Ухвала
від 19.07.2012 по справі 15/91-б
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

01601 м.Київ-1, пров. Рильський, 8 (044) 278-46-14

УХВАЛА

19.07.2012 № 15/91-б

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Доманської М.Л.

суддів: Разіної Т.І.

Пантелієнка В.О.

розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2

на ухвали Господарського суду м. Києва від 20.06.2012

у справі № 15/91-б (суддя: Хоменко М.Г.)

за заявою Штабу Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України

про визнання банкрутом

представники сторін не викликались

В С Т А Н О В И В :

Ухвалою господарського суду м. Києва від 20.06.2012 у справі № 15/91-б визнано кредиторами по відношенню до банкрута Штабу Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України у справі №15/91-б у тому числі ОСОБА_2 з грошовими вимогами на суму 121856,00грн.-вимоги другої черги; затверджено реєстр вимог кредиторів Штабу Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України, зобов"язано ліквідатора Штабу Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України арбітражного керуючого Мирутенка М.М. внести відповідні зміни до реєстру та інше.

Іншою ухвалою господарського суду м. Києва від 20.06.2012 у справі № 15/91-б затверджено звіт ліквідатора, затверджено ліквідаційний баланс станом на 101.04.2012, ліквідовано банкрута - Штаб Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України, як юридичну особу в зв'язку з банкрутством, зобов'язано Київське міське управління статистики виключити банкрута - Штаб Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України з державного реєстру підприємств та організацій України, зобов'язано Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі м. Києва зняти банкрута з податкового обліку, зобов'язано Державного реєстратора Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації провести державну реєстрацію припинення юридичної особи - банкрута Штабу Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України та внести про це запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, припинено дію мораторію, припинено провадження у справі про банкрутство № 15/91-б та інше.

Не погоджуючись із вказаними ухвалами суду першої інстанції, ОСОБА_2 подав до Київського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу від 07.07.2012, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду м. Києва від 20.06.2012 у справі № 15/91-б, про ліквідацію банкрута - Штабу Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України, та припинення провадження у даній справі, скасувати ухвалу господарського суду м. Києва від 20.06.2012 у справі № 15/91-б, якою відмовлено в частині визнання інфляційного збільшення суми боргу та 3% річних та визнано ОСОБА_2 кредитором по відношенню до банкрута Штабу Державної спеціалізованої (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України на суму 121856,00 грн. та передати дану справу на новий розгляд до місцевого господарського суду.

Розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2 та додані до неї матеріали, Київський апеляційний господарський суд встановив наступне.

Частиною 2 статті 4-1 Господарського процесуального кодексу України (далі за текстом - ГПК України) встановлено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Пункт 1 статті 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.1992 № 2343-ХІІ (далі за текстом - Закон) встановлює, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Вимоги до форми і змісту апеляційної скарги наведені в статті 94 ГПК України, згідно з частиною 2 якої до скарги, зокрема, додаються докази надіслання копії скарги іншій стороні у справі.

Згідно з ч.1 ст. 95 ГПК України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншій стороні у справі копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у сторони відсутні.

Відповідно до ст.1 Закону «учасники провадження у справі про банкрутство» - сторони, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном), а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство, «сторони» - кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут).

Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги ОСОБА_2, її копію не було надіслано відповідним учасникам провадження у даній справі, у тому числі усім визнаним кредиторам за оскаржуваною ухвалою, згідно реєстру вимог кредиторів затвердженого ухвалою господарського суду м. Києва від 20.06.2012 у даній справі.

Неповідомлення сторони у справі про звернення з апеляційною скаргою порушує процесуальні права цієї сторони, принципи рівності та змагальності сторін, закріплені ст. ст. 42, 43 ГПК України.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду та повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано доказів надсилання її копії іншій стороні (сторонам).

Згідно з ч.1 ст. 93 ГПК України, апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом.

Відповідно до ч.2 ст. 93 ГПК України, апеляційний господарський суд постановляє ухвалу про повернення апеляційної скарги у випадках, якщо вона подана після закінчення строків, установлених цією статтею, і суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Відповідно до ст. 53 ГПК України господарський суд може визнати причини пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк.

Поважними визнаються лише ті обставини, які є об'єктивно непереборними і пов'язані з дійсними істотними труднощами для вчинення відповідних процесуальних дій. Відновлення пропущеного процесуального строку є правом господарського суду, яке він використовує виходячи із поважності причин пропуску строку на оскарження.

Питання про поважність причин пропуску процесуального строку в розумінні ст. 43 ГПК України вирішується судом за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи і їх сукупності, керуючись законом.

Так, згідно з ч.1 ст. 93 ГПК України, строк для подання апеляційної скарги на ухвали Господарського суду м. Києва від 20.06.2012 у справі № 15/91-б закінчився 25.06.2012, тоді як апеляційна скарга датована 07.07.2012 та здана до суду першої інстанції 07.07.2012, тобто подана із пропуском встановленого законодавством строку подання апеляційної скарги.

При подачі скарги апелянт не подав клопотання про відновлення строку на апеляційне оскарження відповідних ухвал, а просив лише визнати апеляційну скаргу такою, що подана в належні строки, обґрунтовуючи це неможливістю визначити кінцевий строк для подачі даної апеляційної скарги, що не є за своєю суттю та змістом клопотанням про поновлення строку подання апеляційної скарги.

Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 97 ГПК України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку, або таке клопотання відхилено.

За таких обставин, судова колегія апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвали господарського суду м. Києва від 20.06.2012 у даній справі не приймає до розгляду і повертає скаржнику.

Згідно з ч.4 ст. 97 ГПК України, після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, сторона має право повторно подати апеляційну скаргу.

Керуючись. ст. 4-1, 86, 93, п.п. 2, 4 ст. 97, 106 Господарського процесуального кодексу України, Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Київський апеляційний господарський суд,-

У Х В А Л И В :

1. Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвали господарського суду господарського суду м. Києва від 20.06.2012 у справі № 15/91-б з доданими до неї документами повернути скаржнику без розгляду.

2. Матеріали справи № 15/91-б повернути до господарського суду м. Києва.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого господарського суду України протягом двадцяти днів з дня її винесення.

Головуючий суддя Доманська М.Л.

Судді

Разіна Т.І.

Пантелієнко В.О.

СудКиївський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення19.07.2012
Оприлюднено16.08.2012
Номер документу25315826
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —15/91-б

Ухвала від 31.01.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Хоменко М.Г.

Ухвала від 20.06.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Хоменко М.Г.

Ухвала від 16.05.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Хоменко М.Г.

Ухвала від 16.05.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Хоменко М.Г.

Ухвала від 20.03.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Хоменко М.Г.

Ухвала від 20.03.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Хоменко М.Г.

Ухвала від 03.08.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Хоменко М.Г.

Ухвала від 29.11.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Панова I. Ю.

Ухвала від 21.08.2012

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Верховець А.А.

Ухвала від 19.07.2012

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Доманська М.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні