Рішення
від 26.10.2006 по справі 39/33
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

39/33

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел.230-31-34

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №  39/33

26.10.06

За позовом     Товариства з обмеженою відповідальністю "С - Прес"

до                 

відповідач 1   MTE EDIZIONI S. r. I.

відповідач 2 Державний департаменту інтелектуальної власності  

про                 дострокове припинення в Україні дії міжнародної реєстрації № 748609 знака для товарів і послуг "SALON international"

Суддя  Гумега О.В.

Представники:

Від позивача:      Гейко С.О.

Від відповідача1:  не з‘явилися.

Від відповідача2:  Кочерга Д.О.

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю “С-Прес” (позивач) звернулося з позовом до МТE ЕDIZIONI S.r.l. (відповідач 1) та Державного департаменту інтелектуальної власності (відповідач 2) про дострокове припинення в Україні дії міжнародної реєстрації № 748609 від 21.11.2000 р., територіальне поширення в Україні 14.02.2002 р. щодо всіх товарів 16 класу МКТП, зазначених в заявці, знака для товарів  і послуг “SALON international”, раніше зареєстрованого в Україні на ім‘я  відповідача 1 та зобов‘язання відповідача 2 повідомити Міжнародне бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності про дострокове припинення міжнародної реєстрації.

Позовні  вимоги позивач обґрунтовує  тим, що знак для  товарів і послуг “SALON international”, виданий на ім‘я відповідача 1 не використовувався ним з моменту публікації відомостей про видачу свідоцтва, що відбулася в № 06/2002 від 02.05.2002 р. в офіційному бюлетені промислової власності Всесвітньої організації інтелектуальної власності, тобто строк невикористання знаку в Україні перевищує три роки відносно   товарів  16 класу  МКТП,  щодо яких  він отримав правову охорону. Крім того, позивач вказує, що ним 24.10.2003 р. було подано до Державного підприємства “Український інститут промислової власності” Державного департаменту інтелектуальної власності заявки про реєстрацію словесних знаків для товарів та послуг для 16,35,41,42 класів МКТП, а саме: заявку № 20031011247 про реєстрацію словесного знаку для товарів та послуг “SALON interior”; заявку № 20031011246 про реєстрацію словесного знаку для товарів та послуг “САЛОН”. Повідомленнями відділення експертизи заявок на знаки для товарів та послуг та промислові зразки ДП “Український інститут промислової власності” (Укрпатент) №№ 6408/2, 6409/2 від 02.08.2005 р. позивача було повідомлено про можливість відмови у реєстрації знаків відносно частини товарів і/або послуг, а саме: відносно частини товарів 16 класу МКТП: “друкована продукція; друкарська продукція; друкові (друковані) видання; журнали (періодичні видання); каталоги” на підставі того, що заявлені позивачем позначення є схожими настільки, що їх можна сплутати з словесним знаком “SALON international”, раніше зареєстрованим в Україні на ім‘я МТE ЕDIZIONI S.r.l., міжнародна реєстрація № 748609 від 21.11.2000 року, територіальне поширення в Україні 14.02.2002 р. щодо споріднених товарів.   

Відповідач  1  в  судові  засідання  не  з‘явився, відзив  на  позовну заяву  не  надав, про  час  та місце розгляду справи  повідомлений  у встановленому  законом  порядку. У відповідності до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, до якої Україна приєдналася 19.10.2000 року, прийнявши відповідний нормативний акт - Закон України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах", ухвалу Господарського суду м. Києва  від  12.04.2006  року у  справі  № 39/33  та  її переклад  на  італійську мову  було направлено відповідачу 1 через Міністерство юстиції України. Крім того,  додатково, відповідно до ухвали Господарського суду м. Києва від 16.03.2006 року ухвала Господарського суду м. Києва від 16.03.2006 року, та відповідно до ухвали Господарського  суду  м. Києва  від 12.04.2006 р. ухвала Господарського суду м. Києва від 12.04.2006 року були направлені відповідачу 1 цінними листами, що  підтверджується наявними  у  справі доказами.

Відповідач 2 надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, зокрема, що Положенням про Державний департамент інтелектуальної власності не передбачено обов‘язок здійснювати контроль за використанням знаків для товарів і послуг їх власниками. Крім того, відповідач 2 у відзиві на позовну заяву зазначив, що обов‘язок доведення факту використання зареєстрованого знаку, покладається на власника свідоцтва.

Заслухавши пояснення представників позивача,  відповідача 2, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, оглянувши в судовому засіданні оригінали документів, копії яких знаходяться в матеріалах справи,  суд, -

ВСТАНОВИВ:

МТE ЕDIZIONI S.r.l. (відповідач 1) є власником міжнародної реєстрації № 748609 від 21.11.2000 р. на знак для товарів і послуг “SALON international”, територіальне поширення в Україні від 14.02.2002 р., про що свідчить публікація 02.05.2002 р. в офіційному бюлетені Міжнародного Бюро ВОІВ –№ 06/2002. Міжнародний знак зареєстровано для товарів 16 класу Міжнародної класифікації товарів і послуг для реєстрації знаків (далі –МКТП), що включає: “друкована продукція; друкарська продукція; друкові (друковані) видання; журнали (періодичні видання); каталоги”.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків з дати реєстрації, зробленої в Міжнародному бюро відповідно до положень статей 3 та 3ter, у кожній зацікавленій Договірній країні знаку надається така сама охорона, як і у випадку, коли б він був заявлений там безпосередньо. Класифікація товарів або послуг, передбачена у статті 3, не пов'язує Договірні країни відносно визначення обсягу охорони знака.

Відповідно до чинного законодавства України з дати надання міжнародному товарному знаку правової охорони в Україні його власник стає суб‘єктом прав та обов‘язків, визначених законодавством України щодо власників знаків для товарів і послуг.

В силу ст. 16 Закону України “Про охорону прав на знаки для товарів і послуг”, відповідач 1, як власник міжнародної реєстрації має  виключне право користуватися і розпоряджатися товарним знаком “SALON international”. Під використанням  знака розуміється його застосування на товарах і при наданні послуг, для яких його зареєстровано, на упаковці товарів, у рекламі, друкованих виданнях, на вивісках, під час показу експонатів на виставках і ярмарках, що проводяться в Україні, в проспектах, рахунках, на бланках та в іншій документації, пов‘язаній із введенням зазначених товарів і послуг в господарський оборот.

Закон України “Про охорону прав на знаки для товарів і послуг” (ст. 17)  покладає на власника обов‘язок добросовісно користуватися виключним правом на знак, що отримав правову охорону, тобто використовувати знак для товарів та послуг, для яких його зареєстровано.

У відповідності із п. 6 ст. 4 Закону України “Про власність” у випадках і в порядку, встановлених законодавчими актами України, діяльність власника може бути, зокрема, обмежено чи припинено.

Згідно із ст. 18 Закон України “Про охорону прав на знаки для товарів і послуг”, яка узгоджується із нормою ст. 5 Паризької конвенції про охорону промислової власності у разі, якщо знак не використовується в Україні протягом трьох років, за заявою будь-якої особи суд може достроково припинити дію в Україні міжнародної реєстрації такого знака.

Товариство з обмеженою відповідальністю “С-Прес” (позивач) звернулося з позовом про дострокове припинення в Україні дії міжнародної реєстрації № 748609 знака для  товарів і послуг “SALON international” на підставі невикористання даного знака відповідачем 1 протягом останніх трьох років щодо товарів 16 класу МКТП та зобов‘язання відповідача 2 повідомити Міжнародне бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності про дострокове припинення в Україні дії зазначеної міжнародної реєстрації.  

Позовні вимоги ґрунтуються на ст.5 Паризької конвенції про охорону промислової власності, що є чинною в Україні з 25.12.91р., та п.4 ст. 18 Закону України “Про охорону прав на знаки для товарів і послуг”, оскільки, якщо знак не використовується в Україні повністю або щодо частини товарів і послуг, зазначених в міжнародній реєстрації, протягом трьох років від дати публікації,  за заявою будь-якої особи суд має право достроково припинити в Україні дію міжнародної реєстрації повністю або частково.

Як  зазначалося, відповідно до ст.16 Закону України “Про охорону прав на знаки для товарів і послуг” використанням знака визнається застосування його на товарах, для яких знак зареєстровано, на упаковці цих товарів, в діловій документації, в рекламі, мережі Інтернет, тощо.

Дослідивши  зібрані у  справі  докази,  суд  приходить до  висновку, що позовні вимоги  про дострокове припинення в Україні дії міжнародної реєстрації № 748609 на знак для товарів і послуг “SALON international” та зобов‘язання відповідача 2 направити відповідне повідомлення до Міжнародного бюро ВОІВ є обґрунтованими і підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Позивач здійснює на території України діяльність друкованих засобів масової інформації, а саме: збирання, творення, редагування, підготовку інформації до друку та видання друкованих засобів масової інформації з метою її поширення серед читачів. Зазначена діяльність проводиться відповідно до вимог Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”. На виконання вимог цього Закону позивачем в Державному комітеті телебачення і радіомовлення України зареєстровано друкований засіб масової інформації журнал “SALON interior” та 09.12.2003 р. отримано Свідоцтво про державну реєстрацію серії КВ № 8198.

Відповідно до листа-відповіді Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 28.10.2005 р. № 10а-164 на адвокатський запит А.В. № 126/05-03 від 27.09.2005 р. друкований засіб масової інформації з назвою “SALON”, “SALON international”, з іншою назвою, в якій є слово “SALON” не зареєстровано, окрім журналу “SALON interior”, зареєстрованого на ім‘я позивача.

Нормами статей Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні” передбачено, що видання та розповсюдження друкованих засобів масової інформації на території України здійснюється виключно після їх державної реєстрації, так, зокрема, відповідно до ст. 1 зазначеного Закону під друкованими засобами масової інформації (пресою) в Україні розуміються періодичні і такі, що продовжуються, видання, які виходять під постійною назвою, з періодичністю один і більше номерів (випусків) протягом року на підставі свідоцтва про державну реєстрацію. Друкований засіб масової інформації може видаватися після його державної реєстрації. Державній реєстрації підлягають всі друковані засоби масової інформації, що видаються на території України, незалежно від сфери розповсюдження, тиражу і способу його виготовлення  (ст. 11 Закону). У відповідності із п. 7 ст. 41 вказаного Закону порушенням законодавства України про друковані засоби масової інформації є, зокрема, виготовлення, випуск або розповсюдження друкованого засобу масової інформації без його реєстрації або після припинення його діяльності, ухилення від перереєстрації чи від повідомлення реєструючому органу про зміну виду видання, юридичної адреси засновника (співзасновників), місцезнаходження редакції.

         З огляду на зазначене, та на те, що державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації “SALON international” не проведено, суд дійшов висновку про те, що відповідач 1 не використовує зареєстрований на його ім‘я знак для товарів та послуг для товарів 16 класу МКТП, а саме: “друкована продукція; друкарська продукція; друкові (друковані) видання; журнали (періодичні видання); каталоги”.

Судом також прийнято до уваги надану позивачем інформацію з приводу дослідження ринку друкованих засобів масової інформації щодо наявності відповідної групи друкованих засобів масової інформації в спеціалізованих підписних каталогах засобів масової інформації та розповсюдження їх через спеціалізовані видавництва, де розповсюджуються споріднені товари (друкована продукція; друкарська продукція; друкові (друковані) видання; журнали (періодичні видання); каталоги), підтверджується відсутність в мережі засобів масової інформації товарів, маркованих знаком відповідача 1 за оспорюванню міжнародною реєстрацією.

Дострокове припинення дії міжнародної реєстрації знака для товарів і послуг не суперечить загальним засадам захисту права власності та узгоджується з обмеженнями для власників, встановленими Законом України “Про власність”. Відповідно до ст.4 цього закону у випадках, встановлених законодавчими актами України, діяльність власника  може бути припинено. Таким обмеженням для власників знаків для товарів і послуг є, зокрема,  встановлене п.4 ст.18 Закону України “Про охорону прав на знаки для товарів і послуг”.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог чи заперечень. Відповідач 1 доказів на спростування обставин, повідомлених позивачем, не надав.

За таких обставин,  вимоги позивача про дострокове припинення в Україні дії міжнародної реєстрації № 748609 від 21.11.2000 р., територіальне поширення в Україні 14.02.2002 р. щодо всіх товарів 16 класу МКТП, знака для товарів і послуг “SALON international” є обґрунтованими та  підлягають задоволенню.

Позивач звернувся з позовною заявою про зобов‘язання Державного  департаменту  інтелектуальної  власності повідомити Міжнародне бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності про дострокове припинення в Україні дії міжнародної реєстрації № 748609 від 21.11.2000 р., територіальне поширення в Україні 14.02.2002 р. щодо всіх товарів 16 класу МКТП, знака для товарів і послуг “SALON international”.

Законом  України “Про охорону прав на знаки для товарів і послуг” (ст.  2)  визначені повноваження  Установи  у   сфері   охорони прав  на  знаки  для товарів  і  послуг,  зокрема, передбачено, що  Установа  здійснює міжнародне співробітництво у сфері правової охорони інтелектуальної власності і представляє інтереси України з питань охорони прав на знаки для товарів і послуг в міжнародних організаціях відповідно до чинного законодавства; забезпечує опублікування  офіційних відомостей  про  знаки  для товарів  і  послуг. Установа –це  центральний  орган   виконавчої  влади  з питань правової охорони інтелектуальної власності (Державний департамент  інтелектуальної  власності).

За таких обставин, позовні вимоги про зобов‘язання Державного  департаменту  інтелектуальної  власності повідомити Міжнародне бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності про дострокове припинення в Україні дії міжнародної реєстрації № 748609 від 21.11.2000 р., територіальне поширення в Україні 14.02.2002 р. щодо всіх товарів 16 класу МКТП, знака для товарів і послуг “SALON international” обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 49 ГПК України, стороні на користь якої відбулося рішення, господарський суд відшкодовує державне мито за рахунок другої сторони, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.  Якщо  спір виник  внаслідок  неправильних дій   сторони,   господарський  суд має  право покласти   на неї державне  мито незалежно  від результатів   вирішення спору. За  таких  обставин, судові витрати покладаються на відповідача 1.

Керуючись ст.ст.  33, 49, 82-85 ГПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити повністю.

Достроково припинити в Україні дію міжнародної реєстрації № 748609 від 21.11.2000 р., територіальне поширення в Україні 14.02.2002 р. щодо всіх товарів 16 класу МКТП, знака для товарів і послуг “SALON international”.

Зобов'язати Державний департамент інтелектуальної власності (м. Київ, вул. Урицького, б. 45) повідомити Міжнародне бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності про дострокове припинення в Україні дії міжнародної реєстрації № 748609 від 21.11.2000 р., територіальне поширення в Україні 14.02.2002 р. щодо всіх товарів 16 класу МКТП, знака для товарів і послуг “SALON international”.

Стягнути з МТE ЕDIZIONI S.r.l. (Via Romolo Gessi, 28, I-20146 MILANO, Italia; ідентифікаційний  код  не відомий; рахунок не  відомий) на  користь Товариства з обмеженою відповідальністю “С-Прес” (м. Київ, вул. Рейтарська, 35-А; код ЄДРПОУ № 32425725; рахунок № 26003047833441 в Старокиївській філії АКБ “Укрсоцбанк” м. Києва, МФО 322045) 85,00 грн. (вісімдесят п‘ять гривень 00 коп.)   держмита,  118,00  грн. (сто вісімнадцять гривень 00 коп.) витрат на  інформаційно-технічне  забезпечення  судового процесу.

Видати наказ.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до ст. 84 ГПК України.

Суддя                                                                                                       О.  В. Гумега

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.10.2006
Оприлюднено23.08.2007
Номер документу250772
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —39/33

Ухвала від 22.07.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Морщагіна Н.С.

Ухвала від 28.03.2011

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Крутовських Володимир Іванович

Ухвала від 10.03.2011

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ліпинський Олександр Вікторович

Ухвала від 15.02.2011

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ліпинський Олександр Вікторович

Ухвала від 01.02.2011

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ліпинський Олександр Вікторович

Ухвала від 27.12.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ліпинський Олександр Вікторович

Ухвала від 12.05.2009

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ліпинський О.В.

Ухвала від 13.03.2009

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ліпинський О.В.

Рішення від 12.02.2009

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Судовий наказ від 13.03.2008

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ліпинський О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні