Ухвала
від 05.04.2013 по справі 812/3297/13-а
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05 квітня 2013 року№ 812/3297/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Островська О.П., перевіривши матеріали адміністративного позову управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області до Ліквідаційної комісії Приватного підприємства «Експро» про зобов'язання визнати грошові вимоги та стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

04 квітня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні та краснодонському районі Луганської області до Ліквідаційної комісії Приватного підприємства «Експро» про зобов'язання визнати грошові вимоги та стягнення заборгованості.

Суддя вважає за необхідне залишити вказану позовну заяву без руху для усунення недоліків, оскільки вона не відповідає в повній мірі вимогам, встановленим ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частинами 2 та 3 статті 105 Цивільного кодексу України встановлено, що після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.

Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи.

Як убачається з позовної заяви, вона у повній мірі не відповідає вказаним вимогам закону.

Фактично в позовній заяві з фактичних обставин міститься лише посилання на звернення позивача до відповідача з заявою від 27.02.2013 року №6989/09.

При цьому, в позовній заяві відсутні посилання на те, коли було призначено Ліквідаційну комісію Приватного підприємства «Експро», коли вказаною комісією були розміщені в друкованих засобах масової інформації відомості про державну реєстрацію юридичної особи Приватного підприємства «Експро», що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї та у якому саме виданні було опубліковано вказану інформацію.

З доданих до позовної заяви документів, також не убачається коли саме позивачу стало відомо про право заявляти свої вимоги, як кредитора до Ліквідаційної комісії Приватного підприємства «Експро».

Тобто, зміст позовної заяви не конкретизований, в ній фактично відсутній виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, відсутнє посилання на докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, що свідчить про наявність істотних недоліків в ній та які перешкоджають відкриттю по ній провадження в адміністративній справі.

Крім того, в ч. 2 позовних вимог, позивач просить стягнути з Ліквідаційної комісії Приватного підприємства «Експро» заборгованість зі сплати фінансової санкції у розмірі 1508,00 грн. на користь управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області. Але Ліквідаційна комісія Приватного підприємства «Експро» не є юридичної особою та не є платником внесків до ПФ України, будь якого обґрунтування з цього приводу позивачем не надано.

Отже, суд пропонує позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом надання належно оформленої позовної заяви із викладенням обставин справи та їх обґрунтуванням, з посиланням на докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.

Згідно зі ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. У разі не усунення недоліків позовна заява повертається без розгляду позивачеві.

Таким чином, є підстави вважати, що вказана позовна заява містить недоліки без усунення яких вирішити питання про відкриття провадження у справі неможливо.

Тому суддя вважає, що позивачеві слід надати строк для усунення вказаних недоліків, після чого вирішити питання стосовно відкриття провадження у справі чи повернення позовної заяви.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області до Ліквідаційної комісії Приватного підприємства «Експро» про зобов'язання визнати грошові вимоги та стягнення заборгованості залишити без руху.

Запропонувати позивачу у строк до 19 квітня 2013 року усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду належно оформленої позовної заяви із викладенням обставин справи та їх обґрунтуванням, з посиланням на докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.

Суд зауважує, що позивачу строк визначений саме для отримання судом усунення недоліків, а не для їх надіслання на адресу суду, для чого позивачу слід завчасно вжити відповідні заходи.

Попередити, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк адміністративний позов вважати неподаним та повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяО.П. Островська

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.04.2013
Оприлюднено08.04.2013
Номер документу30458294
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/3297/13-а

Постанова від 21.05.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.П. Островська

Ухвала від 22.04.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.П. Островська

Ухвала від 05.04.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.П. Островська

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні