ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/2183/12
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шевякова І.С.,
при секретарі - Ємець Я.М.,
за участю:
представника позивача - Ніколаєнко Т.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Логістик-Плюс", треті особи: ОСОБА_2, Державний реєстратор у Великобагачанському районі Великобагачанської районної державної адміністрації, Державний реєстратор Печерської районної у м. Києві державної адміністрації про визнання документів недійсними, припинення юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В:
18 квітня 2012 року Миргородська об'єднана державна податкова інспекція Полтавської області Державної податкової служби (надалі по тексту - Миргородська ОДПІ) звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Логістик-Плюс", треті особи: ОСОБА_2, Державний реєстратор у Великобагачанському районі Великобагачанської районної державної адміністрації, Державний реєстратор Печерської районної у м. Києві державної адміністрації. .
У позові Миргородська ОДПІ просила:
- визнати недійними установчі документи ТОВ «Транс-Логістик-Плюс», а саме статут ТОВ «Транс-Логістик-Плюс», в редакції, зареєстрованій Державним реєстратором Печерської районної у м.Києві державної адміністрації 27.04.2009 року та припинити юридичну особу - ТОВ «Транс-Логістик-Плюс»;
- зобов'язати Державного реєстратора внести запис про судове рішення щодо визнання недійсними установчих документів ТОВ «Транс-Логістик-Плюс»та припинення юридичної особи - ТОВ «Транс-Логістик-Плюс».
В обґрунтування таких вимог позивач зазначав що ТОВ "Транс-Логістик-Плюс" зареєстровано з порушенням чинного законодавства України. Таку позицію позивач обґрунтовував тим, що єдиний засновник підприємства, ОСОБА_2, надав працівникам податкової міліції пояснення про те, що у 2009 році ним було втрачено паспорт, який йому повернули листом через місяць після втрати. При цьому до органів внутрішніх справ із заявами про втрату паспорту він не звертався. Від працівників податкової міліції він дізнався, що на його ім'я зареєстровано ТОВ «Транс-Логістик-Плюс», установчих документів цього ТОВ він не складав і не підписував. Також ОСОБА_2 пояснив, що участі у фінансово-господарській діяльності підприємства не брав, жодних договорів не укладав, бухгалтерську та податкову звітність не вів, підприємницькою діяльністю не займався і не планував займатися. Не видавав довіреностей (доручень), які б дозволяли іншим способом діяти від його імені чи в інтересах підприємства. З наведених підстав податковий орган вважає, що у ОСОБА_2 була відсутня воля на набуття прав та обов'язків засновника даного товариства, а також відсутній намір на здійснення ним підприємницької діяльності. Тому з посиланням на норми Господарського та Цивільного кодексів України стверджує про фіктивність ТОВ «Транс-Логістик-Плюс», а також наявність передбачених ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»підстав для визнання установчих документів ТОВ «Транс-Логістик-Плюс», недійними з моменту державної реєстрації, а відтак - про наявність підстав для припинення юридичної особи, оскільки реєстрація юридичної особи здійснена з порушенням законодавства, які неможливо усунути. Крім того, вказував на те, що виходом працівників податкової служби на адресу реєстрації ТОВ «Транс-Логістик-Плюс»встановлено відсутність цього підприємства за внесеним до ЄДР місцем знаходження.
Під час розгляду справи позивач до суду надав заяву про уточнення позовних вимог, в якій просив внести зміни у пункті 3 вимог, а саме: зобов'язати Державного реєстратора у Великобагачанської районної державної адміністрації внести запис про судове рішення щодо визнання недійсними установчих документів ТОВ "Транс-Логістик-Плюс" та припинення юридичної особи ТОВ "Транс-Логістик-Плюс" (вніс уточнення щодо того державного реєстратора, якого вважав за необхідне зобов'язати внести до ЄДР записи, заявлені у позовних вимогах.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила суд задовольнити адміністративний позов. При цьому надавала пояснення, за змістом ідентичне викладеному вище обґрунтуванню позову. Однак на питання суду не змогла пояснити існування декількох нотаріально завірених підписів ОСОБА_2 на зворотній стороні Статуту ТОВ «Транс-Логістик-Плюс», одночасно не повідомила та не надала доказів того, що ці підписи несправжні (підроблені). Не змогла пояснити відомостей про внесення до Статутного фонду ТОВ «Транс-Логістик-Плюс»автомобіля, зареєстрованого на ім'я ОСОБА_2, про який йдеться в поданих Миргородською ОДПІ як додатки до позову документах.
Відповідач заперечення на позов не надав, ухвала направлена відповідачу на адресу: 38300, Полтавська область, смт. Велика Багачка, вул. Шевченка, 95, повернулись до суду з відміткою поштового відділення "організації не існує". Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідач ТОВ «Транс-Логістик-Плюс»зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав.
Згідно із частиною восьмою статті 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Зважаючи, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші та печаткою поштового відділення від 17.05.2012 року, суд виконав свій обов'язок щодо повідомлення відповідача про розгляд справи.
Третя особа, ОСОБА_2, в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не надав.
Треті особи, Державний реєстратор Великобагачанської районної державної адміністрації та Державний реєстратор Печерської районної у м. Києві державної адміністрації до суду надали клопотання про розгляд справи без участі їх.
З огляду на норми ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розгляд справи за даної явки.
Суд, заслухавши представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, встановив наступне .
Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Транс-Логістик-Плюс (ідентифікаційний код 36426209), зареєстрований як юридична особа 27.04.2009 року на підставі рішення Печерської районної у місті Києві державної адміністрації, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 6-8).
Відповідач перебуває на податковому обліку у Миргородській об'єднаній податковій інспекції.
Відповідно до спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 07.06.2012 року засновником та керівником ТОВ "Транс-Логістик-Плюс" є ОСОБА_2.
Судом досліджені фотокопії матеріалів реєстраційної справи ТОВ «Транс-Логістик-Плюс», що отримані податковим органом від Державного реєстратора, завірені податковою службою та долучені до матеріалів адміністративної справи.
З приводу досліджених матеріалів реєстраційної справи суд вважає за необхідне зазначити таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 56 Господарського кодексу України, суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу, а у випадках, спеціально передбачених законодавством, також за рішенням інших органів, організацій і громадян шляхом заснування нового, реорганізації (злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення) діючого (діючих) суб'єкта господарювання з додержанням вимог законодавства
Статтею 42 цього Кодексу встановлено, що підприємство-це самостійна ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Згідно із статтею 24 Закону, для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи; примірник оригіналу або нотаріально посвідчену копію рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом; два примірники установчих документів; документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи.
Статтею 25 цього Закону передбачений порядок проведення державної реєстрації юридичної особи, згідно якого, державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, без розгляду зобов'язаний перевірити ці документи на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи, які передбачені частиною першою статті 27 цього Закону.
Згідно частини 3 статті 25 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", за відсутності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи державний реєстратор повинен внести до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи ідентифікаційний код відповідно до вимог Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації юридичної особи на підставі відомостей цієї реєстраційної картки.
Частиною 1 статті 87 Господарського кодексу України передбачено, що для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.
Також відповідно ч. 1 ст. 24 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення або в разі подання електронних документів подати опис, що містить відомості про надіслані електронні документи, в електронній формі) такі документи:
заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи;
примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом;
два примірники установчих документів (у разі подання електронних документів - один примірник);
документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи. У разі подання електронних документів для проведення державної реєстрації юридичної особи підтвердженням внесення плати за проведення державної реєстрації юридичної особи є примірник електронного розрахункового документа, засвідченого електронним цифровим підписом;
інформацію з документами, що підтверджують структуру власності засновників - юридичних осіб, яка дає змогу встановити фізичних осіб - власників істотної участі цих юридичних осіб.
Судом встановлено та вбачається з матеріалів справи, що при реєстрації ТОВ "Транс-Логісти-Плюс" у державного реєстратора не було підстав для вининення сумнівів щодо наявності законних підстав для реєстрації цього товариства як юридичної особи. Державним реєстратором -як можливо дійти висновку з наданих матеріалів реєстраційної справи ТОВ «Транс-Логістик-Плюс», дотримані вимоги закону при реєстрації даного підприємства.
Єдиним доказом, наданим Миргородською ОДПІ в обґрунтування позовних вимог про визнання недійсними установчих документів ТОВ «Транс-Логістик-Плюс», є копія пояснення гр-на ОСОБА_2, отримане працівниками податкової міліції (а.с. 31), згідно змісту якого у 2009 році ОСОБА_2 втратив паспорт, який потім йому повернули листом. Реєстрацією підприємства не займався, мети займатись фінансово-господарською діяльністю не мав, розрахункові рахунки у банківських установах не відкривав, печатки не отримував та нікому довіреностей не надавав, управлінням та керівництвом підприємства не займався.
Суд не може прийняти даний доказ як належний та обґрунтувати ним своє рішення, оскільки даний доказ не є доказом адміністративного судочинства, перелік яких передбачений КАС України, його можливо розцінювати виключно як письмовий документ; крім того, зміст цього документу суперечить фактичним обставинам справи, що випливають з інших наявних у справі доказів, в т.ч. документів, наданих позивачем.
Як вже зазначалося, зміст згаданого пояснення суперечить факту нотаріального завірення підпису ОСОБА_2 на останній сторінці Статуту ТОВ «Транс-Логістик-Плюс»в первинній та у новій редакції (а.с.52,60); суперечить факту внесення ОСОБА_2 до статутного фонду автомобіля (а.с. 42).
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На неодноразові вимоги суду, податковий орган не надав жодних доказів того, що підпис на статуті ТОВ "Транс-Логістик-Плюс" ставив не його засновник ОСОБА_2, крім пояснення, вже згаданого вище, яке суперечить іншим доказам у справі; не надав позивач також інших належних та допустимих доказів на підтвердження обставин, на які позивач посилався в обґрунтування заявлених вимог.
Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позивачем не доведено таких порушень закону при створенні та реєстрації ТОВ "Транс-Логістик-Плюс", які б неможливо було б усунути та які б були достатньою підставою для задоволення позовних вимог і визнання недійсними установчих документів вказаного підприємства та його припинення.
Таким чином, у задоволенні позову в частині визнання недійсними установчих документів ТОВ «Транс-Логістик-Плюс»та в частині вимоги зобов'язання Державного реєстратора внести запис про судове рішення щодо визнання недійсними установчих документів ТОВ «Транс-Логістик-Плюс» та припинення юридичної особи - ТОВ «Транс-Логістик-Плюс»необхідно відмовити.
Щодо вимоги позивача про припинення юридичної особи ТОВ "Транс-Логістик-Плюс" суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що 09.04.2012 року суддею Полтавського окружного адміністративного суду відкрито скорочене провадження у справі № 2а-1670/1866/12 за позовом Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Логістик-Плюс" про припинення юридичної особи.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2012 року адміністративний позов задоволено. Припинено юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю "Транс-Логістик-Плюс" (ідентифікаційний код 36426209, вул. Шевченка, 95, смт. Велика Багачка, Полтавська область, 38300), яке зареєстровано Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією, номер запису про державну реєстрацію 1 070 102 0000 036496. Постанова суду набрала законної сили, направлена для виконання Державному реєстратору та згідно спеціального витягу з ЄДР розпочата процедура ліквідації ТОВ «Транс-Логістик-Плюс».
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд закриває провадження у справі, якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду з того самого спору і між тими самими сторонами.
Таким чином, суд вважає за необхідне закрити провадження у справі в частині позовної вимоги про припинення юридичної особи ТОВ «Транс-Логістик-Плюс».
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 157, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
В частині позовних вимог про припинення юридичної особи ТОВ "Транс-Логістик-Плюс" провадження у справі закрити.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 12 червня 2012 року.
Суддя І.С. Шевяков
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2012 |
Оприлюднено | 22.06.2012 |
Номер документу | 24809382 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
І.С. Шевяков
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні