Головуючий у 1 інстанції - Троянова О.В.
Суддя-доповідач - Лях О.П.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2013 року справа №2а/0570/11395/2011 Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
судді-доповідача Лях О.П.,
суддів Нікуліна О.А., Попова В.В.,
при секретарі судового засідання - Гуринович А. Б.
за участю сторін:
від позивача - Камандірової Ю.О.
від відповідача - Любецької В.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Володарської районної санітарно-епідеміологічної станції на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 27 грудня 2012 р. у справі № 2а/0570/11395/2011 за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Володарської районної санітарно-епідеміологічної станції про стягнення заборгованості по сплаті страхових коштів в розмірі 8554,00 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Донецьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Володарської районної санітарно-епідеміологічної станції про стягнення заборгованості по сплаті страхових коштів в розмірі 8554,00 грн.
В обґрунтування вимог позивач посилається на те, що за результатами проведення перевірки відповідача за період з 01.07.2008 року по 01.04.2010 року були виявлені порушення законодавства, про що був складений акт від 29.04.2010 року. 14.05.2010 року позивачем було винесене рішення №1073, відповідно до якого з відповідача було стягнуто штраф за несвоєчасне перерахування страхових внесків у розмірі 48,00 грн., неприйняті до заліку витрати страхувальника у сумі 5670,00 грн., пеня у розмірі 1,00 грн. та стягнуто штраф у сумі 2835,00 грн., в загальному розмірі 8554,00 грн.
Оскільки на момент подачі адміністративного позову, позивачем не сплачена вказана заборгованість, просив стягнути з останнього заборгованість по сплаті страхових коштів в розмірі 8554,00 грн.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 27 грудня 2012 р. позов задоволено в повному обсязі. Стягнуто з Володарської районної санітарно-епідеміологічної станції на користь Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість по сплаті страхових коштів в розмірі 8554 грн. 00 коп.
В апеляційній скарзі та під час апеляційного розгляду справи представник відповідача просив припинити провадження у справі. Вимоги апеляційної скарги мотивує тим, що Володарська районна санітарно-епідеміологічна станція перебуває в стадії ліквідації.
Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступного.
Як встановлено судами першої та апеляційної інстанцій, Володарська районна санітарно-епідеміологічної станція є юридичною особою та знаходиться на обліку у Володарської міжрайонної виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з 30.11.2001 року.
29 квітня 2010 року Фондом соціального страхування з тимчасової втрати
працездатності Виконавчої дирекції Донецького обласного відділення при перевірки повноти
нарахування та використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати
працездатності Володарської районної санітарно-епідеміологічній станції було встановлено,
що путівка матері та дитині №360331 з 21.08.2008-10.09.2008 до санаторію ДП «Ай-Петрі»
вартістю 6300,00 грн. рішенням комісії по соціальному страхуванню була видана за 10%
вартості застрахованій особі ОСОБА_4 була видана з порушеннями п.4.7 «Інструкції про порядок забезпечення застрахованих осіб і членів їх сімей путівками на санаторно-курортне лікування, які придбані за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 02.06.2005 №55 (далі Інструкцією).
Рішенням №1073 від 14 травня 2010 року Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Донецького обласного відділення виконавчої дирекції було застосовано до позивача фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 50% суми страхових внесків - 48,00 грн., нарахована пеня за несвоєчасну сплату страхових внесків - 1,00 грн., не прийнято до заліку витрат страхувальника у розмірі - 5670,00 грн., та нарахований штраф 50% від суми не прийнятих до заліку витрат - 2835,00 грн., загальна сума фінансових та штрафних санкцій склала 8554,00 грн.
Відповідно до ст.47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» для забезпечення відновлення здоров'я застрахована особа та члени її сім'ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі) мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах (у тому числі дитячих) у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду.
Згідно з п. 1.2. Інструкції про порядок забезпечення застрахованих осіб і членів їх сімей путівками на санаторно-курорте лікування, які придбані за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності путівка на санаторно-курортне лікування № 55 від 02.06.2005 (далі Інструкція), путівка - це грошовий документ, який гарантує його власнику отримання послуг у санаторно-курортних закладах, які реалізували цю путівку.
Відповідно до п.1.3 Інструкції закупівля путівок до санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду здійснюється в межах асигнувань, передбачених бюджетом Фонду по статті "Оздоровчі заходи" та кошторисами регіональних програм відділень Фонду щодо відновлення здоров'я застрахованих осіб і членів їх сімей.
Пунктом 1.10 Інструкції встановлено, що з метою розгляду питань по забезпеченню санаторно-курортним лікуванням застрахованих осіб і членів їх сімей правління відділення Фонду створюються комісії з голів комісій (уповноважених) із соціального страхування, які працюють на громадських засадах. Склад комісії затверджується правлінням відділення Фонду.
Згідно з п. 4.1 Інструкції рішення про виділення путівки застрахованій особі приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, установи, організації на підставі особистої заяви та медичної довідки про потребу санаторно-курортного лікування (форма N 070/о).
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 02.11.2010 року по справі №2а-21358/10/0570 встановлено, що 16.01.2008 працівник Володарської районної санітарно-епідеміологічної служби, застрахована особа ОСОБА_4 надала заяву Голові комісії по соціальному страхуванню про виділення їй санаторно-курортної путівки у санаторій для батьків з дітьми, у зв'язку з тим, що її онучка потребує лікування.
Комісією по соціальному страхуванню Володарської районної санітарно-епідеміологічної служби 28.07.2008 було прийнято рішення про надання ОСОБА_4 санаторно - курортної путівки в санаторій «Ай-Петрі» з 21.08.2008 по 10.09.2008 за 10 % її вартості.
Перебування у зазначеному санаторії ОСОБА_4 разом з онучкою ОСОБА_5 підтверджується зворотним талоном.
В ході проведеної перевірки відповідачем було встановлено порушення п.4.7 Інструкції про порядок забезпечення застрахованих осіб і членів їх сімей путівками на санаторно-курортне лікування, які придбані за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, згідно з яким путівка до дитячого санаторно-курортного закладу для лікування дитини у супроводі дорослого видається одному із застрахованих батьків (матері або батькові) або застрахованій особі, яка їх замінює (опікунові, піклувальнику), за наявності у дитини медичних показань на санаторно-курортне лікування, з частковою оплатою в розмірі 10, 20, 30, 50 відсотків її вартості з урахуванням матеріального стану батьків або особи, яка їх замінює.
Згідно з накладною № 73 від 29.07.2008 Володарською міжрайонною виконавчою дирекцією ФСС ТПВ було передано Володарській районної СЕС одну путівку вартістю 6300 грн. для дорослого з дитиною в санаторій ДП «Ай-Петрі для батьків з дітьми.
Положеннями Інструкції № 55 від 02.06.2005 передбачено, що путівки як до дитячих так і до дорослих закладів надаються для спільного санаторно-курортного лікування з дітьми лише батькам або опікунам чи піклувальникам. Зазначеною Інструкцією не передбачено випадків надання путівки застрахованій особі для спільного лікування у санаторно- курортному закладі з онуками.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 02.11.2010 року по справі №2а-21358/10/0570 встановлено, що ОСОБА_4 не є опікуном чи піклувальником своєї онучки - ОСОБА_5.
Пунктом 8.7. Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду встановлено витрати коштів Фонду, які були проведені з порушенням законодавства і заподіяли йому збитки, не приймаються до заліку в рахунок страхових внесків і відшкодовуються за рахунок страхувальника.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
З урахуванням викладеного колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про обґрунтованість стягнення з Володарської районної санітарно-епідеміологічній станції заборгованості по сплаті страхових коштів в розмірі 8554,00 грн.
Стосовно вимог про припинення провадження у справі колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 ст. 203 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку і позовна заява залишається без розгляду або провадження у справі закривається з підстав, встановлених відповідно статтями 155 і 157 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 157 КАС України передбачені випадки у яких суд закриває провадження у справі:
1) якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства;
2) якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом;
3) якщо сторони досягли примирення;
4) якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду з того самого спору і між тими самими сторонами;
5) у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва, або ліквідації підприємства, установи, організації, які були стороною у справі.
Згідно з частинами 1, 2 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Однак, доказів (витяг з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України) які б свідчили про припинення юридичної особи апелянт до суду не надає.
Таким чином, апелянт при зверненні до суду не довів тієї обставини, з якою чинне законодавство пов'язує закриття провадження у справі.
Колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому підстав для скасування чи зміни оскаржуваного судового рішення не вбачається.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 195, 197, пунктом 1 статті 198, п.1 ч.1 статті 205, статтями 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Володарської районної санітарно-епідеміологічної станції на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 27 грудня 2012 р. у справі № 2а/0570/11395/2011 за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Володарської районної санітарно-епідеміологічної станції про стягнення заборгованості по сплаті страхових коштів в розмірі 8554,00 грн. - залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 27 грудня 2012 р. у справі № 2а/0570/11395/2011 - залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з дня складання в повному обсязі.
В повному обсязі постанову складено 27 лютого 2013 року.
Колегія суддів: О.П. Лях
О.А. Нікулін
В.В. Попов
Суд | Донецький апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2013 |
Оприлюднено | 05.03.2013 |
Номер документу | 29720067 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Васильєва Ірина Анатоліївна
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Васильєва Ірина Анатоліївна
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Лях О.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні