Постанова
від 21.01.2013 по справі 37/5005/8724/2012
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.01.2013 року Справа № 37/5005/8724/2012

Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Білецької Л.М.- доповідача

суддів: Верхогляд Т.А., Тищик І.В.,

при секретарі судового засідання: Мацекос І.М.

За участю представників сторін:

від позивача: Бочкова А.Ю., довіреність № 02/0301 від 03.01.13;

представник відповідача не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Розглянувши у судовому засіданні апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Везком", м. Дніпропетровськ

на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 30.10.2012р. у справі № 37/5005/8724/2012

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Сади України", м. Харків

до товариства з обмеженою відповідальністю "Везком", м. Дніпропетровськ

про стягнення 991 800,48 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 30.10.2012 року у справі № 37/5005/8724/2012 (суддя Кеся Н.Б.) позов задоволений частково.

Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "Везком" на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Сади України" основний борг у розмірі 349 999грн. 98 коп., неустойку у розмірі 27 184 грн. 75 коп. та судовий збір у розмірі 7 543 грн. 69 коп.

В частині позовних вимог про стягнення штрафу в розмірі 614 615 грн. 75 коп. відмовлено.

Рішення мотивовано тим, що між сторонами на підставі договору поставки склалися правовідносини щодо здійснення поставки фруктів, у відповідності до яких було поставлено відповідачеві товар, а він не розрахувався за нього.

Не погодившись з рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 30.10.2012 року, відповідач звернувся до Дніпропетровського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на невідповідність висновків суду першої інстанції фактичним обставинам справи, а саме: в частині висновків щодо поставки за договором, скасувати оскаржуване рішення.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 26.11.2012 року прийнято апеляційну скаргу до провадження колегією суддів у складі: головуючий суддя: Білецька Л.М. (доповідач), судді: Верхогляд Т.А., Тищик І.В. та призначено до розгляду.

Позивач не скористався правом, передбаченим положенням статті 96 ГПК України, отже відсутність в матеріалах справи відзиву представника позивача на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення господарського суду Дніпропетровської області від 30.10.2012 року в апеляційному порядку.

21.01.2012 року в судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини постанови.

Представник позивача в судовому засіданні заперечував проти задоволення вимог апеляційної скарги скаржника та просив оскаржуване рішення господарського суду Дніпропетровської області залишити без змін.

Представник відповідача (скаржника) не використав своє право бути присутнім у судовому засіданні, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду даної справи, згідно вимог Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Голови Вищого господарського суду України від 10.12.02р. № 75.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи, колегія суддів апеляційного господарського суду дійшла висновку, що апеляційна скарга товариства з обмеженою відповідальністю "Везком", м. Дніпропетровськ на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 30.10.2012р. у справі № 37/5005/8724/2012 підлягає задоволенню, рішення суду має бути скасоване, у задоволенні позовних вимог слід відмовити з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, за договором поставки, укладеним 20 липня 2011 року, між сторонами досягнута домовленість про здійснення поставки товару, найменування, одиниця виміру і загальна кількість якого, а також асортимент визначаються специфікацією.

Станом на час прийняття рішення у справі апеляційним судом, специфікація у матеріалах справи відсутня.

Вважаючи, що поставка товару здійснена за договором, суд першої інстанції не дослідив належним чином видаткову накладну № КФ000729 від 27.08.2011 року на суму 158 069. грн. з ПДВ, №КФ 000863 від 02.09.2011 року на суму 63 669 грн. з ПДВ, №КФ 001181 від 17.09.2011 року на суму 130 050 грн. з ПДВ., і не дав ніякої оцінки тій обставині, що у цих видаткових накладних, як підстава поставки вказані договори: №КФ000729, №КФ 000860, №КФ001174, у той час, як договір від 20.07.2011 року не містить номера.

Вимога суду апеляційної інстанції надати договори, які зазначені у видаткових накладних, залишилася без задоволення.

Таким чином, не можна стверджувати дійсно, що поставка відбулася за договором від 20.07.2011 року(без номера), оскільки у видаткових накладних, які є первинними документами бухгалтерської звітності, вказав зовсім інші договори.

Пояснення представника відповідача про те, що діє автоматична бухгалтерська програма, не може бути прийнято до уваги, оскільки у відповідності до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», повинна забезпечуватися достовірність бухгалтерського обліку.

Так, зокрема статтею 9 цього Закону визначено:

- підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.:

- первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити:

назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції;

- інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського обліку. Операції в іноземній валюті відображаються також у валюті розрахунків та платежів по кожній іноземній валюті окремо. Дані аналітичних рахунків повинні бути тотожні відповідним рахункам синтетичного обліку на перше число кожного місяця;

- регістри бухгалтерського обліку повинні мати назву, період реєстрації господарських операцій, прізвища і підписи або інші дані, що дають змогу ідентифікувати осіб, які брали участь у їх складанні;

- господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені;

- у разі складання та зберігання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку на машинних носіях інформації підприємство зобов'язане за свій рахунок виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу інших учасників господарських операцій, а також правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень, передбачених законами;

- підприємство вживає всіх необхідних заходів для запобігання несанкціонованому та непомітному виправленню записів у первинних документах і регістрах бухгалтерського обліку та забезпечує їх належне зберігання протягом встановленого строку;

- відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи;

- копії первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку можуть бути вилучені у підприємства лише за рішенням відповідних органів, прийнятим у межах їх повноважень, передбачених законами. Обов'язковим є складання реєстру документів, що вилучаються у порядку, встановленому законодавством.

Вилучення оригіналів таких документів та регістрів забороняється, крім випадків, передбачених кримінально-процесуальним законом.

Посилання на акт звірки станом на 30.09.2012 року між сторонами теж не свідчить про наявність заборгованості саме за договором, оскільки в ньому це не відображено.

Таким чином, слід погодитися з доводом апеляційної скарги про те, що поставка товару за договором не доказана, а висновки суду постановлені за неповного з'ясування фактичних обставин справи, що є підставою для скасування судового рішення.

Відповідно до Роз'яснення Вищого арбітражного суду від 10.12.1996р. № 02-5/422 "Про судове рішення" - рішення з господарського спору повинно прийматись у цілковитій відповідності з нормами матеріального і процесуального права та фактичними обставинами справи, з достовірністю встановленими господарським судом.

Оскільки позивач не виконав вимоги ст.530 ЦК України, то апеляційний суд позбавлений можливості стягнути заборгованість з відповідача, і в задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Керуючись ст.ст.99, 101-105 ГПК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Везком", м. Дніпропетровськ на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 30.10.2012р. у справі № 37/5005/8724/2012 задовольнити.

Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 30.10.2012р. у справі № 37/5005/8724/2012 скасувати.

В задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю "Сади України", м. Харків до товариства з обмеженою відповідальністю "Везком", м. Дніпропетровськ про стягнення 991 800,48 грн. відмовити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Сади України", м. Харків на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Везком", м. Дніпропетровськ:

- суму судового збору за подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду в розмірі 9 950 грн. (дев'ять тисяч дев'ятсот п'ятдесят) грн.

Виконання постанови доручити господарському суду Дніпропетровської області.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів до Вищого господарського суду України.

Головуючий суддя Л.М. Білецька

Суддя Т.А. Верхогляд

Суддя І.В. Тищик

Повний текст постанови складений 23.01.2013 року.

СудДніпропетровський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення21.01.2013
Оприлюднено24.01.2013
Номер документу28776372
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —37/5005/8724/2012

Ухвала від 18.03.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Стратієнко Л. В.

Постанова від 21.01.2013

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Білецька Людмила Миколаївна

Ухвала від 14.01.2013

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Білецька Людмила Миколаївна

Ухвала від 26.11.2012

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Білецька Людмила Миколаївна

Рішення від 30.10.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кеся Наталія Борисівна

Ухвала від 12.10.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кеся Наталія Борисівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні