ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 листопада 2012 р. Справа №2а-11506/12/0170/25
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кононової Ю.С., за участю секретаря судового засідання - Зайцевої М.О., представника позивача - Григор'євої Т.В., представника відповідача - Карпова К.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим Державної податкової служби до садівничого товариства «Кооператор» про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АРК з позовом, в якому просить стягнути з відповідача, - садівничого товариства «Кооператор» податковий борг з податку на доходи фізичних осіб в сумі 8011,86 гривень.
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем було подано декларацію з ПДФО за січень 2011 року, в якій визначено суму заборгованості станом на 01.01.2011 року у розмірі 9365,14 гривень та суму податку, що підлягає сплаті за звітний період в сумі 363 гривень. Тобто, відповідач самостійно задекларував податкове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, але в повному обсязі його не сплатив. На час розгляду справи заборгованість відповідача складає 8011,86 гривень.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав, надав письмові заперечення, в яких зазначив, що в податковій декларації з ПДФО за січень 2011 року була допущена помилка в рядку 15 щодо зазначення суми заборгованості станом на 01.01.2011 року у розмірі 9365,14 гривень та ця помилка була виправлена шляхом подання 07.10.2011 року уточнюючого розрахунку. Вважає, що Джанкойська ОДПІ протиправно не прийняла до уваги показники уточнюючого розрахунку, у зв'язку з чим дійшла помилкового висновку щодо існування у підприємства податкового боргу.
Суд, вислухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що садівниче товариство «Кооператор» є юридичною особою та перебуває на обліку платника податків в Джанкойській об'єднаній державній податковій інспекції в АР Крим (а.с. 5, 6, 19).
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до пункту 31.11 статті 31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Податковий агент зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.
Статтею 34 Податкового кодексу України встановлено, що податковим періодом може бути календарний рік, календарний квартал, календарний місяць, календарний день.
Порядок, підстави та строки сплати податку з доходів фізичних осіб передбачені Податковим кодексом України, що набрав чинності з 01.01.2011 року.
Відповідно до підпункту 162.1.3. статті 162 Податкового кодексу України платником податку на доходи фізичних осіб є податковий агент.
Пунктом 14.1.180. статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що, податковий агент щодо податку з доходів фізичних осіб - це юридична особа (її філії, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента -юридичної особи, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або не грошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.
Відповідно до підпункту 163.1.1 пункту 163.1 статті 163 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування резидента по податку з доходів фізичних осіб є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Підпунктом 168.1.1. пункту 168.1. статті 168 Податкового кодексу України встановлено, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.
Згідно з п.п. «д» п. 176.2 ст. 176 ПК України (якій був діючим станом на 15.03.2011 року), особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані: подавати до органу державної податкової служби за місцем його реєстрації податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за базовий податковий період, що дорівнює календарному місяцю, за формою, встановленою центральним податковим органом, про загальні суми доходів, що нараховані (виплачені, надані) на користь платників податку, і загальні суми податку на доходи фізичних осіб, що утримані з цих доходів, а також обсяги перерахованого податку до бюджету.
Така декларація подається незалежно від того, виплачує чи ні доходи платникам податку податковий агент протягом звітного періоду.
Відповідно до підпункту «д» пункту 176.2 ст. 176 Податкового Кодексу України, 31.01.2011 року ДПА України було прийнято наказ № 58 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб», якій зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.02.2011 року за № 165/18903.
Судом встановлено, що садівниче товариство «Кооператор» 15.03.2011 року подало до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за січень 2011 року, в якій задекларувало суму податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає перерахуванню в бюджет за підсумками поточного звітного періоду у розмірі 363,60 гривень, а також суму заборгованості з податку на доходи фізичних осіб станом на 01.01.2011 року за даними обліку податкового агента (рядок 15) у розмірі 9365,14 гривень (а.с. 21-22).
Відповідно до підпункту 14.1.156. пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Судом встановлено, що відповідачем була самостійно узгоджена сума податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, яке утворилося станом на 01.01.2011 року в сумі 9365,14 гривень, а також сума податкового зобов'язання за січень 2011 року у розмірі 363,60 гривень, але в строк, визначений пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, не сплачена, у зв'язку чим податкове зобов'язання перетворилося на податковий борг.
Згідно п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів платника податків проводяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Податкова вимога надсилається платнику податків органом державної податкової служби в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, що встановлено в ч. 1 п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 59.4 ст. 59 Податкового Кодексу України, податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку з частковою оплатою, станом на 25.03.2011 року у СТ «Кооператор» сума узгодженого податкового боргу, самостійно задекларованого відповідачем, склала 9004,54 гривень та пеня в сумі 1,84 гривень.
25.03.2011 року Джанкойською ОДПІ на адресу відповідача було надіслано податкову вимогу № 34 на вказану суму, яка була отримана головним бухгалтером 01.04.2011 року (а.с. 23).
Садівниче товариство «Кооператор» своїм правом на оскарження цієї податкової вимоги не скористалось.
Суд не приймає до уваги доводи представника відповідача щодо відсутності в них податкового боргу у зв'язку з поданням уточнюючого розрахунку з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що дійсно 07.10.2011 року, тобто вже після узгодження податкового боргу та отримання податкової вимоги до Джанкойської об'єднаної ДПІ в АР Крим ДПС надійшла від садівничого товариства «Кооператор» уточнююча податкова декларація з податку на доходи фізичних осіб за січень 2011 року, в якій показники рядка 15 було змінено (а.с. 38).
Згідно з п. 50.1 ст. 50 Податкового Кодексу України, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім митної декларації або обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Законом України № 3221-VI від 07.04.2011 року «Про внесення змін до Податкового Кодексу України» було виключено підпункт «д» у пункті 176.2 ст. 176 Податкового Кодексу України.
У зв'язку з чим, наказом Державної податкової адміністрації України № 225 від 19.04.2011 року визнаний таким, що втратив чинність наказ ДПА України № 58 від 31.01.2011 року «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб».
Отже, 07.04.2011 року садівничим товариством «Кооператор» була подана уточнююча податкова декларація з податку на доходи фізичних осіб за формою, яка не була чинною на час його подачі, у зв'язку з чим показники цієї декларації правомірно не були відображені Джанкойською ОДПІ в особовому рахунку відповідача.
Відповідно до наданого розрахунку суми боргу відповідача, станом на 19.09.2012 року його розмір з урахуванням часткової оплати склав 8011,86 гривень (а.с. 24-26).
Таким чином, судом встановлено, що податковий борг з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 8011,86 гривень станом на день розгляду справи відповідачем не погашений та є податковим боргом, якій самостійно узгоджений платником податку.
На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з відповідача вказаної суми є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
В судовому засіданні 13.11.2012 року проголошена вступна та резолютивна частина постанови. В повному обсязі постанова складена 15.11.2012 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим задовольнити.
Стягнути з Садівничого товариства «Кооператор» (97000, АР Крим, Красногвардійський район, смт. Красногвардійське, вул.. 50 років Жовтня, б. 16, код ЄДРПОУ 22318837) в дохід місцевого бюджету м. Джанкоя (код платежу 11010100, рахунок № 33213800700131 в УДКСУ в Красногвардійському районі АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 37668678, отримувач УДКСУ в Красногвардійському районі АР Крим) податковий борг з податку на доходи фізичних осіб в сумі 8011 (вісім тисяч одинадцять) гривень 86 копійок.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ю.С. Кононова
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2012 |
Оприлюднено | 06.12.2012 |
Номер документу | 27755170 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Іщенко Галина Михайлівна
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Іщенко Галина Михайлівна
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Іщенко Галина Михайлівна
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кононова Ю. С.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кононова Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні