cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
03 квітня 2013 року Справа № 5002-15/1622-2012
Колегія суддів Вищого господарського суду України у складі:
головуючого:Першикова Є.В., суддів:Данилової Т.Б., Яценко О.В., розглянувши касаційну скаргу Приморської селищної ради (далі - Селищна рада) на постановуСевастопольського апеляційного господарського суду від 24.01.13 у справі№ 5002-15/1622-2012 господарського судуАвтономної Республіки Крим за позовом в інтересах держави в особі:Військового прокурора Феодосійського гарнізону (далі - Прокурор) Міністерства оборони України (далі - Міністерство), Військової частини А0156 (далі - Військова частина), Феодосійської квартирно-експлуатаційної частини району (далі - Квартирно-експлуатаційна частина) доСелищної ради, товариства з обмеженою відповідальністю "Феодосийское предприятие по обработке нефтепродуктов "Магистраль-море" (далі - Товариство), Виконавчого комітету Приморської селищної ради (далі - Виконком) провизнання недійсним рішення, договору та спонукання до виконання певних дій,
ВСТАНОВИЛА:
Особливості процедури розгляду господарських справ Вищим господарським судом України у касаційному порядку передбачені розділом ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України.
Отже, відповідна скарга може бути розглянута в касаційному порядку за умови дотримання вимог, викладених у розділі ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України.
Товариство звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою № 263/02-19 від 13.02.13 на постанову від 24.01.13 Севастопольського апеляційного господарського суду у даній справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 111 1 та ч. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подала касаційну скаргу, надсилає сторонам у справі копію скарги і доданих до неї документів. При цьому, до касаційної скарги додаються докази надсилання копії касаційної скарги сторонам у справі.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, зокрема, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні у справі.
Відповідно до ч. 4 ст. 27 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог, користуються процесуальними правами і несуть процесуальні обов'язки сторін, крім права на зміну підстави і предмета позову, збільшення чи зменшення розміру позовних вимог, а також на відмову від позову або визнання позову.
Виходячи із змісту наведених норм процесуального закону вбачається, що особа, яка оскаржує судове рішення, зобов'язана надати до суду доказ, який свідчив би про направлення копії касаційної скарги всім учасникам судового процесу, в тому числі третім особам у справі.
Як свідчать матеріали касаційної скарги Селищної ради, скаржником будь-яких доказів направлення копії даної скарги Виконкому до касаційної скарги не додано.
Отже, ненадання скаржником доказів направлення копії касаційної скарги Виконкому, який є третьою особою у справі, згідно з приписом п. 3 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України є підставою для повернення такої скарги без розгляду.
Разом з тим, колегія суддів Вищого господарського суду України звертає увагу на те, що згідно ч. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подала касаційну скаргу, повинна додати до неї докази сплати судового збору.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, зокрема, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Виходячи із змісту наведених норм процесуального закону вбачається, що особа, яка оскаржує судове рішення, зобов'язана надати до суду доказ, який свідчив би про сплату нею судового збору за подання касаційної скарги в установленому порядку та розмірі.
Законом України "Про судовий збір" визначено, що ставка судового збору, який підлягає сплаті за подання касаційної скарги, становить 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Згідно п.п. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної зави немайнового характеру встановлюються у розмірі мінімальної заробітної плати.
Згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.12 № 5515-VI з 01.01.13 року розмір мінімальної розмір заробітної плати встановлено на рівні 1 147,00 грн.
Разом з тим, слід враховувати, що якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
Натомість, матеріали касаційної скарги Селищної ради містять квитанцію від 13.02.13 № 247 про перерахування лише 780,00 грн. судового збору, що свідчить про недоплату судового збору та порушення скаржником вимог закону щодо необхідності сплати судового збору у встановленому розмірі.
Разом з тим, колегія суддів Вищого господарського суду України зазначає, що перерахування суми судового збору здійснюється за загальними правилами згідно з вимогами Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" та відповідних нормативно-правових актів Національного банку України, а платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до касаційної скарги і мають містити відомості про те, яка саме скарга оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Колегія суддів Вищого господарського суду України звертає увагу на те, що до касаційної скарги Селищної ради додано лише "дублікат" квитанції № 247 від 13.02.13 про сплату судового збору.
Таким чином, касаційна скарга Селищної ради не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України, не приймається до розгляду і підлягає поверненню скаржникові в порядку, визначеному п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, оскільки до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі та документів, що підтверджуються направлення копії відповідної касаційної скарги Виконкому.
Враховуючи викладене, керуючись п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Вищого господарського суду України
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу Приморської селищної ради від 13.02.13 № 263/02-19 на постанову від 24.01.13 Севастопольського апеляційного господарського суду у справі № 5002-15/1622-2012 господарського суду Автономної Республіки Крим та додані до неї документи, повернути заявникові.
Головуючий Є.Першиков судді: Т.Данилова О.Яценко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2013 |
Оприлюднено | 05.04.2013 |
Номер документу | 30436617 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Першиков Є.В.
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Сікорська Наталя Іванівна
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Сікорська Наталя Іванівна
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Сікорська Наталя Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні