ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
26 жовтня 2012 року К/9991/66041/12
Суддя Вищого адміністративного суду України Муравйов О. В.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Державної податкової інспекції у Дзержинському районі міста Харкова Харківської області Державної податкової служби
на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 30.03.20012 року
та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 14.08.2012 року
у справі № 2а-935/12/2070
за позовом Державної податкової інспекції у Дзержинському районі міста Харкова Харківської області Державної податкової служби
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення податкового боргу,
В С Т А Н О В И В:
До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга Державної податкової інспекції у Дзержинському районі міста Харкова Харківської області Державної податкової служби на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 30.03.20012 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 14.08.2012 року у справі № 2а-935/12/2070.
Скаржник просить поновити строк на касаційне оскарження.
Відповідно до частини 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Частиною 1 статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Разом з тим, виходячи із змісту вказаної статті, поважними визнаються лише ті обставини, які є об'єктивно непереборними і пов'язані з дійсними істотними труднощами для вчинення процесуальних дій.
З матеріалів касаційної скарги вбачається, що оскаржувана ухвала суду апеляційної інстанції прийнята 14.08.2012 року, тоді як касаційну скаргу, згідно відтиску штемпеля відділення поштового зв'язку, скаржником направлено на адресу Вищого адміністративного суду України 22.10.2012 року.
Скаржник мотивує причини пропуску звернення з касаційною скаргою тим, що на адресу позивача ухвала суду апеляційної інстанції надійшла 18.10.2012 року.
Як вбачається з копії конверту, доданої скаржником в підтвердження пропуску строку касаційного оскарження, рішення суду апеляційної інстанції направлено на адресу позивача 07.09.2012 року (згідно відтиску штемпеля відділення поштового зв'язку), а тому скаржник мав можливість звернутися з касаційною скаргою у встановлений законодавством строк, суд не вважає причини пропуску строку поважними.
Відтак, скаржнику слід надати суду касаційної інстанції належні докази, якими б підтверджувалась поважність підстав пропуску строку касаційного оскарження рішення суду апеляційної інстанції.
Згідно частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того, відповідно до частини 4 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Частина 3 статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що довіреність від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника, або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу підприємства, установи, організації.
Касаційну скаргу підписано представником Кірсановим Д.Н. на підставі копії довіреності № 104/9/10-014 від 10.04.2012 року, не засвідченої в установленому законом порядку.
Враховуючи наведене та відповідно частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач вважає, що касаційну скаргу слід залишити без руху, а скаржнику надати строк для усунення згаданих недоліків протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали.
Керуючись статтями 102, 212, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
1. Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Дзержинському районі міста Харкова Харківської області Державної податкової служби на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 30.03.20012 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 14.08.2012 року у справі № 2а-935/12/2070 залишити без руху.
2. Надати Державній податковій інспекції у Дзержинському районі міста Харкова Харківської області Державної податкової служби тридцять днів з моменту отримання цієї ухвали для усунення вказаних у ній недоліків.
3. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого
адміністративного О.В. Муравйов
суду України
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2012 |
Оприлюднено | 30.10.2012 |
Номер документу | 26863946 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Муравйов О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні