справа № 2-1466/2011
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
«20»листопада 2012 р. Балаклавський районний суд м. Севастополя
у складі головуючого по справі судді - Шкірай М.І.
за участю секретаря -Басс С.А.
за участю позивача -ОСОБА_1
за участю відповідача - ОСОБА_2
за участю представників -ОСОБА_3
розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів.
Встановив
Позивач звернулась з вказаним позовом до суду, уточнивши який в ході судового розгляду, просила суд встановити розмір аліментів у твердій грошові сумі 750 грн. щомісяця до досягнення дітьми повноліття.
В обґрунтування позову позивач вказувала, що на підставі рішення суду з 30.08.2002 року з відповідача стягуються на її користь аліменти на утримання доньки -ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку та 1/3 частини на утримання сина -ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 Заробітна плата позивача не перевищує мінімальної заробітної плати, тому грошей на утримання дітей не вистачає.
Представник відповідача в судовому засіданні вимоги позову не визнав, просив суд відмовити у задоволенні позову.
Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, повно і всебічно з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, безпосередньо дослідивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємній зв'язок доказів у їх сукупності суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову оскільки відповідно до вимог ч.1 ст.192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Судом встановлено, що на підставі виконавчого листа №2-1364/2002 виданого Балаклавським районним судом м. Севастополя з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 стягуються аліменти на утримання сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку та доньки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку.
Відповідно до розпорядження державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Ленінського районного управління юстиції в м. Севастополі виконавчий документ № 2-1364/2002 знаходиться на виконанні у ТОВ «Гарант - Плюс».
Згідно з довідкою ТОВ «Гарант Плюс»від 17.04.2012 року середня заробітна плата ОСОБА_2 дорівнює мінімальній заробітній платі та утримання аліментів здійснюється на підстави та в розмірі вказаному у виконавчому листі.
Відповідно до позиції Верховного суду України викладеної у Постанові пленуму №6 від 15.05.2006 року №3, вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК. При цьому необхідно мати на увазі, що зміна законодавства в частині визначення мінімального розміру аліментів на одну дитину не є підставою для перегляду постановлених раніше судових рішень про їх стягнення. Що ж до максимального розміру аліментів, які стягуються з боржника, то відповідно до ч. 3 ст. 70 Закону України від 21 квітня 1999 р. "Про виконавче провадження" він не повинен перевищувати 50 відсотків заробітної плати цієї особи.
Таким чином згідно ст. 182-184, 192 збільшити розмір аліментів суд може у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення здоров'я та інших обставин, що мають істотне значення.
Позивач наполягає на задоволенні позову, мотивуючі свої вимоги тим, що вона витрачає на утримання дітей суму, яка значно перевищує суму аліментів. Доказів того, що після винесення судом рішення про стягнення аліментів на її користь змінився її матеріальний чи сімейний стан, погіршилося здоров'я її чи дитини позивач не надала.
Аналізуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що підстав для збільшення розміру аліментів, передбачених ст.192 СК України, немає, а отже позов задоволенню не підлягає.
Встановлені судом обставини і визначені відповідно до них правовідносини, якими спростовуються вимоги позивача підтверджуються дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи, копіями: виконавчого листа, свідоцтв, постанов, довідок, розпоряджень та іншим (а.с. 4-5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 68).
Так, суд, виходячи із засад цивільного судочинства - справедливості, добросовісності та розумності і з урахуванням балансу інтересів, вважає за необхідне відмовити у задоволенні позову.
Відмовляючи у задоволенні позову суд враховував вимоги Сімейного кодексу України, ЗУ «Про виконавче провадження».
Керуючись ст. ст. 10-11; 28-29; 57-60; 158; 179; 185; 208-209; 212; 214-215 ЦПК України, суд
Вирішив
В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів -відмовити.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду м. Севастополя через Балаклавський районний суд м. Севастополя.
Суддя
Суд | Балаклавський районний суд міста Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2012 |
Оприлюднено | 11.04.2013 |
Номер документу | 30543383 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Балаклавський районний суд міста Севастополя
Шкірай М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні