УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2013 року Справа № 114030/12
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді Кушнерика М.П.
суддів Багрія В.М., Старунського Д.М.
з участю секретаря судового засідання Прухницької Н.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Сихівському районі м.Львова Львівської області ДПС на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 18.05.2012р. по справі за позовом Приватного підприємства "Сістар" до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м.Львова Львівської області ДПС, третя особа ТзОВ "Науково-виробниче підприємство "Гетьман" про визнання протиправним та скасування рішення, -
В С Т А Н О В И Л А:
13.02.2012р. позивач звернувся до суду з позовом, в якому з врахуванням уточнених вимог просить визнати протиправним та скасувати рішення ДПІ у Сихівському районі м.Львова Львівської області ДПС №1 від 31.01.2012 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ПП «Сістар » (індивідуальний порядковий номер 302038413044) за вихідним 1454/15-2/90/1.
Позовні вимоги мотивує тим, що відповідач дійшов помилкового висновку про наявність підстав, визначених п.п. «г» п.184.1 ст.184 Податкового кодексу України, для анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, а саме щодо неподання ПП «Сістар» протягом 12 послідовних податкових місяців до органу державної податкової служби декларацій з податку на додану вартість, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту, оскільки з поданої позивачем декларацій в електронному вигляді вбачається здійснення господарських операцій протягом вказаного періоду.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 18.05.2012р. позов задоволено.
ДПІ у Сихівському районі м.Львова ДПС оскаржила дану постанову з підстав порушення норм матеріального та процесуального права, неповного з»ясування обставин справи.
Вимоги апеляційної скарги обґрунтовані тим, що суд розглянув справу у відсутності представника податкового органу, чим порушив вимоги ст.49, 53, 143, 152 КАС України.
Анулювання реєстрації особи як платника ПДВ здійснюється за наявності підстав, передбачених ст.184 Податкового кодексу України, та в порядку, визначеному розділом V Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість затвердженого Наказом №1394 від 07.11.2011р.
Анулювання реєстрації особи як платника ПДВ може здійснюватись безпосередньо за Заявою №3-ПДВ на підставах, визначених у підпунктах «а» - «и» п.184.1 ст.184 ПКУ, та за ініціативою відповідного податкового органу на підставах, визначених у підпунктах «б» - «и» п. 184.1 ст.184 ПКУ.
Позивач ПП «Сістар» подає та не подає додаткові декларації з податку на додану вартість протягом періоду з січня 2011 року по грудень 2011 року з показниками, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів, що є підставою для анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, відповідно до пп. «г» п.184.1 ст.184 Податкового кодексу України.
Загальний обсяг постачання/придбання товарів без ПДВ в період з січня по грудень 2011 року становить 0 грн.
Відповідно до пп. «г» п.184.1 ст.184 Податкового кодексу України, реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі, якщо особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних календарних місяців не подає органу державної податкової служби декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.
Рішення про анулювання реєстрації платником ПДВ за ініціативою податкового органу приймається за наявності відповідних підтверджуючих документів, зазначених у пп.5.5 п. 5 розділу V Положення затвердженого наказом № 1394 від 07.11.2011 р., та оформляється за формою №6-РПДВ.
Рішення (у двох примірниках) складає комісія, утворена відповідно до розпорядження податкового органу, та підписує керівник податкового органу. Один примірник Рішення зберігається в обліковій справі платника податків. Протягом трьох робочих днів після дня анулювання реєстрації платника ПДВ один примірник Рішення надсилається податковим органом особі, реєстрацію якої анульовано.
Примірник Рішення №1 від 31.01.2012 року Про анулювання реєстрації платника ПДВ ПП «Сістар» скеровано 02.02.2012р. за юридичною адресою підприємства з повідомленням про вручення поштового відправлення. Однак дане поштове відправлення 04.02.2012р. повернулось з відміткою пошти «Вибули». В подальшому примірник Рішення №1 був вручений представнику позивача наручно. Факт отримання копії Рішення №1 Про анулювання реєстрації платника ПДВ ПП «Сістар» не оспорювався.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції посилається на неподання відповідачем до матеріалів справи копій документів, визначених пп.5.5.2 п.5.2 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом №1394 від 07.11.2011р.
Згідно пп.5.5.2 вказаного Положення, рішення про анулювання реєстрації за ініціативою податкового органу приймаються за наявності відповідних підтверджуючих (відомостей). Такими документами є довідка підрозділу оподаткування юридичних або фізичних осіб про подання/неподання платником ПДВ податковому органу декларації з податку на додану вартість протягом 12 послідовних податкових місяців та/або реєстр (перелік) податкових декларацій (податкових розрахунків) особи за 12 послідовних податкових місяців, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту у таких деклараціях (податкових розрахунках) протягом 12 послідовних податкових місяців (підстава - підпункт "г" пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу). У реєстрі (переліку) зазначаються дані про реєстрацію особи платником ПДВ та по кожній декларації (податковому розрахунку) - податковий період, дата надходження декларації (податкового розрахунку) до податкового органу, загальні обсяги постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту, звітного періоду, вказані у відповідних рядках та колонках податкової декларації (податкового розрахунку).
Натомість суд першої інстанції, посилаючись на дану норму, наводить її текст довільно, вказуючи, що такими документами є довідка та реєстр.
Як випливає із вищевказаного Положення, рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ приймається за наявності відповідних документів. Дані документи, будучи внутрішніми документами податкового органу, наявні у ДПІ у Сихівському районі м.Львова та служили підставою для прийняття Рішення №1 про анулювання реєстрації платника ПДВ ПП «Сістар». Однак, ні Податковий кодекс, ні вказане Положення, не визначають обов'язку податкового органу надсилати (вручати) такі документи платнику податків.
Позивач, обґрунтовуючи позовні вимоги, ні в позовній заяві, ні в усних поясненнях, не висловлював сумніву щодо наявності відповідних документів, що є підставою для прийняття рішення про анулювання свідоцтва платника ПДВ.
Дані внутрішні документи податкового органу, які на думку суду є визначальними при анулюванні реєстрації платника ПДВ, судом не витребовувалися, відповідно у відповідача не було підстав вважати, що у суду виникли сумніви у їх наявності.
В наслідок наведеного судом порушено ч.5, 6 ст.71 КАС України, відповідно до якої суд може збирати докази з власної ініціативи. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів. Однак, суд не пропонував відповідачу подати копії документів, визначені пп.5.5.2 п.5.2 Положення №1394.
Крім того, інформація, яка міститься у вищевказаній довідці або реєстрі (переліку) податкових декларацій) викладена безпосередньо у самому Рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ. Зокрема у Рішення зазначено: дані про реєстрацію особи платником ПДВ - ПП «Сістар» індивідуальний податковий номер 302038413044, свідоцтво №17851952, дата початку дії - 28.08.2003р., дата реєстрації платником ПДВ - 02.03.1999р.; дата надходження декларації - вказано дати надходження всіх декларацій з ПДВ з січня по грудень 2011 року х вхідними номерами ДПІ у Сихівському районі м. Львова; загальні обсяги поставок звітного періоду, вказані у відповідних рядках та колонках податкової декларації, обсяги постачання товарів та їх відсоток платникам ПДВ - в п.2 Рішення вказано, що платник подає та не подає декларації з січня по грудень 2011 року, які свідчать про відсутність оподатковуваних поставок, та має за останні дванадцять поточних календарних місяців обсяги оподатковуваних операцій 0,00 грн.
Таким чином, вся необхідна інформація була подана суду, а позивачем не подано доказів, які б спростовували вищевказану інформацію.
Необгрунтованим вважає твердження суду про прийняття податковим органом податкових накладних, оскільки в законодавстві не передбачено права (обов'язку) податкових органів щодо прийняття податкових накладених.
Посилання ж суду на подання податковому органу реєстрів податкових накладних є безпідставним, оскільки законодавство не ставить у залежність факту анулювання реєстрації платником ПДВ та факту подання реєстрів податкових накладних до податкового органу.
При цьому, реєстри податкових накладних є невід'ємною частиною податкової звітності, зокрема декларації з ПДВ. Оскільки подана позивачем декларація за грудень 2011р. не визнана податковою звітністю, то відповідно і всі додатки до неї (в тому числі реєстри отриманих та виданих податкових накладних) не мають жодного правового значення.
Щодо декларації за грудень 2011 року, яка не набула статусу податкової звітності, то дану декларацію взято судом до уваги безпідставно,
Згідно п.48.1 ст.48 ПК України, податкова декларація складається за формою затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 ст.46 цього Кодексу та чинному на час її подання.
Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.
Обов'язкові реквізити - це інформація, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статує із настанням передбачених законом юридичних наслідків.
Згідно п.48.3 ст.48 Податкового кодексу України податкова декларація повинна містити обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток посадових і платника податків; підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податків визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).
Згідно п.48.5.1 ПК України, податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до органу державної податкової служби. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником та особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку.
Згідно п.48.7 ст.48 ПК України, податкова звітність, складена з порушенням норм цієї статті, не вважається податковою декларацією.
Враховуючи те, що відповідно до ст.48 Податкового кодексу, обов'язковою вимогою при складанні податкової декларації є зазначення в ній необхідних обов'язкових реквізитів, зокрема, ініціалів, прізвищ та реєстраційних номерів облікових карток посадових осіб платника податків та підписи посадових осіб платника податку (керівника або уповноваженої особи, а також особи, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до органу податкової служби), податкова звітність складена з порушенням норм цієї статті, не вважається податковою декларацією.
Відповідно до п.49.9 ст.49 ПК України, за умови дотримання платником податків цієї статті посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання органом державної податкової служби.
За умови дотримання вимог, встановлених статтями 48 і 49 цього Кодексу податкова декларація, надана платником, також вважається прийнятою: за наявності на всіх аркушах, з яких складається податкова декларація та, за бажанням платника податків, на її копії, відмітки (штампу) органу державної податкової служби, яким отримана податкова декларація, із зазначенням дати її отримання, або квитанції про отримання податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв'язку, або поштового повідомлення з відміткою про вручення органу державної податкової служби, у разі надсилання податкової декларації поштою; у разі, якщо орган державної податкової служби із дотриманням вимог пункту 49.11 цієї статті не надає платнику податків повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації або у випадках, визначених цим пунктом, не надсилає його платнику податків встановлений цією статтею строк.
Згідно п.49.15 ст.49 ПК України, податкова декларація, надіслана платником податків або його представником поштою або засобами електронного зв'язку, вважається неподаною за умови її заповнення з порушенням норм пунктів 48.3 і 48.4 статті 48 цього Кодексу та надсилання податковим органом платнику податків письмової відмови у прийнятті його податкової декларації.
Станом на момент подання позивачем декларації з ПДВ з грудень 2011 року, а саме 19 січня 2012 року, на ПП «Сістар» згідно бази даних рахувався головний бухгалтер - ОСОБА_1.
Даний факт також підтверджується декларацією з ПДВ за листопад 2011 року (вх.№94922), в якій керівником ПП «Сістар» вказано Кас'янова Ярослава Любомировича (ід. код НОМЕР_1) та головного бухгалтера - ОСОБА_1 (ід. код НОМЕР_2)
Інформацію про звільнення ОСОБА_1 з посади головного бухгалтера ПП «Сістар» ДПІ у Сихівському районі м.Львова отримано від позивача лише 28.02.2012 року, згідно поданого ПП «Сістар» листа від 27.02.2012 року.
Обов'язок платника податків повідомляти про зміну головного бухгалтера встановлено п.66.4 ПК України, відповідно до якого платники податків-юридичні особи та їх відокремлені підрозділи зобов'язані подати органу державної податкової служби відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, її відокремлених підрозділів, у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків, шляхом подання заяви у порядку, визначеному центральним органом державної податкової служби.
Порядок подання заяви визначено п.9.3 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №1588 від 09.12.2011р., зареєстрованому у Мінюсті 29.12.2011р. №1562/20300.
Таким чином, ПП «Сістар» при поданні декларації з ПДВ за грудень 2011 року порушено вимоги вищевказаної статті 48 ПК України, оскільки дана декларація не підписана особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до органу державної податкової служби - головним бухгалтером ПП «Сістар» ОСОБА_1 А отже, оскільки дана декларація складена з порушенням норм ст.48 ПК України, то вона у відповідності до п.48.7 ст.48 ПК України не вважається податковою декларацією.
В наслідок чого ДПІ у Сихівському районі м.Львова законно та обгрунтовано у відповідності до вимог ст.49 ПК України, надіслано позивачу лист від 23.01.2012р. №957/28-113, яким повідомила позивача про те, що подана ним Декларація за грудень 2011 року складена з порушенням вимог ст.48 ПК України та не вважається податковою декларацією.
Факт неприйняття податковим органом декларації з ПДВ за грудень 2011р. - позивачем не оскаржувався.
Просить скасувати постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, представника податкового органу, який просить задоволити апеляційну скаргу, представника третьої особи, який зіслався на розсуд суду, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що Приватне підприємство «Сістар» зареєстровано виконавчим комітетом Львівської міської ради 02.12.1998р., що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію А01 №202132. Платником податку на додану вартість зареєстровано 28.08.2003р.
Позивач взятий на облік платника податків в ДПІ у Сихівському районі м.Львова 26.01.1999 року за №7042, що підтверджується довідкою форми №4-ОПП від 18.11.2011 року №2158.
Комісією ДПІ у Сихівському районі м.Львова 31 січня 2012 року прийнято рішення №1 «Про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ПП «Сістар» в якому зазначено, що платник податку подає та не подає податкові декларації з податку на додану вартість протягом періоду з січня 2011 року по грудень 2011 року з показниками, які свідчать про відсутність оподатковуваних поставок та має за останні 12 поточних календарних місяців обсяг оподаткованих операцій 0,0 грн. Розмір податкової заборгованості з ПДВ на дату складання рішення 0,00 грн.
На підставі встановлених обставин та відповідно до вимог пп. « г » п.184.1 ст.184 ПК України, комісія встановила, що є законні підстави для анулювання реєстрації платника ПП «Сістар». Датою анулювання реєстрації є 31 січня 2011 року.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про скасування рішення ДПІ у Сихівському районі м.Львова від 31.01.2012 року №1 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ПП «Сістар», оскільки анулювання реєстрації особи як платника податку на додану вартість здійснюється з підстав, передбачених статтею 184 розділу V Податкового Кодексу, та в порядку, визначеному розділом V Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011р. №1394 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2011 р. за № 1369/20107 (далі - Положення № 1394).
Відповідно до пп. «г» п.184.1 ст.184 ПК України, анулювання реєстрації платника податку на додану вартість відбувається у разі, якщо особа зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає органу державної податкової служби декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.
Згідно пп.5.5.2 п.5.5. Положення №1394 рішення про анулювання реєстрації за ініціативою податкового органу приймаються за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей).
Такими документами при анулюванні свідоцтва на підставі підпункту «г» пункту 184.1 статті 184 розділу V Податкового кодексу України, є: довідка підрозділу оподаткування юридичних або фізичних осіб про подання/неподання платником ПДВ податковому органу декларації з податку на додану вартість протягом 12 послідовних податкових місяців та реєстр (перелік) податкових декларацій (податкових розрахунків) постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту у таких деклараціях (податкових розрахунках) протягом 12 послідовних податкових місяців також складаються відповідні реєстри. У реєстрі (переліку) зазначаються дані про реєстрацію особи платником ПДВ та по кожній декларації (податковому розрахунку) - податковий період, дата надходження декларації (податкового розрахунку) до податкового органу, загальні обсяги поставок звітного періоду, вказані у відповідних рядках та колонках податкової декларації (податкового розрахунку), обсяги постачання товарів/послуг та їх відсоток платникам ПДВ (пп.5.5.2.3 п.5.5 Положення № 1394).
Відповідачем не представлено доказів підставності прийняття рішення про анулювання реєстрації та не здобуто таких в апеляційній інстанції, однак встановлено, що у період з січня 2011 року по грудень 2011 року позивач здійснював господарські операції з ТзОВ «Торговий дім «Енергополіс», ТзОВ «Науково-виробниче підприємство «Гетьман», на підставі яких формувались податкові зобов'язання, що стверджується матеріалами справи. В матеріалах справи наявні докази прийняття податковим органом 30.12.2012 року та 31.12.2012 року податкових накладних та реєстр виданих та отриманих податкових накладних.
Відповідно до ст.201.6 Податкового кодексу України податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.
Подання до податкового органу копій записів у Реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді разом із податковою звітністю передбачено пунктом 201.15. статті 201 розділу V Податкового кодексу України.
Відповідачем не спростовані подані позивачем Реєстри виданих та отриманих податкових накладних з яких вбачається, що позивачем за грудень 2011 року здійснювалась видача податкових накладних на користь контрагентів та отримувались податкові накладні при здійсненні оподатковуваних операцій.
Податкова декларація, надіслана платником податків або його представником поштою або засобами електронного зв'язку, вважається неподаною за умови її заповнення з порушенням норм пунктів 48.3 і 48.4 статті 48 цього Кодексу та надсилання податковим органом платнику податків письмової відмови у прийнятті його податкової декларації. (п.49.15 ст.49 ПК України).
З матеріалів справи та пояснень представника відповідача даних в суді апеляційної інстанції вбачається, що податковий орган письмову відмову у прийнятті податкової декларації за грудень 2011 року платнику не надсилав, тільки 24.01.2012 року надіслав позивачу лист у якому повідомив, що податкова декларація за грудень 2011 року у комп'ютерній мережі отримала статус «не визнано, як податкова декларація», що суперечить ст.49 ПК України.
Колегія суддів погоджується з позицією суду першої інстанції, що підпис як керівника Кас»янова Я.Л. на декларації та фактичне проведення господарських операцій в грудні 2011р. є підставою для скасування оспорюваного рішення податкового органу про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, з підстав вищезазначених норм.
Оскільки суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, то воно не може бути скасоване чи змінене з підстав, викладених в апеляційній скарзі.
Керуючись ст.ст.160 ч.3, 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, ст.200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Сихівському районі м.Львова Львівської області ДПС - залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 18.05.2012р. по справі №2а-1296/12/1370 - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя: М.П.Кушнерик
Судді: В.М.Багрій
Д.М.Старунський
Повний текст виготовлено 01.04.2013р.
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2013 |
Оприлюднено | 04.04.2013 |
Номер документу | 30377167 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Кушнерик М.П.
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сподарик Наталія Іванівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сподарик Наталія Іванівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сподарик Наталія Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні