9/183-08
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
28 листопада 2008 р. № 9/183-08
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого, суддісуддівКота О.В.,Владимиренко С.В.,Шевчук С.Р.
розглянувши касаційну скаргуКиївської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів
на рішення господарського суду Київської області від 01.07.2008 р. тапостанову Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 16.09.2008 р. у справі № 9/183-08
за позовомКиївської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів
доБілоцерківської міської ради Київської області
третя особаКолективне підприємство "Білоцерківський домобудівельний комбінат"
проскасування рішення Білоцерківської міської ради та зобов'язання укласти договір оренди
встановив:
Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХП1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Згідно частини 4 статті 111 ГПК України, якою встановлено форму і зміст касаційної скарги, до скарги додаються, зокрема, докази сплати державного мита .
Виходячи зі змісту наведених норм, особа, яка оскаржує судове рішення, повинна надавати суду прямий доказ, який однозначно свідчив би про оплату державного мита.
Згідно п. 13 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої Наказом ГДПІ України № 15 від 22.04.1993 р., державне мито, що справляється з касаційних скарг на рішення та постанови господарських судів, заяв про їх перегляд за нововиявленими обставинами, зараховується до державного бюджету України.
Пункт 14 вказаної Інструкції встановлює, що при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчиняється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту "Зараховано в дохід бюджету ___ грн. (дата)". Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відтиском печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.
Подані скаржником докази справлення державного мита не відповідають наведеним нормам п. 14 Інструкції.
Крім того, проаналізувавши реквізити, зазначені у квитанції про сплату державного мита, колегія суддів дійшла висновку про їх невідповідність реквізитам для зарахування державного мита, встановленим Головним управлінням Державного казначейства України з 12.02.2007 р.
З урахуванням зазначених норм, подана Київською обласною організацією Всеукраїнської спілки автомобілістів квитанція не може вважатись належним доказом сплати державного мита.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 1113 касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджуються сплату державного мита у встановлених порядку і розмірі.
Разом з тим, касаційна інстанція зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 1113 ГПК України скаржник не позбавлений можливості повторного подання касаційної скарги після усунення зазначених недоліків в загальному порядку, тобто з дотриманням вимог процесуального законодавства, зокрема, приписів розділу ХІІ-1 ГПК України.
Керуючись статтями 86, 111, пунктами 4 частини 1 статті 1113, статтями 1115, 1117 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
у х в а л и в :
Касаційну скаргу Київської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів на рішення господарського суду Київської області від 01.07.2008 р. та постанову Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 16.09.2008 р. у справі № 9/183-08 повернути скаржнику.
Головуючий, суддя О. Кот
Судді: С. Владимиренко
С. Шевчук
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2008 |
Оприлюднено | 10.12.2008 |
Номер документу | 2470223 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Київський міжобласний апеляційний господарський суд
Рудченко С.Г.
Господарське
Вищий господарський суд України
Кот O.B.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні