У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
м.Вінниця
25 червня 2012 р. Справа № 2а/0270/2134/12
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Мультян Марини Бондівни,
за участю:
секретаря судового засідання: Щербацької Ольги Сергіївни
позивача: ОСОБА_1 - представник за дорученням
відповідача: ОСОБА_2 - представник за довіреністю
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці
до: Підприємства "Державний Вінницький проектно - конструкторський технологічний інститут"
про: відшкодування сплаченої наукової пенсії
ВСТАНОВИВ :
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці до Підприємства "Державний Вінницький проектно - конструкторський технологічний інсттитут" про відшкодування сплаченої наукової пенсії.
Ухвалою від 10.05.2012 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для надання обґрунтованого клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду, оскільки із позовної заяви вбачається, що позивач просить суд стягнути заборгованість підприємства відповідача з 2010 року.
На виконання даної ухвали позивачем направлено на адресу суду клопотання про поновлення строку звернення до суду, яке обґрунтовано наступним.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №803 від 27.07.2011 року "Про утворення територіальних органів Пенсійного фонду України було проведено реорганізацію окремих управлінь Пенсійного фонду України.
Так, 10.11.2011 року створено нове управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці шляхом злиття управлінь Пенсійного фонду України в Ленінському, Замостянському, Староміському районах м. Вінниці. В ході реорганізації об'єднувались три управління, які налічували в штатному розписі більше 200 співробітників, в результаті чого вносились суттєві зміни в структуру всього управління та окремих структурних підрозділів.
На теперішній час управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці має здійснювати аналіз та опрацьовувати заборгованість, що виникла за період діяльності управлінь-попередників та стягувати їх у судовому порядку.
Станом на 01.05.2012 року на обліку позивача перебуває близько 80 підприємств-боржників по відшкодуванню пільгових пенсій до пенсійного органу на загальну суму біля 3993 тис. грн.
На підставі зазначеного, позивач просить суд поновити строк звернення до суду.
Розглянувши заявлене клопотання, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 вказаної статті визначено, що для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Правовий припис "в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого законом" означає, що позов має подаватися лише в тих межах часу, який встановлений законом. Крім того, можливість захисту прав та інтересів залежить від дотримання строків, встановлених на цей випадок законом.
Встановлення процесуальних строків законом та судом, передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними певних процесуальних дій, передбачених КАС України не зловживаючи ними.
Одночасно, позивач при обґрунтуванні позовної заяви посилається на норми ч.2 п. 5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації згідно Закону України " Про наукову і науково-технічну діяльність", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №372 від 24.03.2004 року.
Даною нормою вказаного Порядку встановлено, що зазначені підприємства, установи, організації та заклади у ч.1 п. 5 даного Порядку самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Крім того, відповідно до п. 5 даного Порядку, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України " Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.
Проте, як вбачається з матеріалів справи, повідомлення про відшкодування наукової пенсії надіслане на адресу підприємства відповідача лише 30.03.2012 року, яке відповідач отримав 06.04.2012 року.
Таким чином, управління пенсійного органу щомісячно до 25 числа мало отримувати виплати від відповідача по відшкодуванню зазначеного виду пенсії, а в разі неотримання такого відшкодування на протязі певного періоду вживати заходи для погашення заборгованості, у тому числі звернутись до адміністративного суду.
Проте, до адміністративного суду позивач звернувся 08.05.2012 року, тобто з пропущенням зазначеного процесуального шестимісячного строку.
Відтак, перебіг строку звернення до адміністративного суду у даному випадку починається з початку 2012 року.
З урахуванням викладеного, суд дійшов до висновку про залишення адміністративного позову без розгляду в частині стягнення заборгованості за 2010, 2011 роки.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 181, 186, 254 КАС України суд, -
УХВАЛИВ :
Клопотання Управління Пенсійного фонду в м. Вінниці про поновлення строку звернення до адміністративного суду задовольнити частково.
Позовну заяву Управління Пенсійного строку в м. Вінниці залишити без розгляду в частині стягнення з Підприємства "Державний Вінницький проектно - конструкторський технологічний інститут" заборгованості за 2010, 2011 роки.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Мультян Марина Бондівна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2012 |
Оприлюднено | 05.07.2012 |
Номер документу | 24957883 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Мультян Марина Бондівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Мультян Марина Бондівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні