Ухвала
від 27.09.2012 по справі 2а-3285/09/1370
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2012 р. Справа № 90167/09

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Старунського Д.М.,

суддів Багрія В.М., Кушнерика М.П.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 3 листопада 2009 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова про скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість,

в с т а н о в и в:

ТОВ «Сервісно-технічна група» 13.05.2009 року звернулося в суд з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова, в якому просив визнати неправомірними дії з приводу анулювання позивачу реєстрації платника податку на додану вартість; скасувати рішення від 27.02.2009 року, що оформлене актом №344/15-2/14 від 27.02.2009 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість; зобов'язати поновити в реєстрі платників податку на додану вартість з дати виключення з такого реєстру.

В позовній заяві зазначає, що товариство з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» протягом 12-ти місяців, з 20.02.2008 року по 20.01.2009 року мало оподатковувані поставки, внаслідок чого отримало право на податковий кредит, що відображалося у поданих ним податкових деклараціях, а відтак не було підстав для анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 3 листопада 2009 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції ТОВ «Сервісно-технічна група» оскаржило його в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі просить постанову Львівського окружного адміністративного суду від 3 листопада 2009 року скасувати і прийняти нову постанову, якою позов задовольнити повністю.

Апелянт зазначає, що відповідно до Закону України «Про податок на додану вартість», до оподаткованих поставок належить як надання так і придбання товарів і, оскільки відповідачем в деклараціях з податку на додану вартість за 2008 рік були зазначені операції з придбання товарів, то зазначені операції відносяться до оподаткованих поставок.

Сторони в судове засідання не прибули, про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином, тому колегія суддів, у відповідності до ст.197 КАС України, вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши наявні в справі матеріали та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, на основі наявних у справі доказів, колегія суддів приходить до переконання, що подану апеляційну скаргу слід задовольнити частково, постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову про скасування рішення від 27.02.2009 року, що оформлене актом №344/15-2/14 від 27.02.2009 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість з таких підстав.

Згідно із п.п «г» п.9.8 ст. 9 цього Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168/97 ВР, реєстрація платника податку діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.

Анулювання реєстрації на підстави, визначеної у підпункті "ґ" цього пункту ст. 9 Закону, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи. У разі анулювання реєстрації платник податку позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування, але у строки, визначені законом, є зобов'язаним погасити суму податкових зобов'язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату сплати такої суми податку, чи ні. Платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво: якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з відсутністю у Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» оподатковуваних поставок протягом дванадцяти послідовних податкових місяців із лютого 2008 року по січень 2009 року. Даний факт був встановлений Державною податковою інспекцією у Личаківському районі м. Львова 27.02.2009 року, якою винесений акт № 344/15-2/14 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість позивача.

Колегія суддів вважає такий висновок суду першої інстанції помилковим, оскільки він не відповідає нормам права та обставинам справи.

Так, з матеріалів справи видно, що товариство, як платник податку на додану вартість, протягом дванадцяти послідовних податкових місяців (20.02.2008 року по 20.01.2009 року) подає податкові декларації з податку на додану вартість.

Із декларацій видно, що у позивача були оподатковувані операції з придбання товарів, що підтверджується рядком 10.1 прийнятих відповідачем податкових декларації і податку на додану вартість за 2008 рік (зокрема, вересень та листопад 2008 року) з правом на податковий кредит.( а.с.5-17)

Згідно з п. 1.4 статті 1 Закону України «Про податок на додану вартість», поставка товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатної поставки товарів (результатів робіт) та операції з передачі майна орендодавцем (лізингодавцем) на баланс орендаря (лізингоотримувача) згідно з договорами фінансової оренди (лізингу) або поставки майна згідно з будь-якими іншими договорами, умови яких передбачають відстрочення оплати та передачу права власності на таке майно не пізніше дати останнього платежу. Поставка послуг - будь-які операції цивільно-правового характеру з виконання робіт, надання послуг, надання права на користування або розпорядження товарами, у тому числі нематеріальними активами, а також з поставки будь-яких інших, ніж товари, об'єктів власності за компенсацію, а також операції з безоплатного виконання робіт, надання послуг. Поставка послуг, зокрема, включає надання права на користування або розпорядження товарами у межах договорів оренди (лізингу), поставки, ліцензування або інші способи передачі права на патент, авторське право, торговий знак, інші об'єкти права інтелектуальної, в тому числі промислової, власності.

Відповідно до п.4 ст.202 КАС України підставою для скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

Оскільки, відповідно до Закону України «Про податок на додану вартість», до оподаткованих поставок належить як надання так і придбання товарів і, оскільки відповідачем в деклараціях з податку на додану вартість за 2008 рік були зазначені операції з придбання товарів, то зазначені операції відносяться до оподаткованих поставок, а тому рішення суду першої інстанції слід скасувати і позовні вимоги щодо анулювання свідоцтва платника податку задовольнити.

Щодо вимог позивача поновити в реєстрі платників податку на додану вартість з дати виключення з реєстру, то , на погляд колегії суддів, воно не підлягає задоволенню, так як визнання протиправним рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість вважається протиправним з моменту його прийняття.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 197, 198 п.3, 202 п.1, 4, 205 ч.2, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

п о с т а н о в и в:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» задовольнити частково.

Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 3 листопада 2009 року у справі №2а-3285/09 скасувати та прийняти нову постанову, якою позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» задовольнити частково.

Визнати дії Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова з приводу анулювання Товариству з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» реєстрації платника податку на додану вартість неправомірними.

Скасувати рішення Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова від 27.02.2009 року, що оформлене актом №344/15-2/14 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група».

Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі.

На постанову може бути подано касаційну скаргу безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.

Головуючий суддя Д.М. Старунський

Судді В.М. Багрій

М.П. Кушнерик

СудЛьвівський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.09.2012
Оприлюднено11.10.2012
Номер документу26377184
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-3285/09/1370

Ухвала від 29.10.2012

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Степашко О.І.

Ухвала від 27.09.2012

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Старунський Д.М.

Постанова від 03.11.2009

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Гулик Андрій Григорович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні