справа № 2701/2058/2012
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
« 04» лютого 2013 р. Балаклавський районний суд м. Севастополя
у складі головуючого по справі судді - Шкірай М.І.
за участю секретаря - Тімергалієвої В.В.
за участю представника позивача - ОСОБА_1
за участю представника відповідача - ОСОБА_2
розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про визнання заповіту недійсним.
Встановив
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, підтримавши який в судовому засіданні їх представником, в якому просили визнати недійсним заповіт посвідчений нотаріусом П'ятої Севастопольської нотаріальної контори від 15.11.2011 року від імені ОСОБА_7
В обґрунтування позову позивачі вказували, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла їхня бабуся ОСОБА_8. У склад спадкового майна після її смерті входить домоволодіння розташоване в АДРЕСА_1. Позивачі як спадкоємці звернулись до П'ятої державної нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини, однак виявилось, що ОСОБА_8 заповіла все своє майно ОСОБА_9. Позивачі вважають, що при посвідчені заповіту їхня бабуся не розуміла значення своїх дій і не могла керуватися ними.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, вказував, що обставини на які посилаються позивачі не обґрунтовані, тому що ОСОБА_8 до смерті і в момент посвідчення заповіту розуміла свої дії та могла керувати ними. Також надав з історії хвороби стаціонарного хворого №5663.
Суд вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи вважає з необхідне відмовити у задоволенні позову оскільки відповідно до вимог ч. 1 ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
Сторони або їх представники не заявили у суді, що факти, які мають значення для справи, їм відомі особисто, тому не вирішувалося питання про їх допит як свідків згідно зі ст. 184 ЦПК України.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_8, про що свідчить свідоцтво про смерть НОМЕР_1.
15 листопада 2011 року ОСОБА_8, склала заповіт, згідно з яким усе своє майно, яке б належало їй на час смерті, вона заповіла відповідачу по справі ОСОБА_6.
Відповідно до ч. 2 статті 1257 ЦК України за позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі.
Безумовно позивачі, який як внуки спадкодавця ОСОБА_8 є спадкоємцем першої черги за законом, є заінтересованою особою в оспорюванні заповіту з викладених правових підстав. Разом з тим у позовній заяві та у своїх поясненнях під час судового розгляду вони та його представник не обґрунтовували позов.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 225 ЦПК України, правочин, який дієздатна фізична особа вчинила у момент, коли вона не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла керувати ними, може бути визнаний судом недійсним за позовом цієї особи, а в разі її смерті - за позовом інших осіб, чиї цивільні права або інтереси порушені.
Матеріали справи не містять даних про те, що заповідач, складаючи заповіт, не усвідомлював значення своїх дій та не міг керувати ними внаслідок стійкого розладу здоров'я, або заповіт був складений під впливом фізичного або психічного насильства.
Згідно з виписки з історії хвороби стаціонарного хворого № 5663, ОСОБА_8, при надходженні на лікування вона знаходилась у нормальному стані, розуміла значення своїх дій.
Встановлені судом обставини і визначені відповідно до них правовідносини, якими спростовуються вимоги позивачів підтверджуються дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи: свідоцтвами, довідками та іншим.
Крім того, суд керувався принципами справедливості, добросовісності та розумності відповідно до вимог ст. 3 ЦК України з урахуванням балансу інтересів сторін.
Судові витрати суд розподіляє відповідно до вимог статті 88 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 10-11; 28-29; 57-60; 158; 179; 185; 208-209; 212; 214-215 ЦПК України, суд -
Вирішив
У задоволенні позову ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про визнання заповіту недійсним - відмовити.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду м. Севастополя через Балаклавський районний суд м. Севастополя.
Суддя
Суд | Балаклавський районний суд міста Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2013 |
Оприлюднено | 11.04.2013 |
Номер документу | 30529432 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Балаклавський районний суд міста Севастополя
Шкірай М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні