Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 червня 2012 року Справа № 2а/1270/4096/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Мирончук Н.В.
при секретарі: Лушнікової О.С..,
за участю представників сторін:
позивача - ОСОБА_1, довіреність №77/10-028 від 12.03.2012 року,
відповідача - Макаренко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо -комерційна компанія "Піраміда" про стягнення коштів за податковим боргом з орендної плати за землю, з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, -
В С Т А Н О В И В:
28 травня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо - комерційна компанія "Піраміда", про стягнення коштів за податковим боргом з орендної плати за землю у сумі 26473,99 грн., з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено слідуюче.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо - комерційна компанія "Піраміда"зареєстровано Виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради та перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області.
Станом на час звернення до суду, за відповідачем утворилась податкова заборгованість з орендної плати за землю у загальному розмірі 26473,99 грн.
З метою погашення податкового боргу відповідача, податковим органом направлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо -комерційна компанія "Піраміда" першу податкову вимогу № 1/264 від 01.10.2010р. та другу податкову вимогу № 2/302 від 06.10.2010р..
Враховуючи, що самостійно податковий борг з орендної плати за землю Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо - комерційна компанія "Піраміда" не сплатило, позивач просить стягнути його в судовому порядку.
У судовому засіданні представник позивача надав заяву про зменшення позовних вимог, згідно якої позивач зазначив, що відповідачем частково сплачена сума боргу, у зв'язку з чим просить задовольнити позовні вимоги в сумі 12473,99 грн. На підтвердження своїх доводів позивач додав до заяви довідку від 13.06.2012р. б/н, в якій зазначена сплата відповідачем боргу в сумі 14000гр. (арк. справи 33-35). Позовні вимоги про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 12473,99 грн. підтримав та надав пояснення.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 12473,99 грн. визнав, зазначив, що борг виник у зв'язку з його важким матеріальним станом.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу про стягнення коштів за податковим боргом, заслухавши пояснення представника позивача, та відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню, з таких підстав.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до вимог статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом строки.
Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо - комерційна компанія "Піраміда" зареєстровано Виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради Луганської області
та являється юридичною особою (а.с.29).
Відповідно до Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ТОВ «Виробничо-комерційна компанія «Піраміда» зареєстрована виконавчим комітетом Луганської міської ради 27.12.2004р., ідентифікаційний код 31083705 (а.с. 7-10.)
Згідно довідки про взяття на облік платника податків, ТОВ «Виробничо-комерційна компанія "Піраміда" є платником податків та зборів та перебуває на податковому обліку в в Державній податковій інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області з 24.10.2000р. №156 (а.с. 12).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011р. Закони України "Про плату за землю" та "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", втратили чинність.
Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Станом на 14.06.2012р. податковий борг з орендної плати за землю у розмірі 12473,99 грн., платником податків - ТОВ "Виробничо -комерційна компанія "Піраміда" не сплачено, що підтверджується Довідкою Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 13.06.2012р. (а.с.35).
Борг відповідача також підтверджується обліковою карткою платника податків (а.с.14-18).
Заборгованість відповідача також підтверджується його звітністю (а.с.19-22).
Згідно уточненої заяви позивача, відповідач на 14.06.2012 року має заборгованість: з податку з орендної плати за землю на загальну суму 12473,99 грн. (а. с.34).
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
У судовому засіданні судом встановлено, що у відповідності із статтею 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним до 01.01.2011р.), Державна податкова інспекція в м. Сєвєродонецьку Луганської області надала Товариству з обмеженою відповідальністю "Виробничо - комерційна компанія "Піраміда" першу податкову вимогу № 1/264 від 01.09.2010р., яку отримав представник підприємства боржника, про що свідчить підпис на корінці податкової вимоги (а.с.24) та другу податкову вимогу № 2/302 від 06.10.2010р.. (а.с.25)
Доказів про відкликання податкових вимог суду не надано, суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом, дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.
Внаслідок того, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо -комерційна компанія "Піраміда", станом на дату розгляду адміністративного позову податкового органу про стягнення коштів за податковим боргом, у добровільному порядку податковий борг з земельного податку за загальну суму у розмірі 12473,99 грн., не сплатило, вимоги податкового органу про стягнення коштів в зазначеній сумі за податковим боргом, з рахунків платника податку у банках, обслуговуючих такого платника податків, визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 16, 20, 54, 57, 87, 95, 102 Податкового кодексу України, статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо - комерційна компанія "Піраміда", про стягнення коштів за податковим боргом з орендної плати за землю у сумі 12473,99 грн., з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, задовольнити.
Стягнути кошти з Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо -комерційна компанія "Піраміда"(93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, 20; код 31083705, р/р № 26006320075 в ПАТ "Укркомунбанк", Луг., МФО 304988, р/р № 2600405971620 в ПАТКБ "ПРАВЕКС-БАНК", м. Київ, МФО 321983) та з інших рахунків у банках, обслуговуючих боржника за податковим боргом з земельного податку на загальну суму 12473,99 грн. (дванадцять тисяч чотириста сімдесят три гривні 99 коп.) на користь Держави, р/р № 33218812700080, код платежу - 13050200, банк ГУДКСУ в Луганській області МФО 804013, отримувач УДКСУ у м. Сєвєродонецьку, код отримувача - 37944909
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
СуддяН.В. Мирончук
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2012 |
Оприлюднено | 20.06.2012 |
Номер документу | 24737411 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Н.В. Мирончук
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні