Донецький окружний адміністративний суд У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 червня 2012 р. Справа № 2а/0570/7765/2012
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Шинкарьова І.В., перевіривши виконання вимог ст.ст. 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України за позовом Підприємства з іноземними інвестиціями в формі товариства з обмеженою відповідальністю «Вікторія» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька про скасування податкового повідомлення-рішення від 29.05.2012 року №0000042204 та визнання недійсним акту перевірки, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Підприємства з іноземними інвестиціями в формі товариства з обмеженою відповідальністю «Вікторія», звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька про скасування податкового повідомлення-рішення від 29.05.2012 року №0000042204 та визнання недійсним акту перевірки.
Вивчивши подані матеріали, суд прийшов до висновку, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.4 ст.106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Позовна заява Підприємства з іноземними інвестиціями в формі товариства з обмеженою відповідальністю «Вікторія» підписана Генеральним директором ПП ТОВ «Вікторія» - ОСОБА_1 та жодного документу, який підтверджує повноваження призначення цієї особи на посаду та наділяє, відповідно до закону, повноваженнями в суді позивачем, до адміністративного суду не доданий.
Крім того, в позовній заяві Підприємства з іноземними інвестиціями в формі товариства з обмеженою відповідальністю «Вікторія» не вказано дату підписання.
Також частиною 1 статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами організаціями (юридичними особами).
Частиною 3 статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Таким чином, позивачем у справі може бути фізична чи юридична особа, яка має адміністративну процесуальну правосуб'єктність.
Позивачем у справі є Підприємство з іноземними інвестиціями в формі товариства з обмеженою відповідальністю «Вікторія», але жодного документу щодо підтвердження адміністративної процесуальної правоздатності до позову не надано.
Відповідно ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки зазначені обставини перешкоджають розгляду позову по суті, суд вважає необхідним надати позивачеві строк для усунення недоліків позову та залишити його без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Підприємства з іноземними інвестиціями в формі товариства з обмеженою відповідальністю «Вікторія» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька про скасування податкового повідомлення-рішення від 29.05.2012 року №0000042204 та визнання недійсним акту перевірки - залишити без руху.
Позивачу у строк до 30 липня 2012 року усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду документу підтверджуючого повноваження особи, яка підписала адміністративний позов, зазначення дати підписання позову, надання документів які підтверджують статус юридичної особи позивача, роз'яснивши при цьому, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2012 |
Оприлюднено | 20.08.2012 |
Номер документу | 25640255 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Шинкарьова І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні