07.12.2012 Справа № 2-1680/12
РІШЕННЯ
Іменем України
07 грудня 2012 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Скарлат О.І.,
при секретарі Багінській Л.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вишгородської міської ради Київської області, Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області, третя особа: ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після померлої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_3. Після її смерті залишилося спадкове майно, яке складається з 1\4 частини квартири АДРЕСА_2, з земельної ділянки площею 0,037 га для ведення садівництва , яка розташована на території Хотянівської сільської ради Вишгородського району , садове товариство «Мирний атом», садового будинку АДРЕСА_3 в с/т «Мирний атом»ост «Каскад»на території Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області та квартири АДРЕСА_1.
Позивач є спадкоємцем за законом першої черги та до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини звернувся, проте пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини по причині тяжкого матеріального становища. Його брат ОСОБА_2 також є спадкоємцем за законом першої черги, батько позивача ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_2. Посилаючись на викладене, на підставі поданої уточненої заяви в редакції від 23.11.2012 року позивач просить визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач та його представник ОСОБА_6 підтримали позовні вимоги, з викладених підстав, просили їх задовольнити.
Відповідачі - Вишгородська міська рада Київської області та Хотянівська сільська рада Вишгородського району Київської області в судове засідання не з'явилися, про час та день розгляду справи були належним чином повідомлені. Направленим до суду листом, просили слухати справу у відсутність свого представника.
Третя особа -ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення позовних вимог.
Вислухавши пояснення позивача та його представника, третьої особи, дослідивши письмові докази та матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню.
Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача -ОСОБА_3, що стверджується копією свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 ( а.с.6).
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивача -ОСОБА_5, що стверджується копією свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 (а.с.7).
Позивач ОСОБА_1 звернувся у серпні 2012 року до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак постановою державного нотаріуса від 10 серпня 2012 року йому відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті матері ОСОБА_3 у зв'язку з пропущенням строку для прийняття спадщини (а.с. 11).
Згідно повідомлення нотаріуса Вишгородської районної державної нотаріальної контори Київської області від 16.10.2012 року № 3567/01-16 спадкова справа після померлої ОСОБА_3 не заводилась. Як вбачається з матеріалів спадкової справи заведеної після смерті батька позивача ОСОБА_5 № 8 за 2011 рік спадщину після смерті ОСОБА_3 прийняв шляхом постійного проживання із спадкодавцем батько позивача ОСОБА_5, однак не оформив своїх спадкових прав, так як ІНФОРМАЦІЯ_2 помер.
Відповідно до ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Згідно з ст.1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст.1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст.1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви на прийняття спадщини.
Як убачається з матеріалів справ після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 позивач ОСОБА_1 протягом шести місяців заяву про прийняття спадщини за законом до нотаріальної контори не подавав. Отже позивач спадщину за законом після смерті матері ОСОБА_3 не прийняв, інших документів, які підтверджують факт прийняття спадщини в нотаріальну контору не представив.
ОСОБА_5 -батько позивача прийняв спадщину після померлої дружини ОСОБА_3 шляхом сумісного проживання з померлою, однак не оформив своїх спадкових прав, так як ІНФОРМАЦІЯ_2 помер.
Посилання позивача на те, що причиною пропуску строку звернення для прийняття спадщини після смерті матері -ОСОБА_3 стало те, що у позивача на той час було тяжке матеріальне становище, не заслуговують на увагу, і на думку суду не можуть бути обставиною, яка вказує на поважність причини пропуску строку, встановленого для прийняття спадщини.
Твердження позивача про те, що причиною пропуску строку його звернення для прийняття спадщини також стало те, що після смерті матері він в грудні 2010 року виїхав за межі України на заробітки до Російської Федерації не заслуговують на увагу і не можуть бути обставиною, яка вказує на поважність причини пропуску строку, оскільки позивачем не доведено, що він реально в період з 01 грудня 2010 року був позбавлений можливості вчинити передбачені законодавством дії по прийняттю спадщини. Суд також враховує те, що третя особа по справі -брат позивача ОСОБА_2 також не міг підтвердити те, що позивач перебував весь час після смерті матері на заробітках в Російській Федерації.
Статтею 60 ЦПК України визначено, що кожна із сторін зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.
У судовому засіданні позивачем не доведено, що він пропустив строк, визначений ст. 1270 ЦК України з поважних причин.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позов безпідставний, необґрунтований та недоведений в судовому засіданні, тому в його задоволенні слід відмовити.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.1269, 1270, 1272 Цивільного Кодексу України, керуючись ст.14,15, 208-210,212-215,218 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Вишгородської міської ради Київської області, Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області, третя особа: ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини -відмовити.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя О.І.Скарлат
07.12.2012
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2012 |
Оприлюднено | 20.12.2012 |
Номер документу | 28038602 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Скарлат О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні