cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
"30" серпня 2012 р. Справа № 5015/440/12
Вищий господарський суд України в складі колегії суддів:
Черкащенка М.М. -головуючий, Жукової Л.В. (доповідач), Студенця В.І., розглянувши касаційну скаргуприватного підприємства "Елтіс Україна" на рішеннягосподарського суду Львівської області від 09.04.2012 р. та постановуЛьвівського апеляційного господарського суду від 25.06.2012 р. у справі № 5015/440/12 господарського суду Львівської області за позовомпублічного акціонерного товариства "Львівобленерго" доприватного підприємства "Елтіс Україна" простягнення 10 832,16 грн. вартості недоврахованої електричної енергії ВСТАНОВИВ
Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Вимоги, що пред'являються до форми і змісту касаційної скарги, визначені ст. 111 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, частиною 4 вказаної норми передбачено, що до касаційної скарги додаються докази надсилання копії касаційної скарги іншій стороні у справі.
З наданого скаржником фіскального чека від 14.07.2012 р. № 9651 не вбачається, що копію касаційної скарги направлено саме позивачу - публічному акціонерному товариству "Львівобленерго", оскільки фіскальний чек не містить назви зазначеного товариства.
Таким чином, зазначений фіскальний чек не можна вважати належним доказом надсилання копії касаційної скарги іншій стороні у справі.
Крім того, пунктом 4 частини першої ст. 111 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що касаційна скарга повинна містити вимоги особи, що подала скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права. Тобто, має чітко викладатися зміст порушення з обґрунтуванням порушених норм законодавчими актами та вказуватися конкретні пункти і статті.
Зміст касаційної скарги зводиться до аналізу фактичних обставин справи, посилання на норми права та намагання скаржника витлумачити останні.
При цьому в касаційній скарзі не вказано суті допущених порушень або неправильного застосування норм матеріального та процесуального права господарськими судами попередніх інстанцій, натомість акцентується увага на встановлених судами фактах, та неповно досліджених доказах та обставинах справи.
Згідно вимог ч. ІІ ст. 111 7 Господарського процесуального кодексу України касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, збирати нові докази або додатково перевіряти їх.
Згідно з імперативними вимогами статей 111 5 , 111 3 ГПК України касаційна інстанція на підставі вже встановлених фактичних обставин справи перевіряє рішення місцевого господарського суду чи постанову апеляційного господарського суду виключно на предмет правильності застосування господарськими судами норм матеріального і процесуального права, тобто в межах юридичної оцінки фактичних обставин справи.
Керуючись пунктами 3, 6 частини першої ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,-
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу приватного підприємства "Елтіс Україна" повернути скаржнику.
Головуючий: Черкащенко М.М.
Судді: Жукова Л.В.
Студенець В.І.
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2012 |
Оприлюднено | 03.09.2012 |
Номер документу | 25798334 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Жукова Л.B.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні