція № 116 від 22.11.2008 року про сплату державного мита в розмірі 85 грн. 00 коп., банківська квитанція № 120 від 22.11.2008 року про сплату 118 грн. 00 коп. витрат на інформаційно – технічне забезпечення судового процесу
2. Відкласти розгляд справи на 11.12. 2008 року 10 год. 45 хв.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, проспект Шевченка, 18/1, 1-й поверх, каб. 113-114.
3. Зобов'язати позивача надати не пізніше чим за три дні до судового засідання – письмові обґрунтування своєї позиції по справі з урахуванням відзиву на позовну заяву відповідача.
4. Зобов'язати сторін - провести спільну звірку взаємних розрахунків, для чого представника позивача зобов‘язати з‘явитися до відповідача і скласти з представником відповідача спільний двосторонній акт звірки взаєморозрахунків, з зазначенням періодів (місяців) виникнення заборгованості та фактичних оплат відповідачем цієї заборгованості, визначивши на підставі первинних документів та облікових даних сторін узгоджену обґрунтовану єдину суму заборгованості, що існує фактично на даний час; подати суду спільний двосторонній акт звірки розрахунків з узгодженою ними єдиною сумою не пізніше чим за три дні до судового засідання .
5. Зобов'язати відповідача – створити належні умови для проведення звірки та прийняти участь у звірці і складанні акту звірки,та надати не пізніше чим за три дні до судового засідання докази того,що доручення на ім'я Коритника О.М. підписане уповноваженою особою.
6. Попередити сторони, що якщо витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами ( ст. 75 Господарського процесуального кодексу України).
7. Явку представників сторін в судове засідання визнати обов'язковою.
8. Ухвалу надіслати сторонам.
СУДДЯ М.С. ЛУЩИК
Примітка: звернути увагу сторін на те, що суд має право стягнути в доход державного бюджету з винної сторони штраф у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за не надіслання у встановлений строк відзиву на позовну заяву або витребуваних господарським судом матеріалів, а також за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону (п. 5 ст. 83 ГПК України).
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2008 |
Оприлюднено | 10.12.2008 |
Номер документу | 2469130 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Лущик М.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні