Постанова
від 01.10.2012 по справі 2а-2922/12/0970
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" жовтня 2012 р. Справа № 2а-2922/12/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Мигалюка Ю.В.

секретаря Тимків У.Л.

за участю сторін:

прокурора: Ворох А.В.,

представника позивача: Раковецької Л.В.,

представника відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Івано-Франківську в приміщенні суду адміністративну справу за позовом заступника прокурора м. Івано-Франківська в інтересах Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до закритого акціонерного товариства «Прайд-Інвест» про стягнення коштів у сумі 17 000 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

19.09.2012 року заступник прокурора м. Івано-Франківська в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся в суд з позовом до закритого акціонерного товариства «Прайд-Інвест» про стягнення штрафних санкцій в сумі 17 000 грн.

Прокурор та представник Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, суду пояснили, що у зв'язку із порушенням відповідачем вимог чинного законодавства про цінні папери, а саме: не приведення відповідачем статуту та внутрішніх положень у відповідність до вимог Закону України "Про акціонерні товариства"; не переведення відповідачем випуску акцій документарної форми існування у бездокументарну форму, у відповідності до положень Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" до останнього застосовано штрафну фінансову санкцію в розмірі 17 000 грн., яка в добровільному порядку до державного бюджету не сплачена. Оскільки штрафна санкція відповідачем не сплачена, просили її стягнути в судовому порядку.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином за адресою, що вказана в даних ЄДРПОУ, але на адресу суду повернулось поштове відправлення із зазначенням причини невручення (а.с.21).

Відповідно до пункту 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Згідно із пунктом 4 статті 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

З огляду на наведене та беручи до уваги прийняті заходи щодо належного повідомлення відповідача, судом вирішено проводити розгляд справи за відсутності представника відповідача.

Розглянувши позовну заяву, заслухавши думку прокурора, представника позивача, дослідивши та оцінивши наявні докази та інші матеріали справи в їх сукупності, суд вважає позовні вимоги підставними та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) головного управління статистики в Івано-Франківській області від 21.08.2012 року №04-03/1-197/1091 26.10.1993 року виконавчим комітетом ІваноФранківської міської ради проведено державну реєстрацію закритого акціонерного товариства «ПрайдІнвест»(а.с.14).

Згідно з абзацом 1 статті 80 Цивільного кодексу України, юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку.

У відповідності до статті 84 Цивільного кодексу України, товариства, які здійснюють підприємницьку діяльність з метою одержання прибутку та наступного його розподілу між учасниками (підприємницькі товариства), можуть бути створені лише як господарські товариства (повне товариство, командитне товариство, товариство з обмеженою або додатковою відповідальністю, акціонерне товариство) або виробничі кооперативи.

Пунктом 1 статті 1 Закону України "Про акціонерні товариства" № 514-VI від 17.09.2008 р., встановлено, що цей Закон визначає порядок створення, діяльності, припинення, виділу акціонерних товариств, їх правовий статус, права та обов'язки акціонерів.

Відповідно до пункту 1 статті 3 Закону №514-VI, акціонерне товариство - господарське товариство, статутний капітал якого поділено на визначену кількість часток однакової номінальної вартості, корпоративні права за якими посвідчуються акціями.

22.07.2011 року позивачем винесено Розпорядження № 90-ІФ про усунення порушень законодавства про цінні папери , яким встановлено порушення п.5 Розділу XVII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №514-VI, в частині не проведення до 30.04.2011 року, статуту та внутрішніх положень товариства у відповідність до вимог Закону; ч.2 ст. 20 Закону №514-VI, в частині нездійснення до 30.04.2011 року, переведення випуску акцій документарної форми існування в бездокументарну форму (а.с.6).

Відповідно до вказаного розпорядження відповідачу встановлено термін до 22 січня 2012 року на усунення порушення законодавства про цінні папери та до 23 січня 2012 року для письмового повідомлення уповноваженої особи позивача про виконання цього розпорядження. Дане розпорядження направлялося відповідачу за адресою, що вказана в даних ЄДРПОУ, про що свідчить копія Реєстру відправлень та чек про оплату рекомендованих відправлень (а.с.7).

У зв'язку із невиконанням вимог, визначених Розпорядженням №90-ІФ від 22.07.2011 року позивачем складено Акт №17-ПР-1-Е від 23 березня 2012 року (а.с.8).

27.03.2012 року позивачем винесено Постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів №09/01/1-03/196, керуючись пунктом 4 розділу V, пунктом 1 розділу VI Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007р. № 2272, постановлено 5 квітня 2012 року о 10:00 год. розглянути справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні відповідача, про що повідомлено останнього за адресою вказаною в даних ЄДРПОУ (а.с.9-10).

За результатами розгляду справи винесено Постанову №17-ПР-Е від 5 квітня 2012 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, згідно з якою, за невиконання розпорядження до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1000 (одна тисяча) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.

Вищенаведену постанову надіслано відповідачу за адресою вказаною в даних ЄДРПОУ, про що свідчить копія реєстру на відправлення та чек (а.с.12).

Як встановлено в судовому засіданні, Постанова №17-ПР-Е від 05.04.2012 року відповідачем не оскаржувалася, а визначений нею штраф в розмірі 17000 грн., залишається не сплачений.

Відповідно до статті 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.

Згідно з абзацом 1 статті 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні"№ 448/96-ВР від 30.10.1996 р., в чинній редакції, державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Абзацом 11 статті 8 Закону № 448/96-ВР передбачено, що національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до положень пункту 8 частини 1 статті 11 Закону № 448/96-ВР, невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів тягне за собою застосування до юридичних осіб фінансової санкції у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Процедура застосування штрафних санкцій за порушення норм закону щодо державного регулювання ринку цінних паперів визначена також "Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій", які затверджені рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007р., № 2272, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 12 лютого 2008 р., за №120/14811 (надалі - Правила).

Відповідно до пункту 1.8 Правил, невиконання або несвоєчасне виконання рішень Комісії або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Комісії щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів застосовуються фінансові та інші санкції у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з положеннями розділу XVIII Правил, юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, штраф стягується в судовому порядку.

Відповідно до статті 121 Конституції України, серед функцій прокуратури є також, представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Згідно з статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру", підставою представництва у суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичний чи матеріальний стан, похилий вік або з інших поважних причин самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження, а інтересів держави - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а штрафна санкція в сумі 17000 грн. за правопорушення на ринку цінних паперів підлягає стягненню в дохід державного бюджету України в повному обсязі.

На підставі наведеного, керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 2, 8-14, 86, 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з закритого акціонерного товариства «Прайд-Інвест» (код ЄДРПОУ 20536406, вул.Шевченка,12, м.Івано-Франківськ,76018) в дохід державного бюджету України (рахунок № 31110106700002 УДКСУ в м. Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 37952250, банк одержувач ГУДКСУ в Івано-Франківській області, МФО банку 836014, код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності банку 101) штрафну санкцію в сумі 17 000 грн. (сімнадцять тисяч грн. 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 КАС України.

Постанова складена в повному обсязі 05.10.2012 року.

Суддя: Мигалюк Ю.В.

СудІвано-Франківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.10.2012
Оприлюднено12.11.2012
Номер документу27350882
СудочинствоАдміністративне