Постанова
від 21.11.2012 по справі 2а/0570/15659/2012
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 листопада 2012 р. Справа № 2а/0570/15659/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Христофорова А.Б.,

при секретарі Зайцевій Я.О.,

за участю

представника позивача (заявника) Асадчого М.В.,

представника відповідача (сторони, до якої застосовуються

заходи стягнення коштів за податковим боргом) не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції у м. Дзержинську Донецької області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Дзержинське підприємство зеленого господарства» про стягнення коштів за податковим боргом на суму 1122,00 гривень,-

ВСТАНОВИВ:

Заявник, Державна податкова інспекція у м. Дзержинську Донецької області Державної податкової служби, звернулась до суду із поданням до Комунального підприємства «Дзержинське підприємство зеленого господарства» про стягнення коштів за податковим боргом на суму 1122,00 гривень.

В обґрунтування подання зазначила, що відповідач, станом на момент звернення до суду, має податковий борг, який утворився у зв'язку із несплатою у повному обсязі податкового зобов'язання з податку на прибуток у сумі 1122,00 гривень.

Вказує, що на адресу боржника направлено та вручено податкові вимоги, які станом на момент розгляду справи не є відкликаними.

Станом на момент звернення до суду податкові зобов'язання не сплачені та набули статусу податкового боргу.

В обґрунтування вимог подання посилається на ст. 67 Конституції України, п.п. 16.1.4 п.16.1 ст. 16, п.п. 41.1.1 п.41.1, п. 41.5 ст.41, п.п. 14.1.137 п. 14.1, п.п.14.1.175 п. 14.1 ст.14, п.57.1 ст.57, п.95.3 ст.95, п.п.20.1.18 п. 201. ст. 20, Податкового кодексу України, п.1, ч.1 ст.10, ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», п. 3 ст. 45 Бюджетного кодексу України.

Просить задовольнити вимоги подання.

Представник позивача (заявника) у судовому засіданні вимоги подання підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити.

Представник відповідача (сторони, до якої застосовуються заходи стягнення коштів за податковим боргом), у судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву, згідно якої зазначив, що позовні вимоги визнає у повному обсязі, просив розглянути справу за його відсутність.

З огляду на зазначені обставини, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутність представника відповідача (сторони, до якої застосовуються заходи стягнення коштів за податковим боргом).

Згідно ч. 3 ст. 136 КАС України, судове рішення, в тому числі, у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Суд приймає визнання відповідачем (стороною, до якої застосовуються заходи стягнення коштів за податковим боргом) адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Суд, заслухавши пояснення сторін, що з'явилися, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, встановив наступне.

Суд, заслухавши представників сторін, що з'явились, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи, якими обґрунтовуються вимоги подання, встановив наступне.

Згідно п. 1 ч.1 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні",- державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції зокрема виконують такі функції як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.

Згідно абз. 1-2 ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні",- завданнями органів державної податкової служби є, зокрема здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України,- органи державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.п. 41.1.1. п.4.1 ст.41 Податкового кодексу України,- контролюючими органами є, зокрема органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Відповідно до п.п. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України,- орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п.4.15 ст.41 Податкового кодексу України,- органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Таким чином, заявник, Державна податкова інспекція у м. Дзержинську Донецької області Державної податкової служби, (ДПІ у м. Дзержинську Донецької області ДПС, вул. Маяковського, 2 А, м. Дзержинськ, Донецька область, 85200, код ЄДРПОУ 34150056),- є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Податковим кодексом та Законом України „Про державну податкову службу в Україні".

Сторона, до якої застосовуються заходи стягнення коштів за податковим боргом, Комунальне підприємство «Дзержинське підприємство зеленого господарства», (вул. Нова, 2, м. Дзержинськ, Донецька область, 85206, код ЄДРПОУ 03361951),- є юридичною особою, знаходиться на податковому обліку в ДПІ у м. Дзержинську Донецької області ДПС.

Як вбачається із матеріалів справи, заборгованість Комунального підприємства «Дзержинське підприємство зеленого господарства» перед бюджетом з податку на прибуток, станом на момент розгляду справи складає 1122,00 гривень та утворилась у зв'язку із несплатою у повному обсязі узгодженого податкового зобов'язання у вигляді основного платежу, визначеного згідно самостійно поданої декларації № 8718 від 09.11.2012.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України,- платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п. 286.2. ст. 286 Податкового кодексу України,- платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Згідно п.287.3. ст.287 Податкового кодексу України,- податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Згідно п. 288.2. Податкового кодексу України,- платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України,- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Заборгованість відповідача перед бюджетом по заявленим вимогам підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків, станом на момент розгляду справи.

Як зазначено у п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно п. 95.2. ст. 95 Податкового кодексу України,- стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Податковим органом на адресу платника направлені, а платником отримані перша та друга податкові вимоги, які, станом на момент розгляду справи, не є відкликаними.

Згідно ч.1 п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України,- стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, з огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку про задоволення вимог подання Державної податкової інспекції у м. Дзержинську Донецької області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Дзержинське підприємство зеленого господарства» про стягнення коштів за податковим боргом на суму 1122,00 гривень.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160, 161, 162, 163, 183-3, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Задовольнити вимоги подання Державної податкової інспекції у м. Дзержинську Донецької області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Дзержинське підприємство зеленого господарства» про стягнення коштів за податковим боргом на суму 1122,00 гривень.

Стягнути кошти Комунальне підприємство «Дзержинське підприємство зеленого господарства», (вул. Нова, 2, м. Дзержинськ, Донецька область, 85206, код ЄДРПОУ 03361951), з рахунків у банках обслуговуючого такого платника, в рахунок погашення частини податкового боргу перед бюджетом з податку на прибуток у розмірі 1122,00 гривень (одна тисяча сто двадцять дві) гривень.

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Христофоров А.Б.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.11.2012
Оприлюднено28.11.2012
Номер документу27665025
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/15659/2012

Ухвала від 21.10.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

Ухвала від 02.10.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

Ухвала від 20.11.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

Постанова від 21.11.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні