cpg1251
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "25" вересня 2012 р. Справа № 14/5007/929-Б/12.
За заявою Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Хлібороб" (с.Ясна Поляна Червоноармійського району)
про визнання банкрутом
Суддя Костриця О.О.
В засіданні суду прийняли участь:
від заявника: Войцехівський Ф.О. - голова ліквідаційної комісії
Розглянувши заяву Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Хлібороб" (с.Ясна Поляна Червоноармійського району), заслухавши пояснення представника заявника, господарський суд,-
ВСТАНОВИВ:
"13" серпня 2012 р. господарський суд порушив провадження у справі про банкрутство Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Хлібороб" (с.Ясна Поляна Червоноармійського району)
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Хлібороб", зареєстроване Червоноармійською районною державною адміністрацією 02.03.2000р., номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 1 302 120 0000 000128.
Відповідно до п.1.2. статуту СТОВ "Хлібороб" товариство є юридичною особою і здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства України, даного статуту і установчого договору.
Згідно Установчого договору про створення та діяльність Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Хлібороб" від 02.03.2000р., засновниками товариства є:
1. Грибан Микола Петрович;
2. Геля Віталій Степанович
3. Войцехівський Франц Олександрович;
4. Іщенко Валентин Петрович;
5. Большая Зоя Миколаївна ;
6. Костриця Ганна Олександрівна;
7. Кароцінський Йосип Іванович;
8. Корзун Валерій Григорович;
9. Халімовський Володимир Антонович;
10. Корзун Григорій Миколайович.
Пунктом 9.1. Установчого договору СТОВ "Хлібороб", припинення діяльності товариства відбувається шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або ліквідації за умовами, передбаченими чинним законодавством та Статутом товариства.
Відповідно до п.13.1 Статуту СТОВ "Хлібороб" ліквідація і реорганізація товариства (злиття, поділ, виділення, перетворення) проводиться за рішенням зборів учасників або на підставі умов, передбачених законодавством України.
Згідно з ч. 1 ст. 104 ЦК України, юридична особа припиняється в результаті передачі всього майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Відповідно до ч. 1 ст. 105 ЦК України, учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов"язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до ЄДР відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення.
Відповідно до вимог ч. 4 ст.105 Цивільного кодексу України, комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Згідно з ч. 1 ст. 110 ЦК України, юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Відповідно до ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартості майна юридичної особи недостатньо для задоволення вимог кредиторів, вона ліквідується відповідно до закону про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 111 Цивільного кодексу України, ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Відповідно до ч. 5 ст. 60 Господарського кодексу України, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Із протоколу №2 від 01.07.2011р. зборів учасників СТОВ "Хлібороб" (а.с.8-10), зокрема, вбачається, що зборами засновників було вирішено прийняти рішення про ліквідацію СТОВ "Хлібороб"; обрано ліквідаційну комісію в кількості 3 чол., а саме: Войцехівського Ф.О., Гелю В.С., Корзун В.Г.
Відповідно до витягу з ЄДР юридичних та фізичних осіб-підприємців Державним реєстратором Червоноармійської РДА внесено запис щодо припинення юридичної особи (а.с. 33-34)..
Оголошення про ліквідацію СТОВ "Хлібороб" було опубліковано в "Бюлетені державної реєстрації" №212 (12) від 04 травня 2012р.
В місцевій регіональній газеті "Житомирщина" від 01.06.2012р.. було розміщено оголошення про ліквідацію СТОВ "Хлібороб" та визначено строк звернення кредиторів з вимогами до боржника, а саме: протягом двох місяців із дня опублікування оголошення.
02.08.2012р. на засіданні загальних зборів засновників СТОВ "Хлібороб" було вирішено, звернутись із заявою до господарського суду про порушення провадження справи про банкрутство СТОВ "Хлібороб; обрано представником для захисту інтересів товариства в господарському суді Житомирської області Войцехівського Франца Олександровича; затверджено проміжний ліквідаційний баланс СТОВ "Хлібороб" (протокол №14 від 02.08.2012р. (а.с.11-12).
З матеріалів справи вбачається, що заборгованість підприємства-боржника перед кредиторами складає 184825,97 грн.
Згідно довідки СТОВ "Хлібороб" заборгованість по заробітній платі перед найманими працівниками відсутня (а.с.80).
Заявник зазначає, що станом на 01.08.2012р. СТОВ "Хлібороб" має на балансі майно статутного фонду товариства на загальну суму 1300 грн. (а.с.54).
Представником заявника надано довідку Червоноармійського відділення Житомирської ОД "Райффайзен Банк Аваль", з якої вбачається, що в АТ"Райффайзен Банк Аваль" боржнику було відкрито поточний рахунок 26008211769 в національній валюті, залишок коштів на якому станом на 24.09.2012р. становить 701,36 грн. (а.с.71).
Згідно довідки КП "Новоград-Волинське міжміське бюро технічної інвентаризації" №706 від 19.09.2012р. за боржником право власності не зареєстровано (а.с.79).
Відповідно до довідки відділу держкомзему у Червоноармійському районі Житомирської області від 06.08.2012р. №411 за СТОВ "Хлібороб", яке знаходиться на території Очеретянської сільської ради земельні ділянки у власності та користуванні не рахуються (а.с.81).
Згідно даних Новоград-Волинського МРЕВ УДАІ України за боржником транспортні засоби не зареєстровані (а.с.43).
Відповідно до довідки інспекції Держтехнагляду по Червоноармійському району №61 від 28.02.2012р. за СТОВ "Хлібороб" зареєстрованих машин немає (а.с.45).
Згідно довідки ВДВС Червоноармійського РУЮ №-2-24/3290 від 19.09.2012р., станом на 19.09.2012р. виконавчих документів про стягнення боргу з СТОВ "Хлібороб" на виконанні не має.
Дебіторська заборгованість у СТОВ "Хлібороб" відсутня.
Відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора, здійснює офіційне оприлюднення ухвали про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.
Дослідивши матеріали справи в сукупності відповідно до ст. 43 ГПК України та на предмет їх відповідності вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд прийшов до висновку, що майновий та фінансовий стан боржника підтверджує той факт, що останній не може самостійно ліквідувати борг перед своїми кредиторами, а тому погашення заборгованості має відбуватися не інакше, як через процедуру ліквідації відповідно до норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
28.08.2012р. на засіданні зборів учасників СТОВ "Хлібороб" вирішено просити суд призначити ліквідатором СТОВ "Хлібороб" по справі №14/5007/929-Б/12 Войцехівського Франца Олександровича (протокол № 2, а.с.128-129).
В судовому засідання голова ліквідаційної комісії Войцехівський Ф.О. заявив усне клопотання про призначення його ліквідатором боржника.
Відповідно до статті 23 вищезазначеного Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника.
За наведених обставин, боржника слід визнати банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити Войцехівського Ф.О. ліквідатором боржника.
На підставі п. 7 ст. 37 Закону України "Про виконавче провадження", ст.ст. 17, 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців", керуючись ст.ст. 3-1, 22-25, 32, 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Визнати банкрутом Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Хлібороб" (с.Ясна Поляна Червоноармійського району) зареєстроване Червоноармійською районною державною адміністрацією 02.03.2000р., номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 1 302 120 0000 000128, юридична адреса: 12014, Житомирська область, Червоноармійський район, с.Ясна Поляна, вул.Леніна,23, ідентифікаційний код 03745491.
2. Відкрити ліквідаційну процедуру Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Хлібороб" (с.Ясна Поляна Червоноармійського району Житомирської області) строком на 12 місяців до 25 вересня 2013 року включно.
3. Призначити ліквідатором Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Хлібороб" (с.Ясна Поляна Червоноармійського району) голову ліквідаційної комісії Войцехівського Франца Олександровича.
4. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав (25.09.2012р.)
5. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості.
6. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 25.09.2012р.
7. Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
8. Зобов'язати ліквідатора Войцехівського Франца Олександровича у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом подати до офіційного друкованого органу оголошення про визнання Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Хлібороб" (с.Ясна Поляна Червоноармійського району) банкрутом. Газетне оголошення має містити: найменування та інші реквізити боржника визнаного банкрутом, найменування господарського суду в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомості про ліквідатора, строк подання претензій і посилання на спрощену процедуру банкрутства по ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
9. Ліквідатору Войцехівському Францу Олександровичу подати суду проміжний звіт про хід виконання ліквідаційної процедури, в тому числі:
- оголошення про опублікування відомостей в офіційних друкованих засобах масової інформації про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури;
- докази виявлення документів банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;
- докази користування печаткою та штампом банкрута;
- довідку з податкового органу відносно рахунків банкрута відкритих у банківських установах;
- договори оренди боржника з третіми особами та додатками до них (оригінали для огляду, копії до справи);
- перелік кредиторів із вказівкою на суми заборгованості відносно кожного та документи, що її підтверджують (платіжні документи, рішення судів, виконавчі написи нотаріусів, інші виконавчі документи, акти звірок, позовні заяви тощо);
- закрити рахунки банкрута у банківських установах виявлені при проведенні ліквідаційної процедури за винятком основного рахунку боржника, докази закриття надати суду;
- матеріали по розпаюванню рухомого та нерухомого майна банкрута, а також майна яке було виділено на погашення кредиторської заборгованості;
- оригінал Статуту підприємства для огляду в судовому засіданні;
- надати докази передачі об'єктів соціальної сфери, що обліковуються на балансі банкрута до комунальної власності відповідної територіальної громади;
- надати докази звернення з відповідною заявою до державного реєстратора для внесення до ЄДР юридичних та фізичних осіб - підприємців запису про ліквідатора банкрута Войцехівського Ф.О., як керівника юридичної особи, особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;
- надати витяг з ЄДР юридичних та фізичних осіб - підприємців, з внесеними до нього відомостями щодо ліквідатора банкрута Войцехівського Ф.О., як керівника юридичної особи, особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;
- реєстр вимог кредиторів складений з врахуванням вимог статті 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";
- за результатами проведеної роботи, згідно зі ст.32 зазначеного Закону, подати ліквідаційний баланс, звіт про проведену роботу та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов'язків (доказів, що свідчать про відсутність ліквідаційної маси; реєстр вимоги кредиторів з зазначенням сум, які є неможливими до погашення; пояснювальну записку ліквідатора до ліквідаційного балансу).
10. Призначити засідання суду для з'ясування стану здійснення ліквідаційної процедури банкрута на 04 грудня 2012р. о 10:00 год. в приміщенні господарського суду, каб. №407.
В засідання суду з'явитися ліквідатору Войцехівському Францу Олександровичу.
Постанова господарського суду набирає законної сили в установленому законом порядку.
Суддя Костриця О.О.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2012 |
Оприлюднено | 01.10.2012 |
Номер документу | 26181029 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Костриця О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні