Постанова
від 12.06.2012 по справі 20/1901-10
РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

12 червня 2012 року Справа № 20/1901-10

Рівненський апеляційний господарський суд у складі колегії:

Головуючого судді Саврій В.А.

судді Мельник О.В. ,

судді Дужич С.П.

при секретарі судового засідання Бугай Н.С.

розглянувши апеляційну скаргу Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш Дім", м. Хмельницький

на ухвалу господарського суду Хмельницької області від 19.01.12 р.

у справі № 20/1901-10 (суддя Гладій С.В.)

за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш Дім", м. Хмельницький

до Публічного акціонерного товариства "Фірма Хмельницькбуд", м. Хмельницький

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку №9 по вул. М.Рибалко, 9 "Юлія",

м. Хмельницький

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Хмельницька міська рада,

м. Хмельницький

про визнання недійсним акту передачі житлового комплексу від 26.03.2008 р.

за участю представників сторін:

позивача - не з'явився

відповідача - не з'явився

відповідача - не з'явився

третя особа - не з'явився

До початку розгляду справи розпорядженням голови Рівненського апеляційного господарського суду від 12.06.2012 року змінено склад суду у даній справі. Визначено колегію суддів у складі: головуючий суддя Саврій В.А., суддя Дужич С.П., суддя Мельник О.В.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 19.01.2012 року у справі №20/1901-10 припинено провадження у справі за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш Дім" м. Хмельницький до 1. Публічного акціонерного товариства "Фірма Хмельницькбуд" м. Хмельницький до 2. Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку №9 по вул. М. Рибалко, 9 "Юлія" м. Хмельницький про визнання недійсним акту передачі житлового комплексу від 26.03.2008 р. за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Хмельницька міська рада м. Хмельницький . (арк. справи 58)

Не погоджуючись з винесеною ухвалою, скаржник - ОСОБА_2 звернулася до суду із апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Хмельницької області від 19.01.2012 року у справі №20/1901-10. (арк. справи 70-71)

Мотивуючи апеляційну скаргу, скаржник зазначає, що оскаржувана ухвала є незаконною та винесена з порушенням норм процесуального права. Зокрема, скаржник зазначає, що суд першої інстанції виніс ухвалу з порушенням вимог ст. 78 ГПК України, та не перевірив повноваження особи, яка подала заяву про відмову від позову. Крім того, суд першої інстанції виніс ухвалу за відсутності сторін, які не повідомлені належним чином про місце засідання суду, що є підставою для скасування вищезазначеної ухвали.

Ухвалою суду від 31.05.2012 року дану апеляційну скаргу прийнято до провадження та призначено розгляд скарги на 12.06.2012 року.

У судове засідання 12.06.2012 року представники позивача, відповідачів та третьої особи не з'явилися, хоча про дату, час та місце судового засідання були повідомлені своєчасно та належним чином.

Від відповідача -ПАТ «Фірма Хмельницькбуд»на адресу суду надійшов відзив на апеляційну скаргу в якій останній не погоджується з апеляційною скаргою з наступних підстав.

Апеляційна скарга подана не уповноваженою особою. Так, відповідно до протоколу №5 засідання зборів мешканців будинку по АДРЕСА_1 від 12.03.2011р., збори мешканців виразили недовіру колишньому голові ОСББ «Наш дім»ОСОБА_2 та припинили її повноваження, та зобов'язали в строк до 26 березня 2011 року передати установчі документи, печатку та всю фінансову документацію. Таким чином, повноваження ОСОБА_2 як голови ОСББ «Наш дім»припинились з березня 2011 року.

Відповідно до ст.91 ГПК України, право апеляційного оскарження мають сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки. Згідно ст. 21 ГПК України, стороною - позивачем у справі є підприємства та організації, що подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідно до ст.28 ГПК України, справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника. Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.

Відповідно до протоколу засідання зборів мешканців будинку по АДРЕСА_1 та протоколу №6 Загальних зборів членів ОСББ «Наш дім»по АДРЕСА_1 від 19.03.2011 року повноваження ОСОБА_3 як голови ОСББ «Наш дім»припинені, а головою ОСББ «Наш дім» обрано ОСОБА_4 Відповідно до ст.97 ГПК України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо апеляційна скарга підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено. Тому відповідач вважає, що апеляційна скарга, подана ОСОБА_2 підлягає поверненню без розгляду.

Враховуючи приписи ст. 101 ГПК України про межі перегляду справ в апеляційній інстанції та той факт, що неявка в засідання суду представників сторін, належним чином та відповідно до законодавства повідомлених про дату, час та місце розгляду справи, не перешкоджає перегляду оскарженого судового акту, судова колегія вважає за можливе розглянути апеляційну скаргу за відсутності представника позивача, відповідачів та третьої особи

Розглядом матеріалів справи встановлено :

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, об'єднання співласників багатоквартирного будинку "Наш дім" звернулось до господарського суду Хмельницької області з позовом до Публічного акціонерного товариства "Фірма Хмельницькбуд", м. Хмельницький, Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку №9 по вул. М.Рибалко, 9 "Юлія" за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Хмельницька міська рада про визнання недійсним акту передачі житлового комплексу від 26.03.2008 року.

Позивач стверджує, що власниками квартир будинку АДРЕСА_1 було створено об»єднання співвласників багатоквартирного будинку «Наш Дім»по АДРЕСА_1. Державна реєстрація об»єднання відбулась 18.09.2009 року. 23 березня 2010 року ОСББ «Наш Дім»звернулось з листом до ПАТ «Фірма Хмельницькбуд»з проханням здійснити передачу будинку АДРЕСА_1 на баланс ОСББ «Наш Дім».

09 квітня 2010 року ПАТ «Фірма Хмельницькбуд»своїм листом повідомило, що житловий комплекс переданий на баланс ОСББ «Юлія».

Згідно з актами прийому-передачі квартир, забудовник ВАТ «Фірма Хмельницькбуд»передала квартири власникам квартир. Балансоутримувачем житлового комплексу АДРЕСА_1, оскільки це новозбудований будинок, була фірма забудовник, тобто ВАТ «Фірма Хмельницькбуд». Відповідно до ст. 11 Закону України «Про об»єднання співвласників багатоквартирного будинку»у разі якщо у новозбудованому будинку власники квартир, приміщень, протягом двох місяців після підписання акта державною приймальною комісією не створюють об»єднання і не приймають на баланс основні фонди, міська рада може своїм рішенням призначити балансоутримувача.

Призначений балансоутримувач здійснює свої повноваження по забезпеченню управління будинком до прийняття будинку на баланс об»єднання.

На думку позивача ВАТ «Фірма Хмельницькбуд»повинна була звернутись до власників квартир з пропозицією створення товариства співвласників і, якщо власники квартир в двохмісячний термін не створили б таке товариство, то фірма повинна була звернутись до міської ради з проханням прийняти рішення з питання призначення балансоутримувача, або ж «Фірма Хмельницькбуд»повинна була залишитись балансоутримувачем до моменту створення власниками квартир товариства.

У судовому засіданні 30.11.2010 року для з'ясування питання щодо дійсного проведення зборів власників 72- квартирного будинку щодо вступу в ОСББ "Юлія" та з метою з'ясування факту підроблення протоколу установчих зборів №1 від 12.03.2008 р. було зупинено провадження у справі №20/1901-10 та направлено матеріали справи до прокуратури Хмельницької області для проведення перевірки відповідно до ст. 97 Кримінально процесуального кодексу України. (а.с. 36).

26.01.2011 року на адресу господарського суду Хмельницької області прокуратурою м. Хмельницького було надіслано матеріали перевірки у справі №20/1901-10, а саме додано копію постанови прийняту ДІМ Хмельницького УМВС України в Хмельницькій області капітаном міліції Тютиком І.В. про відмову в порушенні кримінальної справи від 02.12.2011р. на підставі п. 2 ст. 6 КПК України за відсутністю складу злочину, передбаченого ст. 358 КК України. (а.с. 42-43).

Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 03.01.2012 року поновлено провадження у справі №20/1901-10 та призначено до розгляду на 19 січня 2012 року (а.с. 44,).

19.01.2012 року на адресу господарського суду Хмельницької області від голови правління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім" ОСОБА_4 було надіслано відзив на позов в якому, просив суд прийняти відмову від позову у зв'язку з прийняттям 19.03.2011р. рішення загальних зборів членів ОСББ "Наш дім" по АДРЕСА_1 щодо обрання нового голови правління ОСББ "Наш дім" та відмови позивача - ОСББ "Наш дім" від позову. (а.с. 50).

Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 19.01.2012 року провадження у справі №20/1901-10 припинено згідно п. 4 ст. 80 ГПК України.

Мотивуючи винесену ухвалу, суд першої інстанції зазначив, що відмова позивача від позову не порушує чиї - небудь права та охоронювані законом інтереси та відповідає вимогам чинного законодавства.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, наявні в ній докази, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, Рівненський апеляційний господарський суд прийшов до висновку про наступне:

Відповідно до вимог статті 385 Цивільного кодексу України власники квартир для забезпечення експлуатації багатоквартирного житлового будинку, користування квартирами та спільним майном житлового будинку можуть створювати об'єднання власників квартир (житла). Об'єднання власників квартир є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначає закон України "Про об»єднання співвласників багатоквартирного будинку", статтею 6 якого визначено порядок створення об»єднання, скликання і проведення установчих зборів об»єднання. Зокрема, об'єднання може бути створене в будинку будь-якої форми власності з числа тих, хто приватизував або придбав квартиру, а також власника будинку або його уповноваженої особи, власників жилих приміщень, а також власників нежилих приміщень. Для створення об'єднання скликаються установчі збори. Скликання установчих зборів здійснюється власником будинку або ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень. Повідомлення про проведення установчих зборів направляється власником будинку або ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному власнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного. Час і місце проведення обираються зручними для більшості можливих учасників зборів. Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх власників або їх уповноважених осіб. У голосуванні беруть участь власники (їх уповноважені особи), які присутні на установчих зборах. Кожний власник на установчих зборах має один голос, незалежно від площі та кількості квартир або приміщень, що перебувають у його власності. Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Рішення оформлюється особистим підписом кожного, хто проголосував, у протоколі із зазначенням результату голосування ("за" чи "проти"). Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин присутніх осіб, які мають право голосу. Установчі збори правомочні, якщо на них присутні більше п'ятдесяти відсотків власників. У разі відсутності кворуму ініціатор призначає нову дату, місце і час проведення установчих зборів. Новопризначені установчі збори можуть бути скликані не раніш як через 14 діб з дня зборів, що не відбулися. Установчі збори приймають рішення про створення об'єднання і затверджують його статут.

Відповідно до вимог статті 7 закону України "Про об»єднання співвласників багатоквартирного будинку" статут об'єднання складається відповідно до Типового статуту, який затверджує спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань містобудування та житлової політики. У статуті має бути визначено таке: назва і місцезнаходження об'єднання; мета створення, завдання та предмет діяльності об'єднання; перелік майна, що перебуває у спільній сумісній власності (неподільного майна), права та обов'язки членів об'єднання щодо цього майна; перелік майна, що перебуває у спільній частковій власності (загального майна), права та обов'язки членів об'єднання щодо цього майна; статутні органи об'єднання, їхні повноваження та порядок формування; порядок скликання та проведення загальних зборів; періодичність проведення зборів; порядок голосування на зборах та прийняття рішень на них; перелік питань, для вирішення яких потрібна кваліфікована більшість голосів; джерела фінансування, порядок використання майна та коштів об'єднання; порядок прийняття кошторису, створення та використання фондів об'єднання, включаючи резервні, а також порядок оплати спільних витрат; порядок та умови укладення договорів між об'єднанням та кожним власником квартири, приміщення; перелік питань, які можуть вирішуватися зборами представників; порядок прийняття у члени об'єднання та виключення з нього; права і обов'язки членів об'єднання; відповідальність за порушення статуту та рішень статутних органів; порядок внесення змін до статуту; підстави та порядок ліквідації, реорганізації (злиття, поділу) об'єднання і вирішення майнових питань, пов'язаних з цим. Статут може містити також інші положення, що є істотними для діяльності об'єднання.

10 серпня 2009 року було прийнято рішення установчих зборів власників квартир і нежилих приміщень будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, щодо створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та ухвалено назву об'єднання "Наш дім". Крім цього, на вказаних зборах затверджено статут об'єднання, проведено вибори правління, голови правління та ревізійної комісії, , що підтверджується протоколом №1. Головою правління обрано ОСОБА_2

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім" по АДРЕСА_1 зареєстроване рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 18.09.2009 року, видано Свідоцтво НОМЕР_1 про державну реєстрацію юридичної особи - об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім" по АДРЕСА_1.

29.10.2010р. ОСББ "Наш дім" в особі голови правління ОСОБА_2 звернулася до господарського суду Хмельницької області із позовною заявою, в якій просила визнати недійсним акт від 26.03.2008 року передачі житлового комплексу АДРЕСА_1 з балансу ВАТ «Фірма Хмельницькбуд»на баланс ОСББ «Юлія»

19.01.2012 року на адресу господарського суду Хмельницької області від голови об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім" ОСОБА_4 було надіслано заяву про відмову від позову.

Відповідно до ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, позивач має право відмовитись від позову повністю або частково.

На підтвердження своїх повноважень до заяви додано копію протоколу № 5 від 12.03.2011 року, де зазначалося про висловлення недовіри голові об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, відкликання ОСОБА_2 від виконання обов'язків голови правління ОСББ "Наш дім" та копію протоколу №6 від 19.03.2011р. засідання членів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім", згідно з яким обрано головою правління ОСББ "Наш дім" ОСОБА_4 (а.с.53-55).

Згідно Статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім", який не суперечить наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 27 серпня 2003 року N 141 "Про затвердження Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та Типового договору відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя " передбачено, що органами управління об'єднання є загальні збори його членів, правління та ревізійна комісія об'єднання; вищим органом управління об'єднання є загальні збори; загальні збори скликаються і проводяться згідно з вимогами цього статуту та чинного законодавства; загальні збори правочинні, якщо на них присутні більше половини членів об'єднання. (п. п. 4.1., 4.2, 4.3, 4.4).

Відповідно до п. 4.7. Статуту правління об'єднання зі свого складу обирає голову правління і його заступника. Голова правління забезпечує виконання рішень загальних зборів членів об'єднання та рішень правління, діє без доручення від імені об'єднання, укладає в межах своєї компетенції угоди, розпоряджається коштами об'єднання відповідно до затвердженого кошторису.

Згідно п. 5.3. Статуту загальні збори правочинні, якщо на них присутні більше 50 (п'ятдесяти) відсотків членів об'єднання. Рішення загальних зборів приймаються 2/3 голосів від загальної кількості голосів членів об'єднання, які присутні на загальних зборах.

Відповідно до п. 5.8. Статуту рішення, прийняті загальними зборами, є обов'язковими для всіх членів об'єднання.

В матеріалах справи міститься копія протоколу №6 від 19.03.2011 р. засідання членів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім" на яких були розглянуті наступні питання:

1. Інформація про обрання голови правління ОСББ "Наш дім".

2. Вступ до ОСББ "Наш дім".

3. Обрання ревізійної комісії об'єднання.

4. Передача установчої, протокольної та звітної документації новообраному голові правління та печатки.

5. Відізвати подану від імені ОСББ "Наш дім" до господарського суду позовну заяву.

6. Про продовження договору з ОСББ "Юлія" про балансоутримання будинку по АДРЕСА_1 і укладення договорів про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з кожним власником квартири окремо.

На засіданні загальних зборів 19.03.2011 р. були присутні власники квартир в кількості 59 чол., директор ОСББ "Юлія" ОСОБА_7, представник асоціації власників житла м. Хмельницького ОСОБА_8

У відповідності до вимог ч. 9 ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку"рішення приймається шляхом поіменного голосування. Рішення оформлюється особистим підписом кожного, хто проголосував, у протоколі із зазначенням результату голосування ("за"чи "проти").

Рішення щодо обрання головою правління ОСББ "Наш дім" ОСОБА_4 прийнято мешканцями одноголосно. Крім того, прийнято одноголосно рішення щодо відізвання позовної заяви поданої ОСОБА_2 від імені співвласників ОСББ "Наш дім".

До протоколу додано підписний лист співвласників квартир в якому містяться підписи мешканців квартир, які брали участь у засіданні загальних зборів ОСББ "Наш дім" від 19.03.2011р.

Враховуючи наведене, а також те, що відмова від позову є правом позивача і в даному випадку не зачіпає інтереси інших осіб, суд першої інстанції на підставі ст. 78 ГПК України правомірно прийняв відмову позивача від позову.

Твердження скаржника про те, що суд першої інстанції виніс ухвалу за відсутності сторін, які не повідомлені належним чином про місце засідання суду не береться колегією суддів до уваги, з огляду на наступне.

З матеріалів справи вбачається, що судом першої інстанції на адресу позивача - ОСББ "Наш дім" було направлено ухвалу від 19.01.2012 р. по справі №20/1901-10, що підтверджується реєстром відправки рекомендованої кореспонденції за 20.01.2012р. (а.с. 63-64).

Крім цього, наказом Вищого господарського суду України від 10.12.02р. №75 (із змінами та доповненнями) затверджена Інструкція з діловодства в господарських судах України, розділом п.3.5.10, п.3.5.11 п.3.5 визначено, що не допускається залишення у справі судового документа без відмітки про його відправку перший (підписаний) примірник процесуального документа (ухвали, рішення, постанови) залишається у справі; на звороті у лівому нижньому куті першого примірника процесуального документа, який залишається у справі, проставляється відповідний штамп суду з відміткою про відправку документа, що містить: вихідний реєстраційний номер, загальну кількість відправлених примірників документа, дату відправки, підпис працівника, яким вона здійснена.

Дана відмітка, за умови, що її оформлено відповідно до наведених вимог названої Інструкції, є підтвердженням належного надсилання копії процесуального документа сторонам або іншим учасникам судового процесу (Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 13.08.08р. №01-8/482).

В матеріалах справи наявна належним чином оформлена відмітка на звороті у лівому нижньому куті ухвали господарського суду Хмельницької області від 19.01.2012 року, що є доказом на підтвердження надсилання копії вищезазначеного процесуального документа ОСББ "Наш дім".

Судова колегія вважає за необхідне зазначити, що до компетенції судів не віднесено з'ясовувати факт отримання адресатом процесуальних документів, а лише покладено обов'язок повідомляти належним чином про час та місце розгляду справи, що як було зазначено вище, здійснено господарським судом Хмельницької області, відповідно до норм Інструкції з діловодства в господарських судах України, а відтак апеляційна інстанція не вбачає порушень судом першої інстанції норм процесуального права.

Відповідно до ст. 78 ГПК України зазначено, що про прийняття відмови позивача від позову суд виносить ухвалу, якою одночасно припиняє провадження у справі на підставі п.4 ст.80 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що ухвала господарського суду Хмельницької області від 19.01.2012 року у справі №20/1901-10 винесена з повним з'ясуванням всіх обставин, що мають значення для справи, дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому відсутні підстави для її скасування.

Керуючись ст. ст.101, 103, 105, 106 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу позивача - об»єднання співвласників багатоквартирного будинку «Наш Дім»на ухвалу господарського суду Хмельницької області від 19.01.2012 року у справі №20/1901-10 -залишити без задоволення, а ухвалу господарського суду Хмельницької області - без змін.

Постанова апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.

Головуючий суддя Саврій В.А.

Суддя Мельник О.В.

Суддя Дужич С.П.

СудРівненський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення12.06.2012
Оприлюднено19.06.2012
Номер документу24723856
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —20/1901-10

Ухвала від 16.11.2015

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Грязнов В.В.

Ухвала від 10.09.2015

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Грязнов В.В.

Ухвала від 17.08.2015

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Субботіна Л.О.

Ухвала від 31.05.2012

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Саврій В.А.

Ухвала від 16.11.2010

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Гладій С.В.

Ухвала від 29.10.2010

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Гладій С.В.

Постанова від 19.03.2015

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Демянчук Ю.Г.

Ухвала від 19.02.2015

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Кочергіна В.О.

Ухвала від 11.12.2014

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Заверуха С.В.

Постанова від 12.06.2012

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Саврій В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні