ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14:20год. 29 листопада 2012 року м. Чернівці Справа № 2а/2470/1021/12
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Ковтюк В.О.
секретаря судового засідання Василика Г.В.
за участю:
прокурора - не з'явився
представника позивача - Семенюка С.О.
представника відповідача - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Кіцманського району Чернівецької області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Кіцманському районідо товариства з обмеженою відповідальністю «Кіцманське Автотранспортне підприємство «Агротехсервіс» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Кіцманського району Чернівецької області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Кіцманському районі Чернівецької області (позивач) звернувся з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Кіцманське Автотранспортне підприємство Агротехсервіс» (відповідача) про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 1306,48 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що відповідач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Кіцманському районі Чернівецької області і є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Відповідно до розрахунків по пільговій пенсії по списку №2, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій призначених відповідно до п.п."б"-"з"ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" заборгованість за січень-лютий 2012 року становить 1306,48 грн. Дана заборгованість не була сплачена відповідачем добровільно, у зв'язку з чим порушені вимоги Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Представник прокуратури в судове засідання не з'явився, причину неявки не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце слухання справи.
Відповідач в судове засідання не прибув, однак надав заяву, в якій просить справу розглянути без його участі. Письмові заперечення на позов не надав.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та наполягав на їх задоволені.
Судом встановлено, що ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 12 вересня 2012 року залишено без змін постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 03.05.12р. у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Кіцманське автотранспортне підприємство «Агротехсервіс» до управління Пенсійного фонду України у Кіцманському районі Чернівецької області про визнання незаконним рішення з приводу призначення пільгової пенсій ОСОБА_2, якою у задоволені позову відмовлено (а.с.55-56).
Згідно ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлені ці обставини.
Відповідно до Довідки з ЄДРПОУ відповідач включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України 02.03.98 року (а.с.35-37) та взятий на облік до Пенсійного фонду з 01 січня 1999 року (а.с.40).
Відповідач є платником збору на обов'язкове державне пенсійне забезпечення відповідно до ч.1 ст.14 Закону №1058-VI та п.1 ст.1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.97р № 400/97 (далі - Закон №400/97), Закон чинний в частині, що не суперечить Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Як вбачається з матеріалів справи у відповідача працював працівник, який має право на пільгову пенсію за Списком №2, що підтверджується копією довідки, з якої видно наявність необхідних підстав та стажу роботи у працівників для призначення пільгової пенсій відповідно до п.п. "б""з"ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Рішенням Кіцманського районного суду Чернівецької області від 21.06.10р. у справі №2-О-100/2010 за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту виконання роботи, пов'язаної в виробництвом сільськогосподарської продукції встановлено факт роботи ОСОБА_2 трактористом-машиністом з безпосереднім його з зайняттям у виробництві сільської продукції, що дає право на отримання пенсій на пільгових умовах (а.с.22).
Дослідженні судом копії - трудових книжок (а.с9-20), акту зустрічної перевірки факту роботи для обчислення пенсій №250 (а.с.23), протоколу про призначення пільгової пенсії (а.с.38) також підтверджують право на отримання пільгових пенсій.
Заборгованість підтверджується розрахунками фактичних витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсії, призначеної відповідно до п.п."б""з"ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з січня по лютий 2012 року (а.с.39); довідкою про виплачену пенсію ОСОБА_2 (а.с.6).
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. №1058-ІV, який розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про обов'язкове державне пенсійне страхування (далі - Закон №1058-ІV).
Порядок відшкодування підприємством витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.03р. №21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 16.01.04р. №64/8663 (далі - Інструкція).
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону №1058-ІV, підприємства та організації з коштів призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зазначеним у ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.п. 6.4 п. 6 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-ІV (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно із пунктом 6.1. Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону N1058. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч.2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058, сплачуються одночасно із сплатою фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Проте на день розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена та складає 1306,48 грн.
Зазначена сума не була сплачена відповідачем самостійно у терміни передбачені п.п.6.8 п.6 Інструкції, а тому визначається як сума страхових внесків, що своєчасно не сплачені страхувальником у визначені законодавством строки і вважається простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (недоїмкою), що дає право органу Пенсійного фонду звернутися з позовом про стягнення даної недоїмки до суду відповідно до ч.3 ст.106 Закону № 1058-ІV.
Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на день розгляду справи або ж спростовували доводи позивача суду, не подано.
Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Кіцманське Автотранспортне підприємство «Агротехсервіс» (м.Кіцмань, вул.Механізаторів,14, Чернівецька обл., іден. код 21423897) на користь Управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі - 1306 (одну тисячу триста шість) грн. 48 коп.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанову в повному обсязі виготовлено 03 грудня 2012 р.
Суддя В.О. Ковтюк
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2012 |
Оприлюднено | 04.12.2012 |
Номер документу | 27749455 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Ковтюк Віталіна Олександрівна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Ковтюк Віталіна Олександрівна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Ковтюк Віталіна Олександрівна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Ковтюк Віталіна Олександрівна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Ковтюк Віталіна Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні