Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Постанова
Іменем України
Справа № 2а-4377/12/0170/3
01.10.12 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Лядової Т.Р.,
суддів Горошко Н.П. ,
Цикуренка А.С.
секретар судового засідання Равза Р.Р.
за участю сторін:
представник позивача, Контрольно-рятувальної служби Криму- Бородай Ольга Василівна, довіреність № 78 від 21.05.12;
представник відповідача, Державної податкової інспекції у м.Сімферополі АР Крим- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив;
розглянувши апеляційну скаргу Контрольно-рятувальної служби Криму на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Шкляр Т.О.) від 28.05.12 у справі № 2а-4377/12/0170/3
за позовом Контрольно-рятувальної служби Криму (вул. Зої Жильцовой, буд.24, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95017)
до Державної податкової інспекції у м.Сімферополі АР Крим (вул. М.Залки, 1/9, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95053)
про визнання рішення протиправним та спонукання до виконання певних дій,
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2012р. Контрольно-рятувальна служба Криму звернулась з позовом до Державної податкової інспекції у м.Сімферополі АР Крим, уточнивши свої позовні вимоги, просила про зобов'язання податкового органу видати позивачу з 01 січня 2012р. свідоцтво платника єдиного податку за ставкою 5 відсотків.
Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 28.05.2012р. позивачу відмовлено у задоволенні позову.
На зазначене судове рішення від Контрольно-рятувальної служби Криму надійшла апеляційна скарга, в якій ставиться питання про його скасування та ухвалення нового рішення про задоволення позовних вимог.
Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
У судовому засіданні представник Контрольно-рятувальної служби Криму наполягала на задоволенні апеляційної скарги.
Представник податкового органу у судове засідання не з'явився, про час та місце апеляційного розгляду справи сповіщений належним чином та своєчасно, про причини неявки суд не повідомив.
Згідно приписів ч.4 ст.196 КАС України судова колегія вважає можливим апеляційний розгляд справи без участі нез'явившегося представника відповідача по наявним у матеріалах справи письмовим доказам.
Судова колегія вивчивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правову оцінку обставин у справі та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, дійшла до висновку про те, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.
Відмовляючи позивачу у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання, єдиним засновником яких є юридична особа, зокрема, громадська організація, яка не є платником єдиного податку.
З такими висновками суду першої інстанції не може погодитись судова колегія з огляду на наступне.
Згідно до п.1 Статуту Контрольно-рятувальної служби Криму, остання є спеціалізованою аварійно-рятувальною службою, створеною на професійній основі громадською організацією «Туристсько-спортивна спілка України»відповідно до Закону України «Про аварійно-рятувальні служби»та Закону України «Про туризм».
Відповідно до пункту 291.3 статті 291 Податкового кодексу України юридична особа можу самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановлених главою 1 розділу ХІV ПК України, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Пунктом 291.4 статті 291 ПК України встановлено, що до четвертої групи платників єдиного податку належать юридичні особи -суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
-середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб;
-обсяг доходу не перевищує 5 млн. гривень.
Визначення середньооблікової кількості працівників дано пп.14.1.227 п.14.1 ст.14 ПК України.
Порядок визначення доходів та їх склад встановлені ст.292 ПК України.
Згідно із пп.291.5.5 п.291.5 ст.291 ПК України не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належить юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків.
При цьому до моменту набрання чинності Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року, із змінами та доповненнями (до 01.01.2004 року), юридичні особи могли створюватись із формуванням статутного фонду або без його формування згідно законодавства. Тобто, у суб'єктів, у яких статутний фонд не сформовано (не передбачено), частку засновників (учасників) у статутному фонді визначити неможливо.
Судова колегія зазначає, що у разі, якщо засновниками суб'єкта господарювання, які не є платниками єдиного податку, прийнято рішення (до 01.01.2004) не формувати (не створювати) статутний фонд, на нього не поширюються обмеження щодо частки засновників у статутному фонді такого суб'єкта.
Таким чином, платником єдиного податку не можуть бути суб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків.
На суб'єкт господарювання, засновниками якого є неприбуткова організація (громадська, благодійна), у яких не сформований (не передбачено) статутний фонд, не поширюються обмеження щодо частки засновників (учасників) у статутному фонді такої юридичної особи.
Вивчив наявні докази, в їх сукупності, судова колегія дійшла до висновку про те, що судом першої інстанції прийнято судове рішення з порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору, у зв'язку з чим, рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.195, ст.196, п.3 ч.1ст.198, п.1, п.4 ч.1ст.202, ч.2ст.205, ст.207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу Контрольно-рятувальної служби Криму - задовольнити.
2. Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Шкляр Т.О.) від 28.05.12 у справі № 2а-4377/12/0170/3 - скасувати.
3. Прийняти по справі нове рішення.
"Позовні вимоги Контрольно-рятувальної служби Криму задовольнити.
Зобов'язати Державну податкову інспекцію у м.Сімферополі АР Крим видати Контрольно-рятувальній службі Криму з 01 січня 2012 року Свідоцтво платника єдиного податку за ставкою 5 відсотків."
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення. Постанова може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у порядку та в строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня складання постанови в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 08 жовтня 2012 р.
Головуючий суддя підпис Т.Р.Лядова
Судді підпис Н.П.Горошко
підпис А.С. Цикуренко
З оригіналом згідно
Головуючий суддя Т.Р.Лядова
Суд | Севастопольський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2012 |
Оприлюднено | 05.12.2012 |
Номер документу | 27821604 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Лядова Тетяна Романівна
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Шкляр Т.О.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Шкляр Т.О.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Шкляр Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні