Справа № 2-532/2012
"25" червня 2012 р.
РІШЕННЯ
іменем України
25 червня 2012 р. Первомайський міський суд Луганської області
в складі: головуючого судді Мозолєвої Т.В.,
при секретарі Махлай Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Первомайську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,внаслідок відсутності понад встановлений законом строк,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_4 у неї народилася донька -ОСОБА_2.
29 грудня 1979 року ОСОБА_2 зареєструвала шлюб з ОСОБА_4,у зв'язку з чим змінила прізвище з ОСОБА_2 на ОСОБА_2.
В подальшому шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 був розірваний. Її колишній чоловік є громадянином Білорусії та мешкає десь у Білорусії.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_2 стала проживати разом із нею у двокімнатній квартирі АДРЕСА_1 та була зареєстрована у цій квартирі.
У ОСОБА_2 не було постійної роботи у м. Первомайську, тому у червні 2004 року вона поїхала на заробітки в м. Москва Російської Федерації. З того часу ніяких відомостей від ОСОБА_2не надходило, та про своє місце знаходження вона їй та іншим родичам не повідомляє.
У зв'язку з тим, що від ОСОБА_2 протягом тривалого часу ніяких відомостей не надходило, вона зверталася усно до Первомайського МВ УМВС України в Луганській області з запитом про розшук своєї доньки ОСОБА_2, але їй повідомили, що зв'язку з Російською Федерацією по цьому питанню у них не має.
Так до наступного часу яких би то відомостей про місце знаходження ОСОБА_2 їй, а також іншим родичам не відомо.
Починаючи з 2004 року ОСОБА_2 не проживає за адресою: АДРЕСА_1. Якої бо то участі на утримання квартири вона також не приймає.
Згідно ст.71 Житлового кодексу України передбачено, що при тимчасовій відсутності наймача або членів його родини, за ними зберігається житлове приміщення тільки в плині шести місяців, за винятком випадків коли це прямо передбачено Законом або при наявності поважної причини відсутності більше 6 місяців.
ОСОБА_2 не проживає за містом реєстрації більше 6 місячного строку, на протязі якого за нею за законом зберігається жиле приміщення. Таким чином вона втратила право користування цим жилим приміщенням.
Через те, що ОСОБА_2 значиться зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_1, їй доводиться платити комунальні платежі за дві людини. Крім того, вона у період тривалого часу не має можливості використовувати своє право на приватизацію квартири, в якій вона проживає, тому що без участі в приватизації всіх осіб, які значаться зареєстрованими у квартирі, приватизувати квартиру неможливо.
Визнання ОСОБА_2 такою, що втратила право користування жилим приміщенням, ОСОБА_1 необхідно, щоб зняти ОСОБА_2 з реєстраційного обліку, не сплачувати за ОСОБА_2 квартплату та комунальні послуги.
Вона вважає, що є усі підстави для визнання ОСОБА_2 такою, що втратила право користування жилим приміщенням наслідок відсутності понад встановлений законом строк.
Просить визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право користування житловим приміщенням, а саме квартирою за адресою: АДРЕСА_1, внаслідок відсутності понад встановлений законом строк, з червня 2004 року. Зобов'язати відділ реєстраційної та міграційної служби виписати ОСОБА_2 з квартири АДРЕСА_1, як таку, що втратила право користування житловим приміщенням.
В судове засідання позивачка ОСОБА_1 не з'явилася, представник позивачки ОСОБА_6, який діє від імені ОСОБА_1 на підставі довіреності(а.с.13), позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, про час та слухання справи була повідомлено через оголошення у газеті «Наша газета»№ 77 (3545) від 30.05.2012 року(а.с.27).
Представник КП «Прогрес», в судовому засіданні підтримала позовні вимоги ОСОБА_1 та не заперечувала проти їх задоволення.
Представник Відділу реєстраційної та міграційної служби Первомайського МВ УМВС України в Луганській області ОСОБА_7 в судове засідання не з'явився, надав суду заяву в якій просив справу розглянути у його відсутність (а.с.19).
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з наступних обставин.
Відповідно, до вимог ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Відповідно до вимог ст. 78 ЖК України тимчасово відсутній наймач зберігає права і несе обов'язки за договором найму жилого приміщення. Якщо в жилому приміщенні не залишились члени сім'ї наймача, він зобов'язаний забезпечити належне утримання приміщення.
Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Відповідно до ст. 163 ЖК України у разі тимчасової відсутності наймача або членів його сім'ї за ним зберігається займане жиле приміщення у випадках і межах строків, установлених частиною першою ст. 71 ЖК України.
Згідно свідоцтва про народження, ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_4, батьком якої записаний ОСОБА_8, матір'ю - ОСОБА_1 (а.с.4).
Згідно копії свідоцтва про укладення шлюбу, ОСОБА_4 та ОСОБА_2 зареєстрували шлюб 29 грудня 1979 року, актовий запис № 595, після укладення шлюбу ОСОБА_2 присвоєно прізвище «ОСОБА_2»(а.с. 5).
Той факт, що позивачка ОСОБА_1 дійсно є власником квартири АДРЕСА_1, підтверджується копією ордера № 3024 від 01.03.1964р., акту здачі прийомки квартири або кімнати, договору найму жилого приміщення (а.с.6-8).
Згідно довідки КП «Первомайське МГБТІ»№37 від 26.04.2012 року, згідно рішення виконкому Первомайської міської ради № 3 від 28.01.1969 року «Про впорядкування найменування вулиць та номерів будинків в м. Первомайську», в зв'язку з підготовкою та проведенням Всеукраїнського перепису населення в 1970р. було змінено найменування вулиці та нумерацію будинку АДРЕСА_1, на вулицю АДРЕСА_1 (а.с.9).
Згідно довідки КП «Прогрес»№544 від 27.04.2012 року, ОСОБА_1 зареєстрована за адресою : АДРЕСА_1, та має доньку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.10).
Згідно акту голови вуличного комітету від 27.04.2012 року, за адресою АДРЕСА_1, зареєстрована ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, але з 2004 року до наступного часу за даною адресою не мешкає. Виїхала на заробітки до м. Москва. Іі місцезнаходження не відомо(а.с.12).
В судовому засіданні свідок ОСОБА_10 пояснила, що ОСОБА_2 є донькою ОСОБА_1. В квартирі за адресою АДРЕСА_1, не мешкає з 2004 року. Місце знаходження її їй не відомо.
Таким чином в суді встановлено, що відповідачка ОСОБА_2 не мешкає за адресою: АДРЕСА_1 з 2004 року, не сплачує платежі за користуванням житлом та комунальні послуги, що свідчить про те, що згідно ст.71 ЖК України може бути визнана такою, що втратила право користування жилим приміщенням.
На підставі вказаного вище та керуючись ст.ст. 163, 391 ЦК України, ст. ст. 71,78 ЖК України, ст.ст. 10,11,60, 212-215ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право користування житловим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1.
З повним рішенням суду особи, які брали участь у справі, зможуть ознайомитися, починаючи з 30.06.2012р.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційний суд Луганської області через Первомайський міський суд протягом десяти днів з моменту його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Первомайського міського суду Т.В. Мозолєва
Суд | Первомайський міський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2012 |
Оприлюднено | 03.07.2012 |
Номер документу | 24877900 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Первомайський міський суд Луганської області
Мозолєва Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні