П О С Т А Н О В А
м. Черкаси 20 червня 2012 року
Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
Головуючого-судді Кузьменко В.А.
При секретарі Коваленко В.С.
розглянувши подання старшого слідчого СУ ДПС у Черкаській області лейтенанта податкової міліції Дібрівного В.В., погодженого першим заступником прокурора Черкаської області, на заборону вчиняти реєстраційні дії, по кримінальній справі № 2511200037,-
В С Т А Н О В И В :
Ст. слідчий СУ ДПС у Черкаській області за погодженням з першим заступником прокурора Черкаської області звернувся до суду з поданням на заборону вчиняти реєстраційні дії, по кримінальній справі № 2511200037, а саме вчиняти реєстраційні дії державному реєстратору виконавчого комітету Черкаської міської ради, а саме: заборонити вчиняти реєстраційні дії, що спрямовані на реєстрацію нової редакції статуту або змін та доповнень до статуту ПП «Пром Інтекс».
В поданні вказує, що ОСОБА_2 на прохання невстановленої особи, за грошову винагороду, зареєстрував на своє ім'я ПП «Пром Інтекс»(код ЄДРПОУ 36492926) без мети здійснення господарської діяльності. В подальшому, ОСОБА_2, фінансово-господарською діяльністю ПП «Пром Інтекс»не займався, первинні бухгалтерські документи та договори від свого імені не підписував, податкову звітність не складав та до податкових органів не подавав, грошовими коштами на рахунках підприємства не розпоряджався.
В поданні вказується, що з метою запобігання протиправним діям, припинення злочинної діяльності, відшкодування завданих державі збитків, встановлення всіх обставин справи, а також унеможливлення знищення реєстраційних документів, виникла необхідність у накладенні заборони вчиняти реєстраційні дії пов'язані із зміною інформації про ПП «Пром Інтекс»(код ЄДРПОУ 36492926), яке зареєстроване державним реєстратором виконавчого комітету Черкаської міської ради.
Конституцією і законами України передбачається можливість тимчасового обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина під час проведення оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства. Підстави і порядок здійснення заходів, пов'язаних із тимчасовим обмеженням цих конституційних прав і свобод людини і громадянина, визначені Кримінально-процесуальним кодексом України (далі -КПК), Законами України «Про оперативно-розшукову діяльність», «Про міліцію», «Про контррозвідувальну діяльність», «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю». Відповідно чинного законодавства за вмотивованим рішенням суду можуть бути застосовані такі обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина, передбачених статтями 30, 31, 32 Конституції України: негласне проникнення до житла чи до іншого володіння особи; зняття інформації з каналів зв'язку; контроль за листуванням, телефонними розмовами, телеграфною та іншою кореспонденцією; застосування інших технічних засобів одержання інформації. КПК передбачено можливість застосування таких обмежень зазначених конституційних прав і свобод людини і громадянина: огляд та обшук житла чи іншого володіння особи (стаття 141' частина п'ята статті 177; частина четверта статті 190 КПК); примусова виїмка із житла чи іншого володіння особи (стаття 141 частина четверта статті 178 КПК); арешт на кореспонденцію і зняття інформації з каналів зв'язку (стаття 141 частина четверта статті 187 КПК); огляд і виїмка кореспонденції та дослідження інформації, знятої з каналів зв'язку (стаття 1871 КПК). Обмеження вказаних конституційних прав і свобод людини і громадянина під час проведення оперативно- розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства допускається лише за вмотивованим рішенням суду і носять винятковий та тимчасовий характер. Вказаний перелік може бути доповнений лише законом.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що подання не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Згідно ст.114 КПК України при провадженні досудового слідства всі рішенню спрямування слідства і про провадження слідчих дій слідчий приймає самостійно, за винятком випадків, коли законом передбачено одержання згоди від суду, і несе повну відповідальності законне і своєчасне проведення.
КПК України, законами України не передбачено накладення судом заборони проведення реєстраційних дій під час проведення досудового слідства по кримінальній справі, провадження у кримінальних справах на території України здійснюється за правилами цього Кодексу (ст.З України).
Відповідно до ст. 126 КПК України забезпечення цивільного позову та можливої конфіскації майна провадиться шляхом накладення арешту на вклади, цінності, інше майно обвинуваченого, підозрюваного або осіб, які несуть за законом матеріальну відповідальність за його дії.
Відповідальність за збереження реєстраційних документів покладається на державного реєстратора, який зобов'язаний вживати для цього передбачені законодавством заходи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.З, 114 КПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Відмовити у задоволенні подання старшого слідчого з ОВС СУ ДПС у Черкаській області Свистуна В.М. по кримінальній справі № 2511200037про заборону вчиняти реєстраційні дії.
На постанову може бути подана апеляція прокурором протягом 3 діб з дня її винесення.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси В.А.Кузьменко
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2012 |
Оприлюднено | 09.08.2012 |
Номер документу | 25285178 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Соснівський районний суд м.Черкас
Кузьменко В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні