cpg1251
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, ' 481-620
УХВАЛА
про порушення провадження у справі про банкрутство
"18" січня 2013 р.Справа № 20/906/78/13-г.
Господарський суд у складі судді Гнисюк С.Д. розглянувши матеріали
до боржника: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Терра" (с. Мала Рача, Радомишльський район)
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
17.01.2013 р. на адресу господарського суду Житомирської області надійшла заява публічного акціонерного товариства "ВТБ Банк" в особі відділення "Житомирська регіональна дирекція" ПАТ "ВТБ Банк" про порушення справи про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Терра" (с. Мала Рача, Радомишльський район).
Відповідно до частин 1, 3 ст.18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані у спорі з третьою особою, крім випадків, коли третя особа знала або могла знати ці відомості.
На момент подання до господарського суду Житомирської області заяви про порушення справи про банкрутство боржник перебуває в стадії припинення ліквідаційної процедури, яка не завершена, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних-осіб підприємців станом на 15.01.2013 р. (відповідний витяг додається до додатків заяви про порушення справи про банкрутство).
Чинним законодавством про банкрутство не передбачено прямої заборони кредитору на порушення справи про банкрутство боржника, який перебуває в ліквідаційній процедурі, введеній, наприклад, за рішенням суду про припинення юридичної особи боржника або у випадку самоліквідації боржника за рішенням його органу управління.
Визначення відповідно до ч. 1 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон) обов'язку власника, голови ліквідаційної комісії, керівника боржника звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство не може означати безумовне обмеження кредитора в його праві порушити справу про банкрутство за наявності безспірних вимог до боржника відповідно до загальних положень законодавства про банкрутство, зокрема статті 6 Закону.
Сільськогосподарське товариства з обмеженою відповідальністю "Терра" не виключене з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, вимоги ініціюючого кредитора складають більше 300 мінімальних заробітних плат і вони забезпечені не в повному обсязі заставою, заявлені вимоги є безспірними, не задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, що відповідно до вимог ст. 6 Закону є підставою для порушення справи про банкрутство (аналогічна позиція викладена в поставі Вищого господарського суду України від 19.04.2011 р. в справі № 19/129-10).
Відповідно до частини 1 ст. 11 Закону, суддя, прийнявши заяву про порушення справи про банкрутство, не пізніше ніж на п'ятий день з дня її надходження виносить і направляє сторонам та державному органу з питань банкрутства ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство, в якій вказується про прийняття заяви до розгляду, про введення процедури розпорядження майном боржника, призначення розпорядника майна, дату проведення підготовчого засідання суду, яке має відбутися не пізніше ніж на тридцятий день з дня прийняття заяви про порушення справи про банкрутство, якщо інше не передбачено цим Законом, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Якщо при прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство призначити розпорядника майна неможливо, розпорядник майна призначається у підготовчому засіданні.
Частина 1. ст. 13 Закону передбачає, що з метою забезпечення майнових інтересів кредиторів в ухвалі господарського суду про порушення провадження у справі про банкрутство або в ухвалі, прийнятій на підготовчому засіданні, вказується про введення процедури розпорядження майном боржника і призначається розпорядник майна у порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ст. 13 Закону право запропонувати кандидатуру розпорядника майна належить ініціюючому кредитору. Забезпечення реалізації зазначеного права можливе при дотриманні нижче наведених умов.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону, розпорядник майна призначається з числа осіб, зареєстрованих державним органом з питань банкрутства як арбітражні керуючі, відомості про яких надаються в установленому порядку Вищому господарському суду України. Окрім того, відповідно до ч. 3 ст. 3-1 Закону, до призначення арбітражним керуючим особа має подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії осіб, наведених в цитованій нормі Закону.
Оскільки, в заяві про порушення справи про банкрутство не запропоновано кандидатуру арбітражного керуючого, господарський суд вважає за необхідне зазначити, що питання про призначення розпорядника майна боржника буде вирішено за наслідками розгляду справи в підготовчому засіданні.
Відповідно до статті 4-1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом .
Відповідно до абз. 1 ч.1 ст. 12 Закону, господарський суд має право за клопотанням сторін або учасників провадження у справі про банкрутство чи за своєю ініціативою вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів, в тому числі, визначених статтею 67 ГПК України.
Господарський суд, розглянувши подані ініціюючим кредитором докази, вважає за необхідне вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони посадовим особам боржника та власникам його майна, а також податковій інспекції за місцем знаходження боржника вчиняти будь-які дії, спрямовані на відчуження належного підприємству майна, в тому числі і того, що знаходиться у податковій заставі, реорганізацію чи ліквідацію юридичної особи боржника, створення юридичних осіб або прийняття рішення про участь в інших юридичних особах, створення філій і представництв, а також зупинити стягнення на підставі виконавчих документів або інших документів, за якими стягнення здійснюється у безспірному порядку.
При вжитті заходу щодо забезпечення грошових вимог кредиторів як зупинення виконавчого провадження господарський суд враховує положення Постанови Пленуму ВСУ від 18.12.2009 року № 15 "Про судову практику в справах про банкрутство", зокрема, положення:
- п. 42 про те, що дія мораторію не поширюється на виплату заробітної плати, аліментів, авторської винагороди, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян;
-п. 43 про те, що дія мораторію поширюється виключно на вимоги виконавчих документів, що одержані кредиторами за їх позовами або безспірними вимогами зобов'язально-правового характеру на всі види забезпечення виконання зобов'язань неплатоспроможного боржника, зокрема зупиняє заходи звернення стягнення на заставлене майно та майно, яке знаходиться у податковій заставі на задоволення вимог кредиторів, забезпечених заставою майна боржника, на вимоги щодо стягнення фінансових санкцій за порушення норм антимонопольного, банківського, валютного законодавства, законодавства про цінні папери, про ціноутворення тощо.
Відповідно до ст.4-5 та ст. 115 ГПК України, ухвали господарського суду, в тому числі, про вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
На підставі п. 8 ч. 1 ст. 37 Закону України "Про виконавче провадження", ст. 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та керуючись ст. 67 ГПК України, ст.ст. 6-8,11-13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд Житомирської області, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти заяву до розгляду.
2. Порушити провадження у справі про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Терра" (Житомирська область, Радомишльський район, село Мала Рача, вул. Заводська, буд. 1, ідентифікаційний код 30581198).
3. Справу призначити до розгляду в підготовчому засіданні на "12" лютого 2013 р. о 12:00 у приміщенні господарського суду Житомирської області за адресою м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, кімн. № 404.
4. Заявнику - публічному акціонерному товариства "ВТБ Банк" в особі відділення "Житомирська регіональна дирекція" ПАТ "ВТБ Банк" надати господарському суду:
- оригінали документів доданих до заяви про визнання боржника банкрутом (для огляду в судовому засіданні);
- довідку про наявність заборгованості боржника на день розгляду справи та її розмір;
- довідку про стан виконавчого провадження стосовно боржника станом на день розгляду справи;
- докази про наявність/відсутність у боржника на праві власності нерухомого та рухомого майна, земельних ділянок, майнових прав;
- витяг з реєстру обтяжень рухомого майна, інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Витяг з реєстру правочинів з відомостями щодо боржника;
- довідку з податкового органу відносно рахунків боржника відкритих у банківських установах;
- довідку (витяг) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про наявну в ньому інформацію щодо себе, а також боржника станом на дату підготовчого засідання;
- подати кандидатуру арбітражного керуючого на призначення розпорядником майна боржника з належним чином завіреною копією ліцензії та заявою арбітражного керуючого про згоду на призначення розпорядником майна сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Терра".
5. Боржнику - сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю "Терра" надати господарському суду відзив на заяву про порушення справи, який повинен містити:
- наявні у боржника заперечення щодо вимог заявника;
- загальну суму заборгованості боржника перед кредиторами, у тому числі по заробітній платі працівникам підприємства, а також заборгованості по податках і зборах;
- відомості про наявне у підприємства майно, в тому числі дебіторську заборгованість та грошові кошти, назви та поштові адреси обслуговуючих підприємство банківських установ;
- баланс підприємства та звіт про фінансові результати на останню звітну дату;
- Статут сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Терра" (оригінал для огляду в судовому засіданні, належним чином засвідчену копію до матеріалів справи);
- назви та поштові адреси банківських установ, що обслуговують підприємство;
- відомості про власників майна боржника, їх повну назву та юридичну адресу;
- довідку (витяг) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо себе станом на дату підготовчого засідання;
- Свідоцтво про державну реєстрацію єдиного зразка, видане відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" (оригінал для огляду в судовому засіданні, належним чином засвідчену копію до матеріалів справи);
- довідку (витяг) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про наявну в ньому інформацію щодо сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Терра" станом на дату порушення провадження у справі з такими відомостями: перелік засновників (учасників) юридичної особи, у тому числі ім'я, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків, якщо засновник - фізична особа; найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код, якщо засновник - юридична особа; дані про розмір статутного фонду, у тому числі кожного із засновників, а також розмір сплаченого статутного фонду на дату проведення державної реєстрації та дата закінчення його формування;
- письмову інформацію з документальним підтвердженням щодо розміру вимог заявника забезпечених заставою.
6. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 12 Закону.
7. З метою забезпечення грошових вимог кредиторів:
а) заборонити посадовим особам боржника та власникам його майна, а також податковій інспекції за місцем знаходження боржника вчиняти будь-які дії, спрямовані на відчуження належного підприємству майна, в тому числі і того що знаходиться у податковій заставі;
б) заборонити посадовим особам боржника та власникам його майна реорганізацію чи ліквідацію юридичної особи; створення юридичних осіб або прийняття рішення про участь в інших юридичних особах; створення філій і представництв; проведення емісії цінних паперів; вихід із складу учасників боржника юридичної особи, придбання в акціонерів раніше випущених акцій боржника;
в) зупинити виконавче провадження по стягненню з боржника заборгованості на підставі виконавчих документів або інших документів, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
8. Зобов'язати підрозділ примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області надіслати на адресу суду не пізніше дати проведення підготовчого засідання суду:
- довідку про стан виконавчих проваджень стосовно боржника станом на день розгляду справи ( в тому числі щодо розміру стягнутої суми);
- докази про наявність/відсутність у боржника на праві власності нерухомого та рухомого майна, земельних ділянок, майнових прав;
- копії постанов про зупинення виконавчих проваджень за вимогами на які поширюється дія мораторію.
9. Зобов'язати Радомишльське відділення Малинської міжрайонної державної податкової інспекції звільнити майнові активи сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Терра" з податкової застави. Докази звільнення надати суду.
10. Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Житомирській області надіслати на адресу господарського суду не пізніше дати підготовчого засідання суду інформацію стосовно наявності (відсутності) державної частки в статутному фонді сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Терра".
11. Головному управлінню статистики в Житомирській області надіслати довідку про включення до ЄДРПОУ сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Терра" ( ідентифікаційний код: 30581198) не пізніше дати судового засідання.
12. Державному реєстратору Радомишльської районної державної адміністрації надіслати на адресу господарського суду не пізніше дати судового засідання довідку з ЄДР про внесення відомостей про судове рішення про порушення провадження у справі про банкрутство згідно запиту.
13. Витребувати у Радомишльського районного суду письмову інформацію, з документальним підтвердженням щодо наявності судових рішень або проваджень за позовами працівників сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Терра" до останнього про стягнення боргу по заробітній платі. На отримання відповідної інформації уповноважити представника публічного акціонерного товариства "ВТБ Банк" в особі відділення "Житомирська регіональна дирекція" ПАТ "ВТБ Банк" з довіреністю, що підтверджує повноваження особи.
14. Ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство надіслати на адресу заявника, боржника, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Житомирській області, підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області, державного реєстратора Радомишльської районної державної адміністрації, Головного управління статистики в Житомирській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області, Радомишльського відділення Малинської міжрайонної державної податкової інспекції, Радомишльському районному суду.
15. Викликати в судове засідання уповноважених представників заявника, боржника з документами, що посвідчують повноваження осіб.
СуддяГнисюк С.Д.
Віддрукувати:
1 - у справу;
2, 3 -заявнику - 01004,м. Київ, бульвар Т.Шевченка/вул. Пушкінська, буд. 8/26 (рек з повід)
10001, м. Житомир, вул. Київська, 77 (рек. з повід),
4 - боржнику - 12242, Житомирська обл., Радомишльський район, с. Мала Рача, вул. Заводська, буд. 1 (рек з повід)
5 - відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Житомирській області
6-підрозділу примусового виконання рішень ВДВС Головного управління юстиції у Житомирській області- м. Житомир, майдан Соборний, 1 (рек з повід)
7 - Радомишльське відділення Малинської МДПІ - 12202, Житомирська обл., м. Радомишль вул. Житомирська, 21 (рек з повід)
8 - державному реєстратору Радомишльської РДА + запит, Житомирська обл., Радомишльський район, м. Радомишль, Соборний майдан, 12 (рек з повід)
9 - Головному управлінню статистики у Житомирській області - 10003,м.Житомир, вул.Яна Гамарника ,6а (рек)
10 - РВ Фонду державного майна України в Житомирській області - 10008, м.Житомир, вул. 1 Травня, 20 (рек. з повід)
11 - Радомишльському районному суду - 12200, м. Радомишль, вул. М. Житомирська, 71 (рек з повід)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2013 |
Оприлюднено | 21.01.2013 |
Номер документу | 28686653 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні