cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
01.08.12р. Справа № 21/5005/5503/2012 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Стронг Україна ЛТД",
м. Дніпропетровськ
про стягнення 101 242,59 грн. за поставлений товар
Суддя Назаренко Н.Г.
Cекретар судового засідання Булана Ю.М.
Представники:
від позивача - Кравченко Р.Ю., директор, наказ № 11 від 27.08.09р.;
від відповідача - не з'явився.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до господарського суду з позовом про стягнення з Відповідача суми основного боргу у розмірі 99 000,00 грн., 3% річних -376,20 грн., пені -1 866,39 грн.
Обґрунтовує свої вимоги наявністю невиконаних Відповідачем зобов'язань за договором поставки навантажувальної техніки № ПР-01/2012 від 07.03.12р. та специфікацією до нього.
Представник Позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відзив на позов та документи, витребувані судом не надав, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Через канцелярію суду від відповідача надійшло клопотання № 06/5/01 від 31.07.2012р. про відкладення розгляду справи у зв'язку з відрядження директора та юриста.
Клопотання відповідача про відкладення розгляду справи судом не приймається на підставі наступного.
Як свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 17.07.12р. отримав директор підприємства Керб 25.07.12р. (а.с. 45).
Клопотання про відкладення розгляду справи підписано невідомою особою, про що свідчить риска перед посадою особи, що підписала дане клопотання (а.с. 46).
Отже, суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на захист та справа може бути розглянута без участі представника відповідача відповідно до статті 75 Господарського процесуального кодексу України за матеріалами справи.
У судовому засіданні оголошена вступна та резолютивна частина рішення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Між Товариством з обмеженою відповідальністю "СТРОНГ Україна ЛТД" (далі -Постачальник, Позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровська картонно - паперова фабрика" ((далі -Покупець, Відповідач) 07.03.2012 р. укладено договір поставки вантажної техніки № ПР-01/2012 (далі -Договір), у відповідності із умовами якого Постачальник зобов'язався в обумовлений термін, передати у власність Покупцю, а Покупець зобов'язався прийняти та оплатити, в порядку і на умовах, визначених цим Договором, автонавантажник, який був експлуатації (газ-бензин) BAOLI, моделі CPQD 18, Сер. НОМЕР_1 (далі -Техніка) (п.1.1. Договір).
Повний асортимент, сортамент, номенклатура, одиниця виміру Техніки, визначається Сторонами в Специфікації, яка є невід'ємною частиною цього Договору (п.1.2. Договору).
Пунктом 2.1. Договору передбачено, що загальна вартість Техніки, поставленої по даному Договору, складає 99 000,00 грн., в тому числі ПДВ 20%.
Вартість Техніки, по даному Договору, є договірною, визначена виключно для даного Договору і не розповсюджується на інші договори (контракти, угоди), які укладаються або будуть укладатися між Сторонами, дана вартість не може розглядатися в якості доведення встановленій практиці визначенні цін в договірних відношеннях між Сторонами (п.2.2. Договору).
Вартість Техніки, у період дії цього Договору, не змінюється (п.2.3. Договору).
Пунктом поставки Техніки по даному Договору є склад Постачальника, який находиться за адресою: 49019, м. Дніпропетровськ, вул.. Матлахова, 2-а, на умовах EXW, у відповідності з правилами «Інкотермс-2000»(п.3.1. Договору).
Поставка Техніки здійснюється однією партією (п.3.2. Договору).
Пунктом 3.3. Договору визначено, що строк поставки Техніки на протязі 3-х робочих днів, з моменту підписання даного Договору.
Даний Договір відповідно до п.13.1. Договору, вважається укладеним і вступає в силу з моменту його підписання Сторонами і скріплення його печатками Сторін.
Термін дії даного Договору починає свій сплив в момент, визначений даним Договором і спливає в момент виконання Сторонами своїх обов'язків по даного Договору. Закінчення терміну дії даного Договору не звільняє Сторін від відповідальності за його порушення, які мали місце під час дії даного Договору (п.п.13.2., 13.3. Договору).
Умовами Специфікації № 1 до договору від 07.03.2012 р. сторони узгодили поставку товару на суму 99 000,00 грн. (з ПДВ).
07.03.2012 року автонавантажувач марки BAOLI, моделі CPQD 18, серійний НОМЕР_1, був поставлений Позивачем та фактично прийнятий Відповідачем по відповідному Акту приймання-передачі Техніки.
Факт виконання Позивачем своїх зобов'язань з поставки Відповідачу товару на загальну суму 99 000,00 грн., у т.ч. ПДВ 20%, підтверджується видатковою накладеною № РН-070301 від 07.03.2012 р., а також довіреністю на отримання цінностей від 06.03.2012 р., які знаходяться в матеріалах справи.
У відповідності до п.5.2 Договору, передбачений наступний порядок оплати автонавантажувача: відстрочка оплати; Відповідач був зобов'язаний перерахувати Позивачу загальну вартість поставленого автонавантажувача, в сумі 99000,00 грн., у т.ч. ПДВ 20%, у строк - до 07 травня 2012 р.
Відповідач не виконав умови п.5.2 та не провів оплату отриманого автонавантажувача. Таким чином загальна сума заборгованості Відповідача перед Позивачем по Договору станом на 22.06.2012 р., становить: 99000,00 грн., у т.ч. ПДВ 20%.
У відповідності із ч. 1 ст. 265 Господарського кодексу України, за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.
Відповідно статей 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином та у встановлений строк у відповідності з вказівками закону, договору одностороння відмова від виконання зобов'язань не допускається.
Відповідно п. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Статтею ст. 629 ЦК України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Пунктом 10.1 Договору перед бачений досудовий порядок врегулювання спору.
У відповідності до ст.10.3 Договору № ПР-01/2012 поставки навантажувальної техніки від 07.03.12 року - претензія підлягає розгляду на протязі двох тижнів, з моменту її отримання строною-отримувачем, з наданням стороні-заявителю відповіді по суті.
На підставі розділу 10 Договору та в порядку досудового врегулювання спору, Позивач направив Відповідачу Претензію (вих №14/12 від 14.05.2012 р.), яка до цього часу залишилася без відповіді, сума боргу - не погашена.
Отже, строк виконання грошового зобов'язання для Відповідача по оплаті вартості автонавантажувача в сумі 99000,00 грн. (з ПДВ 20%) по Договору - настав.
Доказів оплати поставленого товару відповідач суду не надав, доводи позивача щодо наявності боргу не спростував.
За наведеного, є правомірними та підлягають задоволенню позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача основного боргу у сумі 99 000,00 грн.
Крім основного боргу позивач просить стягнути з відповідача пеню у розмірі 1 866,39 грн. та 3% річних - 376,20 грн.
Статтями 610, 611 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). А у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.
Згідно ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до частини першої статті 216 ГК України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Відповідно до ч.ч.2, 3 ст.6 Цивільного кодексу України, сторони мають право врегулювати у договорі, який передбачений актами цивільного законодавства, свої відносини, які не врегульовані цими актами. Сторони в договорі можуть відступити від положень актів цивільного законодавства і врегулювати свої відносини на власний розсуд.
Частиною першою статті 230 ГК України передбачено, що штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
У частині четвертій статті 231 ГК України зазначено, що у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов'язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов'язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).
Згідно з частиною 6 статті 231 Господарського кодексу України штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Частиною 1 статті 546 Цивільного кодексу України передбачено, що виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.
Згідно з ч. 1 ст. 548 Цивільного кодексу України виконання зобов'язання (основного зобов'язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом.
Під неустойкою (штрафом, пенею), відповідно до статті 549 цього Кодексу, розуміється грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Отже, зазначений вид забезпечення виконання зобов'язань є спеціальним заходом майнового характеру, який стимулює належне виконання зобов'язання боржником шляхом встановлення додаткових гарантій задоволення вимог кредитора.
Відповідно до ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано
Відповідно до частини 2 статті 343 Господарського кодексу України платник грошових коштів сплачує на користь одержувача цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін, але не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Пунктом 9.4. Договору передбачено, що Покупець, у випадку порушення строків оплати Техніки, у відповідності з умовами даного Договору, оплачує Постачальнику пеню в розмірі 2% від суми вартості простроченого зобов'язання, за кожний день прострочення.
Враховуючи викладене, приймаючи до уваги, що в договорі за взаємною згодою сторін передбачено стягнення пені за весь термін прострочення та перевіривши розрахунки Позивача за допомогою нормативно-довідкових таблиць системи "Законодавство", судом встановлено, що до стягнення підлягають 1 866,39 грн. пені за період з 08.05.12р. по 22.06.12р.
Статтею 625 Цивільного кодексу України, яка передбачає, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.
Перевіривши розрахунки за допомогою нормативно-довідкових таблиць системи "Законодавство", судом встановлено, що 3% річних розраховано не вірно, тому розмір 3% річних з 08.05.12р. по 22.06.12р. включно становлять 373,28 грн.
В частині стягнення 2,92 грн. 3% річних слід відмовити.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи (ч. 1 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України).
З огляду на викладене, позовні вимоги підтвердженні матеріалами справи та підлягають частковому задоволенню у розмірі 99 000,00 грн. - основного боргу, 1 866,39 грн. - пені, 373,28 грн. - 3% річних.
Відповідно до ст. 49 ГПК України, судовий збір слід покласти на сторони, пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 193 Господарського кодексу України, ст.ст. 525, 526, 530, 625, 629 Цивільного кодексу України, ст.ст. 33, 34, 49, 75, 82-85, 87, 116-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровська картонно - паперова фабрика" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Висоцького, б. 2, код ЄДРПОУ 37987743) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Стронг Україна ЛТД" (49000, м. Дніпропетровськ, вул.. Білостоцького, б. 1 Б, кв. 159, код ЄДРПОУ 35680143) 99 000,00 грн. - основного боргу, 1 866,39 грн. - пені, 373,28грн. - 3% річних, 2 024,79 грн. судового збору, про що видати наказ.
В части стягнення 3% річних у сумі 2,92 грн. - відмовити
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення , якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Н.Г. Назаренко Дата підписання рішення, оформленого відповідно до вимог ст. 84 ГПК України, - 02.08.2012р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2012 |
Оприлюднено | 06.08.2012 |
Номер документу | 25499409 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні