ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 серпня 2012 року м. Київ К-60002/09
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді-доповідача Федорова М.О.
суддів: Кошіля В.В.
Степашка О.І.
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.09.2008 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 07.12.2009
у справі № 13/66
за позовом ОСОБА_3
до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва
третя особа Головне управління Державного казначейства України в м. Києві
про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії та стягнення
надмірно сплаченої суми податку та штрафних санкцій
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва про визнати протиправними дії щодо відмови у праві на отримання суми податкового кредиту, зобов'язати відповідача здійснити розрахунок суми податкового кредиту в розмірі 2759, 57 грн. та стягнути суму штрафу в розмірі 2759, 57 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.09.2008 позов задоволено частково, визнано неправомірними дії Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва та зобов'язано відповідача направити в орган Державного казначейства України розрахунок суми податкового кредиту в розмірі 2759, 57 грн. для зарахування ОСОБА_3 на банківський рахунок, відкритий у будь-якому банку, або надіслання поштовим переказом на адресу: АДРЕСА_1.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2009 постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.09.2008 залишено без змін.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції та ухвалою суду апеляційної інстанції Державна податкова інспекція у Дарницькому районі м. Києва оскаржило їх в касаційному порядку.
В скарзі просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалу суду апеляційної інстанції, прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.
Касаційна скарга вмотивовані тим, що судом першої та апеляційної інстанцій при вирішення спору по даній справі порушено норми матеріального права.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши правильність застосування судами норм матеріального права, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційну скаргу слід відхилити з таких підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що позивачем 23.02.2008 було подану до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва перелік сум витрат, що включаються до складу податкового кредиту згідно із ст. 5 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб", до якого включені витрати по сплаті процентів за іпотечним кредитом на суму 19142, 14 грн. та розрахунок суми податку з доходів фізичних осіб, що підлягає поверненню платнику податків або сплаті до бюджету, у тому числі з нарахуванням податкового кредиту .
Витрати було понесені позивачем у зв'язку із погашенням відсотків за користування кредитом згідно кредитного договору № 11018871000 від 13.07.2006, що підтверджується квитанціями та банківською випискою.
Листом Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва № 14337/3/17-115 від 10.04.2007, позивачу було відмовлено у нарахуванні та поверненню податкового кредиту по процентах за іпотечним кредитом.
Підставою для прийняття такого рішення було те, що фінансовий кредит одержано у банківській установі в іноземній валюті та те, що позивачем не надано платіжні документи про фактично сплачені проценти за користування іпотечним кредитом.
У відповідності до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб" платник податку має право на податковий кредит за наслідками звітного податкового року. Підстави для нарахування податкового кредиту із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації.
Відповідно до 5.3.1. зазначеного Закону платник податку має право включити до складу податкового кредиту звітного року, зокрема, частину суми процентів за іпотечним кредитом, сплачених платником податку, яка розраховується за правилами, визначеними згідно із статтею 10 цього Закону.
Позивачем передано до АКІБ „УкрСиббанк" в іпотеку нерухоме майно - житлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1.
Відносини у системі іпотечного кредитування регулюються спеціальним Законом України „Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати".
Колегія суддів касаційної інстанції погоджується з висновком суду першої та апеляційної інстанції стосовно того, що Закон України „Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати" не містить обмежень щодо валюти укладення іпотечного договору так і спеціальний закон, що регулює правовідносини щодо сплати податку з доходів фізичних осіб - Закон України „Про податок з доходів фізичних осіб".
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 220 КАС України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу. Суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги, але при цьому може встановлювати порушення норм матеріального чи процесуального права, на які не було посилання в касаційній скарзі.
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.09.2008 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 07.12.2009 у справі № 13/66 слід відхилити, а судові рішення залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 220 1 , 221 ,223 ,230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва відхилити.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.09.2008 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 07.12.2009 у справі № 13/66 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та порядку, передбачених статтями 236-239 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий М.О. Федоров Судді В.В. Кошіль О.І. Степашко
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2012 |
Оприлюднено | 29.08.2012 |
Номер документу | 25742493 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Федоров М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні