ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"17" січня 2013 р. м. Київ К/9991/24837/11
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі
суддів: Островича С.Е., Федорова М. О., Степашка О.І.
розглянула в порядку попереднього провадження касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 липня 2010 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 05 квітня 2011 року у справі за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вірго Плюс", третя особа - Шевченківська районна державна адміністрація у місті Києві про визнання недійсним запису, припинення юридичної особи, -
ВСТАНОВИЛА
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі міста Києва (далі -ДПІ у Шевченківському районі м. Києва) звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вірго Плюс" (далі -ТОВ "Вірго Плюс"), третя особа - Шевченківська районна державна адміністрація у місті Києві в якому просить визнати недійсним запис, припинити юридичну особу.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 липня 2010 року відмовлено ДПІ у Шевченківському районі м. Києва у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог щодо визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації ТОВ "Вірго Плюс" від 28 квітня 2009 року №10741020000033690.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 05 квітня 2011 року апеляційну скаргу ДПІ у Шевченківському районі м. Києва залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 липня 2010 року -без змін.
Не погоджуючись з вказаними рішеннями суду першої та апеляційної інстанції ДПІ у Шевченківському районі м. Києва подала касаційну скаргу в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 липня 2010 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 05 квітня 2011 року та прийняти нове рішення, яким направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Відповідно до ч. 1 ст. 220 КАС України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи, наведені у касаційній скарзі, перевіривши матеріали справи, колегія судців Вищого адміністративного суду України дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 3 ч. 1 КАС України, справи адміністративної юрисдикції переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір в якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1 ст. 17 КАС України визначено, що компетенція адміністративних судів поширюється на 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктами владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій, бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, в т.ч. делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; 4) спори за звернення суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Суди попередніх інстанцій вірно встановили, що спір, що виник між сторонами та стосується вимог про визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації ТОВ «Вірго-Плюс», не є публічно-правовим.
Чинним законодавством України не передбачено права податкових органів звертатись з даним адміністративним позовом до суду, оскільки такі вимоги спрямовані на втрату юридичною особою цивільної правоздатності, відносяться до компетенції реєструючого органу.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками суду апеляційної інстанції, що ухвала Окружного адміністративного суду м. Києва є законною, ґрунтується на вимогах чинного законодавства і підстав для її скасування не має
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки рішення суду першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм процесуального та матеріального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновок суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 220, 220-1, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва залишити без задоволення, постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 липня 2010 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 05 квітня 2011 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеному статтями 237, 238, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді С.Е. Острович О.І. Степашко М.О. Федоров
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2013 |
Оприлюднено | 28.01.2013 |
Номер документу | 28835094 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Острович С.Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні