Постанова
від 24.10.2012 по справі 2а-2138/12/2770
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

24.10.12 місто Севастополь Справа №2а-2138/12/2770

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Прохорчук О.В.,

секретар судового засідання - Олійник С.О.,

за участю представників:

позивача -Андрєєва Яна Ігорівна, довіреність № 4817/09 від 23.07.2012,

відповідача -Турчин Дмитро Сергійович, довіреність № 08-01-660 від 03.10.2012,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі міста Севастополя до Державного підприємства «Центральне конструкторське бюро «Чорноморець» про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі міста Севастополя звернулось до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" про стягнення заборгованості по відшкодуванню суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковцям відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, у розмірі 17960,12 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем пенсійного законодавства України щодо відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковцям відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, а саме - у серпні 2012 року такі перерахування відповідачем здійснені не були.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя (суддя Дудкіна Т.М.) від 14.09.2012 відкрито провадження в адміністративній справі. Іншою ухвалою суду від 14.09.2012 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 27.09.2012 справу прийнято до провадження судді Прохорчук О.В.

16.10.2012 у судовому засідання оголошувалась перерва для надання представником відповідача письмових заперечень на позов до 24.10.2012.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі з підстав, викладених у позові.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав з підстав, викладених у запереченні. Зазначив, що Державне підприємство "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" не є правонаступником Чорноморської філії Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування, тому виплати різниці в пенсіях працівникам за період їх роботи в Чорноморській філії Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування не може здійснюватися за рахунок коштів відповідача. Вважає, що заборгованість має бути розрахована з 19.11.1991, тобто з моменту правонаступництва. Фактично у судовому засіданні представником відповідача була визнана сума заборгованості у розмірі 10793,64 грн.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про задоволення позову у частині позовних вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що Державне підприємство "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" зареєстровано Ленінською районною державною адміністрацією міста Севастополя в якості юридичної особи 18.02.1992 за № 10001470673.

Державне підприємство "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" згідно з довідкою Управління статистики у місті Севастополі № 22-366-3377 від 05.09.2005 є державним підприємством.

Відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до преамбули Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" № 1977-XII від 13.12.1991 цей Закон визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку науково-технічної сфери, створює умови для наукової і науково-технічної діяльності, забезпечення потреб суспільства і держави у технологічному розвитку, тобто цей закон поширюється на правовідносини, які є предметом спору.

Згідно з частинами 1, 9 статті 24 вказаного Закону України держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів. Різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:

для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;

для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;

для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Пунктом 2 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 (далі -Порядок) за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Згідно з пунктом 5 Порядку розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.

Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про науково і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів за серпень 2012 року у розмірі 17960,12 грн., було надіслано на адресу Державного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" листом за вих. № 5292/3/03-34 від 09.08.2012 та отримано уповноваженою особою відповідача, про що свідчить підпис на поштових повідомленнях.

У рахунок сплати заборгованості по відшкодуванню суми вказаної різниці у розмірі 17960,12 грн. кошти від Державного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" не надходили.

Представником відповідача у судовому засіданні було надано розрахунок, відповідно до якого, враховуючи стаж наукової роботи на Державному підприємстві "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" та підприємствах, установах, організаціях, закладах, правонаступником яких є Державне підприємство "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець", починаючи з 19.11.1991, стягненню за серпень 2012 року підлягає сума у розмірі 10793,64 грн. Саме у цій частині відповідачем визнаються позовні вимоги.

У судовому засіданні встановлено, що ухвалою Вищого адміністративного суду України від 30.04.2009 у справі № К-4949/08 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя до Державного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пенсії встановлено, що відповідач являється правонаступником Державного підприємства "Чорноморський науково-дослідний інститут технології суднобудування" з 19.11.1991, проте Державне підприємство "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" не є правонаступником Чорноморської філії Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування. Отже, виплата різниці в пенсіях за період роботи в Чорноморської філії Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування не повинна здійснюватись за рахунок коштів Державного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець".

Вказана ухвала відповідно до частини 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набрала законної сили 30.04.2009.

Згідно з частиною 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином суд вважає, що не підлягає доказуванню факт того, що Державне підприємство "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" є правонаступником Державного підприємства "Чорноморський науково-дослідний інститут технології суднобудування" з 19.11.1991.

За таких обставин, нарахування позивачем заборгованості Державному підприємству "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" по відшкодуванню витрат на виплату пенсій, яка складає різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів з урахуванням наукового стажу роботи працівників у колишній Чорноморській філії Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування Науково-виробничого об`єднання "Ритм" Міністерства суднобудівної промисловості СРСР не є правомірним.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя до Державного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пенсії, яка складає різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, підлягають частковому задоволенню у розмірі 10793,64 грн.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Державного підприємства «Центральне конструкторське бюро «Чорноморець» (99011, м.Севастополь, вул.В.Морська, 1, код ЄДРПОУ 14308457, р/р 26007301335023 у Севастопольській філії «Промінвестбанку», МФО 324515) на користь Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі міста Севастополя (99008, м.Севастополь, вул.Карантинна, 16, код ЄДРПОУ 22274991, р/р 25606301351733 в ТВБВ № 10011/0267 філії Кримського республіканського управління АТ "Ощадбанк", МФО 324805) заборгованість у розмірі 10793,64 грн. (десять тисяч сімсот дев'яносто три гривні шістдесят чотири копійки).

3. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя підписО.В. Прохорчук Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 29 жовтня 2012 року.

З оригіналом згідно.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя О.В. Прохорчук

СудОкружний адміністративний суд міста Севастополя
Дата ухвалення рішення24.10.2012
Оприлюднено08.11.2012
Номер документу26853233
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-2138/12/2770

Ухвала від 09.11.2017

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Гончар Л.Я.

Ухвала від 14.11.2017

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Гончар Л.Я.

Ухвала від 22.02.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Амєлін С.Є.

Ухвала від 30.01.2013

Адміністративне

Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Ілюхіна Ганна Павлівна

Постанова від 24.10.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Прохорчук О.В.

Ухвала від 14.09.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дудкіна Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні