Рішення
від 27.03.2012 по справі 2-741/11
СУДАЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Справа 2-741/11 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2012 року Судацький міський суд Автономної Республіки Крим в складі:

Головуючого, судді Сича М.Ю.,

за участю секретаря судового засідання Копаньова О.В.,

позивачки - ОСОБА_1,

представника позивачки - ОСОБА_2,

представника відповідача - Бережняк І.В.,

представника третьої особи - Кузнецової Г.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Судаку цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу «Династія», третя особа - Новосвітська селищна рада м. Судака Автономної Республіки Крим, про визнання бездіяльності неправомірною, зобов'язання вчинення певних дій,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася в листопаді 2011 року до суду з позовом до Обслуговуючого кооперативу «Династія», третя особа - Новосвітська селищна рада м. Судака, про визнання бездіяльності неправомірною, зобов'язання вчинення певних дій,

Позовні вимоги мотивовані тим, що вона з 1999 року користується дачною цегельною спорудою, розташованою на території господарських споруд будинку АДРЕСА_1.

Весною 2009 року позивачка дізналась, що на території, де розташована її будівля, організовано Обслуговуючий кооператив «Династія».

Позивачка зазначає, що вона неодноразово зверталася до Обслуговуючого кооперативу «Династія» з метою вступу у члени товариства та набуття права користування земельною ділянкою, на якій розташована її споруда.

Проте ніякої відповіді від Обслуговуючого кооперативу «Династія» не отримала.

Разом з цим, Обслуговуючий кооператив «Династія» без попередження відключив її будову від усіх комунікацій, чим зробив неможливим її користування, та направив лист про те, що відповідно до протоколу загальних зборів кооперативу № 15 від 09 квітня 2010 року позивачці запропоновано звільнити земельну ділянку в строк до 01 вересня 2010 року.

Посилаючись на зазначені обставини, позивачка просила визнати бездіяльність Обслуговуючого кооперативу «Династія» неправомірною та зобов'язати кооператив прийняти позивачку в його члени.

В судовому засіданні позивачка та її представник ОСОБА_2 позовні вимоги підтримали, просили їх задовольнити з підстав, зазначених у позові.

Представник відповідача Бережняк І.В. в судовому засіданні позов не визнала, просила відмовити в задоволенні позовних вимог.

Представник третьої особи - Кузнецова Г.О. в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши осіб, які беруть участь у справі, повно та всебічно з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх наявними у справі доказами, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Обслуговуючий кооператив «Династія» зареєстровано у виконавчому комітеті Судацької міської ради 08 лютого 2005 року та присвоєно ідентифікаційний номер юридичної особи № 33337950 (арк. справи 42).

ОСОБА_1 зверталася 10 квітня 2009 року, 18 червня 2010 року до Обслуговуючого кооперативу «Династія» з заявою про вступ у члени товариства (арк. справи 3-4).

Відповідно до ст.13 ЦК України встановлено, що при здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, не допускаються зловживання правом в інших формах. При цьому цивільні права здійснюються та обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актами цивільного законодавства.

Закон України № 1087-IV від 10 липня 2003 року «Про кооперацію» визначає правові, організаційні, економічні та соціальні основи функціонування кооперації в Україні. Кооперативи можуть бути обслуговуючі та за напрямами діяльності садово-городніми.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про кооперацію» обслуговуючий кооператив - кооператив, який утворюється шляхом об'єднання фізичних та/або юридичних осіб для надання послуг переважно членам кооперативу, а також іншим особам з метою провадження їх господарської діяльності. Обслуговуючі кооперативи надають послуги іншим особам в обсягах, що не перевищують 20 відсотків загального обороту кооперативу;

Статтею 11 Закону України «Про кооперацію» передбачено, що вступ до кооперативу здійснюється на підставі письмової заяви про вступ до кооперативу, внесенню вступного внеску у порядку та розмірах, визначених його статутом. Рішення правління чи голови кооперативу про прийняття до кооперативу підлягає затвердженню загальними зборами його членів. Порядок прийняття такого рішення та його затвердження визначається статутом кооперативу. Саме до компетенції загальних зборів членів кооперативу належить прийняття нових членів (ст. 15 цього Закону).

Згідно п. 4.2 Статуту Обслуговуючого кооперативу «Династія» прийом в члени кооперативу здійснюється на підставі письмової заяви, за пропозицією голови (правління) кооперативу і затверджується загальними зборами членів кооперативу.

Відповідно до ст.ст. 11, 15 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права у разі його порушення, не визнання або оспорювання.

З матеріалів справи вбачається, що позивачка зверталася з письмовою заявою до Обслуговуючого кооперативу «Династія» про вступ у члени, яку прийнято головою правління кооперативу 10 квітня 2009 року вх. № 31.

Під способом захисту суб'єктивних цивільних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та вплив на правопорушника.

В даному спорі відповідач мав би підтвердити, у встановлений законом та статутом спосіб, розгляд кооперативом належно оформленої заяви позивачки щодо вступу в члени Обслуговуючого кооперативу «Династія». Таких доказів суду з дотриманням норм процесуального закону відповідачем не надано.

При такому положенні суд дійшов висновку, що відповідач порушив вимоги щодо порядку та підстав вступу позивачки в члени товариства.

При вирішенні цивільних справ суд виходить з поданих сторонами доказів. Згідно з принципом змагальності сторін у цивільному судочинстві кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу свої вимог і заперечень, крім обставин, які не підлягають доказуванню, що встановлено статтями 60, 61 ЦПК України.

В судовому засіданні судом не встановлено доказів правомірності дій товариства, що воно діяло в межах наданих Законом, іншими актами цивільного законодавства та Статутом кооперативу прав та своїми діями не порушили права позивачки, зловживаючи своїм правом, що не допускається.

Зважаючи на вищевстановлені в судовому засіданні обставини та досліджені докази, суд вважає, що нерозгляд заяви позивачки про вступ в члени Обслуговуючого кооперативу «Династія» є неправомірним, а тому відповідача слід зобов'язати розглянути питання про вступ ОСОБА_1 до кооперативу.

Разом з цим, суд зауважує, що заявлені позовні вимоги щодо зобов'язання кооперативу прийняти позивачку в його члени не можуть бути задоволенні, оскільки змістом та направленістю Закону України «Про кооперацію» забороняється втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування у фінансово-господарську та іншу діяльність кооперативних організацій, крім випадків, прямо передбачених законом.

Суд не вирішує питання щодо повернення позивачці суми судових витрат, сплачених за подачу позову, оскільки такі вимоги не заявлялись.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 61, 88, 209, 212-215, 218 ЦПК України, на підставі ст.ст. 13-14, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 16 ЦК України, ст.ст. 8, 10-11 Закону України «Про кооперацію», суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу «Династія», третя особа - Новосвітська селищна рада м. Судака Автономної Республіки Крим, про визнання бездіяльності неправомірною, зобов'язання вчинення певних дій - задовольнити частково.

Визнати неправомірною бездіяльність Обслуговуючого кооперативу «Династія» з приводу не прийняття рішення за заявою ОСОБА_1 стосовно її вступу до кооперативу.

Зобов'язати Обслуговуючий кооператив «Династія» розглянути питання про вступ ОСОБА_1 до кооперативу.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії через Судацький міський суд шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення рішення.

Суддя

СудСудацький міський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення27.03.2012
Оприлюднено13.02.2013
Номер документу29219430
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-741/11

Ухвала від 05.09.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Ігнатенко Вадим Миколайович

Постанова від 17.07.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Локтіонова О. В.

Постанова від 17.07.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Локтіонова О. В.

Ухвала від 24.06.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Локтіонова О. В.

Ухвала від 24.06.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Локтіонова О. В.

Ухвала від 08.05.2024

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Афоніна С. М.

Ухвала від 07.02.2024

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Афоніна С. М.

Ухвала від 02.08.2023

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Нарольський М. М.

Ухвала від 10.07.2023

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Нарольський М. М.

Ухвала від 12.04.2023

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Нарольський М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні