Постанова
від 14.08.2012 по справі 2270/5388/12
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

Справа № 2270/5388/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 серпня 2012 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіПольового О.Л. при секретарі Гук В.В. за участі:представників сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Городоцької міжрайонної державної податкової інспекції Хмельницької області до Комунального підприємства "Аптека "Городоцька" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

Городоцької міжрайонної державної податкової інспекції Хмельницької області звернулася до суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Аптека "Городоцька" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій .

Просить, посилаючись на Закон України "Про державну податкову службу в Україні", Указ Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" стягнути штрафні (фінансові) санкції в розмірі 111165, 78 гривень.

У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги та просить суд їх задовольнити, посилаючись на викладені в позовній заяві обставини.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, подав письмове заперечення, яке підтвердив у суді.

Заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з таких підстав.

На підставі направлення № 8 від 14.02.2008 року працівниками контрольно-ревізійного управління у Городоцькому районі проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства "Аптека "Городоцька" за період з 01.01.2005 року по 01.02.2008 року, про що складено акт ревізії № 4-34/б від 01.04.2008 року.

Ревізією встановлено порушення п.5 "Положення про ведення касових операцій у Національній валюті України", затвердженого Постановою Правління Національного банку Україні № 637 від 15.12.2004 року із змінами та доповненнями а саме : в 2005 році у вісімдесяти чотирьох випадках було допущено перевищення встановленого ліміту залишку готівки в касі на загальну суму 55582 грн. 89 коп.

На підставі акту ревізії № 4-34/б від 01.04.2008 року Городоцька міжрайонна державна податкова інспекція Хмельницької області прийняла рішення № 0000302341/0 від 17.05.2008 року про застосування штрафних санкцій до Комунального підприємства "Аптека "Городоцька" у вигляді штрафу у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день, тобто 111165,78 гривень.

Відповідно до п.п.5.1 п.5 "Положення про ведення касових операцій у Національній валюті України", затвердженого Постановою Правління Національного банку Україні № 637 від 15.12.2004 року із змінами та доповненнями, строки здавання підприємствами готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках визначаються підприємством і встановлюються за погодженням з відповідним банком (у якому відкрито рахунок підприємства, на який зараховуються кошти) відповідно до таких вимог:

а) для підприємств, що розташовані в населених пунктах, де є банки і готівка здається до банків (а за відсутності банків - до операторів поштового зв'язку), - щодня (у день надходження готівкової виручки (готівки) до їх кас);

б) для підприємств, у яких час закінчення робочого дня (зміни), що встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності відповідно до законодавства України, не дає змогу забезпечити здавання готівкової виручки (готівки) в день її надходження, - наступного за днем надходження готівкової виручки (готівки) до каси дня;

в) для підприємств, що розташовані в населених пунктах, де немає банків чи операторів поштового зв'язку, - не рідше ніж один раз на п'ять робочих днів.

Якщо підприємства працюють у вихідні та святкові дні і не мають змоги, через відсутність відповідної домовленості з банком на інкасацію, здати одержану ними за ці дні готівкову виручку (готівку), то вона має здаватися підприємствами до банку протягом операційного часу наступного робочого дня банку та підприємства.

Згідно п.п. 5.14 п.5 "Положення про ведення касових операцій у Національній валюті України", затвердженого Постановою Правління Національного банку Україні № 637 від 15.12.2004 року із змінами та доповненнями, керівники підприємств несуть відповідальність за дотримання вимог цього Положення щодо встановлення ліміту каси та за достовірність відповідних показників, що зазначені в розрахунку встановлення ліміту залишку готівки в касі.

Відповідно до ч.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12 червня 1995 року № 436/95 встановлено, що при порушенні суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, а також фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами, особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, норм з регулювання обігу готівки, що встановлюються Національним банком України, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки.

Штрафи, передбачені цією статтею, стягуються до державного бюджету у безспірному порядку.

Згідно п.113.1, п.113.2, п.113.3 ст. 113 Податкового кодексу України строки застосування, сплата, стягнення та оскарження сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) здійснюються у порядку, визначеному цим Кодексом для сплати, стягнення та оскарження сум грошових зобов'язань. Суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки та збори. Застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), передбачених цією главою, не звільняє платників податків від обов'язку сплатити до бюджету належні суми податків та зборів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, а також від застосування до них інших заходів, передбачених цим Кодексом. Штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України. Застосування за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), не передбачених цим Кодексом та іншими законами України, не дозволяється.

Відповідно до 116.1, 116.2 Податкового кодексу України у разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення - рішення. За одне податкове правопорушення контролюючий орган може застосувати тільки один вид штрафної (фінансової) санкції (штрафу), передбаченої цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно ст. 250 Господарського кодексу України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Судом встановлено, що Городоцькою міжрайонною державною податковою інспекцією Хмельницької області пропущено річний строк щодо застосування до комунального підприємства "Аптека "Городоцька" адміністративно - господарських санкцій, однак комунальним підприємством "Аптека "Городоцька" рішення № 0000302341/0 від 17.05.2008 року про застосування штрафних санкцій не оскаржувалось.

Враховуючи, що відповідачем сума штрафних (фінансових) санкцій не сплачена, що підтверджено доказами, які перевірено судом, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 70, 71, 86, 158-163, 254 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства "Аптека "Городоцька" код 01980093 на користь Городоцької міжрайонної державної податкової інспекції Хмельницької області штрафні (фінансові) санкції в розмірі 111165,78 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 17 серпня 2012 року

Суддя /підпис/Польовий О. Л. "Згідно з оригіналом" Суддя Польовий О. Л.

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.08.2012
Оприлюднено27.11.2012
Номер документу27616878
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2270/5388/12

Ухвала від 09.11.2012

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Курко О. П.

Ухвала від 19.10.2012

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Курко О. П.

Ухвала від 05.02.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Борисенко І.В.

Ухвала від 18.01.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Борисенко І.В.

Ухвала від 13.12.2012

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Курко О. П.

Постанова від 14.08.2012

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Польовий О. Л.

Ухвала від 25.07.2012

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Польовий О. Л.

Ухвала від 09.11.2012

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Курко О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні