ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
17.07.2012року Справа № 29/5005/13444/2011
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Вечірка І.О. (доповідач)
суддів: Білецької Л.М., Лисенко О.М.
розглянувши матеріали апеляційної скарги громадянина ОСОБА_1, АДРЕСА_1
на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 21.06.2012 року
у справі № 29/5005/13444/2011
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Перший Проспект", м. Дніпропетровськ
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Готель Асторія", м. Дніпропетровськ
про визнання банкрутом
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 21.06.2012 року (суддя Полєв Д.М.) затверджено ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Готель Асторія", м. Дніпропетровськ. Ліквідовано юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Готель Асторія", м. Дніпропетровськ. Провадження у справі припинено.
Не погодившись з вказаною ухвалою, громадянин ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 21.06.2012 року у справі № 29/5005/13444/2011 скасувати та припинити провадження у справі.
Ознайомившись з матеріалами справи та апеляційною скаргою судова колегія прийшла до висновку про необхідність відмови в прийнятті апеляційної скарги громадянина ОСОБА_1 з наступних підстав.
Статтею 55 Конституції України кожному гарантується право на судовий захист, апеляційне та касаційне оскарження рішення суду.
Пункт 8 частини 3 статті 129 Конституції України встановлює серед основних засад судочинства, зокрема забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Вказана конституційна норма конкретизована законодавцем в ст.14 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, встановлених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
Отже, реалізація конституційного права на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення названим Законом ставиться в залежність від положень процесуального закону.
Таким чином, Господарський процесуальний кодекс України повинен містити імперативні норми про те, в яких випадках особа має право оскаржити рішення суду в апеляційному чи касаційному порядку.
Відповідно до ч.1 ст.91 Господарського процесуального кодексу України сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили.
Згідно із ч.6 ст.106 Господарського процесуального кодексу України апеляційні скарги на ухали місцевого господарського суду можуть подавати сторони та інші учасники судового процесу, зазначені у цьому Кодексі та Законі України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відтак, коло осіб, які мають право оскаржити судові рішення у справі про банкрутство, діючим законодавством звужено до учасників такої справи задля попередження необґрунтованого втручання інших осіб, які не є учасниками справи, у хід процедури банкрутства.
Отже, оскаржувати судові рішення у справі про банкрутство можуть тільки учасники справи про банкрутство.
У відповідності до абз.22 ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" учасниками провадження у справі про банкрутство визнано таких осіб: сторони (кредитори, боржник), арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство, Фонд державного майна України, державний орган з питань банкрутства, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа акціонерів або учасників товариств з обмеженою чи додатковою відповідальністю.
В апеляційній скарзі громадянин ОСОБА_1 посилається на те, що він є учасником ТОВ "Готель Асторія" та оскаржувана ухвала місцевого господарського суду стосується його прав та обов'язків.
Правом оскарження судових рішень згідно зі статтею 1 Закону наділені: сторони - кредитор (представник комітету кредиторів) і боржник (банкрут), - арбітражний керуючий
(розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, повноважений управляти майном боржника), а також у випадках, передбачених Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство, Фонд державного майна України, державний орган з питань банкрутства, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, права яких порушено таким рішенням.
Згідно із Законом України від 17 листопада 2005 р. N 3107-IV "Про внесення змін до деяких законів України щодо уповноваженої особи господарського товариства в процедурах банкрутства", який набрав чинності 13 грудня 2006 р., учасником справи про банкрутство є також особа, яка уповноважена акціонерами, учасниками товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю, що володіють більш як половиною статутного капіталу товариства.
Юридичні та фізичні особи, акціонери, учасники господарських товариств, що не мають статусу сторони чи учасника у справі про банкрутство, не мають права на оскарження судових рішень у справі про банкрутство, а помилково порушене апеляційне і касаційне провадження підлягають припиненню в порядку, передбаченому статтею 80 ГПК на підставі статей 91 та 107 ГПК як такі, що не підлягають вирішенню в господарських судах. В інших випадках такі скарги повертаються без розгляду. Це стосується і скарг зазначених осіб на такі ухвали (пункти 11, 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року № 15 "Про судову практику у справах про банкрутство").
Таким чином, учасник товариства з обмеженою відповідальністю може бути учасником провадження у справі про банкрутство лише у разі, якщо він є уповноваженою особою учасників такого товариства.
В матеріалах справи та апеляційній скарзі відсутні докази, що ОСОБА_1 є уповноваженою особою учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Готель Асторія".
Отже, станом на час звернення з апеляційною скаргою громадянин ОСОБА_1 не набув статусу учасника провадження у справі про банкрутство, що виключає можливість прийняття поданої ним апеляційної скарги до розгляду.
За наведених обставин, у прийнятті апеляційної скарги має бути відмовлено, сплачений судовий збір підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст. 86, 91, 99, 106 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
Відмовити громадянину ОСОБА_1, АДРЕСА_1 в прийнятті апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 21.06.2012 року у справі № 29/5005/13444/2011.
Повернути ОСОБА_1 з державного бюджету судовий збір за подання апеляційної скарги у розмірі 536,50 грн., сплачений згідно з квитанцією № ПН1235 від 09.07.2012 року.
Додаток (на адресу скаржника): апеляційна скарга з додатками на 26 аркушах.
Головуючий суддя І.О. Вечірко
Суддя Л.М. Білецька
Суддя О.М. Лисенко
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2012 |
Оприлюднено | 17.08.2012 |
Номер документу | 25146726 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Джихур Олена Василівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Дмитро Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні