cpg1251
РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" вересня 2012 р. Справа № 12/38/2012/5003
Рівненський апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючого судді Тимошенко О.М.
судді Огороднік К.М. ,
судді Коломис В.В.
при секретарі Ващук К.О.
за участю представників сторін:
від органу прокуратури - не з'явився
від позивача - не з'явився
від відповідача - не з'явився
розглянувши апеляційну скаргу заступника прокурора Вінницької області на рішення господарського суду Вінницької області від 07.06.12 р. у справі № 12/38/2012/5003
за позовом Заступник прокурора Вінницької області в інтересах держави в особі Бершадської районної державної адміністрації
до Товариство з обмеженою відповідальністю "Земун Поле Плюс"
про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Вінницької області від 07.06.2012 року у справі № 12/38/2012/5003 (суддя Кожухар М.С.) в позові відмовлено.
Мотивуючи прийняте рішення суд першої інстанції зазначив, що позов про визнання спірного договору недійсним задоволенню не підлягає, оскільки цей договір є неукладеним з огляду на відсутність у ньому істотних умов.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, заступник прокурора Вінницької області подав апеляційну скаргу в якій просить останнє скасувати з підстав неправильного застосування судом норм матеріального права та прийняти нове рішення, яким позов задоволити. Зокрема вказує, що мотивуючи позовні вимоги прокуратура області зазначала про виявлені порушення при передачі Бершадською РДА земельної ділянки в оренду ТОВ "Земун Поле Плюс", а саме - відсутність погодження органів державного контролю, відсутність проекту землеустрою. Зазначене є порушенням вимог п.п. 2, 9 Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затверджених постановою КМУ № 677 від 26.05.2004 р., без державної експертизи такого проекту на день прийняття розпорядження, що є порушенням п. 10 вказаного Порядку, ст. 9 Закону України "Про депржавну експертизу землевпорядної документації", ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України. Також наголошувалось на порушенні ч. 4 ст. 15 Закону України "Про оренду землі" так як до договору оренди додані лише план-схема земельної ділянки та акт приймання-передачі об'єкта оренди. Проте, відповідно до вказаної статті ЗУ "Про оренду землі" невід'ємною частиною договору оренди землі також є: план або схема земельної ділянки, яка передається в оренду; кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів; акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акт приймання-передачі об'єкта оренди; проект відведення земельної ділянки у разі його розроблення згідно з законом. При цьому в позові зазначено, що відповідно до ст. 211 Земельного кодексу України, порушенням законодавства, зокрема, є укладення угод з порушенням земельного законодавства. Тобто, оскаржуваний договір землі укладений з порушенням Закону, що є підставою для визнання його недійсним відповідно до вимог ст.ст. 203, 215 ЦК України. Проте, судом невірно застосовані норми матеріального права в результаті чого останній дійшов хибного висновку проте, що немає закону, який зазначає про визнання договору недійсним з підстав відсутності у ньому істотних умов.
В судовому засіданні представник прокуратури підтримав доводи апеляційної скарги та просить її задоволити.
Позивач - Бершадська райдержадміністрація явку представника в засідання не забезпечила, однак надіслала клопотання про розгляд справи без участі повноважного представника. Апеляційну скаргу прокуратури Вінницької області підтримує в повному обсязі.
Відповідач у відзиві на апеляційну скаргу проти доводів апелянта заперечує, мотивуючи тим, що орендує землі резервного фонду Чернятської сільської ради з 2004 року відповідно до договору оренди землі від 17.05.2004 р., укладеного строком на 10 років (до 2014 року), який пройшов державну реєстрацію і на даний час є дійсним. Внаслідок зміни (зменшення) площі орендованих земель Бершадською РДА відповідно до ст. 30 Закону України "Про оренду землі", ч. 1 ст. 651 Цивільного кодексу України було прийняте розпорядження № 9 від 12.01.2007 р. "Про внесення змін до договору оренди та надання в користування на умовах оренди земель запасу, резервного фонду на території Чернятської сільської ради". Стосовно ТОВ "Земун Поле плюс" було вказано підготовити угоди про внесення змін до договору оренди земельних ділянок. Дані угоди були підготовлені у вигляді та формі що і основний договорі від 17.05.2004 р. та відповідно до ч. 1 ст. 652 та ст. 654 ЦК України між Бершадською РДА та ТОВ "Земун Поле плюс" було укладено додаткові угоди на три земельні ділянки загальною площею 175,8 га (107,5 га, 50 га, 18,3 га), які були зареєстровані відповідним чином згідно ч. 1 ст. 79 ЗК України саме як угоди, а не нові договори оренди землі і не було скасовано попередню реєстрацію договору оренди. Відсутність у даних угодах всіх істотних умов ще раз підтверджує, що це і є додаткові угоди до діючого договору оренди землі хоча це і прямо не вказано в їх тексті. З огляду на викладене просить відмовити в задоволенні скарги.
В судовому засіданні представник відповідача підтримав викладені у відзиві заперечення.
Розглянувши матеріали справи, апеляційну скаргу та відзив на неї, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції при винесенні оскаржуваного рішення норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду вважає, що рішення господарського суду Вінницької області від 07.06.2012 р. у справі № 12/38/2012/5003 підлягає скасуванню виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, 01.04.2004 р. Бершадською районною державною адміністрацією Вінницької області прийнято розпорядження № 144 «Про розірвання договору оренди та надання земель запасу та резервного фонду в короткострокове користування на умовах оренди на території Бершадського району», яким вирішено: 1) розірвати договір оренди земельної ділянки з Решітником В.В.; 2) передати в оренду земельні ділянки із земель запасу та резервного фонду орендарям, згідно додатку; 3) районному відділу земельних ресурсів підготувати проекти договорів оренди та план-схеми земельних ділянок; 4) орендарям: укласти договори оренди земельних ділянок та провести їх державну реєстрацію; дотримуватись обов'язків землекористувача відповідно до вимог ст. 96 Земельного кодексу України. (а.с. 3 т.2).
Додатком до розпорядження РДА № 144 від 01.04.2004р. є перелік орендарів, з поміж яких ТОВ «Земун Поле Плюс», якому передаються землі: 6,08 га земель запасу та 211,70 га резервного фонду терміном оренди 10 років та орендною платою -136,00 грн. (а.с. 4 т.2).
17.05.2004 р. між Бершадською районною державною адміністрацією (Орендодавець) та Товариство з обмеженою відповідальністю "Земун Поле Плюс" (Орендар) укладено договір оренди землі -далі Договір від 17.05.2004р. (а.с. 43-44 т.1).
Відповідно до п. 1.1. Договору від 17.05.2004р., Орендодавець на підставі розпорядження Бершадської РДА № 144 від 01.04.04р. надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для сільськогосподарського призначення, яка знаходиться на території Чернятської сільради.
В оренду передається земельна ділянка загальною площею 220,00 га у тому числі: 220,00 га ріллі із земель резервного фонду (п. 1.2. Договору від 17.05.2004р).
Договір укладено на 10 років. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію (п. 2.1. Договору від 17.05.2004р).
Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (п. 4.1. Договору від 17.05.2004р).
Цільове призначення земельної ділянки- для сільськогосподарського призначення (п. 4.2. Договору від 17.05.2004р).
Відповідно до п. 5.1. Договору від 17.05.2004р., передача земельної ділянки в оренду здійснюється без розроблення проекту її відведення.
Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору, спір розв'язується у судовому порядку (п. 8.1. Договору від 17.05.2004р).
Згідно з п. 8.2. Договору від 17.05.2004р., дія договору припиняється у разі: закінчення строку, на який його було укладено; придбання орендарем земельної ділянки у власність.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом (п. 8.3. Договору від 17.05.2004р).
Дія договору припиняється шляхом його розірвання за: взаємною згодою сторін; рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом (п. 8.4. Договору від 17.05.2004р).
Цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації.
12.01.2007 р. Бершадською районною державною адміністрацією Вінницької області винесено розпорядження № 9 «Про внесення змін до договору оренди та надання в користування на умовах и земель запасу, резервного фонду на території Чернятської сільської ради», яким вирішено: 1) передати в користування на умовах оренди земельні ділянки із земель запасу та внести зміни до договору оренди земельних ділянок із земель резервного фонду від 17.05.2004р. у вигляді угоди (згідно додатку); 2) районному відділу земельних ресурсів підготувати проект договору оренди земельних ділянок із земель запасу та проект угоди про внесення змін до договору оренди земельних ділянок із земель резервного фонду на території Чернятської сільської ради; 3) Орендарям: укласти договір оренди земельних ділянок та угоду про внесення змін до договору оренди земельних ділянок провести їх державну реєстрацію в порядку та строки згідно чинного законодавства; дотримуватись обов'язків землекористувачів відповідно до вимог ст. 96 Земельного кодексу України (а.с. 30 т.1).
17.01.2007 р. Бершадською районною державною адміністрацією (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Земун Поле Плюс" (Орендар) підписано договір оренди землі -далі Договір від 17.01.2007р. (а.с. 21-24 т.1).
Відповідно до п. 1.1. Договору від 17.01.2007р., Орендодавець на підставі розпорядження Бершадської РДА № 9 від 12.01.2007р., надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Чернятської сільради.
В оренду передається земельна ділянка загальною площею 18,3 га у тому числі - 18,3 га ріллі із земель резерву (п. 1.2. Договору від 17.01.2007р.).
Договір укладено на 10 років. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію (п. 2.1. Договору від 17.01.2007р.).
Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (п. 4.1. Договору від 17.01.2007р.).
Цільове призначення земельної ділянки - для сільськогосподарського призначення (п. 4.2. Договору від 17.01.2007р.).
Згідно з п. 5.1. Договору від 17.01.2007р., передача земельної ділянки в оренду здійснюється без розроблення проекту її відведення.
Організація розроблення проекту відведення земельної ділянки і витрати, пов'язані з цим, покладаються на орендаря (п. 5.2. Договору від 17.01.2007р.).
Передача земельної ділянки орендарю здійснюється у десятиденний строк після державної реєстрації цього договору за актом її приймання-передачі (п. 5.3. Договору від 17.01.2007р.).
Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку (п. 8.1. Договору від 17.01.2007р).
Згідно з п. 8.2. Договору від 17.01.2007р., дія договору припиняється у разі: закінчення строку, на який його було укладено; придбання орендарем земельної ділянки у власність.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом (п. 8.3. Договору від 17.01.2007р).
Дія договору припиняється шляхом його розірвання за: взаємною згодою сторін; рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом (п. 8.4. Договору від 17.01.2007р).
Умовами розірвання договору в односторонньому порядку є несплата орендарем орендної плати допускається (п. 8.5. Договору від 17.01.2007р).
Цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації. Цей договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря, третій - в органі, який провів його державну реєстрацію філія Вінницького регіонального центру ДЗК. Невід'ємними частинами договору є: план або схема земельної ділянки; акт приймання-передачі об'єкта оренди; проект відведення земельної ділянки у випадках, передбачених законом (п. 10.1. Договору від 17.01.2007р).
Договір оренди землі від 17.01.2007 року зареєстрований у філії Вінницького регіонального центру ДЗК, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 17.01.2007р. за № 040786400017.
На підставі Договору оренди земельної ділянки від 17.01.2007р. сторонами підписано акт приймання-передачі об»єкта оренди (а.с. 26 т.1).
08.10.2008 р. сторони підписали Додаток до договору «Про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, який було укладено 17.01.2007р.», яким доповнили Договір від 17.01.2007р. пунктами:
- існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки відсутні;
- форс-мажорні обставини. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання обов'язків по договору, якщо це невиконання відбулось за обставин, які виникли після укладення договору внаслідок невідворотних дій надзвичайного характеру, які сторона не могла ні передбачити ні попередити прийнятими заходами (повінь, пожежа, землетрус, осідання ґрунту та інші явища природи, а також війна або військові дії), які призвели до неможливості виконання договору (а.с. 27 т.1).
26.01.2009р. сторони підписали Додаток до договору «Про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, який було укладено 17.01.2007р.», яким внесли зміни до Договору від 17.01.2007р. доповнивши пунктами:
- ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе орендодавець;
- страхуванню об'єкт оренди не підлягає (а.с. 28 т.1).
04.05.2011 р. між ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»(Виконавець) та ТОВ «Земун Поле Плюс»(Замовник) укладено договір № 3625 на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди земельної ділянки ТОВ «Земун Поле Плюс»для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель запасу Чернятської сільської ради Бершадського району Вінницької області (а.с. 67 т.1).
Державним підприємством «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»виготовлено технічну документацію із землеустрою відповідно до зазначеного вище договору (а.с. 71).
20.05.2011р. представником ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», в присутності представника орендодавця -начальника Відділу Держкомзему у Бершадському районі, представника ТОВ «Земун Поле Плюс»складено акт встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), що надається в оренду ТОВ «Земун Поле Плюс»для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель резервного фонду за межами населеного пункту на території Чернятської сільської ради Бершадського району Вінницької області. Ділянка № 1 (а.с. 61 т. 1).
Даний акт складений про те, що в натурі (на місцевості) проведено встановлення меж земельної ділянки, яка надана в тимчасове користування на умовах оренди ТОВ «Земун Поле Плюс»площею 18,3000 га. Межі земельної ділянки проходять по закріплених в натурі (на місцевості) точках. Межі земельної ділянки закріплені на місцевості межовими знаками (дерев»яними стовпами) в кількості 8 штук, які розміщені на характерних поворотних точках земельної ділянки, що відводиться.
07.12.2011р. Бершадської районною державною адміністрацією Вінницької області винесено розпорядження № 593 «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди на земельні ділянки ТОВ «Земун Поле плюс»із земель резервного фонду на території Чернятської сільської ради та внесення змін до договорів оренди землі»(а.с. 29 т.1).
10.01.2012р. Прокурором Вінницької області винесено протест на розпорядження голови Бершадської районної державної адміністрації № 9 від 12.01.2007р. та № 593 від 07.12.2011р. (а.с.17,18 т.1).
20.01.2012 р. сторони підписали Додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки від 17.01.2007р. про внесення, на підставі розпорядження Бершадської РДА № 593 від 07.12.2011р., змін до договору оренди землі від 17.01.2007р., а саме: земельної ділянки по Чернятській сільській раді площею 18,30 га ріллі із земель резервного фонду.
Дана Додаткова угода набирає чинності для сторін з моменту її державної реєстрації (п. 3 додаткової угоди) (а.с. 58 т.1). Докази державної реєстрації угоди відсутні.
07.02.2012 р. Вінницькою обласною державною адміністрацією за протестом прокурора винесено розпорядження № 52 «Про скасування розпоряджень голови Бершадської райдержадміністрації від 12 січня 2007 року № 9 та від 7 грудня 2011 року № 593», яким скасовано, як такі, що суперечать положенням частини першої статті 50 Закону України "Про землеустрій", пунктів 2,9 Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року № 677, розпорядження голови Бершадської райдержадміністрації: від 12.01.2007 року № 9 "Про внесення змін до договору оренди,та надання в користування на умовах оренди земель запасу, резервного фонду на території Чернятської сільської ради"; від 7 грудня 2011 року № 593 "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди на земельні ділянки ТОВ "Земун Поле плюс" із земель резервного фонду на території Чернятської сільської ради та внесення змін до договорів оренди землі (а.с. 19 т.1).
Обгрунтовуючи позовні вимоги та доводи апеляційної скарги прокурор зазначає, що договір оренди земельної ділянки від 17.01.2007 року уклалено з порушенням вимог земельного законодавства, а тому останній має бути визнано недійсним.
Вирішуючи вищевказаний спір колегія суддів зазначає наступне.
Частиною 1 ст. 2 Закону України «Про оренду землі»(далі в тексті -Закон) встановлено, що відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
За умовами ч. 1 ст. 6 Закону орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі. Статтею 15 Закону встановлено, що істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін. Відсутність у договорі оренди землі однієї з істотних умов, передбачених цією статтею, а також порушення вимог статей 4 - 6, 11, 17, 19 цього Закону є підставою для відмови в державній реєстрації договору оренди, а також для визнання договору недійсним відповідно до закону.
Колегія суддів погоджується з висновком судом першої інстанції, що у оспорюваному договорі відсутні такі істотні умови як: умови збереження стану об'єкта, існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки, визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини. Поряд з цим відсутні додатки, що мають бути його невід'ємними частинами, зокрема: кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні і встановлених земельних сервітутів та акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Також колегія суддів вважає обґрунтованим твердження суду першої інстанції, що додаткові угоди від 08.10.2008 р., від 26.01.2009 р. та від 20.01.2012 р. до договору оренди земельної ділянки від 17.01.2007 р., якими сторони доповнювали договір істотними умовами, не є чинними в силу ст..ст. 640, 654 ЦК України, оскільки не пройшли державну реєстрацію у встановленому порядку.
Однак, суд вважає помилковим висновок суду першої інстанції, що оспорюваний договір не може бути визнано недійсним, оскільки у разі відсутності всіх істотних умов договору, він є неукладеним відповідно до ст.. 638 ЦК України.
Суд зазначає, що відповідно до ст..ст. 210, 640, ст.. 18 Закону України «Про оренду землі»договір оренди землі є укладеним з моменту державної реєстрації. Оскільки договір оренди земельної ділянки від 17.01.2007 р. зареєстрований у філії Вінницького регіонального центру ДЗК про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 17.01.2007 р. за № 040786400017, він вважається укладеним між сторонами.
За умовами ч. 1 ст. 203 ЦК України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства. Відповідно до ч. 1 ст. 215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою-третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.
В даному випадку оспорюваний договір підлягає визнанню недійсним, оскільки його зміст не відповідає вимогам земельного законодавства, що встановлено вище. Поряд з цим, матеріали справи свідчать, що розпорядження голови Бершадської райдержадміністрації від 12 січня 2007 року № 9, яке було підставою для укладення спірного договору, скасоване 07.02.2012 р. Вінницькою обласною державною адміністрацією за протестом прокурора (Розпорядження № 52), що також є підставою для визнання договору недійсним.
З огляду на викладене, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення господарського суду Вінницької області від 07.06.2012 року у справі № 12/38/2012/5003 скасуванню з підстав неправильного застосування норм матеріального права, з прийняттям нового рішення про задоволення позову. Відповідно до ст. 49 ГПК України суд проводить новий розподіл судових витрат.
Керуючись ст.ст. 49, 99, 101, 103, п. 4 ч. 1 ст. 104, ст. 105 ГПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу заступника прокурора Вінницької області від 22.06.2012 р. № 05/3-141вих-12 задоволити.
2. Рішення господарського суду Вінницької області від 07.06.2012 року у справі № 12/38/2012/5003 скасувати. Прийняти нове рішення.
Позов задоволити.
Визнати недійсним договір оренди землі від 17.01.2007 року, укладений між Бершадською районною державною адміністрацією та товариством з обмеженою відповідальністю "Земун Поле плюс" щодо оренди земельної ділянки загальною площею 18,3 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Чернятської сільради.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Земун Поле плюс" (08162, Києво-Святошинський район, с. Чабани, вул. Одеське шосе, 1, код ЄДРПОУ 31022600) в дохід Державного бюджету України судовий збір в сумі 1609 грн. 50 коп. (в т.ч. 536, 50 грн. за розгляд апеляційної скарги).
3. Господарському суду Вінницької області на виконання постанови видати наказ.
4. Постанову може бути оскаржено в касаційному порядку.
Головуючий суддя Тимошенко О.М.
Суддя Огороднік К.М.
Суддя Коломис В.В.
Суд | Рівненський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2012 |
Оприлюднено | 01.10.2012 |
Номер документу | 26182322 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Рівненський апеляційний господарський суд
Тимошенко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні