ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
"13" липня 2012 р. Справа № 16/426 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Карабаня В.Я. -головуючого, Жаботиної Г.В., Ковтонюк Л.В., розглянувши матеріали касаційної
скаргиОб'єднання кооперативних автостоянок "Дублер" напостанову Київського апеляційного господарського суду від 17.05.2011р. у справігосподарського суду міста Києва № 16/426 за позовомКомунального підприємства "Шляхово-експлуатаційне управління по утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району" міста Києва доОб'єднання кооперативних автостоянок "Дублер" третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Київська міська рада провитребування майна з чужого незаконного володіння, усунення перешкод у користуванні майном та знесення об'єктів самочинного будівництва
У С Т А Н О В И В:
17.05.2011р. постановою Київського апеляційного господарського суду скасовано рішення господарського суду міста Києва від 20.01.2011р., позов задоволено.
28.05.2012р. Об'єднання кооперативних автостоянок "Дублер" повторно звернулися до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою на зазначену постанову, водночас заявивши клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку для її подання, яке колегія суддів вважає таким, що не підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог ст.110 ГПК України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням законної сили.
Господарський суд за заявою сторони, прокурора чи зі своєї ініціативи може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк (ст.53 ГПК України). Поважними визнаються лише ті обставини, які є об'єктивно непереборними і пов'язані з дійсними істотними труднощами для вчинення процесуальних дій.
Проте, Об'єднанням кооперативних автостоянок "Дублер" не було наведено належних доводів в обґрунтування поважності причин пропуску процесуального строку, не надано будь-яких доказів на існування перешкод, які б позбавляли заявника можливості своєчасно подати належним чином оформлену касаційну скаргу, яка неодноразово поверталась судом касаційної інстанції через не дотримання вимог ст.ст.109, 111, 111-1 Господарського процесуального кодексу України. Порушення скаржником вимог процесуального законодавства при оформленні та направленні касаційної скарги свідчить лише про його недбалість та не може вважатись поважною причиною в розумінні змісту ст. 53 ГПК України. Крім того, заявником не усунуто обставини, що були підставами повернення попередніх його касаційних скарг, не зазначено суті порушення чи неправильного застосування апеляційним господарським судом норм матеріального та процесуального права.
Виходячи з викладеного, колегія суддів не вбачає підстав для відновлення процесуального строку на касаційне оскарження постанови апеляційного господарського суду.
Керуючись п.5 ч.1 ст.111 3 ГПК України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В:
1. Відмовити Об'єднанню кооперативних автостоянок "Дублер" у задоволенні клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку для подання касаційної скарги.
2. Касаційну скаргу на постанову Київського апеляційного господарського суду від 17.05.2011р. у справі господарського суду міста Києва № 16/426 та додані до неї документи повернути заявникові.
Головуючий суддяВ.Я. Карабань Суддя Г.В. Жаботина СуддяЛ.В. Ковтонюк
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2012 |
Оприлюднено | 23.07.2012 |
Номер документу | 25145031 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Карабань В.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні