cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.01.2013 р. Справа №18/2214/12
за позовом Кременчуцького міжрайонного екологічного прокурора Дніпровської екологічної прокуратури, вул.1905 року,27, м.Кременчук, 39605 в інтересах держави в особі:
1.Кременчуцької міської ради, площа Перемоги,2, м.Кременчук, 39600;
2. Комунального підприємства "Кременчукводоканал", провулок Героїв Бреста,35А, м.Кременчук, 39602
до Приватного підприємства "Фірма "Ковіта", проспект Полтавський,24, м.Кременчук, 39627
про стягнення 10 430,66 грн.
Суддя Погрібна Світлана Василівна
Представники сторін:
від позивача 1: не з"явився
від позивача 2: Дрозд О.В. довіреність №23/4724 від 15.08.2012р.
від прокуратури: не з"явився
від відповідача: Білоброва Ю.В. довіреність б/н від 04.01.2013р.
У судовому засіданні оголошено вступну і резолютивну частини рішення, додано до справи та повідомлено про строк виготовлення повного тексту рішення згідно ст.85 ГПК України.
Суть спору: розглядається позовна заява Кременчуцького міжрайонного екологічного прокурора Дніпровської екологічної прокуратури, про стягнення з відповідача плати за скид понаднормових забруднень у систему каналізації Комунального підприємства "Кременчукводоканал" в сумі 10430,66 грн.
Представник Кременчуцької міської ради в судове засідання не з"явився, в наданому 05.12.2012р. через канцелярію суду клопотанні (вхід.№16198 д від 05.12.2012р.) позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить суд проводити розгляд справи без участі їх представника (а.с.101).
Представник КП "Кременчукводоканал"на задоволенні позову наполягає.
Представник відповідача в судовому засіданні та у наданому відзиві на позовну заяву (вхід.№12883д від 28.01.2013р.) проти задоволення позову заперечує, посилаючись на те, що відбір проб проводився представниками КП "Кременчукводоканал" в неналежному місці та неналежними чином, що тягне за недостовірність аналізів.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази, заслухавши пояснення представника КП "Кременчукводоканал" та представника відповідача, суд встановив :
Кременчуцькою міжрайонною екологічною прокуратурою було проведено перевірку додержання вимог чинного законодавства у сфері охорони та дотримання чинного законодавства в сфері охорони навколишнього природного середовища в частині використання водних ресурсів та дотримання лімітів скидання забруднюючих речовин встановлено, що Приватним підприємством "Фірма "Ковіта" (відповідач по справі) порушуються вимоги Водного кодексу, "Правила приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України", та "Інструкцію про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів" затверджених наказом Держбуду України від 19.02.2002р. №37, "Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м.Кременчука" затверджених рішенням виконкому Кременчуцької міської ради від 22.12.2003р. №1197.
Обгрунтовуючи свої позовні вимоги прокурор зазначає, що 13.08.2009р. між Приватним підприємством "Фірма "Ковіта" (відповідач по справі) та Комунальним підприємством "Кременчукводоканал" (позивач по справі) було укладено Договір №2685 на послуги водопостачання та водовідведення (а.с.15-16), за умовами якого Кременчукводоканал надає послуги з постачання питної води та у прийманні стічних вод, а абонент користується послугами та здійснює забір води з водопроводу, скид стічних вод у каналізацію, і сплачує вартість вказаних послуг на умовах, які визначені договором та чинним законодавством, зокрема Законом України "Про питну воду і питне водопостачання", "Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах та селищах України" затвердженими Держжитлокомкомунгоспу України від 01.07.1994р. (надалі - правила користування), "Правил прийому стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України" (надалі - правила прийому), "Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення" (надалі - правила експлуатації), "Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м.Кременчука" (надалі - правила приймання).
Відповідно до п.1.1. даного договору Водоканал надає Споживачу послуги з дотриманням наступних режимів:
- централізоване постачання холодної води: безперебійне цілодобове або згідно із затвердженим органами міського самоврядування графіком водопостачання;
- централізоване водовідведення: безперебійне цілодобове.
На виконання п.п. 2.1. та п.п. 2.2. "Правил приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України" затверджених наказом Держбуду України від 19.02.2002 року № 37, п.п. 2.1. п.п. 2.2 "Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м. Кременчука", затверджених рішенням виконкому Кременчуцької міської ради від 22.12.2003 року № 1197 лабораторією стічних вод КП "Кременчукводоканал" на протязі 2011 р. - 2012 р. відповідно до п. 5.7. Договору, через контрольну точку "КК" було проведено контрольний відбір проб стічних вод Приватного підприємства "Фірма "Ковіта", що надходять до міської каналізації, для проведення аналізу їх якості та перевірки дотримання допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах.
Порядок відбору проб передбачений пунктом 7.2 Правил приймання стічних вод. За призначенням хімічні аналізи проби поділяються на головні; контрольні; арбітражні (пункт 7.2.10 Правил приймання стічних вод). Відповідно до пункту 7.2.12 цих Правил, головний аналіз - це аналіз, за результатами якого визначаються концентрації забруднювальних речовин, робиться висновок про якісні показники стічних вод, відсутність чи наявність у стічних водах перевищень допустимих концентрацій, встановлених для даного підприємства (об'єкта).
Контрольний аналіз проби - це аналіз, який може бути використаний як контролюючою службою, так і підприємством для перевірки і уточнення результатів головного аналізу. Контрольний аналіз проводився підприємством (пункт 7.2.17 Правил приймання стічних вод).
Відповідно до п. 6.1.2. Договору Водоканал має право здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений з Абонентом заздалегідь відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються. Контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод від Абонента та пред"являти в установленому порядку рахунки за скид понадномативних забруднень.
Після проведення вказаного аналізу стічних вод, які скидалися Приватним підприємством "Фірма "Ковіта" було виявлено перевищення рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах підприємства.
У відповідності до п. 7.10 Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України при виявленні перевищення ДК забруднень, установлених договором або місцевими Правилами приймання, Водоканал після закінчення аналізу направляє Підприємству повідомлення про виявлене перевищення ДК забруднень (листом або телефонограмою) у термін, визначений місцевими Правилами приймання, але не більше 15 днів. Протягом шестимісячного терміну після виявлення перевищення ДК Водоканал згідно з Господарським процесуальним кодексом України направляє Підприємству претензію, до якої додаються: копія акта про відбір проби, копія результатів аналізу стічних вод, розрахунок величини додаткової плати за скид стічних вод.
Як вбачається з матеріалів справи та оригіналів документів, які були надані представником КП "Кременчукводоканал" для огляду в судовому засіданні, позивачем були направлені на адресу Відповідача в порядку передбаченого чинним законодавством України наступні документи, а саме рахунки на оплату за скид понаднормативних забруднень, протоколи вимірювань показників складу та властивостей проб стічних вод, повідомлення про порушення "Правил прийому стічних вод в міську каналізацію м. Кременчука" та Акти.(а.с.30-71). Факт отримання відповідачем підтверджується поштовими повідомленнями про їх вручення, однак оплачені в добровільному порядку не були. Крім того, вказані акти відповідачем не були оскаржені.
Намагаючись вирішити питання про сплати заборгованості позивач 07 травня 2012 року (вих.№23/2497 від 07.05.2012р.) звернувся до відповідача з претензією сплатити протягом десяти днів з моменту (дня) отримання, грошові кошти за скид стічних вод з понаднормативним перевищенням ДК речовин, але вказана претензія залишена без реагування.
Згідно ст. ст. 33, 35 Водного кодексу України з метою забезпечення екологічної і санітарно-гігієнічної безпеки вод здійснюються стандартизація і нормування в галузі використання і охорони вод. У галузі використання і охорони вод встановлюються такі нормативи: нормативи екологічної безпеки водокористування; екологічний норматив якості води водних об'єктів; нормативи гранично допустимого скидання забруднюючих речовин, галузеві технологічні нормативи утворення речовин, що скидаються у водні об'єкти та інші.
Згідно ст. 39 Водного кодексу України для оцінки екологічної безпеки виробництва встановлюються галузеві технологічні нормативи утворення речовин, що скидаються у водні об'єкти та тих, що подаються на очисні споруди, тобто нормативи гранично допустимих концентрацій речовин у стічних водах, що утворюються в процесі виробництва.
Відповідно до п. З статті 44 Водного кодексу України водокористувачі зобов'язані дотримуватись встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та встановлених лімітів забору води, лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин, а також санітарних та інших вимог щодо впорядкування своєї території.
Відповідно до статті 70 Водного кодексу України скидання стічних вод у водні об'єкти допускається лише за умови наявності нормативів гранично допустимих концентрацій та встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин.
Згідно ч.2, 4 ст. 42 Водного кодексу України, водокористувачі можуть бути первинними і вторинними. Вторинні водокористувачі (абоненти) - це ті, що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їх системи на умовах, що встановлюються між ними.
Відповідно до п.6.4.2 Договору про послуги з водопостачання та водовідведення № 2685 від 13.08.2009 p., Відповідач зобов'язаний виконувати вимоги Закону України "Про питну воду та питне водопостачання", Правил користування та Правил приймання.
Пунктом 5.7 Договору встановлено, що розмір та порядок плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями (з перевищенням ДК забруднюючих речовин) визначається згідно "Інструкції" про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів", затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України № 37 від 19.02.2002. Період, за який стягується плата за скид Відповідачем стічних вод з перевищенням ДК визначається з моменту встановлення порушення до/ наступного контрольного аналізу і до усунення порушення але не більше одного календарного місяця.
Відповідно до п. 1.5 "Правил прийому..." встановлено, що на підставі цих Правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів Водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту, у яких установлюються допустимі концентрації для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися Підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод Підприємств.
Так, згідно з п. 2.4 "Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м. Кременчука", затверджених рішенням виконкому Кременчуцької міської ради від 22.12.2003 року №1197 погоджених начальником Державної міськрайонної екологічної інспекції м. Кременчука та Кременчуцькою міською СЕС, Відповідач зобов'язаний: виконувати в повному обсязі вимоги Правил та Договору, своєчасно сплачувати рахунку Водоканалу за надані послуги; сплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників, перевищення договірних обсягів, а також порушення Правил в терміни, встановлені Договором.
Окрім того, відповідно до п.п. 1.7, 1.8, 2.4, 4 "Правил прийому ... м. Кременчука" приймання стічних вод Відповідача в систему міської каналізації здійснюється відповідно до Договору №2685 на послуги водопостачання та водовідведення від 13.08.2009р. та додатку до Договору, розробленого Водоканалом, відповідач зобов'язується не перевищувати встановлені об'єми водовідведення та допустимих концентрації в своїх контрольних точках.
Також згідно з п. 2.4. "Правил прийому ... м. Кременчука", при перевищенні рівня змісту забруднюючих речовин в стічних водах Відповідача, що скидаються у систему каналізації, порівняно з встановленими Правилами, допустимими концентраціями, Відповідач зобов'язаний провести сплату за скид понаднормативних забруднень Водоканалу.
З урахуванням вищенаведеного позовні вимоги про стягнення з відповідача 10 430,66 грн. боргу є правомірними та обгрунтованими, внаслідок чого підлягають задоволенню.
Клопотання про витребування додаткових доказів по справі в порядку ст. 38 ГПК України від сторін не надходили.
У відповідності до п. 4 ст. 129 Конституції України та ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Сторони вільні у наданні до суду своїх доказів та у доведенні перед судом їх переконливості.
Таким чином, господарський суд, застосовуючи основні конституційні засади судочинства, принцип верховенства права, виходячи з фактичних обставин справи, з'ясування природи дійсних правовідносин між сторонами у даному спорі та чинного законодавства України, яке повинно застосовуватися до них при вирішенні спорів, дійшов висновку про задоволення позову.
Судові витрати відповідно до ст. 49 ГПК України покладаються на відповідача.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 32-34, 43, 49, ст. ст. 82-85 ГПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Фірма "Ковіта", вул.Радянська, 22, м.Кременчук, 39600; код ЄДРПОУ 30343138; ІПН 303431316035; р/р 26007022100002 ВАТ "Піреус банк МКБ"; МФО 300658) на користь комунального підприємства "Кременчукводоканал" (пров. Героїв Бресту, буд.35 А, м.Кременчук, 39602; код ЄДРПОУ 03361655р/р 260082925 Кременчуцька філія ПАТ "Полтава-банк"; МФО 331423) - заборгованість із додаткової плати за скид понадномативних забруднень у систему каналізації КП "Кременчукводоканал" у сумі 10 430,66 грн. за Договором про послуги з водопостачання та водовідведення № 2685 від 13.08.2009р.
3.Стягнути з Приватного підприємства "Фірма "Ковіта", вул.Радянська, 22, м.Кременчук, 39600; код ЄДРПОУ 30343138; ІПН 303431316035; р/р 26007022100002 ВАТ "Піреус банк МКБ"; МФО 300658) в доход Держбюджету України , отримувач коштів УДКСУ у м. Полтава (м. Полтава), 22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38019510, рахунок отримувача 31214206783002, банк отримувача ГУДКСУ у Полтавській області, код банку отримувача 831019, код класифікації доходів бюджету 22030001- 1 609,50 грн. судового збору.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
4. Копію цього рішення надіслати сторонам за адресами, зазначеними в його вступній частині.
Повний текст рішення виготовлено: 01.02.2013р.
Суддя Погрібна С.В.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2013 |
Оприлюднено | 13.02.2013 |
Номер документу | 29261105 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Погрібна С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні