cpg1251
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-1538/12/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Шрамко Ю.Т.
Суддя-доповідач: Бабенко К.А
У Х В А Л А
Іменем України
"31" липня 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Оксененка О.М., Федотова І.В., розглянувши адміністративну справу за апеляційною скаргою Відкритого акціонерного товариства «Перемога»на Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 березня 2012 року за адміністративним позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у м. Києві та Київської області до Відкритого акціонерного товариства «Перемога»про стягнення штрафу,-
В С Т А Н О В И В :
В зв'язку з неприбуттям жодного з представників осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, відповідно до п. 2 частини першої ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 березня 2012 року позов задоволено повністю.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції - без змін, з наступних підстав.
Розпорядженням Позивача «Про усунення порушень законодавства про цінні папери»від 25 березня 2010 року № 277-КУ (далі -Розпорядження № 277-КУ), копія якого наявна в матеріалах справи (а.с. 57), встановлено порушення Відповідачем вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»від 23 лютого 2006 року № 3480-ІV (далі -Закон № 3480-ІV) та І, V розділів Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2077 року за №97/13364, та надано термін для їх усунення до 15 квітня 2010 року.
Зазначене Розпорядження направлено на адресу Відповідача поштою 26 березня 2010 року рекомендованим листом, що підтверджується реєстром рекомендованих відправлень Позивача №71 та розрахунковим документом від 26 березня 2010 року, копії яких наявні в матеріалах справи (а.с. 58).
Відповідачем зазначені порушення не усунуто, а саме, не розміщено у встановленому порядку регулярну річну інформацію за 2008 рік на веб-сайті загальнодоступної бази даних Позивача.
Позивачем встановлено ознаки порушення Відповідачем п.10 ст.8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР (далі -Закон №448/96-ВР), а саме, невиконання зазначеного Розпорядження Позивача, термін виконання якого закінчився 15.04.2010 року, про що складено Акт про правопорушення на ринку цінних паперів №329-КУ від 24 лютого 2011 року та на підставі якого того ж дня прийнято Постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних папаерів
Постановою Позивача «Про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів»від 09 березня 2011 року № 318-КУ за невиконання зазначеного вище Розпорядження на Відповідача накладено штраф у розмірі 17 000 грн.
Згідно із пунктом 10 ст. 8 Закону № 448/96-ВР , Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства. А відповідно до пункту 14 цієї статті, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку України має право накладати штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно із пунктом 5 Розділу І Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 № 2272, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 року за № 120/14811 (далі - Правила № 2272) , уповноважені особи Комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.
Пунктом 1 та пунктом 2 розділу ХІV Правил № 2272 встановлено, що розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери виноситься уповноваженою особою за наслідками розгляду справи про правопорушення одночасно з постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у разі, якщо на момент розгляду справи порушення не усунуто. Розпорядження про усунення порушень може бути винесено незалежно від порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
Відповідно до п. 2, п. 3, п. 4 розділу 13 зазначених Правил, штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови; юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету.
Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії). Дані вимоги законодавства Відповідачем не виконано, в зв'язку з чим, Постанову «Про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів»від 09 березня 2011 року № 318-КУ прийнято Позивачем на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачено Конституцією та законами України.
Згідно із частиною п'ятою ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР, у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду.
Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
В зв'язку з вищевикладеним, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, за таких підстав, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції -без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Перемога» залишити без задоволення , а Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 березня 2012 року -без змін .
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Головуючий суддя Бабенко К.А
Судді: Оксененко О.М.
Федотов І.В.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2012 |
Оприлюднено | 21.08.2012 |
Номер документу | 25666998 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Бабенко К.А
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні