ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
11.12.2012Справа №5002-19/1209-2011
За заявою кредитора - Управління Пенсійного фонду України в м.Керчі АР Крим, АР Крим, м.Керч
до боржника - Комунального підприємства «Войковець», АР Крим, м.Керч (ідентифікаційний код 36286510)
про банкрутство
Суддя Мокрушин В.І.
Представники:
Від ініціюючого кредитора - не з'явився
Від боржника - не з'явився
Від ПАТ «Крименерго» - Мартинюк Ю.А. - начальник відділу, дов. № 401-Д від 10.07.2012
Ліквідатор - Дубровська О.В. - арбітражний керуючий
Суть спору: кредитор - Управління Пенсійного фонду України в м.Керчі Автономної Республіки Крим звернувся до Господарського суду Автономної Республіки Крим з заявою про порушення справи про банкрутство у відношенні боржника - Комунального підприємства «Войковець», згідно Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», у зв'язку із створенням заборгованості.
Ліквідатор усно у судовому засіданні клопотання про введення процедури санації відносно боржника та про встановлення оплати послуг підтримал, просила суд їх задовольнити. Також пояснила, що з цих питань прийнято рішення комітету кредиторів.
Представник ПАТ «Крименерго» у судовому засіданні усно проти заявлених клопотань розпорядником майна не заперечувала.
Ініціюючий кредитор, боржник та інші учасники явку своїх представників у судове засідання не забезпечили, про причини неявки суд не сповістили. Про день, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Відповідно до ст.22 Господарського процесуального кодексу України зобов'язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами. Оскільки явка в судове засідання представників сторін - це право, а не обов'язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо не з'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
Згідно ст.77 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених ст.69 цього Кодексу розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному судовому засіданні.
Відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні. Зазначена правова позиція висловлена у постанові Вищого господарського суду України від 19.10.2011 по справі № 5023/4165/11.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні у матеріалах справи докази та заслухавши пояснення учасників у даній справі, суд вважає за можливе відкрити процедуру санації, призначити керуючим санацією - директора Комунального підприємства «Войковець» Волошка Максима Володимировича, розпорядником майна боржника - арбітражного керуючого Дубровську О.В., а також про наявність правових підстав для встановлення оплати послуг встановлення оплати послуг розпорядника майна боржника у розмірі двох мінімальних заробітних плат з огляду на наступне.
19.11.2012 до суду від розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого Дубровської О.В. надійшло клопотання про введення процедури санації відносно Комунального підприємства «Войковець» строком на 12 місяців, про призначення керуючим санацією - директора боржника Волошка Максима Володимировича, про призначення розпорядником майна боржника - арбітражного керуючого Дубровську О.В. Крім того, клопоче про встановлення оплати послуг арбітражного керуючого - розпорядника майна боржника Комунального підприємства «Войковець» Дубровської О.В. у розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно, за весь період здійснення повноважень розпорядника майна боржника за рахунок виробничої діяльності боржника.
Протоколом засідання комітету кредиторів № 4 від 08.11.2012 прийнято рішення клопотати перед Господарським судом Автономної Республіки Крим про введення процедури санації відносно боржника строком на 12 місяців, призначення керуючим санацією - директора боржника КП «Войковець» Волошка Максима Володимировича, розпорядником майна призначити - арбітражного керуючого Дубровську Оксану Вікторівну. Також прийнято рішення встановити оплату послуг у розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно, за весь період здійснення повноважень розпорядника майна боржника за рахунок виробничої діяльності боржника (а.с.63-64, Том 8).
Згідно ч.8 ст.16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та інші питання, передбачені цим Законом.
Відповідно до ч.1 ст.17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» господарський суд за клопотанням комітету кредиторів у строк, що не перевищує строку дії процедури розпорядження майном, установленого відповідно до цього Закону, має право винести ухвалу про проведення санації боржника та призначення керуючого санацією.
У відповідності до ч.1 ст.17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» комітет кредиторів приймає рішення про погодження кандидатури керуючого санацією, вибір інвестора (інвесторів), схвалення плану санації боржника.
Згідно ст.1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» санація - це система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнання боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника.
Враховуючи вищевикладене, та приймаючи до уваги, що процедура санації є пріоритетною над процедурою ліквідації, оскільки спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також приймаючи до уваги рішення комітету кредиторів, прийняте на засіданні комітету кредиторів від 08.11.2012, суд дійшов висновку, що клопотання комітету кредиторів відповідає вимогам ст.17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Доказів існування обставин, що порушують права та законні інтереси боржника чи кредиторів у зв'язку з введенням процедури санації, суду не було надано.
Враховуючи викладене, наявне рішення комітету кредиторів з питання щодо введення судової процедури санації відносно боржника, суд вража за можливе ввести відносно боржника Комунального підприємства «Войковець» процедуру санації строком на 12 місяців.
Стосовно встановлення розпоряднику майна боржника - арбітражному керуючому Дубровській Оксані Вікторівні оплати послуг у розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно, за весь період здійснення повноважень розпорядника майна боржника за рахунок виробничої діяльності боржника суд зазначає наступне.
Згідно зі ст.3-1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» надання послуг професійного (ліцензованого) арбітражного керуючого відбувається на платній основі.
Відповідно до п.12 ст.3-1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника. Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за період від дня винесення господарським судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство і до дня першого засідання комітету кредиторів, на якому встановлюється розмір оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, здійснюється кредитором або боржником, за заявою якого порушено справу, у максимальному розмірі, визначеному цією статтею.
Згідно п.14 ст.3-1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.
При цьому Законом про банкрутство встановлено спеціальні джерела оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, а саме за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.
Також, згідно з п.16 ст.3-1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду.
Як вже зазначалось, комітетом кредиторів прийнято рішення про встановлення розпоряднику майна боржника - арбітражному керуючому Дубровській Оксані Вікторівні оплати послуг у розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно, за весь період здійснення повноважень розпорядника майна боржника за рахунок виробничої діяльності боржника.
Оскільки, суду представлено рішення комітету кредиторів з цього питання, суд вважає за можливе задовольнити клопотання про встановлення розпоряднику майна боржника - арбітражному керуючому Дубровській Оксані Вікторівні оплату послуг у розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно, за весь період здійснення повноважень розпорядника майна боржника за рахунок виробничої діяльності боржника.
Керуючись ст.3-1, 16, 17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Ввести відносно боржника Комунального підприємства «Войковець» (ідентифікаційний код 36286510) процедуру санації строком на 12 місяців.
2. Призначити керуючим санацією - директора Комунального підприємства «Войковець» Волошка Максима Володимировича.
3. Призначити розпорядником майна боржника - арбітражного керуючого Дубровську Оксану Вікторівну (АДРЕСА_1, АР Крим, 98312; ліцензія серії АВ №566951 від 26.09.2011) та встановити її оплату послуг у розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно, за весь період здійснення повноважень розпорядника майна боржника за рахунок виробничої діяльності боржника.
4. Зобов'язати керуючого санацією Волошка М.В. відповідно до ч.6 ст.17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»:
- прийняти в господарське відання майно боржника та організувати проведення його інвентаризації. Результати проведеної інвентаризації надати до суду.
- відкрити спеціальний рахунок для проведення санації та розрахунків з кредиторами;
- розробити та подати на затвердження комітету кредиторів план санації боржника;
- організувати введення бухгалтерського і статистичного обліку та фінансової звітності;
- здійснювати заходи щодо стягнення дебіторської заборгованості перед боржником; від імені боржника заявляти позови про стягнення заборгованості з дебіторів боржника, а також з осіб, які несуть з боржником відповідно до закону або договору субсидіарну (додаткову) чи солідарну відповідальність;
- розглядати вимоги кредиторів щодо зобов'язань боржника, які виникли після порушення справи про банкрутство в процедурі розпорядження майном боржника та санації;
- заявляти в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог кредиторів;
- звітувати перед комітетом кредиторів щодо послідовної реалізації плану санації;
- повідомляти у десятиденний строк з дня винесення господарським судом відповідної ухвали державний орган з питань банкрутства про своє призначення, затвердження мирової угоди, закінчення виконання плану санації, звільнення від обов'язків;
- забезпечувати визначення початкової вартості майна шляхом проведення незалежної оцінки в разі відчуження майна у процедурі санації;
- здійснювати інші повноваження, передбачені Законом.
5. Керуючому санацією в передбачений законом строк подати до суду план санації боржника, узгоджений з комітетом кредиторів відповідно до вимог ст.18 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Суддя В.І. Мокрушин
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2012 |
Оприлюднено | 27.12.2012 |
Номер документу | 28254467 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
В.І. Мокрушин
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні