ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"31" жовтня 2012 р. Справа № 5009/1481/12
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Черкащенка М.М. - головуючого, (доповідач) Нєсвєтової Н.М., Студенця В.І., розглянувши матеріали касаційної скаргиТовариства з обмеженою відповідальністю "Левада" на постанову та на рішенняДонецького апеляційного господарського суду від 21.08.2012 року господарського суду Запорізької області від 13.06.2012 року у справі господарського судуЗапорізької області за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Левада" доВідкритого акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" в особі Кам'янсько-Дністровського району електричних мереж третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачаОСОБА_4 провизнання недійсним рішення в засіданні взяли участь представники:
- позивача:не з'явились; - відповідача:не з'явились; ВСТАНОВИВ:
У квітні 2012 року ТОВ "Левада" звернулось до господарського суду Запорізької області з позовом до ВАТ "Запоріжжяобленерго" в особі Кам'янсько-Дністровського району електричних мереж про скасування оперативно-господарської санкції в розмірі 14848,20 грн., нарахованої на підставі рішення, оформленого протоколом від 05.04.2012 року №63
Рішенням господарського суду Запорізької області від 13.06.2012 року в задоволенні позову відмовлено.
Постановою Донецького апеляційного господарського суду від 21.08.2012 року, рішення місцевого господарського суду від 13.06.2012 року залишено без змін, а апеляційну скаргу -без задоволення.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суди мотивували відсутністю підстав для скасування оперативно-господарської санкції у вигляді нарахування 14848,20 грн. вартості недооблікованої еклектичної енергії, оскільки вчинення позивачем правопорушення у сфері електроенергетики доведено належним чином.
Не погоджуючись з прийнятими судовими рішеннями, ТОВ "Левада", подало касаційну скаргу, в якій просить постанову Донецького апеляційного господарського суду від 21.08.2012 року та рішення господарського суду Запорізької області від 13.06.2012 року скасувати та прийняти нове рішення про задоволення позовних вимог.
В обґрунтування своїх вимог скаржник посилається на те, що судами неправильно застосовані норми матеріального та процесуального права та невірно встановлені дійсні обставини справи, що призвело до прийняття незаконних судових рішень.
Судова колегія, розглянувши наявні матеріали, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судами попередніх інстанцій, 22.02.2005 року між сторонами був укладений договір про постачання електричної енергії №264, з подальшими змінами та доповненнями.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що 28.03.2012 року трьома уповноваженими представниками відповідача за участю представника позивача було проведено перевірку дотримання споживачем умов договору і Правил КЕЕ за адресою: АДРЕСА_1 та виявлено факт зриву пломби електропостачальної організації (ЗЦС-120) з дверей шафи обліку, в якому встановлений розрахунковий засіб обліку електроенергії та дообліковий ввідний автоматичний апарат по АДРЕСА_1, про що складено акт №00007980 про порушення Правил КЕЕ.
Рішенням комісії із розгляду актів про порушення Правил користування електричною енергією", оформленим протоколом №63 від 05.04.2012 року, позивачу донараховано 14 848,20 грн. вартості недоврахованої електричної енергії за період із 28.09.2011 року - по 28.03.2012 року, згідно із Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, недооблікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією.
Відповідно до пункту 8.1 Правил КЕЕ, постачальнику електричної енергії надано право на безперешкодний доступ до розрахункових засобів обліку електричної енергії для візуального або автоматизованого зняття показів розрахункових засобів обліку для проведення технічної перевірки засобів обліку; контролю за рівнем споживання електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж, контролювати додержання споживачами та субспоживачами вимог цих Правил відповідно до умов укладених договорів; складати акти про невідповідність дій (бездіяльності) споживача умовам договору про постачання електричної енергії та порушення вимог законодавства України в електроенергетиці; та інших дій, передбачених договором та "Правилами користування електричної енергією".
Згідно з п.6.41 Правил КЕЕ, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору, на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень.
Акт підписується представником постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) та представником споживача.
У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації).
Відповідно до п.6.40 Правил КЕЕ, у разі виявлення представниками електропередавальної організації або представниками постачальника електричної енергії пошкоджень чи зриву пломб , установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів обліку, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів (систем) обліку з метою зміни їх показів перерахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006 N 562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.07.2006 за N 782/12656.
За вимогами п. 2.1. Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, методика застосовується на підставі акта про порушення, складеного в порядку, установленому цією Методикою, з урахуванням вимог Правил КЕЕ та в разі виявлення таких порушень Правил КЕЕ, зокрема, як: відсутності на приладах обліку пломб з відбитками тавр про повірку приладів обліку (за умови наявності акта про збереження пломб, складеного в порядку, установленому ПКЕЕ, або іншого документа, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження приладів обліку, установлених пломб, та за умови втручання споживача в роботу приладів обліку); пошкодження або відсутності пломб на приладах обліку, що враховують обсяг електричної енергії, переданої мережами споживача (за наявності акта про пломбування, складеного в порядку, визначеному ПКЕЕ).
Враховуючи вищевикладене і те, що згідно акту про пломбування елементів та розрахункового засобу обліку електричної енергії від 24.05.2011 року підтверджено встановлення пломби (ЗЦС-120), а її відсутність виявлено відповідачем 28.03.2012 при складанні акту, що позивачем не заперечується, висновки судів про правомірність застосування до позивача оперативно-господарської санкції за виявлене правопорушення у сфері електроенергетики у вигляді нарахування, відповідно до умов Методики, 14848,20 грн. вартості недооблікованої еклектичної енергії та відсутністю підстав для скасування цієї санкції є вірним.
Згідно з приписами ст. 111 7 Господарського процесуального кодексу України, касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази.
За наведених обставин, колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, які відповідають матеріалам справи, встановленим фактичним обставинам справи на основі повного, всебічного і об'єктивного дослідження поданих доказів та зроблені у відповідності до норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим підстав для скасування чи зміни оскаржуваних судових рішень не вбачається.
Щодо доводів скаржника, викладених у касаційній скарзі, то вони не приймаються судом касаційної інстанції до уваги, оскільки не спростовують висновків судів, покладених в основу оскаржуваних судових рішень, а лише зводяться до переоцінки досліджених судами доказів та встановлених обставин справи, що не віднесено до компетенції суду касаційної інстанції.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 111 5 , 111 7 , 111 9 , 111 11 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу залишити без задоволення.
Постанову Донецького апеляційного господарського суду від 21.08.2012 року та рішення господарського суду Запорізької області від 13.06.2012 року у справі №5009/1481/12 залишити без змін.
Головуючий, суддя М.М.Черкащенко
Судді Н.М.Нєсвєтова
В.І.Студенець
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2012 |
Оприлюднено | 02.11.2012 |
Номер документу | 27129199 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Черкащенко М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні