Рішення
від 07.08.2012 по справі 5016/911/2012(14/33)
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" серпня 2012 р. Справа № 5016/911/2012(14/33)

м.Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складi головуючого суддi Мавродієвої М.В .,

за участю:

секретаря судового засідання Левченко Я.В.,

представника позивача: Яновської В.А. -дов. №1308/36 від 13.10.2011,

представника відповідача: не з'явився,

розглянувши у судовому засіданні справу

за позовом: Міського комунального підприємства «Миколаївводоканал»

( 54055, м.Миколаїв, вул.Чигрина, 161)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий центр «АРІ»

(54001, м.Миколаїв, вул. Потьомкинська, 84 кв.1)

про: зобов'язання укласти договір на постачання питної води та приймання стічних вод,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить зобов'язати відповідача укласти договір на постачання питної води та приймання стічних вод, в редакції позивача.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що впродовж 2010-2011 років МКП «Миколаївводоканал»неодноразово надсилало проекти договорів на адресу відповідача, однак відповідач, в порушення приписів чинного законодавства договір не підписав; протоколу розбіжностей, у разі незгоди з окремими положеннями договору, на адресу позивача не направив. Стаття 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»передбачає здійснення відносин між учасниками у сфері житлово-комунальних послуг виключно на договірних засадах, а ст.20 Закону відносить укладання договору на надання жилого-комунальних послуг до обов'язків споживача. Відповідно до ст.19 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», послуги з питного водопостачання та водовідведення надаються підприємством питного водопостачання лише на підставі договору зі споживачем. Оскільки відповідач ухиляється від укладання договору позивач змушений був звернутись до суду.

Заявою №990/36 від 23.07.2012 (а.с.60) позивач уточнив вимоги та просить суд зобов'язати відповідача укласти з МКП «Миколаївводоканал»договір на постачання питної води та приймання стічних вод на умовах, визначених у проекті договору №А/5282, з врахуванням наступної редакції п.3.2.1 Договору:

«3.2.1. Для оплати за поставлену воду та прийняті стічні води виробник щомісячно направляє споживачу рахунок у паперовому вигляді. Вартість спожитих послуг визначається виходячи з кількості спожитих послуг, визначеної згідно договору і діючих тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення. Тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення встановлюються уповноваженими органами відповідно із чинним законодавством та не підлягають узгодженню сторонами. В разі зміни тарифів у період дії цього договору виробник доводить споживачу нові тарифи у розрахункових документах без внесення додаткових змін до цього договору стосовно строків їх введення та розмірів.

На момент укладання Договору вартість 1м 3 становить, грн.:

ПризначенняВодопостачанняВодовідведення 3. без ПДВз ПДВбез ПДВз ПДВ Для інших споживачів 4,07 4,884 2,77 3,324

Суд вважає за можливе прийняти до розгляду заяву №990/36 від 23.07.2012, оскільки конкретизування позивачем п.3.2.1 проекту Договору на постачання питної води та приймання стічних вод, цілком узгоджується з правами наданими позивачу ст.22 ГПК України та не є зміною підстав або предмету позову.

Відповідач позовні вимоги не визнав. У відзиві на позовну заяву та заяву №990/36 від 23.07.2012 (а.с.34,35,52,71), посилається на те, що позивачем не дотримано досудового порядку врегулювання спору даної категорії, який передбачений ст181 ГК України, тому предмет спору відсутній; направлені на його адресу проекти договорів відрізняються своїми реквізитами (номер, дата) від договору наданого до суду; направлений на адресу відповідача договір не містить такої суттєвої умови, як ціна договору, що перешкоджає його розгляду та підписанню.

Під час розгляду справи, представники сторін підтримали доводи, викладені у позові та запереченнях проти позову.

У судових засіданнях 21.06.2012, 03.07.2012, 24.07.2012 судом, у відповідності до ч.3 ст.77 ГПК України, оголошувались перерви.

Ухвалою суду від 24.07.2012 строк розгляду справи продовжено на 15 днів.

У судові засідання 24.07.2012 та 07.08.2012 представник відповідача не з'являвся, незважаючи на належне повідомлення про час та місце розгляду справи.

У судовому засіданні 07.08.2012 судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

При прийнятті рішення судом взято до уваги наступне.

Листами №1474/36 від 22.11.2011 та №1589/36 від 14.12.2011 (а.с.23, 25) позивач направив на адресу відповідача 2 екземпляри проекту договору на постачання питної води та приймання стічних вод, в редакції, яка надана суду (а.с.5-8).

Відповідачем факти отримання проекту договору не заперечуються.

Листами №116 від 07.12.2011 та №122 від 27.12.2011 (а.с.24, 26) відповідач відмовився укласти договір з позивачем, посилаючись на те, що вказаний договір не оформлений належним чином; не містить такої обов'язкової істотної умови як ціна договору та відсутній порядок узгодження зміни тарифів; позивачем не надані додатки до договору, що містять інформацію про об'єкт водопостачання, межі відповідальності сторін та якості послуг.

Таким чином, умови договору, проект якого запропонований позивачем, залишились неврегульованими.

Вказані обставини, а також те, що відповідач на протязі тривалого часу ухиляється від укладання договору на постачання питної води та приймання стічних вод, стали підставою звернення позивача до суду з позовними вимогами про зобов'язання відповідача укласти договір.

Під час розгляду справи, позивачем в третє був направлений відповідачу проект договору №А/5282, який відповідач також відмовився укласти, посилаючись на порушення позивачем загального порядку укладання господарських договорів, викладений у ст.181 ГК України (а.с.59).

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.

Згідно зі ст.16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Господарський кодекс України передбачає такий спосіб захисту права, як спонукання до укладення договору.

Згідно з чч.3, 6 ст.179 ГК України, укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він ґрунтований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання, органів державної влади чи органів місцевого самоврядування. Суб'єкти господарювання, які забезпечують споживачів, зазначених у ч.1 цієї статті, електроенергією, зв'язком, послугами залізничного та інших видів транспорту, зобов'язані укладати договори з усіма споживачами їхньої продукції (послуг). Законодавство може передбачати обов'язкові умови таких договорів.

Згідно зі ст.187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону, і в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду, якщо це передбачене угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Отже, за законом можливе спонукання до укладення договору за рішенням суду, зокрема, у випадку, коли обов'язковість укладення договору прямо передбачена законом, а не будь-яким іншим нормативно-правовим актом.

Пряма вказівка закону про обов'язковість укладання договору міститься, зокрема, у Законі України «Про житлово-комунальні послуги»№1875-IV від 24.06.2004 (надалі -Договір №1875-IV).

Так, ч.1 ст.19 Закону №1875-IV передбачає, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Відповідно до п.3 ч.2 ст.21 та п.1 ч.2 ст.22 Закону №1875-IV, виконавець зобов'язаний укласти договір з споживачем про умови надання житлово-комунальних послуг, з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

Пряма вказівка закону про обов'язковість укладання договору міститься також у п.1 ч.3 ст.20 Закону №1875-IV, згідно з яким споживач зобов'язаний укласти з виконавцем договір на надання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до ст.ст.1, 4 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання»№2918-III від 10.01.2002 (надалі -Закон №2918-III), суб'єктами відносин у сфері питної води та питного водопостачання є: органи виконавчої влади, до сфери управління яких належать об'єкти питного водопостачання; органи місцевого самоврядування, до сфери управління яких належать об'єкти питного водопостачання; підприємства питного водопостачання; споживачі питної води.

Під підприємством питного водопостачання розуміється суб'єкт господарювання, що здійснює експлуатацію об'єктів централізованого питного водопостачання, забезпечує населення питною водою за допомогою пунктів розливу (в тому числі пересувних), застосування установок (пристроїв) підготовки питної води та виробництво фасованої питної води.

Законом України «Про природні монополії»встановлено, що до природних монополій належить, зокрема, надання послуг з водопостачання та водовідведення. Таким чином, Міське комунальне підприємство «Миколаївводоканал»як підприємство питного водопостачання та водовідведення є монополістом у сфері надання цих послуг.

Приписи ст.19 Закону №2918-III, також передбачають, що послуги з питного водопостачання надаються підприємством питного водопостачання на підставі договору . Договір про надання послуг з питного водопостачання укладається безпосередньо між підприємством питного водопостачання або уповноваженою ним юридичною чи фізичною особою і споживачами, якими, зокрема, є підприємства, установи, організації, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням . Порядок надання споживачам послуг з питного водопостачання встановлюється центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

У відповідності до ст.20 Закону №2918-III, істотними умовами договору про надання послуг з питного водопостачання є: режим надання послуг; обсяги питного водопостачання за нормативами питного водопостачання; порядок надання послуг з водовідведення; розмір та порядок оплати послуг централізованого водопостачання і водовідведення; права та обов 'язки сторін договору; відповідальність сторін договору. У договорі про надання послуг з питного водопостачання повинні бути зроблені посилання на нормативні документи, на підставі яких здійснюватиметься питне водопостачання.

Відповідно до п.2.1 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №190 від 27.06.2008, договірні відносини щодо користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення здійснюються виключно на договірних засадах відповідно до Законів України «Про питну воду та питне водопостачання»та «Про житлово-комунальні послуги».

Таким чином, низка законів України передбачає обов'язковість укладення договору на надання житлово-комунальних послуг, однією з яких є послуга з питного водопостачання та водовідведення. Зі змісту перелічених нормативних актів витікає, що споживач може відмовитися від послуг з питного водопостачання та водовідведення, лише в разі відмови від користування такими послугами.

Вказана правова позиція викладена в ухвалі Верховного Суду України від 17.09.2008 (а.с.82-85).

Судом встановлено, що споживач з 2009 року отримує від МКП «Миколаївводоканал»житлово-комунальні послуги з водопостачання та водовідведення та сплачує їх, що підтверджено розрахунком заборгованості відповідача (а.с.73). В період з січня 2009 року по грудень 2009 року між сторонами діяв договір на постачання питної води та стічних вод №А/76 від 01.01.2009 та додаткова угода від 22.12.2009, яка пролонгувала його дію на 2010 рік (а.с.74-81). Слід зазначити, що умови укладеного між сторонами договору №А/76 від 01.01.2009, повністю співпадають з умовами, запропонованого позивачем проекту договору. Вказані факти споживачем не спростовані.

Що стосується посилання відповідача на відсутність предмету спору через недотримання позивачем процедури досудового врегулювання спорів, то вони відхиляються судом, оскільки процедура досудового врегулювання спорів не є імперативною. Це підтверджується Рішенням Конституційного Суду України №15-рп/2002 від 09.02.2002, в якому Конституційний суд України розтлумачив норми ст.124 Конституції України, наголосивши на тому, що кожна особа, в тому числі і суб'єкт господарювання, наділена правом на звернення до суду за захистом своїх прав, охоронюваних законом інтересів і вирішення спорів незалежно від того, чи можливе вирішення цих питань у порядку досудового врегулювання спору. Крім того, Конституційний суд України наголосив на тому, що відмова судів у прийняті позовної заяви з мотивів недотримання обов'язкової процедури досудового врегулювання спору є порушенням права на судовий захист у розумінні ст.55 Конституції України.

Крім того, в порушення приписів ст.181 ГК України, відповідач, не погодившись з надісланим йому проектом договору, не направив позивачу у 20-денний строк протокол розбіжностей, що фактично позбавило позивача права на врегулювання розбіжностей по договору у судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, заперечення відповідача проти договору ґрунтуються, зокрема, на тому, що позивачем не вказані у договорі тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення, а також відсутній порядок узгодження змін тарифів.

Згідно ст.32 Закону №2918-III, за надання послуг з питного водопостачання споживач вносить плату за нормами і тарифами, що регулюються у встановленому законодавством порядку. Тарифи на надання послуг з питного водопостачання розраховуються на підставі галузевих нормативів витрат і повинні повністю відшкодовувати експлуатаційні витрати та забезпечувати надійну роботу об'єктів централізованого питного водопостачання і водовідведення.

Пунктом 2 ч. 1 ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»визначено, що до повноважень виконавчого комітету міської ради належить встановлення в порядку і в межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності.

Враховуючи, що встановлення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення знаходиться поза компетенцією сторін за договором про надання послуг з водопостачання та водовідведення, суд вважає правомірною запропоновану позивачем редакцію п.3.2.1 договору, згідно якої вартість спожитих послуг визначається виходячи з кількості спожитих послуг, визначеної згідно договору і діючих тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, які встановлюються уповноваженими органами відповідно із чинним законодавством та не підлягають узгодженню сторонами. В разі зміни тарифів у період дії цього договору виробник доводить споживачу нові тарифи у розрахункових документах без внесення додаткових змін до цього договору стосовно строків їх введення та розмірів.

Зроблена позивачем деталізація даного пункту договору, а саме: зазначення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення станом на момент укладання договору, також не суперечить приписам діючого законодавства.

Що стосується заперечень відповідача проти застосування до нього тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, передбачених для «інших споживачів», а не для «побутових споживачів», враховуючи те, що, належна відповідачу на праві власності квартира №1 розташована за адресою м.Миколаїв, вул..Потьомкінська, 84, не переведена з житлового до нежитлового фонду, слід зазначити наступне.

Квартира №1, розташована за адресою м.Миколаїв, вул..Потьомкінська, 84 належить ТОВ «Науково-виробничий центр «АРІ»на підставі свідоцтва про право власності від 27.10.2000 (а.с.17).

Зазначений об'єкт нерухомості має статус житлового приміщенням, але споживачів житлово-комунальних послуг - фізичних осіб, за вказаною адресою не зареєстровано, що підтверджується довідкою форми №3 (а.с.62).

Факт споживання житлово-комунальних послуг з водопостачання та водовідведення, а також їх оплата, безпосередньо ТОВ «Науково-виробничий центр «АРІ», підтверджені матеріалами справи.

Доказів, які б підтверджували використання відповідачем, належного йому житлового приміщення поза межами його господарської діяльності, або доказів припинення такої діяльності, відповідачем суду не надано.

Таким чином, судом не вбачається порушення приписів чинного законодавства при застосуванні до відповідача тарифів як для «іншого споживача», а не «побутового споживача».

В решті, зміст запропонованого позивачем до укладання договору, визначає всі істотні умови, які передбачені для договорів даного виду, визначених Законом №1875-IV та Законом №2918-III.

З приводу посилання відповідача на направлення на його адресу проектів договорів з реквізитами (номерами та датами), які відрізняються від договору наданого до суду, слід зазначити, що вказані обставини не можуть бути підставою для відмови в позові, оскільки зміст примірників проекту договору, наданих суду позивачем та відповідачем, повністю співпадає, зокрема, в частині визначення істотних умов договору.

Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

У відповідності до ст.49 ГПК України, сплачений позивачем судовий збір слід стягнути з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 44, 49, 82, 82 1 , 84, 85 ГПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

2. Спонукати Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий центр «АРІ», 54001, м.Миколаїв, вул. Потьомкинська, 84 кв.1 (відомості про банківські реквізити відсутні, код ЄДРПОУ 13850697 ), на протязі десяти робочих днів, з дня набрання рішенням законної сили, укласти з Міським комунальним підприємством «Миколаївводоканал», 54055, м.Миколаїв, вул.Чигрина, 161 (р/р 2643695 в МОД «Райффайзен Банк Аваль», МФО 326182, код ЄДРПОУ 31448144) договір на постачання питної води та приймання стічних вод з додатками, в редакції, запропонованій Міським комунальним підприємством «Миколаївводоканал»:

«ДОГОВІР №

на постачання питної води та приймання стічних вод

м. Миколаїв „ _____"



р.

Міське комунальне підприємство „Миколаївводоканал" (підприємство питного водопостачання та водовідведення) в особі директора Тельпіса В.С., діючого на підставі Статуту, з однієї сторони,

та


в особі
, діючого (-ої) на підставі
, з другої сторони,

в подальшому іменовані Сторони, уклали цей договір про наступне.

1. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНІВ, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ В ДАНОМУ ДОГОВОРІ

Виробник - Міське комунальне підприємство „Миколаївводоканал"

Споживач -


Субспоживач - суб'єкт підприємницької діяльності, якій отримує послуги з водопостачання та водовідведення через мережі Споживача на підставі договору про надання цих послуг зі Споживачем . Перелік Субспоживачів викладений в додатку 4 до даного договору.

Точка передачі - місце передачі питної води Виробником Споживачу , визначена в додатку 1 до даного договору.

Точка приймання - місце приймання стоків від Споживача Виробником , визначена в додатку 1 до даного договору.

2. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

2.1. За цим договором Виробник зобов'язується надавати Споживачу послуги з постачання питної води в Точку передачі та приймати від нього стічні води у систему каналізації в Точці приймання відповідно до умов цього договору, а Споживач зобов'язується здійснювати своєчасну оплату наданих йому Виробником послуг на умовах цього договору, дотримуватися порядку користування питною водою з комунальних водопроводів і скидання стічних вод до комунальної каналізації, що встановлений Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах та селищах України, затвердженими наказом Держжитлокомунгоспу України № 65 від 01.07.1994, зареєстрованому в Міністерстві юстиції 22.07.1994 за № 165/374 (далі за текстом Правила користування), Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затвердженими наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України № 37 від 19.02.2002, зареєстрованому в Міністерстві юстиції 26.04.2002 за № 403/6691 (далі за текстом Правила приймання), Правилами приймання стічних вод у комунальну каналізацію м. Миколаєва, затвердженими рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради № 70 від 23.01.2003 (далі за текстом Місцеві правила приймання) та цим договором, а також дотримуватися норм, визначених іншими нормативними актами, що регулюють правовідносини, які виникають за цим договором.

Сторони з усіх питань, що виникають з даного договору, зобов'язалися керуватися Законом України „Про питну воду та питне водопостачання", Законом України „Про житлово-комунальні послуги", Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України, Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах та селищах України, затвердженими наказом Держжитлокомунгоспу України № 65 від 01.07.1994, зареєстрованому в Міністерстві юстиції 22.07.1994 за № 165/374 (далі за текстом Правила користування), Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затвердженими наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України № 37 від 19.02.2002, зареєстрованому в Міністерстві юстиції 26.04.2002 за № 403/6691 (далі за текстом Правила приймання), Правилами приймання стічних вод у комунальну каналізацію м. Миколаєва, затвердженими рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради № 70 від 23.01.2003 (далі за текстом Місцеві правила приймання) та іншими нормативними актами, на підставі яких здійснюється питне водопостачання та водовідведення.

2.2. За договором встановлюється цілодобовий режим (або за графіком, затвердженим органами місцевої влади) водопостачання та приймання стоків. У випадку прийняття органами місцевого самоврядування або органами виконавчої влади відповідних нормативних документів, які визначатимуть інший режим надання послуг (встановлення графіків подачі води та/або приймання стоків тощо), режим може бути змінений Виробником без внесення змін до договору.

2.3. Обсяг води, що підлягає постачанню в Точку передачі та обсяг стоків, що підлягає прийняттю в систему каналізації в Точці приймання , надається Споживачем у вигляді нормативного (погодинного, добового, помісячного, річного обсягу постачання послуг) розрахунку (додаток 3 до даного договору), який узгоджується з Виробником і є невід'ємною частиною даного договору. Обсяг постачання води підлягає узгодженню з Виробником кожного наступного року з моменту укладення договору в строк до 01 числа грудня місяця поточного року. Загальний обсяг поставлених за цим договором послуг визначається загальною кількістю наданих Споживачу протягом дії договору кубічних метрів води та прийнятих у міську каналізацію кубічних метрів стічних вод.

2.4. Виробник забезпечує якість питної води відповідно до ГОСТ 2874-82 „Вода питьевая. Гигиенические требования и контроль за качеством" або з відхиленнями від нього згідно тимчасових дозволів, наданих органами Держспоживстандарту та Міністерства охорони здоров'я.

2.5. Споживач забезпечує отримання та своєчасне подовження Дозволу на скид стічних вод згідно із Місцевими правилами приймання, а також забезпечує скид стічних вод з дотриманням допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

3. ОБЛІК ВОДИ, ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ ТА ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ

3.1. Облік поставленої води та кількості прийнятих стоків здійснюється:

3.1.1. За показаннями лічильника, зареєстрованого у Виробника , окрім випадків, передбачених Правилами користування.

У випадку наявності у Споживача декількох об'єктів водоспоживання, облік спожитої ним води здійснюється з урахуванням показань всіх лічильників, зареєстрованих за Споживачем у Виробника . Обсяг наданої води для поливу (за наявності поливу) визначається за показаннями лічильника. В разі технічної неможливості встановлення лічильника, кількість поставленої для поливу води може визначатися за узгодженим з Виробником розрахунком на підставі наданих Споживачем Виробнику офіційних документів, якими визначена площа поливу.

Обсяг спожитої Субспоживачем води та обсяг скинутих Субспоживачем стоків визначається за показаннями лічильника, зареєстрованого у Виробника , окрім випадків, передбачених Правилами користування. У випадку наявності у Субспоживача декількох об'єктів водоспоживання, облік спожитої ним води здійснюється з урахуванням показань всіх лічильників, зареєстрованих за Субспоживачем у Виробника . Обсяг наданої води для поливу (за наявності поливу) визначається за показаннями лічильника. В разі технічної неможливості встановлення лічильника, кількість поставленої для поливу води може визначатися за узгодженим з Виробником розрахунком на підставі наданих Субспоживачем Виробнику офіційних документів, якими визначена площа поливу.

3.1.2. Зняття показань з лічильника (-ків) (як Споживача , так і Субспоживача ) здійснюється Споживачем щомісячно. Звіт про обсяги фактично отриманих Споживачем послуг із зазначенням обсягу послуг, спожитих кожним із Субспоживачів окремо, направляється Споживачем Виробнику у письмовому вигляді не пізніше 23 числа розрахункового місяця і є підставою для здійснення розрахунків. Виробник має право безперешкодного доступу до засобів обліку, систем водопостачання та водовідведення Споживача для обстеження та контролю, при цьому Споживач повинен забезпечити присутність повноважного представника. У разі, якщо Споживач не забезпечить присутності свого представника при здійсненні обстеження систем водопостачання та водовідведення, контролю за показаннями засобів обліку та відбору проб стічних вод, документи, складені представником Виробника , є дійсними, і дані, зафіксовані представником Виробника в таких документах, є підставою для виставлення розрахункових документів на оплату наданих послуг.

3.1.3. Якщо вести облік води за водолічильником неможливо з причин, що не залежать від Споживача (зняття водолічильника представником Виробника , запiтнiння скла, корозія циферблата, припинення нормальної роботи водолiчильникiв через несправності, що виникли в його механізмі тощо), кількість поставленої води визначається за середньодобовою витратою Споживача за попередні два розрахункові місяці. У разі тривалості роботи приладів обліку менше двох місяців кількість води визначається за середньодобовою витратою за період роботи водолічильника не менше 10-ти днів. Облік води за таким порядком здійснюється до встановлення працюючого (повіреного) лічильника, перерахунки за відповідний період не проводяться.

3.1.4. Кількість стічних вод, які надходять у міську каналізаційну мережу від Споживача , визначається за показаннями лічильників стічних вод, або за кількістю води, що надходить із комунального водопроводу та інших джерел водопостачання згідно з показаннями лічильників води та/або іншими способами визначення об'ємів стоків у відповідності до Правил користування та Місцевих правил приймання.

3.1.5. Споживач своєчасно веде первинний облік водоспоживання та водовідведення у Журналі обліку споживання води (за встановленою формою), який повинен бути пронумерований, прошитий і скріплений печаткою, та заповнюється Споживачем щомісячно до направлення Виробнику письмового звіту відповідно до пункту 3.1.2. цього договору.

3.1.6. Облікові дані щодо кількості та вартості спожитих Споживачем послуг підлягають обов'язковому звірянню у Виробника . Споживач щоквартально, на пізніше 10-го числа місяця, наступного за звітним кварталом, направляє до останнього письмовий звіт по обсягам наданих послуг (за встановленою Виробником формою) та проводить з останнім звіряння обсягів наданих послуг у відповідному обліковому періоді. Дані щодо вартості спожитих Споживачем послуг та розрахунків за них підлягають обов'язковому звірянню у Виробника . Споживач один раз на квартал, не пізніше 10-го числа місяця, наступного за звітним кварталом, проводить з Виробником звіряння по проведених розрахунках за надані послуги. Для проведення звіряння Споживач направляє свого представника до Виробника із необхідними для цього обліковими та бухгалтерськими документами. Звіряння вважається проведеним з моменту отримання Виробником підписаного повноважними особами Акту звіряння розрахунків.

В разі невиконання Споживачем цього пункту договору, облікові дані Виробника щодо кількості та вартості наданих послуг та проведених Споживачем розрахунків вважаються безумовно погодженими Споживачем .

3.1.7. При відсутності засобів обліку, обсяг фактично спожитих послуг дорівнює нормативному розрахунку необхідної кількості води та обсягів відведення стоків, зазначеному у додатку 3 до даного договору.

3.1.8. При виявленні витоку води в мережах Споживача внаслідок їх пошкодження або нераціонального водокористування, втручання у роботу приладів обліку, зняття з них пломб, та інше, розрахунок витрат води здійснюється відповідно до вимог Правил користування.

3.1.9. В разі прострочення Споживачем термінів повірки лічильника обсяг наданих послуг визначається Виробником за середньодобовою витратою Споживача . Такий порядок розрахунків обсягів наданих послуг проводиться, за погодженням з Виробником , до дня встановлення Споживачем повіреного лічильника. Перерахунки за період здійснення розрахунків за середньодобовими витратами Споживача не проводяться.

3.2. Порядок розрахунків:

3.2.1. Для оплати за поставлену воду та прийняті стічні води Виробник щомісячно направляє Споживачу рахунок у паперовому вигляді. Вартість спожитих послуг визначається виходячи з кількості спожитих послуг, визначеної згідно договору і діючих тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення. Тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення встановлюються уповноваженими органами відповідно із чинним законодавством та не підлягають узгодженню сторонами. В разі зміни тарифів у період дії цього договору Виробник доводить Споживачу нові тарифи у розрахункових документах без внесення додаткових змін до цього договору стосовно строків їх введення та розмірів.

На момент укладання Договору вартість 1м 3 становить, грн.:

ПризначенняВодопостачанняВодовідведення 3. без ПДВз ПДВбез ПДВз ПДВ Для інших споживачів 4,07 4,884 2,77 3,324 3.2.2. У рахунку зазначаються вартість та кількість наданих послуг за відповідний період, розмір діючих тарифів, сума коштів, перерахованих Субспоживачем (-ами) на рахунок Виробника в оплату спожитих послуг з водопостачання та водовідведення за розрахунковий період. Оплата вартості послуг здійснюється Споживачем шляхом перерахування безготівкових коштів на розрахунковий рахунок Виробника до 30 числа поточного (розрахункового) місяця, виходячи з обсягу фактично спожитих послуг за період з 20 числа попереднього по 20 число поточного календарних місяців та діючих тарифів за відрахуванням сум коштів, перерахованих Субспоживачем (-ами) на рахунок Виробника в оплату спожитих послуг з водопостачання та водовідведення за розрахунковий період. За згодою Виробника оплата може здійснюватися іншими способами, що не суперечать чинному законодавству України. В разі утворення боргу за цим договором, оплата за надані послуги, що надходить від Споживача , незалежно від зазначеного в платіжному документі призначення платежу, першочергово зараховується Виробником в погашення боргу.

3.2.3. В разі неотримання від Виробника поточного щомісячного розрахункового документу Споживач здійснює оплату вартості наданих йому послуг не пізніше 5-го числа наступного за розрахунковим місяця платіжним дорученням, виходячи з діючого тарифу та фактичної кількості спожитих послуг.

3.2.4. У разі незгоди щодо кількості або вартості отриманих послуг, зазначених у рахунку, Споживач зобов'язаний у п'ятиденний термін з дня отримання рахунку письмово повідомити про це Виробника та у цей же термін направити представника з обгрунтовуючими документами для проведення звіряння та підписання акту звіряння взаємних розрахунків.

В іншому випадку відмова Споживача оплатити рахунок Виробника вважатиметься безпідставною.

4. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН

4.1. Виробник зобов'язаний:

4.1.1. Забезпечувати Споживачу постачання питної води, якість якої відповідає ГОСТ 2874-82 „Вода питьевая. Гигиенические требования и контроль за качеством" або з відхиленнями від нього згідно тимчасових дозволів, наданих органами Держспоживстандарту та Міністерства охорони здоров'я, до Точки передачі .

4.1.2. Приймати від Споживача стічні води на умовах цього договору в Точці приймання .

4.1.3. В разі встановлення уповноваженими органами лімітів, доводити їх до Споживача додатковим повідомленням, яке є невід'ємним додатком до цього договору.

4.1.4. В разі аварійного припинення водопостачання та/або прийняття стоків вживати заходи щодо усунення причин, що унеможливлюють постачання води та/або прийняття стоків в порядку та строки, передбачені діючим законодавством.

4.1.5. Під час контрольного знімання показань з лічильника (-ків) Споживача та Субспоживача перевіряти цілісність пломб на лічильниках, гідрантах, запірній арматурі та інших водопровідних пристроях.

4.1.6. Здійснювати передбачені нормативними актами заходи щодо забезпечення виконання взятих на себе зобов'язань.

4.2. Виробник має право:

4.2.1. Вимагати від Споживача дотримання ним Правил користування, Правил приймання, Місцевих правил приймання та інших нормативних документів, зазначених в пункті 2.1. цього договору.

4.2.2. Вимагати від Споживача усунення виявлених порушень, контролювати своєчасне виконання таких вимог.

4.2.3. Вимагати від Споживача безперешкодного доступу представників Виробника (за наявності належним чином оформленого посвідчення або письмового розпорядження щодо проведення інспекції тощо) до приладів обліку води і стоків, каналізаційних колодязів, до водопровідних, каналізаційних мереж, в тому числі внутрішньобудинкових, до санітарно-технічних пристроїв.

4.2.4. В будь-який час проводити обстеження водопровідних та каналізаційних систем Споживача , приладів, пристроїв та цілісності пломб на них, перевіряти дотримання Споживачем вимог, передбачених договором, контролювати раціональне водоспоживання, відбирати проби стічних вод тощо, а також складати акти за результатами цих обстежень (пункт 12.15. Правил користування). Споживач вирішує питання допуску на територію Споживача представника Виробника (за наявності належним чином оформленого посвідчення або письмового розпорядження щодо проведення інспекції тощо) в термін не більш як 30 хвилин з моменту прибуття останнього для виконання службових обов'язків.

4.2.5. Знімати лічильник (-и) для контрольної перевірки його роботи та/або уточнення фактичних витрат води до закінчення терміну його експлуатації, що визначається нормативними актами.

4.2.6. Здійснювати інші заходи, передбачені чинним законодавством для підприємств питного водопостачання.

4.2.7. Припиняти надання послуг у разі несвоєчасної оплати Споживачем за послуги з водопостачання та водовідведення до повного погашення Споживачем заборгованості та у інших випадках, передбачених чинним законодавством. При цьому Виробник не несе відповідальності за припинення надання зазначених послуг Субспоживачу .

4.3. Споживач зобов'язується:

4.3.1. Надавати повну і достовірну інформацію (додаток 2 до даного договору "Дислокація об'єктів"), яка є невід'ємною частиною даного договору, щодо кількості та місцезнаходження всіх об'єктів водоспоживання, приєднаних до міських комунальних мереж, якими він користується на праві власності, оперативного управління або таких, що знаходяться у його повному господарському віданні тощо.

Один раз на квартал надавати Виробнику перелік Субcпоживачів , які приєдналися до водопровідної та/або каналізаційної мережі Споживача (додаток 4 до даного договору "Перелік Субспоживачів").

4.3.2. Забезпечувати на всіх об'єктах водоспоживання та водовідведення облік шляхом встановлення лічильників у відповідності із технічними умовами, погодженими Виробником . В разі пошкодження лічильника, у термін не пізніше 10-ти робочих днів, письмово повідомляти про це Виробника , вжити необхідних заходів щодо його ремонту або заміни на робочий. Раціонально використовувати водні ресурси, не допускати витоків питної води з водопровідних мереж, що утримуються ним.

4.3.3. У семиденний строк з моменту здійснення правочину щодо об'єктів водоспоживання (відчуження, придбання, прийняття в користування тощо) вносити зміни до Дислокації об'єктів.

4.3.4. Своєчасно, у встановлені чинним законодавством терміни, здійснювати повірку лічильників.

4.3.5. Своєчасно, у встановлені цим договором строки, сплачувати вартість наданих йому Виробником послуг.

4.3.6. Забезпечувати своєчасний та безперешкодний доступ представникам Виробника (за наявності належним чином оформленого посвідчення або письмового розпорядження щодо проведення інспекції тощо) для зняття контрольних показань з приладів обліку водоспоживання, для відбору з контрольних каналізаційних колодязів проб на перевірку допустимих концентрацій (ДК) забруднюючих речовин у стічних водах, що скидаються до міської каналізаційної мережі.

4.3.7. Визначити зі своєї сторони відповідальну особу для здійснення всіх функцій Споживача , обумовлених цим договором, та надати Виробнику відповідний наказ про призначення відповідальної особи (додаток 5 до даного договору). В разі зміни відповідальної особи письмово повідомити Виробника у триденний термін.

4.3.8. Затверджувати підписами повноважних осіб маршрутні листи, акти, пропозиції тощо, які надаватимуться Споживачу представниками Виробника .

4.3.9. Забезпечувати наявність та цілісність лічильника (-ків) води та стоків, цілісність пломб на лічильниках, гідрантах, запірній арматурі та інших водопровідних і каналізаційних пристроях, які знаходяться на балансі Споживача . В разі пропажі лічильника терміново повідомляти про це Виробника та придбати новий лічильник для забезпечення належного обліку наданих послуг; не демонтувати непрацюючий (пошкоджений) лічильник без дозволу та за відсутності представника Виробника .

4.3.10. Ознайомитись і дотримуватись вимог Правил користування та Правил приймання, Місцевих правил приймання тощо при експлуатації водопровідних та каналізаційних мереж та належно виконувати умови цього договору.

4.3.11. Забезпечувати за рахунок власних коштів належну експлуатацію та утримання, здійснювати профілактичний та аварійний ремонт водопровідних і каналізаційних мереж, санітарно-технічних приладів, водопровідних і каналізаційних приладів, водопровідних і каналізаційних вводів, запірної арматури, водолічильного вузла, лічильника стоків, підкачуючих приладів, які належать Споживачу на праві власності, праві повного господарського відання, оперативного управління або таких, що знаходяться в його повному господарському віданні тощо.

4.4. Споживач має право:

4.4.1. На отримання від Виробника інформації щодо розрахунків, отримання облікових даних у вигляді розрахункових листів (витяг з особового рахунку).

4.4.2. На підключення в установленому порядку до мереж комунального водопроводу і комунальної каналізації нових об'єктів в порядку, передбаченому розділом 2 Правил користування.

4.4.3. Вимагати від Виробника усунення перешкод в користуванні послугами з водопостачання та водовідведення, якщо вони виникли з вини останнього.

5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

5.1. Сторони несуть відповідальність за невиконання умов цього договору відповідно до чинного законодавства.

5.2. У разі порушення строків виконання зобов'язання по оплаті за надані послуги, Споживач сплачує Виробнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожний день прострочення платежу від суми заборгованості.

5.3. Споживач несе відповідальність за втрату (пошкодження) лічильника.

5.4. В разі пошкодження Споживачем внутрішньої водопровідної мережі, останній несе відповідальність за збитки, заподіяні власникові матеріальних цінностей, в разі встановлення його вини.

5.5. За скид в міську каналізаційну мережу стічних вод з перевищенням ДК забруднюючих речовин Споживач сплачує додаткову плату, передбачену чинним законодавством.

5.6. За відмову оплатити направлений рахунок, Споживач сплачує Виробнику штраф у розмірі 5% від суми, яку відмовився сплатити. Сплата штрафу не звільняє Споживача від обов'язку оплатити рахунок Виробника .

5.7. В разі припинення водопостачання та/або водовідведення Субспоживача з вини Споживача (припинення надання послуг Споживачу внаслідок несвоєчасної оплати отриманих послуг, неналежний стан мереж Споживача та інше) останній несе відповідальність перед Субспоживачем за таке припинення в повному обсязі.

5.8. Виробник не несе відповідальності за неотримання Субспоживачем послуг, а також за неналежну якість отриманих послуг з вини Споживача (припинення надання послуг Споживачу внаслідок несвоєчасної оплати отриманих послуг, неналежний стан мереж Споживача та інше).

5.9. Межею відповідальності за стан та обслуговування систем водопостачання та водовідведення визначається Точка передачі та Точка приймання , які зазначаються у додатку 1 до даного договору "Схема кордонів відповідальності сторін по експлуатації мереж з вказівкою контрольних колодязів".

5.10. У разі невиконання чи порушення виконання Споживачем грошових зобов'язань Виробником застосовуються наступні оперативно-господарські санкції -одностороння відмова Виробником від виконання свого зобов'язання із звільненням його від відповідальності, відмова від встановлення на майбутнє господарських відносин із Стороною, яка порушила зобов'язання. Про застосування санкцій Виробник повідомляє Споживачу .

6. ОСОБЛИВІ УМОВИ

6.1. У випадку необхідності перекриття водопровідних вводів чи зупинці власних свердловин, Споживач зобов'язаний письмово повідомити про це Виробника за два дні до перекриття ним водопровідних вводів чи зупинці власних свердловин, у протилежному випадку претензії щодо розрахунків за послуги по цих вводах чи свердловинах, а також за послуги водовідведення, Виробником не приймаються.

6.2. У випадку прийняття органами місцевого самоврядування чи виконавчої влади нормативних актів, якими регулюються відносини з надання послуг за цим договором, прийняття рішень щодо змін порядку розрахунків між суб'єктами господарювання, нове законодавство та новий порядок поширюється на умови цього договору без узгодження його Сторонами та внесення додаткових змін.

6.3. Всі питання, не передбачені цим договором, регулюються чинним законодавством України.

6.4. У разі зміни організаційно-правової форми, найменування Споживача , його реквізитів тощо, останній письмово повідомляє Виробника у семиденний термін. Підставою для внесення Виробником змін в облікові дані є письмове повідомлення Споживача .

6.5. У разі несвоєчасного надання та/або надання недостовірної інформації щодо кількості об'єктів водоспоживання і водовідведення та їх місцезнаходження, не заявлені Споживачем об'єкти, при виявленні Виробником їх належності, вносяться останнім шляхом їх включення в Дислокацію об'єктів згідно пункту 4.3.1. даного договору без узгодження зі Споживачем . По таких об'єктах Виробник має право проводити нарахування за надані до них послуги згідно з пунктом 9.6. Правил користування.

6.6. Спори, що можуть виникнути у процесі виконання цього договору, Сторони намагатимуться вирішувати шляхом переговорів. Не врегульовані питання вирішуються у судовому порядку.

6.7. У разі існування у Споживача грошових зобов'язань перед Виробником, що виникли до набрання чинності цього договору, Споживач першочергово вживає заходи по виконанню таких грошових зобов'язань.

6.8. Споживач самостійно несе відповідальність за визначення його статусу як платника (неплатника) збору за спеціальне водокористування.

6.9. Внесення змін до умов цього договору відбувається шляхом підписання обома Сторонами додаткової угоди.

6.10. В разі, якщо Споживач споживає лише послуги на скид стічних вод до комунальної каналізації, умови цього договору в частині водопостачання не застосовуються.

6.11. В разі, якщо у Споживача відсутні Субспоживачі , умови цього договору в частині Субспоживачів та відносин із Субспоживачами не застосовуються

6.12. Сторони домовились про встановлення строків позовної давності у 10 років стосовно грошових зобов'язань, які виникають з цього договору.

7. ФОРС-МАЖОРНІ ОБСТАВИНИ

7.1. Сторони звільняються від відповідальності за невиконання або часткове невиконання зобов'язань за цим договором, якщо це невиконання є наслідком форс-мажорних обставин.

7.2 Під форс-мажорними обставинами розуміються обставини, які виникли в результаті непередбачених сторонами подій надзвичайного характеру, що включають пожежі, землетруси, повені, зсуви, інші стихійні лиха, вибухи, війну або військові дії, страйк, блокаду, відключення електроенергії на водопровідно-каналізаційних об'єктах її постачальником, пошкодження мереж сторонніми юридичними чи фізичними особами тощо. Доказом настання форс-мажорних обставин є довідка Торгівельно-промислової палати України.

8. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ

8.1. Цей договір укладається строком на один календарний рік і набуває чинності з моменту його підписання Сторонами. Договір може бути пролонгованим на наступний календарний рік за письмовою заявою Споживача шляхом підписання Сторонами додаткової угоди до даного договору.

8.2. Договір може бути розірвано у випадках, передбачених чинним законодавством та договором, за згодою Сторін або у судовому порядку.

8.3. Сторона, що бажає достроково розірвати договір, має письмово попередити про це іншу Сторону за один місяць до визначеної дати припинення договору.

8.4. Договір укладено в двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, по одному для кожної із Сторін.

Додатки, які являються невід'ємними частинами даного договору:

1 - Схема кордонів відповідальності сторін по експлуатації мереж з вказівкою контрольних колодязів.

2 - Дислокація об'єктів.

3 - Розрахунок місячного обсягу водоспоживання та водовідведення.

4 - Перелік Субспоживачів.

5 -Наказ про призначення відповідальної особи.

9. АДРЕСИ ТА РЕКВІЗИТИ СТОРІН

ВиробникСпоживач Офіційна та скорочена назва



Офіційна та скорочена назва

Юридична адреса
Юридична адреса
тел. прийм. 8 (0512)
тел. бухг .
тел. прийм. 8 (0512)
тел. бухг .
Розрахунковий рахунок №
в
Розрахунковий рахунок №
в
МФО
код за ЄДРПОУ
МФО
код за ЄДРПОУ
Виробник є платником
, № св-ва. платн. под.
Інд. под. №
Виробник є платником
, № св-ва. платн. под.
Інд. под. №



Посада Підпис ПІБ М.П.


Посада Підпис ПІБ М.П.»

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий центр «АРІ», 54001, м.Миколаїв, вул. Потьомкинська, 84 кв.1 (відомості про банківські реквізити відсутні, код ЄДРПОУ 13850697) на користь Міського комунального підприємства «Миколаївводоканал», 54055, м.Миколаїв, вул.Чигрина, 161 (р/р 2643695 в МОД «Райффайзен Банк Аваль», МФО 326182, код ЄДРПОУ 31448144) 1073,0 грн. судового збору.

4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду, у відповідності зі ст.85 Господарського процесуального кодексу України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом

Згідно ст.ст.91, 93 Господарського процесуального кодексу України, сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили.

Апеляційна скарга подається через місцевий господарський суд, який розглянув справу.

Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

Рішення оформлено у відповідності до ст.85 ГПК України

та підписана суддею 13 серпня 2012 року.

Суддя М.В. Мавродієва

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення07.08.2012
Оприлюднено29.11.2012
Номер документу27695292
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5016/911/2012(14/33)

Постанова від 28.11.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Стратієнко Л. В.

Рішення від 07.08.2012

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

Ухвала від 24.07.2012

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

Ухвала від 28.05.2012

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

Ухвала від 20.11.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Стратієнко Л. В.

Постанова від 25.09.2012

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Разюк Г.П.

Ухвала від 29.08.2012

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Разюк Г.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні