ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 2036/4383/2012
Провадження 2/2036/1718/2012
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2012 року
Чугуївський міський суд Харківської області у складі :
головуючого - судді - Панаід І.В.
при секретарі - Левчук К.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про виділення окремої частки земельної ділянки, що є об'єктом спільної сумісної власності,
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом в якому, посилаючись на належну йому частку в праві власності на житловий будинок по АДРЕСА_1, просить виділити йому пропорційно частку земельної ділянки, яка належить співвласникам вказаного будинку на праві спільної сумісної власності згідно Державного акту серія ЯБ №990853 від 26.04.2007р.
В судовому засіданні позивач заявив клопотання щодо призначення по справі судової експертизи на вирішення якої поставити питання щодо виділення в натурі частки земельної ділянки, яка дорівнює 32/100 частини від загальної площі земельної ділянки, згідно належної йому ідеальної частки в житловому будинку по АДРЕСА_1.
Відповідач ОСОБА_3 проти задоволення клопотання не заперечувала. Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, надавши суду заяву про розгляд справи без його участі. Відповідачі ОСОБА_2 та представник відповідача ОСОБА_5 ОСОБА_6 проти задоволення клопотання щодо призначення у справі судової експертизи не заперечували, але вважали, що розподіл земельної ділянки має здійснюватись пропорційно кількості квартир в житловому будинку по АДРЕСА_1 без врахування ідеальних часток співвласників у праві власності на вказаний житловимй будинок.
Суд, вислухавши сторони по справі, вважає, що клопотання позивача підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до статей 89, 120 Земельного кодексу України, право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності житлового будинку. З наданого позивачем витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно від 07.03.2012р. вбачається, що позивачу належить 32/100 частки у житловому будинку по АДРЕСА_1. Доказів, які б спростовували відомості щодо часток співвласників у вказаному житловому будинку, відповідачами не надано.
Згідно з вимогами ст.143 ЦПК України , для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
У зв'язку з тим, що для вирішення даного питання необхідні спеціальні знання, суд вважає необхідним призначити по даній справі судову будівельно-технічну експертизу.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити до закінчення експертизи.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 168 , 143 , 144 , п.5 ст. 202 , 293 , 294 ЦПК України , суд,-
УХВАЛИВ:
Призначити по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про виділення окремої частки земельної ділянки, що є об'єктом спільної сумісної власності, судову будівельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
- чи можливо з технічної точки зору провести виділ частки в натурі приватизованої земельної ділянки розміром 0,0754га кадастровий номер 6312000000:04:004:0010 по АДРЕСА_1, згідно з частинами власників у житловому будинку по АДРЕСА_1;
- які варіанти виділу позивачу ОСОБА_1 частини в земельній ділянці пропорційно його частці 32/100 у житловому будинку по АДРЕСА_1 можливі?;
Проведення експертизи доручити експерту ХНДІСЕ ім. Бокаріуса.
Для проведення експертизи надати експерту матеріали цивільної справи №2036/4383/2012.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. 384 , 385 КК України , за завідомо неправильний висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1, роз'яснити йому, що у випадку відмови оплатити її, суд розцінює це як відмову надати докази, згідно зі ст. 60 ЦПК України та роз'яснити, що відповідно до положення ст. 146 ЦПК України у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження по справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо зупинення провадження у справі в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Панаід
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2012 |
Оприлюднено | 09.11.2012 |
Номер документу | 27293274 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чугуївський міський суд Харківської області
Панаід І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні