ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 лютого 2013 року м. Київ К/9991/57818/12
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
Бим М.Є.(доповідач), Харченка В.В., Чалого С.Я.
розглянувши в попередньому судовому засіданні адміністративну справу за касаційною скаргою відкритого акціонерного товариства "Перемога" на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 березня 2012 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 31 липня 2012 року у справі №2а-1538/12/2670 за позовом Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області до відкритого акціонерного товариства "Перемога" про стягнення штрафу, -
В С Т А Н О В И Л А :
Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області звернулось до суду з адміністративним позовом до ВАТ "Перемога" про стягнення штрафу у розмірі 17000грн., накладеного постановою від 09.03.2011 №318-КУ.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 березня 2012 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 31 липня 2012 року, позов задоволено.
У касаційній скарзі відповідач просить скасувати зазначені судові рішення, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.
У запереченнях на касаційну скаргу позивач просить залишити касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення, як законні та обґрунтовані, залишити без змін.
Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права, правової оцінки обставин у справі, обговоривши доводи касаційної скарги та заперечень на неї, колегія суддів доходить висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з таких підстав.
Судом встановлено, що 25.03.2010 позивачем прийнято розпорядження №277-КУ про усунення порушень законодавства про цінні папери, яким встановлено порушення відповідачем вимог ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фндовий ринок" та вимог розділів І, V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 №1591 та надано строк до 15.04.2010 усунути зазначені порушення.
Вимоги Розпорядження відповідачем виконані не були.
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ "Перемога", позивачем 09.03.2011 винесено постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №318-КУ, якою до відповідача застосовано штраф у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн. відповідно до положень ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в України".
При цьому, відповідно до ст. 250 Господарського кодексу України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Оскільки термін на виконання відповідачем Розпорядження від 25.03.2011 №277-КУ сплив 15.04.2010, а постанова №318-КУ винесена позивачем 09.03.2011, тому штрафні санкції на відповідача накладено в межах строків, встановлених зазначеною нормою законодавства.
Крім того, судом встановлено, що відповідачем зазначена вище постанова не оскаржувалась, на день розгляду справи не виконана і штраф до бюджету не сплачений.
Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в України" позивач має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно ст. 9 цього Закону уповноваженими особами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є начальники відповідних територіальних органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, працівники центрального апарату - за письмовим дорученням Голови або членів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, працівники відповідних територіальних органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - за письмовим дорученням начальника відповідного територіального органу Комісії.
Частиною другою названої статті встановлено, що уповноважені особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку мають право відповідно до розподілу обов'язків чи письмового доручення провадити в межах наданих повноважень розгляд справ про порушення чинного законодавства щодо випуску та обігу цінних паперів.
Таким чином, постанова про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів винесена у відповідності до законодавства України, є чинною та підлягає виконанню.
Відповідно до ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду.
Оскцільки відповідачсем штрафні санкції не сплачено, постанова про їх накладення оскаржена не була, тому правильними є висновки судів про обгрунтвоаність позовних вимог.
Доводи касаційної скарги зазначених висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку, що судами при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.
Згідно ч.3 ст. 220 1 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
Керуючись ст.ст. 220 1 , 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу відкритого акціонерного товариства "Перемога" - відхилити.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 березня 2012 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 31 липня 2012 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строки та в порядку, що встановлені статтями 237, 238, 239 1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді:
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2013 |
Оприлюднено | 06.02.2013 |
Номер документу | 29086776 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Бим М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні