Постанова
від 14.03.2013 по справі 2270/2772/12
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

Справа № 2270/2772/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 березня 2013 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіФелонюк Д.Л. при секретарі Польовій В.Є. за участі:представника позивача - Кершиса А.А. за довіреністю №34/01-10 від 03.01.2013р. представників відповідача - Федоришина Р.М. за довіреністю №214/10/10-017 від 02.04.2012р.; Мельника О.Г. за довіреністю №556 від 09.04.2012р. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції в Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 20.09.2011 року №0000712301, №0000792301, №0000742301, -

У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.

В С Т А Н О В И В:

Публічне акціонерне товариство "Славутський комбінат "Будфарфор" звернулось в суд з позовом до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 20.09.2011 року №0000712301 (форма "Р"), яким збільшено суму грошового зобов'язання по податку на прибуток підприємств приватної форми власності у розмірі 4929606 грн. 25 коп. (за основним платежем - 3943685,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 985921 грн. 25 коп.); №0000792301 (форма "П"), яким зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за 1 квартал 2011 року у розмірі 6989927,00 грн.; №0000742301 (форма "В1"), яким зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість у розмірі 19276,5 грн. - штрафні (фінансові) санкції (штрафи) (сума завищення бюджетного відшкодування - 3056448 грн., період - січень 2010 року - березень 2011 року).

На думку позивача зазначені податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню, оскільки базуються на необґрунтованих висновках планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.01.2010 року по 31.03.2011 року та іншого законодавства за період з 01.01.2010 року по 31.03.2011 року, які зафіксовані у акті перевірки від 31.08.2011 року №630/23/32285199.

Зазначає, що укладення договорів з ТОВ "Бітімпекс - 2009", ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп", ТОВ "Сталькомплектсервіс", ТОВ "Олмет-груп", Корпорація "Укрбудматеріали", ТОВ "Славута Холдинг", ПП ОСОБА_6, ПАТ "Хмельницькгаз", ТОВ "Компанія "Енерготрейд" було спрямоване на реальне створення правових наслідків, оскільки документами, що були надані під час перевірки, повністю підтверджується фактичне виконання умов договору та подальше використання товару (робіт, послуг) в господарській діяльності позивача. Вказує на те, що взаємовідносини з вищезазначеними контрагентами не потребують доказування в силу ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), оскільки встановлені судовими рішеннями в адміністративних справах №2270/13910/11, №2270/12839/11, №2270/15368/11, №2270/15277/11, які набрали законної сили.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та підтвердив обставини на які посилається у позовній заяві та доповненні до позовної заяви (вх.№3502 від 29.01.2013р.), просить суд задоволити позовні вимоги і визнати протиправними та скасувати повністю податкові повідомлення-рішення від 20.09.2011 року.

Повноважні представники відповідача проти позову заперечують, вважають оскаржувані позивачем податкові повідомлення-рішення правомірними, оскільки факт порушення позивачем вимог:

п.5.1, пп.5.2.1 п.5.2, пп.5.3.9, пп.5.3.6 п.5.3, п.5.9 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" №334/94-ВР від 28.12.1994р. в редакції Закону України від 22.05.1997р. №283/97-ВР внаслідок чого позивачем занижено податок на прибуток у сумі 3943685,00 грн. за 2010 рік, в тому числі завищено від'ємне значення за 1 квартал 2010 року у сумі 3760277 грн., занижено податок на прибуток за 1 півріччя у сумі 1915387 грн., за 9 місяців 2010 року у сумі 1427169 грн., та завищено від'ємне значення об'єкта оподаткування за 1 квартал 2011 року в сумі 6989927 грн.; вимог п.1.8 ст.1, пп.7.4.1 та пп.7.4.5 п.7.4, п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року №168/97-ВР (із змінами та доповненнями), п.п.198.1 та п.п.198.3 ст.198, підпункту "а" п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ, в результаті чого товариством завищено суму бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок у розмірі 3056548 грн., в тому числі по періодах: за січень 2010 року на суму 10000 грн., за лютий 2010 року на суму 10000 грн., за березень 2010 року на суму 17000 грн., за квітень 2010 року на суму 10000 грн., за травень 2010 року на суму 262814 грн., за червень 2010 року на суму 47318 грн., за липень 2010 року на суму 363870 грн., за серпень 2010 року на суму 166833 грн., за вересень 2010 року на 90899 грн., за жовтень 2010 року на 780395 грн., за листопад 2010 року на 547887 грн., за грудень 2010 року на 734764 грн., за січень 2011 року на 11710 грн., за березень 2011 року на 2985 грн.; підпункту "б" п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ в результаті чого товариством занижено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду за березень 2011 року на суму 4639006 грн.;

п.п.7.4.1 та п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року №168/97-ВР (із змінами та доповненнями), п.198.1, п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ, в результаті чого ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" завищено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту у сумі 1676359 грн., в тому числі за січень 2010 року в сумі 10000 грн., за лютий 2010 року в сумі 17000 грн., за березень 2010 року в сумі 10000 грн., за квітень 2010 року в сумі 30102 грн., за травень 2010 року в сумі 20132 грн., за червень 2010 року в сумі 15166 грн., за липень 2010 року в сумі 20711 грн., за серпень 2010 року в сумі 17926 грн., за вересень 2010 року в сумі 344877 грн., за жовтень 2010 року в сумі 527432 грн., за листопад 2010 року в сумі 648345 грн., за грудень 2010 року в сумі 11710 грн., за лютий 2011 року в сумі 2958 грн.;

встановлені відповідачем в ході планової виїзної перевірки Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.01.2010 року по 31.03.2011 року та іншого законодавства за період 01.01.2010 року по 31.03.2011 року та зафіксовані у акті перевірки від 31.08.2011 року №630/23/32285199.

Заслухавши представника позивача, представників відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд вважає, що позов належить до задоволення у повному обсязі з наступних підстав.

Суд встановив, що Публічне акціонерне товариство "Славутський комбінат "Будфарфор" (далі - ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор", товариство, позивач) як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа зареєстроване 07.03.2003 року виконавчим комітетом Славутської міської ради Хмельницької області (код ЄДРПОУ - 32285199), що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АЄ №083679.

Основними видами діяльності товариства за КВЕД є: лісівництво та лісозаготівлі (02.01.1); будівництво будівель (45.21.1); інші види рекреаційної діяльності (92.72.0); виробництво господарських та декоративних керамічних виробів (26.21.0); виробництво керамічних санітарно-технічних виробів (26.22.0); медична практика (85.12.0); постачання пари та гарячої води (40.30.0); надання інших місць для тимчасового проживання, н.в.і.г. (55.23.0); інші види оптової торгівлі (51.90.0); одержання продукції лісового господарства (02.01.2); здавання в оренду власного нерухомого майна (70.20.0); стоматологічна практика (85.13.0); роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах без переваги продовольчого асортименту (52.12.0).

В період часу з 20.06.2011 року по 15.08.2011 року (відповідно до п.82.1 ст.82 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (далі - ПК України) та на підставі наказу Славутської ОДПІ від 29.07.2011 року №349, термін проведення перевірки продовжувався з 02.08.2011 року по 15.08.2011 року) працівниками Славутської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області на підставі направлень №165 від 13.07.2011 року, №134 від 20.06.2011 року, №135 від 20.06.2011 року, №137 від 20.06.2011 року, №138 від 20.06.2011 року, №139 від 20.06.2011 року, №167 від 18.07.2011 року, на підставі наказу Славутської ОДПІ від 08.06.2011 року №267 із змінами, внесеними наказом Славутської ОДПІ за №331 від 13.07.2011 року та №336 від 18.07.2011 року, відповідно п.77.4 ст.77 глави 8 розділу ІІ ПК України та інших законодавчих актів та відповідно до плану-графіка проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання, проведена планова виїзна перевірка Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" код за ЄДРПОУ 32285199 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2010 року по 31.03.2011 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2010 року по 31.03.2011 року відповідно до затвердженого плану перевірки.

У період, за який проводилась перевірка, позивач був платником: податку на прибуток іноземних юридичних осіб; податку на прибуток підприємств приватної форми власності; плати за спеціальне користування водними ресурсами; відрахування за геологорозвідувальні роботи; податку на додану вартість; бюджетного відшкодування податку на додану вартість грошовими коштами; бюджетного відшкодування податку на додану вартість грошовими коштами (шляхом оформлення ОВДП); збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства; збору за користування радіочастотним ресурсом України; штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання готівки; пені за порушення термінів розрахунків ЗЕД; адміністративних штрафів та інших санкцій; надходження податків і зборів (обов'язкових платежів), які справлялись до 1 січня 2011 року, але не визначені ПКУ; радіочастот; плати за використання лісових ресурсів місцевого значення; рендної плати за землю юридичними особами; прибуткового податку за актами; прибуткового податку місто; податку з доходів фізичних осіб на дивіденди та роялті; податку на доходи фізичних осіб (для відображення показників податкової звітності та результатів контр-перев. робот); податку з підприємств і організацій-власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів; збору за першу реєстрацію колісних транспортних засобів (юр.осіб); рендної плата за землю юридичними особами; плати за ліцензії та сертифікати; плати за придбання торгового патенту на здійснення роздрібної торгівлі і сплачена юридичними особами; плати за придбання торгового патенту на оптову торгівлю юридичними особами; плати за придбання торгового патенту на торгівлю-виробництво юридичними особами; плати за придбання торгового патенту за надання побутових послуг юридичними особами; податку з реклами; комунального податку; збору за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі; збору за провадження торговельної діяльності (роздрібна торгівля), сплачений юр.особами; збору за провадження торговельної діяльності (оптова торгівля), сплачений юр.особами; збору за провадження торговельної діяльності (ресторанне господарство), сплачений юр.особами; збору за провадження діяльності з надання платних послуг, сплачений юр.особами; плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами; збору за спеціальне використання води (крім збору за спеціальне використання води водних об'єктів міс); інших зборів з забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища; збору за забруднення навколишнього природного середовища.

У період, за який проводилась перевірка, позивач був зареєстрований платником податку на додану вартість, відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість від 20.06.2008 року №100123214 виданого Славутською ОДПІ (індивідуальний податковий номер 322851922140).

За результатами перевірки відповідачем складено акт від 31.08.2011 року №630/23/32285199 про результати планової виїзної перевірки ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.01.2010р. по 31.03.2011р. та іншого законодавства за період з 01.01.2010р. по 31.03.2011р.. Відповідно до висновків акту, перевіркою встановлено порушення позивачем: 1) п.5.1, п.п.5.2.1 п.п.5.2 пп.5.3.9, пп.5.3.6 п.5.3, п.5.9 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1194 №334/94-ВР в редакції Закону України від 22.05.1997р. №283/97-ВР (із змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податку на прибуток у сумі 3943685 грн. за 2010 рік, в тому числі завищено від'ємне значення за 1 квартал 2010 року у сумі 3760277 грн., занижено податок на прибуток за 1 півріччя у сумі 1915387 грн., за 9 місяців 2010 року у сумі 1427169 грн., та завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування за 1 квартал 2011 рік в сумі 6989927 грн.; 2) 1.8 ст.1, п.п.7.4.1 та п.п.7.4.5 п.7.4, п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року №168/97-ВР (із змінами та доповненнями), п.п.198.1 та п.п.198.3 ст.198, підпункту "а" п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ, в результаті чого товариством завищено суму бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок у розмірі 3056548 грн., в тому числі по періодах: за січень 2010 року на суму 10000 грн., за лютий 2010 року на суму 10000 грн., за березень 2010 року на суму 17000 грн., за квітень 2010 року на суму 10000 грн., за травень 2010 року на суму 262814 грн., за червень 2010 року на суму 47318 грн., за липень 2010 року на суму 363870 грн., за серпень 2010 року на суму 166833 грн., за вересень 2010 року на 90899 грн., за жовтень 2010 року на 780395 грн., за листопад 2010 року на 547887 грн., за грудень 2010 року на 734764 грн., за січень 2011 року на 11710 грн., за березень 2011 року на 2985 грн.;

3) підпункт "б" п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ товариством занижено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду за березень 2011 року на суму 4639006 грн.; 4) за результатами перевірки підтверджено суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за результатами завершення дослідження ланцюгів постачання по суб'єктах господарювання якими сформовано податковий кредит в сумі 2233887 грн., в тому числі по періодах: за червень 2010 року на суму 253540 грн., за липень 2010 року на суму 192809 грн., за серпень 2010 року на суму 806088 грн., за вересень 2010 року на 313538 грн., за жовтень 2010 року на 13190 грн., за листопад 2010 року на 175517 грн., за грудень 2010 року на 479205 грн.;

5) п.п.7.4.1 та п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року №168/97-ВР (із змінами та доповненнями), п.198.1, п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" завищено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту у сумі 1676359 грн., в тому числі за січень 2010 року в сумі 10000 грн., за лютий 2010 року в сумі 17000 грн., за березень 2010 року в сумі 10000 грн., за квітень 2010 року в сумі 30102 грн., за травень 2010 року в сумі 20132 грн., за червень 2010 року в сумі 15166 грн., за липень 2010 року в сумі 20711 грн., за серпень 2010 року в сумі 17926 грн., за вересень 2010 року в сумі 344877 грн., за жовтень 2010 року в сумі 527432 грн., за листопад 2010 року в сумі 648345 грн., за грудень 2010 року в сумі 11710 грн., за лютий 2011 року в сумі 2958 грн.; 6) ст.7, ст.13, ст.14, ст.15, ст.19 Закону України від 03.07.92р. №2535-ХІІ "Про плату за землю" (із змінами і доповненнями), ст.270, ст.271, ст.274, ст.286, ст.288 Податкового кодексу України №2765-VІ від 02.12.2000р., в результаті чого занижена орендна плата за користування земельними ділянками комунальної та державної форми власності в сумі 21764,19 грн., в тому числі за період з 16.06.2010р. по 31.12.2010р. в сумі 14891,28 грн., за 1 кв. 2011р. в сумі 6872,91 грн.; 7) п.1.2 Порядку надання звітів про виплачені доходи, утримання та внесення до бюджету податку на доходи нерезидентам, затвердженого наказом ДПА України від 16.01.1998 року №28 із змінами та доповненнями, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 30.01.1998 року за №56/2496 та п.7 Порядку звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України згідно з міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 року №470, а саме ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" надано звіт (від 09.02.11 вх.№9006894027) про виплачені доходи, утримання та внесення до бюджету податку на доходи німецькій фірмі KERAMAG Keramische Werke AG в сумі 1053736,00 грн. за виконані роботи та надані послуги на території Німеччини.

На підставі висновків акту перевірки прийнято податкові повідомлення-рішення Славутською ОДПІ від 20.09.2011 року №0000712301 (форми "Р"), яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем по податку на прибуток підприємств у розмірі 4929606,25 грн., в тому числі за основним платежем у розмірі 3943685,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 985921,25 грн.; №0000792301 (форми "П"), яким зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за 1 квартал 2011 року в розмірі 6989927,00 грн.; №0000742301 (форми "В1"), яким зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість у розмірі 19276,5 грн. - штрафні (фінансові) санкції (штрафи) (сума завищення бюджетного відшкодування - 3056448 грн., період - січень 2010 року - березень 2011 року).

Не погоджуючись з прийнятими податковими повідомленням-рішеннями позивач оскаржив їх в адміністративному порядку до ДПА у Хмельницькій області та до ДПС України. За результатами розгляду скарг, прийняті рішення: ДПА у Хмельницькій області від 02.12.2011 року №21482/10/25-034 та ДПС України від 13.02.2012р. №2615/6/10-205, якими скарги залишено без задоволення, а оскаржувані податкові повідомлення-рішення - без змін.

Вподальшому податкові повідомлення-рішення Славутської ОДПІ від 20.09.2011 року №0000712301, №0000792301 та №0000742301 позивач оскаржив в судовому порядку.

Податкове повідомлення-рішення від 20.09.2011 року №0000712301 форми "Р", яким позивачеві визначено податкове зобов'язання по податку на прибуток в сумі 4929606,25 грн., в тому числі за основним платежем в сумі 3943685 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в сумі 985921,25 грн., податкове повідомлення-рішення від 20.09.2011 року №0000792301 форми "П", яким позивачу зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за 1 квартал 2011 року в розмірі 6989927,00 грн. базуються на викладених в акті документальної планової виїзної перевірки висновках відповідача щодо порушення позивачем вимог: п.5.1, п.п.5.2.1 п.п.5.2 пп.5.3.9, пп.5.3.6 п.5.3, п.5.9 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.94 №334/94-ВР в редакції Закону України від 22.05.1997р. №283/97-ВР (із змінами та доповненнями), який діяв на час існування спірних правовідносин (далі - Закон №334/94-ВР). Так, позивачем за період з 01.01.2010 року по 31.03.2011 року завищено валові витрати у сумі 28131299 грн., у тому числі за 1 квартал 2010 року в сумі 3760277 грн., за 1 півріччя 2010 року в сумі 7661548 грн., за 9 місяців 2010 року в сумі 5708673 грн., за 2010 рік в сумі 15774740 грн., 1 квартал 2011 року в сумі 12356559 грн. у зв'язку з віднесенням до складу валових витрат витрат по придбаних товарно-матеріальних цінностях від підприємств, операції з якими фактично не здійснювались, не мали на меті подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, а саме: витрат по придбанню природного газу від ТОВ "Бітімпекс-2009" (завищено валові витрати на суму 13953036 грн., в т.ч. за 3 квартал 2010 року - 1596055,68 грн., 4 квартал 2010 року - 8880055,00 грн., 1 квартал 2011 року - 3476925 грн.); витрат з придбання природного газу від ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп" (завищено валові витрати на суму 6536619 грн., в т.ч. за лютий місяць 2011 року - 3013335,00 грн., березень 2011 року - 3523284,00 грн.); витрат по операціях з придбання металовиробів від ТОВ "Сталькомплектсервіс" (завищено валові витрати на суму 552076 грн., в т.ч. 1 квартал 2010 року - 34277,62 грн., 2 квартал 2010 року - 93014,12 грн., 3 квартал 2010 року - 112989,81 грн., 4 квартал 2010 року - 180532,17 грн., 1 квартал 2011 року - 131264,49 грн.); витрат по операціях з придбання металовиробів від ТОВ "Олмет-груп" (завищено валові витрати на суму 210207 грн., в т.ч. 2 квартал 2010 року 82257 грн., 3 квартал 2010 року - 55680,00 грн., 4 квартал 2010 року - 57480,00 грн., 1 квартал 2011 року - 14790 грн.); витрат по проведених виплатах ТОВ "Славута Холдінг" (в якості платежів - роялті) (завищено валові витрати на суму 3576000 грн., в т.ч. за 1 квартал 2010 року - 660000 грн., за 2 квартал 2010 року - 660000 грн., за 3 квартал 2010 року - 798000 грн., за 4 квартал 2010 року - 798000 грн., за 1 квартал 2011 року - 660000 грн.); витрат за надання інформаційно-консультаційних послуг Корпорацією "Укрбудматеріали" (завищено валові витрати на суму 780000 грн., в т.ч. за 1 квартал 2010 року - 150000 грн., за 2 квартал 2010 року - 150000 грн., за 3 квартал 2010 року - 150000 грн., за 4 квартал 2010 року - 150000 грн., 1 квартал 2011 року - 180000 грн.). Та відповідно завищено задекларовані показники у рядку 04.9 Декларації за 1 квартал 2011 року у сумі 5832000 грн., у тому числі за 1 квартал 2010 року в сумі 2916000 грн., за 1 півріччя 2010 року у сумі 5832000 грн., за 9 місяців 2010 року у сумі 1166400 грн., за 2010 рік у сумі 1166400 грн., за 1 квартал 2011 року у сумі 4665600 грн..

Досліджуючи правомірність вищезазначених висновків відповідача щодо порушення позивачем вимог п.5.1, п.п.5.2.1 п.п.5.2 пп.5.3.9, пп.5.3.6 п.5.3, п.5.9 ст.5 Закону №334/94-ВР та завищення валових витрат та завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування суд встановив наведене нижче.

ЗАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" (покупець) та ТОВ "Бітімпекс-2009" (постачальник) уклали договір від 02.09.2010 року №0209/10 про постачання природного газу, відповідно до якого постачальник зобов'язується постачати покупцю природний газ, іменований далі по тексту газ, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити газ на умовах даного договору (п.1.1 Договору). Обсяг, ціна та умови розрахунків за газ, що постачатиметься щомісячно, погоджуються сторонами окремо та оформлюються додатковими угодами до цього договору (п.1.2 Договору). Постачальник зобов'язаний передати покупцю газ в обсязі, узгодженому в додаткових угодах (п.2.1.1 Договору). Передача газу за кожний звітний період здійснюється в газотранспортних та газорозподільних мережах ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України", без урахування транспортування газотранспортними та газорозподільними мережами до покупця (п.3.2). Загальна вартість газу переданого постачальником покупцю протягом місяця поставки зазначається в комерційних актах приймання-передачі газу (п.4.3). Покупець здійснює оплату загальної вартості газу, зазначеної в актах та додаткових угодах до даного договору на кожний місяць поставки, шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника (п.4.4). Між ЗАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" (покупець) та ТОВ "Бітімпекс-2009" (постачальник) 02.09.2010р., 20.09.2010 року, 19.10.2010 року, 22.11.2010 року, 21.12.2010 року укладено додаткові угоди №1, №2, №3, №4, №5 до договору постачання природного газу №0209/10 якими визначено обсяг, загальна вартість, порядок оплати. Позивачем укладено відповідний договір на транспортування природного газу з ДК "Укртрансгаз" HAK "Нафтогаз України" від 31 грудня 2009 року № ПР/2010-Т/К/11.005. На підтвердження факту поставки природного газу та факту його отримання, оплати позивачем надано копії актів прийому-передачі природного газу, місячних звітів по споживанню газу, платіжних доручень, накладних та податкових накладних.

Відповідно до актів прийому-передачі природного газу ТОВ "Бітімпекс-2009" передало позивачу: у вересні 2010 року природній газ в обсязі 720 тис.метрів кубічних на суму 1915266,82 грн., в тому числі ПДВ в сумі 319211,14 грн.; у жовтні 2010 року природній газ в обсязі 1100 тис.метрів кубічних на суму 2926102,08 грн., в тому числі ПДВ в сумі 487683,68 грн.; у листопаді 2010 року природній газ в обсязі 1400 тис.метрів кубічних на суму 3731706,72 грн., в тому числі ПДВ в сумі 621951,12 грн.; у грудні 2010 року природній газ в обсязі 1500 тис.метрів кубічних на суму 3998257,20 грн., в тому числі ПДВ в сумі 666376,20 грн.; у січні 2011 року природній газ в обсязі 1500 тис.метрів кубічних на суму 4172310,00 грн., в тому числі ПДВ в сумі 695385,00 грн..

Отримання природного газу від ТОВ "Бітімпекс-2009" підтверджується актами прийому - передачі природного газу, які підписані виконавцем - Славутською філією ПАТ "Хмельницькгаз", замовником - позивачем, постачальником ТОВ "Бітімпекс-2009" від 30.09.2010 року, 31.10.2010 року, від 30.11.2010 року, за грудень 2010 року, від 31.01.2011 року. Зазначеними актами також підтверджується використання позивачем отриманого природного газу.

Розрахунки з ТОВ "Бітімпекс-2009" проведено у безготівковій формі, що підтверджується довідкам банку про проведення платежів. Від ТОВ "Бітімпекс-2009" отримано податкові накладні від 06.01.2011р. №7, від 27.01.2011р. №85, від 25.01.2011р. №78, від 20.01.2011р. №61, від 18.01.2011р. №55, від 13.01.2011р. №29, від 11.01.2011р. №20, від 02.12.2010р. №482, від 07.12.2010р. №499, від 09.12.2010р. №506, від 14.12.2010р. №524, від 21.12.2010р. №565, від 23.12.2010р. №573, від 28.12.2010р. №595, від 02.11.2010р. №383, від 04.11.2010р. №389, від 09.11.2010р. №402, від 11.11.2010р. №413, від 16.11.2010р. №425, від 18.11.2010р. №432, від 23.11.2010р. №441, від 25.11.2010р. №453, від 28.10.2010р. №368, від 12.10.2010р. №321, від 18.10.2010р. №338, від 21.10.2010р. №348, від 05.10.2010р. №308, від 07.09.2010р. №256, від 09.09.2010р. №261, від 14.09.2010р. №268, від 21.09.2010р. №281, від 28.09.2010р. №293.

Вказані документи відповідають вимогами первинності в розумінні статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", і являються підставою для бухгалтерського та податкового обліку.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Бітімплекс-2009" зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа (код ЄДРПОУ - 36531268), взяте на облік у ДПІ у Шевченківському районі м.Києва 03.06.2009 року за №36496, відповідно до ліцензії серії АВ №472075 здійснює постачання природного газу за нерегульованим тарифом, строк дії ліцензії з 17.12.2009р. по 16.12.2014р.; є платником ПДВ відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість №100233008 НБ №360804.

Отримавши від постачальника товару (природного газу) ТОВ "Бітімпекс-2009" податкові накладні, які засвідчують факт придбання товару, та оплативши його вартість, позивач відніс до валових витрат витрати на придбання зазначеного товару, а податок на додану вартість, сплачений в його ціні - до податкового кредиту.

Суд також враховує, що факт поставки позивачу природного газу відповідно до договору від 02.09.2010 року №0209/10 про постачання природного газу та правомірність включення позивачем до валових витрат витрат понесених позивачем внаслідок придбання газу у ТОВ "Бітімпекс-2009" встановлені постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 31 травня 2012 року по справі № 2270/13910/11 за позовом Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0000112303 та №0000122303 від 25.07.2011 року; та постановою Хмельницького окружного адміністративного суду по справі №2270/12839/11 за позовом Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 20.04.2011 року №0000062303, від 07.07.2011 року №0000132303, яка набрала законної сили 04.07.2012 року, а відтак в силу ч.1 ст.72 КАС України не потребують доказування.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Сталькомплектсервіс" (постачальник) та ЗАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" (покупець) уклали договора поставки №9 від 11.01.2010 року та від 11.01.2011 року, відповідно до яких постачальник зобов'язується передати у власність покупця металопрокат (надалі товар), а покупець зобов'язується прийняти товар від постачальника та оплатити його в порядку та на умовах, визначених цим договором (п.1.1 Договору); найменування, одиниця виміру, загальна кількість товару, що підлягає поставці за цим договором, ціна за одиницю товару, його часткове співвідношення (асортимент, номенклатура), визначаються рахунками-фактурами, які складаються на підставі Замовлень покупця. Додаткові характеристики та/або інші умови розрахунків, не передбачені даним договором, можуть бути узгоджені сторонами в Специфікаціях (надалі іменуються "специфікація") або інших додатках до договору, які є його невід'ємними частинами (п.1.2 Договору). Вартість товару, що поставляється по цьому договору, визначається за сумою вартостей всіх підписаних специфікацій та/або виставлених рахунків-фактур (п.1.4 Договору). Поставка товару здійснюється партіями на умовах FCA - франко -перевізник зі складу постачальника: 1. м.Київ, вул.Віскозна, 3; 2.м.Київ, вул.Радіщева 3; 3.м.Вишневе, вул.Київська, 27/2. Місце поставки (розташування відповідного складу постачальника) визначається у рахунках-фактурах. Постачальник може здійснювати доставку покупцеві власним або найманим автотранспортом, якщо таке погоджено сторонами. В такому випадку вартість доставки товару може бути включена в вартість товару (п.2.2 Договору). За домовленістю сторін, у специфікаціях або додаткових угодах до договору на окремі партії товару можуть бути передбачені інші умови поставки (п.2.4 Договору). Датою поставки товару є дата передачі товару повноважному представнику покупця на підставі видаткової накладної на товар (п.2.5 Договору). Разом з товаром постачальник повинен надати покупцю на кожну партію товару: 1) видаткову накладну на товар; 2) податкову накладну; 3) копію сертифіката якості виробника на товар (у разі обов"язкової сертифікації), засвідчену печаткою постачальника (п.2.6 Договору). Постачальник поставляє товар покупцю за цінами, що визначені у специфікації №1, які є невід'ємною частиною даного договору (п.3.1 Договору). Ціна, асортимент та кількість товару можуть бути змінені тільки за письмовою згодою сторін договору (п.3.2 Договору). Поставка товару повинна бути здійснена постачальником не пізніше 2-х банківських днів після оплати його покупцем або в інший письмово додатково погоджений сторонами термін (п.5.1 Договору). Цей договір набуває чинності з дати його підписання уповноваженими представниками сторін і діє в частині здійснення постачання продукції до 31 грудня 2010 року та 31 грудня 2011 року, відповідно; в частині взаєморозрахунків - до повного розрахунку між сторонами (п.9.1 Договору).

Між ТОВ "Сталькомплектсервіс" та позивачем укладено додаткові угоди №2 від 01.02.2011 року до договору від 11.01.2011 року (специфікація №2), №2 від 10.01.2011 року до договору від 11.01.2010 року, №1 від 22.08.2010 року до договору від 11.01.2010 року, №3 від 19.01.2011 року до договору від 11.01.2010 року якими визначено найменування товару, кількість, ціна, загальна вартість, умови поставки, умови оплати товару.

На виконання умов вищезазначених договорів ТОВ "Сталькомплектсервіс" відповідно до рахунків-фактур №3665 від 04.10.2010р., №4225 від 08.11.2010р., №СФ-3100 від 30.08.2010р., №СФ-2159 від 06.07.2010р., №СФ-1355 від 17.05.2010р., №СФ-0652 від 23.03.2010р., №СФ-0211 від 04.02.2010р.; видаткових накладних №РН-1668 від 14.10.2010р., №1963 від 25.11.2010р., №РН-1378 від 09.09.2010р., №РН-0988 від 19.07.2010р., №РН-0625 від 01.06.2010р., №РН-0360 від 07.04.2010р., №РН-0194 від 03.03.2010р. передало позивачу товар.

Від ТОВ "Сталькомплектсервіс" позивачем отримані податкові накладні від 12.10.2010р. №1852, від 23.11.2010р. №2175, від 02.09.2010р. №1521, від 15.07.2010р. №1072, від 27.05.2010р. №647, від 06.04.2010р. №370, від 07.04.2010р. №375, від 25.02.2010р. №186. Отримавши податкові та видаткові накладні, які підтверджують факт поставки товару, та оплативши його вартість, позивач відносив витрати на придбання товару до валових витрат звітного періоду, а податок на додану вартість в ціні товару - до податкового кредиту звітного періоду.

Факт використання зазначеного товару у власній господарській діяльності позивача підтверджується поясненнями представника позивача, лімітно-забірними картками; накладними-вимогами на відпуск (внутрішнє переміщення) матеріалів від 11.03.2011р., від 17.03.2011р., від 22.03.2011р., від 11.02.2011р., від 16.02.2011р., від 22.02.2011р., від 23.02.2011р., від 10.05.2011р., від 11.05.2011р., від 13.05.2011р., від 16.05.2011р., від 23.05.2011р., від 24.05.2011р., від 19.04.2011р., від 07.04.2011р., від 18.04.2011р.; актами приймання виконаних робіт №9 (березень 2011р.), №5 (березень 2011р.), №2 (березень 2011р.), №3 (лютий 2011р.), №2 (лютий 2011р.), №9 (лютий 2011р.) №8 (лютий 2011р.), №6 (лютий 2011р.), №2 (грудень 2010р.), №9 (листопад 2010р.), №15 (серпень 2010р.), 315 (жовтень 2010р.), №1 (червень 2011р.), №0 (травень 2011р.), №8 (травень 2011р.), №4 (травень 2011р.), №2 (травень 2011р.), №3 (травень 2011р.), №4 (травень 2011р.), №6 (квітень 2011р.); актом №1 на списання матеріалів у виробництво за лютий 2011 року по цеху ВЦ №3; актом №6 на списання матеріалів у виробництво за серпень місяць 2011 року по цеху ЦСГП; актом на списання матеріалів у виробництво за жовтень місяць 2011 року по цеху МЗЦ-1; актом на списання матеріалів у виробництво за червень місяць 2011 року по цеху ВЦ №3; актом №3 на списання запчастин у виробництво за червень місяць 2011 року по транспортному цеху; актом №1 на списання матеріалів у виробництво за травень місяць 2011 року по цеху 2; актом №1 на списання матеріалів у виробництво за травень місяць 2011 року; актом №1 на списання матеріалів у виробництво за травень місяць 2011 року по цеху ВЦ №3; актом №1 на списання матеріалів у виробництво за квітень місяць 2011 року по цеху ВЦ №3; актом на списання матеріалів у виробництво за квітень 2011 року по цеху МЗЦ-1; актом на списання матеріалів у виробництво за березень місяць 2011 року по цеху ВЦ №3; накладною на внутрішнє переміщення №1 від 16.07.2011р..

Використання в господарській діяльності також підтверджується довідкою ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" від 19.02.2013р. №505/01-10, відповідно до якої товари, які отримані від ТОВ "Сталькомплектсервіс" за договором поставки №9 від 11.01.2010р., а саме металопрокат, використовувався для тех.процесу виготовлення каркасів гіпсових форм, ремонту устаткування, паропроводів, водопроводів, шлікеропроводів комбінату.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Сталькомплектсервіс" зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа (код ЄДРПОУ - 36591238), взяте на облік у ДПІ у Печерському районі м.Києва 13.07.2009 року за №52416, є платником ПДВ відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість №100298193 НБ №419131.

Суд також враховує, що факт поставки позивачу товару (металопрокат) відповідно до договору від 11.01.2011 про постачання металопрокату та правомірність включення позивачем до валових витрат витрат понесених позивачем внаслідок придбання товару у ТОВ "Сталькомплектсервіс" встановлені постановою Хмельницького окружного адміністративного суду по справі №2270/15368/11 за позовом Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 28.07.2011 року №0000162303, №0000172303, яка набрала законної сили 05.09.2012 року, а відтак в силу ч.1 ст.72 КАС України не потребують доказування.

Між ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп" (постачальник) та позивачем (покупець) укладено договір постачання природного газу №1 від 10.01.2011р., відповідно до якого постачальник зобов'язується постачати покупцю протягом 2011 року природний газ, іменований далі по тексту газ, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити газ на умовах даного договору (п.1.1 Договору). Обсяг, ціна та умови розрахунків за газ, що постачатиметься щомісячно, погоджуються сторонами окремо та оформляються додатковими угодами до цього договору (п.1.2 Договору). Кількість газу на рік визначається згідно місячних обсягів планує мого до споживання газу на підставі письмових замовлень покупця. Місячні обсяги газу з визначенням їх вартості оформляються додатковими угодами, які є невід'ємною частиною даного договору (п.3.1 Договору). Ціна газу (тариф) без урахування податку на додану вартість, збору до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки, тарифів на його транспортування, розподіл і постачання та витрат із зберігання становить 2272,31 грн.. Крім того, до ціни газу включається цільова надбавка до затвердженого тарифу на природний газ у розмірі 2% - 45,64 грн. та ПДВ за ставкою 20% - 463,59 грн., загальна ціна - 2781,54 грн.. Загальна сума договору складається із сум вартості місячних поставок газу (п.4.1, п.4.2 Договору). Покупець здійснює оплату загальної вартості газу, зазначеної в актах та додаткових угодах до даного договору на кожний місяць поставки, шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника відповідно до графіку (п.4.4 Договору).

Між ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп" та ЗАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" 10.01.2011р. укладено додаткові угоди №1, №2 якими визначені обсяги природнього газу у лютому, березні 2011 року; ціна; загальна вартість газу, що підлягає передачі; оплата.

Позивачем укладено відповідний договір на транспортування природного газу з ДК "Укртрансгаз" HAK "Нафтогаз України" від 31 грудня 2009 року № ПР/2010-Т/К/11.005. На підтвердження факту поставки природного газу та факту його отримання, оплати позивачем надано копії актів прийому-передачі природного газу, місячних звітів по споживанню газу, платіжних доручень, накладних та податкових накладних.

Відповідно до актів прийому-передачі природного газу ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп" передало позивачу: у лютому 2011 року природний газ в обсязі 1300 тис.метрів кубічних на суму 3616002 грн., в тому числі ПДВ в сумі 602667 грн.; у березні 2011 року природний газ в обсязі 1520 тис.метрів кубічних на суму 4227940,80 грн., в тому числі ПДВ в сумі 704656,80 грн..

Отримання природного газу від ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп" підтверджується актами прийому - передачі природного газу, які підписані виконавцем - Славутською філією ПАТ "Хмельницькгаз", замовником - позивачем, постачальником ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп" від 28.02.2011 року, 31.03.2011 року. Зазначеними актами також підтверджується використання позивачем отриманого природного газу.

Розрахунки з ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп" проведено у безготівковій формі, що не заперечується відповідачем та підтверджуються банківськими виписками. Від ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп" позивачем отримано податкові накладні від 10.03.2011р. №20, від 15.03.2011р. №45, від 29.03.2011р. №88, від 25.03.2011р. №79, від 24.03.2011р. №69, від 17.03.2011р. №54, від 04.03.2011р. №13, від 28.02.2011р. №104, від 25.02.2011р. №93, від 23.02.2011р. №84, від 18.02.2011р. №72, від 15.02.2011р. №59, від 10.02.2011р. №29, від 08.02.2011р. №22, від 01.02.2011р. №1.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Бітімпекс-Енерджи-Груп" зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа (код ЄДРПОУ - 36531598), взяте на облік у ДПІ у Шевченківському районі м.Києва 11.06.2009 року за №36534, відповідно до ліцензії виданої Національною комісією регулювання електроенергетики України (НКРЕ) серії АВ №527293 здійснює постачання природного газу за нерегульованим тарифом, строк дії ліцензії з 30.09.2010р. по 29.09.2015р.; є платником ПДВ відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість №100233002 НБ №360803.

Отримавши від постачальника товару (природного газу) ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп" податкові накладні, які засвідчують факт придбання товару, та оплативши його вартість, позивач відніс до валових витрат витрати на придбання зазначеного товару, а податок на додану вартість, сплачений в його ціні - до податкового кредиту.

Суд також враховує, що факт поставки позивачу природного газу відповідно до договору від 10.01.2011 року №1 про постачання природного газу та правомірність включення позивачем до валових витрат витрат понесених позивачем внаслідок придбання газу у ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп" встановлені постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 31 травня 2012 року по справі № 2270/13910/11 за позовом Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0000112303 та №0000122303 від 25.07.2011 року; та постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 13.07.2012 року по справі №2270/15368/11 за позовом Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 28.07.2011 року №0000162303, №0000172303, яка набрала законної сили 05.09.2012 року, а відтак в силу ч.1 ст.72 КАС України не потребують доказування.

Між ТОВ "Олмет-груп" (постачальник) та ЗАТ "Славутский комбінат "Будфарфор" (покупець) укладено договір поставки №211/3 від 27.12.2010р., за яким постачальник зобов'язується поставити сітку фільтрувальну нержавіючу та з кольорових металів, надалі за текстом товар, а покупець - прийняти вказаний товар та оплатити його на умовах цього договору (п.1.1 Договору); загальна кількість товару на рік за цим договором орієнтовно складає 3000 м.кв. (п.2.1 Договору); поставка товару здійснюється постачальником на умовах FCA згідно правил "Інкотермс 2000" (п.3.1 Договору); поставка товару здійснюється окремими партіями, відповідно до письмових заявок покупця (п.3.3 Договору); ціна товару за цим договором становить: сітка н/ж - 0,14 х 0,11 - 102,00 грн. з ПДВ за 1 кв.м.; сітка н/ж 0,16 х 0,12 - 102,00 грн. з ПДВ за 1 кв.м.; сітка н/ж 0,2 х 0,12 - 102,00 грн. з ПДВ за 1 кв.м.; сітка н/ж 2,8 - 0,55 - 111,60 грн. з ПДВ за 1 кв.м.; сітка латуна 0,4 х 0,12 - 138,00 грн. з ПДВ за 1 кв.м. Вказана ціна вступає в силу з моменту підписання цього договору обома сторонами та є дійсною протягом дії договору до дати її завершення (п.4.1 Договору); розрахунки за цим договором здійснюються у національній валюті шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника, вказаний у цьому договорі (п.5.1 Договору); договір дійсний до 31.12.2011р. (п.12.2 Договору).

Між ТОВ "Олмет-груп" (постачальник) та ЗАТ "Славутский комбінат "Будфарфор" (покупець) укладено договір поставки №z-10/34 від 30.03.2010р., відповідно до якого постачальник зобов'язується поставити у зумовлені цим договором строки сітку ткану нержавіючу та іншу згідно заявок покупця згідно із додатками (надалі - специфікації), що є невід'ємними частинами цього договору, а покупець - прийняти вказаний товар та оплатити його на умовах цього договору (п.1.1 Договору); кількість та номенклатура товару встановлюються сторонами у специфікаціях, що є невід'ємними частинами цього договору (п.2.1 Договору); поставка товару здійснюється постачальником на умовах, що вказані у специфікаціях до цього договору. Умови поставки розуміються згідно "Інкотермс 2000" (п.3.1 Договору); ціна товару встановлюється у специфікаціях до даного договору (п.4.1 договору); розрахунки за цим договором здійснюються у національній валюті шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника, вказаний у цьому договорі (п.5.1 Договору); договір дійсний до 31.12.2010р.. До вказаного договору сторонами укладено специфікацію №1 від 30.03.2010р., відповідно до якої визначено найменування товару, од.виміру, кількість, ціна, умови постачання та строки постачання.

На виконання договорів поставки відповідно до видаткових накладних №РН-0000028 від 19.04.2010р., №0000019 від 01.04.2010р., №РН-0000042 від 13.05.2010р., №55 від 10.06.2010р., №РН-0000092 від 04.08.2010р., №РН-0000113 від 06.09.2010р., №РН-0000137 від 19.10.2010р., №РН-000155 від 18.11.2010р., №РН-0000167 від 14.12.2010р., №РН-0000008 від 25.01.2011р. та податкових накладних від 19.04.2010р. №29, від 01.04.2010р. №20, від 13.05.2010р. №44, від 10.06.2010р. №54, від 06.09.2010р. №114, від 19.10.2010р. №143, від 18.11.2010р. №160, від 14.12.2010р. №173, від 25.01.2011р. №7 ТОВ "Олмет-груп" поставило позивачу на склад товар (сітку н/ж, сітку латунь).

Прийнявши зазначений товар, позивач оприбуткував його на складі, оплатив його вартість (банківські виписки) та використав в господарській діяльності для процесу фільтрування лікерної маси для усунення небажаних домішків при її приготуванні масозаготівельним цехом товариства, що підтверджується довідкою ПАТ "Славутський завод "Будфарфор" від 18.02.2013р. №487/01-10, лімітно-забірними картками.

Вказані документи відповідають вимогами первинності в розумінні статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", і являються підставою для бухгалтерського та податкового обліку.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Олмет-груп" зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа (код ЄДРПОУ - 35590495) 20.11.2007 року Оболонською районною у місті Києві державною адміністрацією, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО №820063, взяте на облік у ДПІ у Оболонському районі м.Києва; є платником ПДВ відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість №100082102 НБ №247177.

Отримавши від постачальника товару ТОВ "Олмет-груп" видаткові накладні та податкові накладні, які засвідчують факт придбання товару, та оплативши його вартість, позивач відніс до валових витрат витрати на придбання зазначеного товару, а податок на додану вартість, сплачений в його ціні - до податкового кредиту відповідного періоду.

Між корпорацією "Укрбудматеріали" та ЗАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" 31.12.2008 року та 31.12.2010 року укладено договора про взаємодію та взаємовідносини між корпорацією "Укрбудматеріали" та ЗАТ "Славутський комбінат "Будфарфор", відповідно до яких підприємство доручає, а корпорація приймає на себе зобов'язання по представництву та захисту підприємства в органах державної влади, забезпеченню консультаційно-інформаційного обслуговування з питань розвитку, реконструкції виробництва, фінансово-економічної, інвестиційної, зовнішньоекономічної, маркетингової, посередницької комерційної діяльності (п.1.1 Договору); корпорація зобов'язується надавати підприємству перелічені в р.2 договору послуги й інформацію; термін оплати: вартість послуг корпорації складає 60000,00 гривень, в тому числі ПДВ - 10000,00 гривень в місяць. Оплата проводиться щомісячно не пізніше 5 числа місяця, наступного за звітним (п.3.1 Договору); даний договір набуває чинності з 1 січня 2009р. та діє до 31 грудня 2009р., з 01 січня 2010 року і діє до 31 грудня 2011 року, відповідно (п.6.1 Договору).

Виконання договорів підтверджується актами здачі-прийняття робіт (надання послуг) №00006 від 29.01.2010р., №00012 від 26.02.2010р., №000020 від 31.03.2010р., №000022 від 30.04.2010р., №000033 від 31.05.2010р., №000040 від 30.06.2010р., №000047 від 30.07.2010р., №0000053 від 31.08.2010р., №0000054 від 30.09.2010р., №00066 від 29.10.2010р., №00071 від 30.11.2010р., №00079 від 30.12.2010р., №0003 від 31.01.2011р., №0004 від 28.02.2011р., №0011 від 31.03.2011р., податковими накладними від 30.12.2010р. №6, від 30.11.2010р. №8, від 29.10.2010р. №8, від 30.09.2010р. №7, від 31.08.2010р. №6, від 30.07.2010р. №7, від 30.06.2010р. №11, від 31.05.2010р. №8, від 30.04.2010р. №5, від 31.03.2010р. №8, від 26.02.2010р. №7, від 29.01.2010р. №4.

Факт виконання договорів підтверджується наданими в матеріали справи аналітичними довідками: Важливі зміни законодавства ч.1 від 31.05.2010р.; Окремі питання здійснення податкової політики підприємства від 26.02.2010р.; Заходи впливу податкових органів на платників податків (податкові стягнення): адміністративний арешт активів, стягнення податкового боргу з ПДВ від 30.04.2010р.; Особливості реєстрації, діяльності та обліку підприємств - суб'єктів спрощеної системи оподаткування від 30.09.2010р.; Аналіз проблемних питань оподаткування. Проект податкового кодексу: деякі аспекти від 29.10.2010р.; Деякі питання бухгалтерського обліку від 30.11.2010р.; Податок на додану вартість у новому Податковому кодексі України від 31.12.2010р.; Імпорт товарів та послуг: вартість, облік, оподаткування від 29.01.2010р..

Доцільність та необхідність отримання позивачем консультаційно-інформаційного обслуговування з питань розвитку, реконструкції виробництва, фінансово-економічної, інвестиційної, зовнішньоекономічної, маркетингової, посередницької комерційної діяльності послуг підтверджується наданими обґрунтуванями маркетингових і консультаційно-інформаційних витрат комбінату "Будфарфор" в 2007-2011 роках (вих.№ 98 від 21.02.2013р.), відповідно до яких в результаті проведення маркетингових заходів протягом 2007-2011 років ринкова доля комбінату "Будфарфор" зросла: на українському ринку з 15% до 30%; на російському ринку з 5% до 8% і продовжує зростати; зріс рівень обізнаності про продукцію комбінату "Будфарфор" на українському ринку серед кінцевих споживачів санітарної кераміки в професіоналів (сантехніків, будівників і підрядників) з 5% до 20%; зріс показник представленості продукції комбінату "Будфарфор" в роздробі з 30% до 90% (тобто, продукція комбінату на даний час продається в 90% із усіх торгових точок України, які працюють в сфері продажу санітарної кераміки; щорічний ріст продажу продукції комбінату "Будфарфор", не дивлячись на кризу, спад купівельної спроможності населення і скорочення об'єму ринку санітарної кераміки: на 33% в 2008р. (до 2007р.), на 10% в 2009 (до 2008р.), на 13% в 2010р. (до 2009р.), на 26% в 2011р. (до 2010р.).

Отримавши від постачальника послуг корпорації "Укрбудматеріали" податкові накладні, які засвідчують факт придбання послуг, та оплативши їх вартість, позивач відніс до валових витрат витрати на оплату послуг, а податок на додану вартість, сплачений в їх ціні - до податкового кредиту відповідного періоду.

Корпорація "Укрбудматеріали" зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа (код ЄДРПОУ - 35135133) 15.05.2007 року Шевченківською районною в місті Києві державною адміністрацією. Відповідно до довідки головного управління статистики у м.Києві з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) серії АА №420271 основними видами діяльності корпорації за КВЕД: діяльність головних управлінь (хед-офісів) (70.10); оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням (46.73); діяльність у сфері права (69.10); консультування з питань комерційної діяльності й керування (70.22); дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки (73.20).

Відповідно до пункту 5.1. ст.5 Закону №334/94-ВР валові витрати виробництва та обігу (валові витрати) сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.

В силу пп.5.2.1 п.5.2 ст.2 Закону №334/94-ВР, до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3-5.7 цієї статті.

Відповідно до пп.5.3.9 п.5.3 ст.5 Закону №334/94-ВР не належить до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.

Згідно з підпунктом 11.2.1. п.11.2. ст.11 Закону №334-ВР датою збільшення валових витрат виробництва (обігу) вважається дата, що припадає на податковий період, протягом якого відбувається одна з подій, що сталася раніше: або дата списання коштів з банківських рахунків платника податку на оплату товарів (робіт, послуг), а в разі їх придбання за готівку день їх видачі з каси платника податку; або дата оприбуткування платником податку товарів, а для робіт (послуг) дата фактичного отримання платником податку їх результатів. При цьому, п.5.11 ст.5 Закону №334/94-ВР передбачено, що встановлення додаткових обмежень щодо віднесення витрат до складу валових платника податку, крім тих, що зазначені у цьому Законі, не дозволяється.

Отже, платник податку - покупець має право збільшити валові витрати після оприбуткування товарів та зарахувати до податкового кредиту суму податку на додану вартість, підтверджену належним чином оформленою податковою накладною, яку він отримав.

З урахуванням положень п.5.1 і 5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону №334/94-ВР, невід'ємною ознакою правомірності віднесення будь-яких витрат, до складу валових витрат є зв'язок цих витрат з її господарською діяльністю.

Згідно п.1.32 ст.1 Закону №334/94-ВР господарською діяльністю є будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи.

Частиною 1 статті 3 Господарського кодексу України встановлено, що під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями. Сферу господарських відносин становлять господарсько-виробничі, організаційно-господарські та внутрішньогосподарські відносини. Господарсько-виробничими є майнові та інші відносини, що виникають між суб'єктами господарювання при безпосередньому здійсненні господарської діяльності. Під організаційно-господарськими відносинами у цьому Кодексі розуміються відносини, що складаються між суб'єктами господарювання та суб'єктами організаційно-господарських повноважень у процесі управління господарською діяльністю.

Аналіз наведених норм дає підстави для визначення таких обов'язкових ознак господарської діяльності, як: провадження такої діяльності суб'єктами господарювання; здійснення її у сфері суспільного виробництва; спрямованість на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг; результати зазначеної діяльності - продукція, роботи чи послуги - мають вартісний характер і цінове вираження.

Приписами ст.1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 року №996-XIV (далі - Закон №996-XIV) визначено, що господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства; первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Частинами 1, 2 ст.9 Закону №996-XIV встановлено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Таким чином, враховуючи наведені норми чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій позивача з його контрагентами ТОВ "Бітімпекс-2009", ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп", ТОВ "Сталькомплектсервіс", ТОВ "Олмет-груп", корпорацією "Укрбудматеріали" є належні первинні документи, які фіксують факт здійснення господарських операцій.

Судом на основі досліджених доказів встановлено, що придбаний товар (природний газ, сітку н/ж, сітку латунь, металопрокат) послуги позивач використав у господарській діяльності (діяв з метою отримання доходу). Відтак, він правомірно скористався визначеним Законом №334/94-ВР правом на включення до валових витрат витрат на придбання товарів від ТОВ "Бітімпекс-2009", ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп", ТОВ "Сталькомплектсервіс", ТОВ "Олмет-груп", послуг від корпорації "Укрбудматеріали".

Суд враховує, що статтею 627 ЦК України передбачено, що відповідно до ст.6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Відповідно до ст.203 ЦК України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства, має бути спрямованим на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

В процесі судового розгляду судом не встановлено та не доведено відповідачем невідповідності змісту договору від 02.09.2010 року №0209/10 про постачання природного газу з ТОВ "Бітімпекс-2009", договорів поставки №9 від 11.01.2010 року та від 11.01.2011 року з ТОВ "Сталькомплектсервіс", договору постачання природного газу №1 від 10.01.2011р. з ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп", договорів поставки №211/3 від 27.12.2010р. та №z-10/34 від 30.03.2010р. з ТОВ "Олмет-груп", договорів від 31.12.2008 року та 31.12.2010 року з корпорацією "Укрбудматеріали" вимогам ст.203 і ст.215 ЦК України, не надано рішення суду про визнання цих договорів недійсними на підставі ч.3 ст.228 ЦК України.

Судом також не встановлено та не доведено відповідачем, що укладаючи ці договори, позивач та його контрагенти, діяли з метою, яка суперечить інтересам держави та суспільства.

Натомість, досліджені судом докази свідчать про те, що сторони договорів: позивач та його контрагенти ТОВ "Бітімпекс-2009", ТОВ "Сталькомплектсервіс", ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп", ТОВ "Олмет-груп", корпорацією "Укрбудматеріали" не тільки вчинили всі дії, необхідні для забезпечення реального виконання договорів, а й виконали договори. Зазначене підтверджується первинними документами, оформленими сторонами з дотриманням вимог ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", які свідчать про отримання позивачем товару та послуг.

Досліджені судом докази свідчать про те, що зазначені договори укладені позивачем та зазначеними вище контрагентами, в межах їх господарської діяльності і безпосередньо направлені на отримання доходу, та фактично виконані ними.

Суд вважає правомірними висновки відповідача про порушення позивачем п.5.1, пп.5.2.1 п.5.2 пп.5.3.9, пп.5.3.6 п.5.3, п.5.9 ст.5 Закону №334-ВР в частині безпідставного віднесення позивачем до складу валових витрат проведених виплат ТОВ "Славута Холдинг" (в якості - роялті) на суму 3576000 грн., в т.ч. за 1 квартал 2010 року в сумі 660000 грн., за 2 квартал 2010 року в сумі 660000 грн., за 3 квартал 2010 року в сумі 798000 грн., за 4 квартал 2010 року в сумі 798000 грн., за 1 квартал 2011 року в сумі 660000 грн. по ліцензійному договору від 10.10.2007 року між ТОВ "Славута Холдинг" та ЗАТ "Славутський комбінат "Будфарфор".

Факт порушення позивачем вимог п.5.1, пп.5.2.1 п.5.2 пп.5.3.9, пп.5.3.6 п.5.3, п.5.9 ст.5 Закону №334-ВР та завищення валових витрат у зв'язку з неправомірним включенням до складу валових витрат суми коштів, сплачених на виконання ліцензійного договору від 10.10.2007 року між ТОВ "Славута Холдинг" та ЗАТ "Славутський комбінат "Будфарфор", який в силу положень ст.228 Цивільного кодексу України є нікчемний, оскільки порушує публічний порядок (внаслідок неправомірних дій сторін договору держава не отримує податків) та відповідно до ч.1 ст.236 ЦК України є недійсним з моменту його вчинення, встановлений постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 10.11.2011 року по справі №2-а-5/10/2270/5 за позовом ЗАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" до Славутської ОДПІ про скасування податкового повідомлення-рішення від 24.11.2009 року №0000392301/3, та в силу ч.1 ст.72 КАС України не потребує доказування.

З урахуванням викладеного, спірні податкові повідомлення-рішення від 20.09.2011 року №0000712301 форми "Р" та №0000792301 форми "П" є неправомірними в частині визначення податкового зобов'язання по податку на прибуток підприємств (за основним платежем та штрафними (фінансовими) санкціями) відповідно по операціях з: поставки природного газу від ТОВ "Бітімпекс-2009", поставки металопрокату від ТОВ "Сталькомплектсервіс", поставки природного газу ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп", поставки товару (сітки н/ж, сітки латунь) від ТОВ "Олмет-груп" та отримання послуг від корпорації "Укрбудматеріали".

Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень.

Наслідком встановлення судом невідповідності частини рішення суб'єкта владних повноважень вимогам чинного законодавства є визнання такого акта частково протиправним, при умові, що цю частину може бути ідентифіковано (відокремлено, названо) та що без неї оспорюваний акт в іншій частині (частинах) не втрачає свою цілісність, значення. Рішення, в якому недійсну частину не можна відокремити, ідентифікувати, є недійсним в цілому.

Оскільки у спірних податкових повідомленнях-рішеннях неправомірну частину не можна відокремити та ідентифікувати, то наслідком неправомірності частин податкових повідомлень-рішень від 20.09.2011 року №0000712301 та №0000792301 є визнання їх неправомірними вцілому.

Податкове повідомлення-рішення від 20.09.2011 року №0000742301 форми "В1", яким зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість у розмірі 19276,5 грн. - штрафні (фінансові) санкції (штрафи) (сума завищення бюджетного відшкодування - 3056448 грн., період - січень 2010 року - березень 2011 року базуються на викладених в акті перевірки висновках щодо порушення позивачем п.1.8 ст.1, п.п.7.4.1 та п.п.7.4.5 п.7.4, п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року №168/97-ВР (із змінами та доповненнями) (далі - Закон №168/97-ВР), п.п.198.1 та п.п.198.3 ст.198, підпункту "а" п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ, в результаті чого товариством завищено суму бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок у розмірі 3056548 грн., в тому числі по періодах: за січень 2010 року на суму 10000 грн., за лютий 2010 року на суму 10000 грн., за березень 2010 року на суму 17000 грн., за квітень 2010 року на суму 10000 грн., за травень 2010 року на суму 262814 грн., за червень 2010 року на суму 47318 грн., за липень 2010 року на суму 363870 грн., за серпень 2010 року на суму 166833 грн., за вересень 2010 року на 90899 грн., за жовтень 2010 року на 780395 грн., за листопад 2010 року на 547887 грн., за грудень 2010 року на 734764 грн., за січень 2011 року на 11710 грн., за березень 2011 року на 2985 грн..

Досліджуючи правомірність вищезазначених висновків відповідача щодо порушення позивачем вимог п.1.8 ст.1, п.п.7.4.1 та п.п.7.4.5 п.7.4, п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону №168/97-ВР і п.п.198.1 та п.п.198.3 ст.198, підпункту "а" п.200.4 ст.200 ПК України та завищення суми бюджетного відшкодування суд встановив наведене нижче.

За даними перевірки, у зв'язку з придбанням товару від ПАТ "Хмельницькгаз", позивач включив до податкового кредиту у травні 2010 року ПДВ в загальній сумі 232812 грн.; у червні 2010 року позивач включив до податкового кредиту ПДВ в загальній сумі 27186 грн. в зв'язку з придбанням товару від ФОП ОСОБА_6; за липень 2010 року - ПДВ на суму 348704 грн. в т.ч. ФОП ОСОБА_6 - 50721 грн. і ТОВ "Компанія "Енерготрейд" - 297983 грн.; за жовтень 2010 року - ПДВ на суму 435518 грн. в т.ч. ФОП ОСОБА_6 - 67255 грн., ПАТ "Хмельницькгаз" - 343115 грн., ТОВ "Компанія "Енерготрейд" - 25148 грн.; за листопад 2010 року ПДВ на суму 20455 грн. і грудень 2010 року ПДВ на суму 86419 грн. в зв'язку з придбанням товару від ФОП ОСОБА_6.

Висновки відповідача щодо порушення позивачем вищезазначених норм Закону №168/97-ВР та ПК України базуються на тому, що контрагенти позивача (ПАТ "Хмельницькгаз", ТОВ "Компанія "Енерготрейд" та ФОП ОСОБА_6) проводили господарські операції з цілою низкою контрагентів, що є ризиковими.

Тобто, в акті перевірки порушення позивачем податкового законодавства пов'язується податковим органом лише з обставинами діяльності інших осіб (контрагентів), що є неприпустимим як за законодавством України так і міжнародними нормами.

Зокрема, ст.61 Конституції України закріплює принцип індивідуального характеру юридичної відповідальності особи.

Як встановлено ч.1 ст.511 ЦК України зобов'язання не створює обов'язку для третьої особи.

Частиною 2 ст.218 ГК України встановлено, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Таким чином, зобов'язання контрагентів позивача не спричиняють цивільно-правових чи податкових наслідків для позивача, так само позивач не може нести відповідальність за будь-які порушення законодавства вчинені його контрагентами.

В свою чергу ПК України, не ставить право платника податку на віднесення до складу валових витрат або податкового кредиту сплаченого податку на додану вартість при придбанні товару в залежність від отримання документального підтвердження щодо належного виконання усіма постачальниками у ланцюгу постачання своїх податкових зобов'язань зі сплати ними сум податку, дотримання правил ведення господарської діяльності тощо.

Чинним законодавством України на одну із сторін цивільно-правової угоди - покупця товару (робіт, послуг), яка є платником податків, не покладено обов'язку здійснення контролю за дотриманням усіма постачальниками по ланцюгу постачання вимог законодавства щодо здійснення господарської діяльності, сплати податку і в подальшому за можливі будь-які неправомірні дії будь-кого з постачальників або через відсутність висновків зустрічних перевірок таких постачальників зазнавати певних негативних наслідків у вигляді позбавлення права на відображення витрат та податкового кредиту.

Позбавлення платника податку права на формування податкового кредиту у зв'язку з невиконанням своїх обов'язків його контрагентами (контрагентами контрагентів позивача), в тому числі не нарахування і несплата податкових зобов'язань останніми, порушує право особи мирно володіти своїм майном, що міститься у Першому Протоколі до Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини від 20.03.1952 р. (надалі - Протокол 1 до Конвенції), яка є частиною національного законодавства згідно із ст.9 Конституції України. Зокрема, ст.1 Протоколу до конвенції так визначає підстави, за яких особа може бути позбавлена свого майна: "Кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права". Роз'яснення цієї норми містяться в рішеннях Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ), які згідно з ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" вiд 23.02.2006 року №3477-IV є джерелом права. Так, у п. 53 рішення в справі "Булвес" АД проти Болгарії ЄСПЛ визначив поняття власності, указавши, що "власність" може включати як існуючу власність, так і активи, включаючи вимоги стосовно яких заявник може стверджувати, що у нього чи у неї є принаймні "правомірні очікування" отримати ефективне здійснення свого майнового права. У рішенні в справі Щокін проти України (п. 49) ЄСПЛ вказав, що збільшення податковим органом зобов'язання особи з податку безперечно є втручанням до майнових прав заявника, гарантованих ст.1 Протоколу 1 до Конвенції. Таке втручання за Конвенцією може бути визнане тільки якщо здійснене на умовах, передбачених законом. Так, у пп.50-51 згаданого рішення ЄСПЛ зазначає: "Найпершою та найбільш важливою вимогою ст.1 Протоколу 1 до Конвенції є те, що будь-яке втручання державних органів у мирне володіння майном повинне бути законним: друге речення першого параграфу наділяє правом позбавляти майна лише "на умовах, передбачених законом" і другий параграф визначає, що Держава має право контролювати використання майна шляхом введення в дію "законів". Більше того, верховенство права, один з фундаментальних принципів демократичного суспільства, притаманний всім статтям Конвенції. Це поняття (поняття "закону") вимагає, перш за все, щоб заходи, що застосовуються, ґрунтувалися на національному законодавстві. Воно також посилається на якість закону, що застосовується, вимагаючи його доступності для осіб, яких він стосується, точності та передбачуваності в його застосуванні". Таким чином, будь-які дії, спрямовані на позбавлення особи її майна є незаконними, якщо контролюючі органи діють не у відповідності до закону. Неприпустимість притягнення до відповідальності однієї компанії, у випадку за неправомірні дії іншої компанії підтверджується численними рішеннями Європейського суду з прав людини. Так, п.71 рішення у справі "Булвес" АД проти Болгарії ЄСПЛ дійшов такого висновку: "... Суд вважає, що компанія-заявник не повинна нести відповідальність за наслідки невиконання постачальником його обов'язків щодо своєчасного декларування ПДВ і, як наслідок, сплачувати ПДВ повторно разом із пенею. Суд вважає, що такі вимоги прирівнюються до надзвичайного обтяження для компанії-заявника, що порушило справедливий баланс, який повинен був підтримуватися між вимогами загальних інтересів та вимогами захисту права власності". Вищенаведений висновок ЄСПЛ повторно підтвердив у рішенні по справі Бізнес Сепорт Сентре проти Болгарії. У п.23 даного рішення ЄСПЛ наголошує, що у разі виявлення податковими органами невиконання постачальником своїх обов'язків як платника ПДВ, вони могли б розпочати податкову перевірку цього постачальника, з тим щоб стягнути з нього належні платежі та штрафні санкції. Утім, зазначив Суд, прямого впливу на оподаткування організації-заявника (Бізнес Сепорт Сентре) це не мало б.

Відповідно до рішення ЄСПЛ від 09.01.2007 року у справі "Інтерсплав проти України", якщо державні органи мають інформацію про зловживання в системі оподаткування конкретною компанією, вони повинні застосовувати відповідні заходи саме до цього суб'єкта, а не розповсюджувати негативні наслідки на інших осіб при відсутності зловживання з їх боку. Таким чином, ЄСПЛ чітко визначає правило індивідуальної відповідальності платника податків. Тобто, добросовісний платник податків не має зазнавати негативних наслідків через порушення з боку його контрагентом.

Платник податку на додану вартість (покупець товару) на час здійснення господарської операції з придбання товару не має обов'язку та повноважень здійснювати контроль за дотриманням усіма постачальниками товару у ланцюгу постачання вимог законодавства щодо здійснення господарської діяльності, дотримання вимог податкового законодавства тощо і в подальшому зазнавати певних негативних наслідків у вигляді позбавлення права на податковий кредит чи бюджетне відшкодування за можливу неправомірну діяльність будь-якого з контрагентів.

З огляду на викладене, при розгляді судом спору щодо правомірності рішення органу державної податкової служби, яким платнику податків відмовлено у наданні податкових вигод, презюмується добросовісність платника податків, якщо зазначеним органом не доведено інше.

Якщо контрагент не виконав свого зобов'язання щодо сплати податку до бюджету, то це тягне відповідальність та негативні наслідки саме для цієї особи. Зазначені обставини не є підставою для позбавлення платника податку права на відшкодування ПДВ у випадку, коли останній виконав усі передбачені законом умови стосовно отримання такого відшкодування та має необхідні документальні підтвердження розміру свого податкового кредиту (рішення Верховного Суду України від 31.01.2011 у справі № 21-47а10).

Податковий орган не надав жодних доказів на підтвердження того, що позивач, як платник податку, діяв без належної обачності й обережності і йому було відомо про можливі порушення, які допускав його контрагент, або що самостійною діловою метою здійснення господарських операцій з даними підприємствами було одержання позивачем податкової вигоди.

Суд встановив, що між ЗАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" (покупець) та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_6 (постачальник) 04.01.2010 року укладено договір №7-10/12, відповідно до якого постачальник зобов'язується поставити продукцію вогнестійку, сировину, барвники та інші товари у відповідності до заявки покупця в строки, кількості і об'єму згідно специфікації (п.1.1). Поставка товару здійснюється транспортом постачальника на ЗАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" (п.3.1). Ціна товару встановлюється в гривні, покупець розраховується за товар в 30-денний термін з моменту поставки (п.4.1, п.5.1).

Специфікацією №1 до договору від 04.01.2010 року визначено, товар, кількість, ціну та вартість (загальна сума з ПДВ 748284,00 грн.). Специфікацією №2 до Договору від 04.01.2010 року визначено товар який Постачальник зобов'язався поставити Покупцю, кількість та вартість (на загальну суму (з ПДВ) 2110260 грн.).

Реальність виконання зазначеного договору підтверджується видатковими накладними №РН-80 від 18.11.2010р., №РН-71 від 02.11.2010р., №РН-72 від 02.11.2010р., №РН-74 від 15.11.2010р., №РН-73 від 15.11.2010р., №РН-70 від 02.11.2010р., №РН-65 від 25.10.2010р., №РН-63 від 12.10.2010р., №РН-53 від 23.09.2010р., №РН-50 від 17.09.2010р., №РН-52 від 17.09.2010р., №РН-51 від 17.09.2010р., №РН-49 від 17.09.2010р., №РН-45 від 08.09.2010р., №РН-44 від 01.09.2010р., №РН-43 від 20.08.2010р., №РН-41 від 16.08.2010р., №РН-40 від 13.08.2010р., №РН-42 від 16.08.2010р., №РН-38 від 04.08.2012р., №Р-39 від 04.08.2010р., №РН-37 від 04.08.2010р., №РН-33 від 20.07.2010р., №РН-32 від 20.07.2010р., №РН-30 від 05.07.2010р., №РН-31 від 13.07.2010р., №РН-26 від 16.06.2010р., №РН-25 від 08.06.2010р., №РН-24 від 08.06.2010р., №РН-22 від 02.06.2010р., №РН-236 від 02.06.2010р., №РН-21 від 02.06.2010р., №РН-19 від 14.05.2010р., №РН-20 від 14.05.2010р., №РН-85 від 23.12.2010р., №РН-87 від 24.12.2010р., №РН-86 від 24.12.2010р., №РН-84 від 23.12.2010р., №РН-83 від 23.12.2010р., №РН-82 від 23.12.2010р., №РН-81 від 03.12.2010р.; лімітно-забірними картками. Від ФОП ОСОБА_6 отримані податкові накладні від 18.11.2010р. №159, від 02.11.2010р. №142, від 02.11.2010р. №143, від 15.11.2010р. №153, від 15.11.2010р. №152, від 02.11.2010р. №141, від 25.10.2010р. №134, від 12.10.2010р. №133, від 23.09.2010р. №115, від 17.09.2010р. №112, від 17.09.2010р. №114, від 17.09.2010р. №113, від 17.09.2010р. №111, від 08.09.2010р. №104, від 01.09.2010р. №97, від 20.08.2010р. №95, від 16.08.2010р. №93, від 13.08.2010р. №85, від 16.08.2010р. №94, від 04.08.2010р. №83, від 04.08.2010р. №84, від 04.08.2010р. №82, від 20.07.2010р. №74, від 20.07.2010р. №73, від 05.07.2010р. №65, від 13.07.2010р. №72, від 16.06.2010р. №57, від 08.06.2010р. №55, від 08.06.2010р. №54, від 02.06.2010р. №49, від 02.06.2010р. №50, від 02.06.2010р. №48, від 14.05.2010р. №41, від 15.05.2010р. №42.

Отримавши від постачальника товару фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 податкові накладні, які засвідчують факт придбання товару, та оплативши його вартість, позивач відніс до валових витрат витрати на придбання зазначеного товару, а податок на додану вартість, сплачений в його ціні - до податкового кредиту.

Отриманий товар використано в господарській діяльності позивача, що підтверджується лімітно-забірними картками та довідкою від 29.03.2012р. №908/01-10.

ОСОБА_6 як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа зареєстрований 18.05.1994 року виконавчим комітетом Донецької міської ради (і.н. - НОМЕР_1), що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця НОМЕР_2, витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців НОМЕР_3 В період, за який проводилась перевірка зареєстрований платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію платника податку на додану вартість НОМЕР_4.

Суд також враховує, що факт поставки позивачу товару відповідно до договору від 04.01.2010 року №7-10/12 та правомірність включення позивачем до валових витрат витрат понесених позивачем внаслідок придбання товару у ФОП ОСОБА_6 та податок на додану вартість, сплачений в його ціні - до податкового кредиту встановлені постановою Хмельницького окружного адміністративного суду по справі №2270/12839/11 за позовом Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 20.04.2011 року №0000062303, від 07.07.2011 року №0000132303, яка набрала законної сили 04.07.2012 року, а відтак в силу ч.1 ст.72 КАС України не потребують доказування.

Між ТОВ "Компанія "Енерготрейд" (постачальник) та ЗАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" (споживач) 21.12.2007 року укладено договір постачання природного газу №1/102КЕ, відповідно до якого постачальник зобов'язується передати, а споживач прийняти та оплатити природний газ в обсязі 19850,000 тис. куб.м. в термін та в порядку, обумовлених даним договором (п.1.1 Договору); транспортування газу споживачу здійснюється по газотранспортній системі ДК "Укртрансгаз" і через газорозподільні мережі які виконують диспетчерські функції по контролю за режимом поставки безпосередньо до засувки споживача (п.3.1 Договору); ціна за природний газ є договірною, встановлюється в українських гривнях і обумовлена у протоколі погодження ціни (п.4.1 Договору); даний договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до 31 грудні 2008р., а в частині проведення розрахунків - до їх повного здійснення (п.7.1 Договору). Між зазначеними сторонами 01.12.2009р. укладено додаткову угоду про продовження строку дії (пролонгації) договору постачання природного газу №1/102 від 21 грудня 2007р. на період з 01 січня по 31 грудня 2010 року, відповідно до якого також визначено реєстр планового споживання природного газу.

Між сторонами було укладено додатки до договору від 21.12.2007 року - протоколи зміни погодженої ціни (вартості) на природний газ від 01.05.2010 року, від 01.08.2010 року, якими обумовлено ціна природного газу, загальна вартість.

Позивачем укладено відповідний договір на транспортування природного газу з ДК "Укртрансгаз" HAK "Нафтогаз України" від 31 грудня 2009 року № ПР/2010-Т/К/11.005. На підтвердження факту поставки природного газу та факту його отримання, оплати позивачем надано копії актів прийому-передачі природного газу, місячних звітів по споживанню газу, платіжних доручень, накладних та податкових накладних.

Відповідно до актів прийому-передачі природного газу ТОВ "Компанія "Енерготрейд" передало позивачу: у червні 2010 року природний газ в обсязі 890 тис.метрів кубічних на суму 2184226,61 грн., в тому числі ПДВ в сумі 364037,77 грн.; у вересні 2010 року природний газ в обсязі 200 тис.метрів кубічних на суму 538426,56 грн., в тому числі ПДВ в сумі 89737,76 грн..

Отримання природного газу від ТОВ "Компанія "Енерготрейд" підтверджується актами прийому - передачі природного газу, які підписані виконавцем - Славутською філією ПАТ "Хмельницькгаз", замовником - позивачем, постачальником ТОВ "Компанія "Енерготрейд" від 30.06.2010 року, 30.09.2010 року. Зазначеними актами також підтверджується використання позивачем отриманого природного газу.

Розрахунки з ТОВ "Компанія "Енерготрейд" проведено у безготівковій формі, що не заперечується відповідачем та підтверджується банківськими виписками. Від ТОВ "Компанія "Енерготрейд" позивачем отримані податкові накладні від 30.06.2010р. №3947, від 08.06.2010р. №3787, від 09.06.2010р. №3791, від 16.06.2010р. №3813, від 17.06.2010р. №3816, від 18.06.2010р. №3824, від 21.06.2010р. №3833, від 29.06.2010р. №3901.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія "Енерготрейд" зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа (код ЄДРПОУ - 33240206), взяте на облік у ДПІ у Оболонському районі м.Києва, відповідно до ліцензії виданої Національною комісією регулювання електроенергетики України (НКРЕ) серії АВ №387157 здійснює постачання природного газу за нерегульованим тарифом, строк дії ліцензії з 28.04.2008р. по 27.04.2013р.; є платником ПДВ відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість №100098935 НБ №211165.

Отримавши від постачальника товару (природного газу) ТОВ "Компанія "Енерготрейд" податкові накладні, які засвідчують факт придбання товару, та оплативши його вартість, позивач відніс до валових витрат витрати на придбання зазначеного товару, а податок на додану вартість, сплачений в його ціні - до податкового кредиту.

Суд також враховує, що факт поставки позивачу природного газу відповідно до договору від 21.12.2007 року №1/102 КЕ постачання природного газу та правомірність включення позивачем до валових витрат витрат понесених позивачем внаслідок придбання газу у ТОВ "Компанія "Енерготрейд", а податок на додану вартість, сплачений в його ціні - до податкового кредиту встановлені постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 19.10.2011 року по справі №2270/8437/11 за позовом Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 19.10.10р. №00001923030, від 23.12.10р. №0000192303/1, від 25.05.2011р. №0000192303/3, яка набрала законної сили 25.01.12 р., а відтак в силу ч.1 ст.72 КАС України не потребують доказування.

Факт поставки позивачу природного газу ПАТ "Хмельницькгаз" та правомірність включення позивачем до валових витрат витрат понесених позивачем внаслідок придбання газу, а податок на додану вартість, сплачений в його ціні - до податкового кредиту встановлені постановою Хмельницького окружного адміністративного суду по справі №2270/12839/11 за позовом Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 20.04.2011 року №0000062303, від 07.07.2011 року №0000132303, яка набрала законної сили 04.07.2012 року, а відтак в силу ч.1 ст.72 КАС України не потребують доказування.

Факт поставки товару, отримання послуг від ТОВ "Бітімпекс-2009", ТОВ "Бітімпекс-Енерджи-Груп", ТОВ "Сталькомплектсервіс", ТОВ "Олмет-груп", Корпорації "Укрбудматеріали" та правомірність формування валових витрат підтверджується дослідженими судом доказами. Тому з урахуванням положень Закону № 168/97-ВР позивач правомірно сформував податковий кредит за вказаними вище операціями.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону №168/97-ВР платника податку визначено, як особу, яка згідно із цим Законом зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особу, яка імпортує товари на митну територію України.

Згідно з п.10.2 ст.10 Закону №168/97-ВР платники податку відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту і своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

Пунктом 1.7 статті 1 Закону №168/97-ВР встановлено, що податковим кредитом є сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.

Згідно пп.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону №168/97-ВР податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податку у звітному періоді у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку, або придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі, при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.

За змістом пп.7.5.1 п.7.5. ст.7 Закону №168/97-ВР датою виникнення права на податковий кредит є дата здійснення першої з подій: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків; або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг). З аналізу зазначеної норми вбачається, що право платника податку на податковий кредит ставиться в залежність від отримання податкової накладної, а не від сплати його контрагентами податку до бюджету та їх знаходження за юридичними адресами після здійснення господарських операцій.

Із наведеного вбачається, що сама по собі несплата податку стороною договору (у тому числі внаслідок ухилення від сплати) в разі фактичного здійснення господарської операції, не впливає на формування податкового кредиту його контрагентом.

Відповідно до пп.7.2.6 п.7.2 ст.7 Закону №168/97-ВР податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача та є підставою для нарахування податкового кредиту.

З урахуванням зазначених вище положень Закону №168/97-ВР право на нарахування податкового кредиту виникає у покупця товару за умови отримання від його постачальника належним чином оформленої податкової накладної, яка підтверджує факт поставки послуг.

Під час перевірки посадова особа відповідача не встановила, та в судовому засіданні представниками відповідача не доведено, що податкові накладні на поставку нафтопродуктів оформлені з порушенням вимог п.7.2 ст.7 Закону №168/97-ВР, якою встановлені вимоги до податкових накладних.

Відповідно до ст.198.1 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

За змістом п.198.2 ст.198 ПК України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається: дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунку платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

В силу п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону №168/97-ВР та п.198.6 ст.198 ПКУ лише у випадку відсутності податкової накладної або оформленої її з порушенням вимог покупець позбавлений права включення до податкового кредиту будь-яких витрат по сплаті податку, інших підстав для не включення до складу податкового кредиту витрат по сплаті податку Законом не передбачено.

Відтак, суд вважає, що наявність у позивача податкових накладних, оформлених з дотриманням вимог чинного законодавства, продавцями товару (ПАТ "Хмельницькгаз", ТОВ "Компанія "Енерготрейд" та ФОП ОСОБА_6), які підтверджують факт придбання товарів, послуг, є достатньою підставою для віднесення сум ПДВ до податкового кредиту.

Крім того, укладаючи договори із своїми контрагентами, позивач мав всі документальні підтвердження господарської правосуб'єктності контрагентів договору (здійснювати господарську діяльність, реалізовувати господарську компетенцію, мати зобов'язання, нести за ними відповідальність, тощо).

За змістом п.198.3 ст.198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п.193.1 ст.198 ПК України, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Пунктом 200.1 ст.200 ПК України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При цьому, суд враховує, що факт поставки нафтопродуктів від вказаних контрагентів, їх оплата, факт сплати позивачем податку на додану вартість в ціні товару та факт використання позивачем нафтопродуктів в господарській діяльності підтверджені дослідженими в судовому засідання первинними документами та не спростовані відповідачем в судовому засіданні.

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Згідно п.200.1 ст.200 ПК України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг. Податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (п.201.10, 201.4 ст.201 ПК України).

Під час перевірки посадові особи відповідача не встановили, та в судовому засіданні представниками відповідача не доведено, що податкові накладні оформлені з порушенням вимог встановлені до податкових накладних.

Відповідачем в судовому засіданні не доведено порушення позивачем правил ведення бухгалтерського та податкового обліку по зазначених вище операціях, не доведено також, що визначаючи суму від'ємного значення податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню, позивач порушив вимоги п.7.7 ст.7 Закону №168/97-ВР.

Таким чином, в процесі розгляду справи суд встановив, що позивач правомірно сформував податковий кредит в загальній сумі 23 025 632 грн. на підставі податкових накладних, оформлених з дотриманням вимог чинного законодавства, виданих продавцями товару (робіт, послуг) ТОВ "Компанія "Енерготрейд", ФОП ОСОБА_6 та ПАТ "Хмельницькгаз".

Частиною 2 статті 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відтак, доводи податкового органу про порушення позивачем норм податкового законодавства суд вважає необґрунтованими та не підтвердженими належним чином.

Завданням адміністративного судочинства, згідно ч.1 ст.2 КАС України, є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Разом з тим, відповідно до ст.ст.11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Статтею 94 КАС України визначено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

З огляду на викладене, позовні вимоги позивача є обґрунтованими, підтвердженими належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 6, 7, 8, 9, 11, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Славутської об'єднаної державної податкової інспекції від 20.09.2011 року №0000712301, №0000792301, №0000742301.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 19 березня 2013 року

Суддя /підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя Д.Л. Фелонюк

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.03.2013
Оприлюднено01.04.2013
Номер документу30190837
СудочинствоАдміністративне