Ухвала
від 19.04.2013 по справі 901/1361/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

УХВАЛА

19.04.2013Справа № 901/1361/13 За заявою товариства з обмеженою відповідальністю Нафта -Крим ,

про вжиття запобіжних заходів відносно фізичної особи - підприємця Дроботюк Ігоря Миколайовича.

Суддя Радвановська А.Ю.

представники не викликались

ВСТАНОВИВ:

19 квітня 2013 року на адресу господарського суду АР Крим від товариства з обмеженою відповідальністю Нафта - Крим надійшла заява про вжиття запобіжних заходів, відповідно до якої заявник просить накласти арешт на нежитлову будівлю та автозаправну станцію, в тому числі стальні горизонтальні резервуари для зберігання нафтопродуктів № 1 (тип РГС -18) та № 2, № 3, № 4 (тип РГС -25), які належать на праві власності Дроботюку Ігорю Миколайовичу, розташоване за адресою : АР Крим, Первомайський район, с. Гришине, траса Херсон - Красноперекопськ - Сімферополь 174 км + 150м праворуч.

Заява обґрунтована тим, що фізична особа - підприємець Дроботюк Ігор Миколайович неналежним чином виконує умови укладених між сторонами договорів : від 03 січня 2010 року про купівлю - продаж нафтопродуктів та від 10 червня 2011 року комісії № 1-К щодо оплати в повному обсязі вартості отриманого товару за вказаними договорами.

Дослідивши подані заявником матеріали, проаналізувавши доводи заяви про вжиття запобіжних заходів до подання позову, керуючись вимогами ст. 43-5 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає, що заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Згідно зі статтею 43-1 Господарського процесуального кодексу України особа, яка має підстави побоюватись, що подача потрібних для неї доказів стане згодом неможливою або утрудненою, а також підстави вважати, що її права порушені або існує реальна загроза їх порушення, має право звернутися до господарського суду з заявою про вжиття, передбачених статтею 43-2 цього Кодексу, запобіжних заходів до подання позову.

Відповідно до статті 43-2 Господарського процесуального кодексу України запобіжні заходи включають: витребування доказів; огляд приміщень, в яких відбуваються дії, пов'язані з порушенням прав; накладення арешту на майно, що належить особі, щодо якої вжито запобіжні заходи, і знаходиться в неї або в інших осіб.

Відповідно до статті 43-3 Господарського процесуального кодексу України заява про вжиття запобіжних заходів повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування заявника і особи, щодо якої просять вжити запобіжні заходи, їх поштові адреси; документи, що підтверджують за заявником-громадянином статус суб'єкта підприємницької діяльності; вид і суть запобіжного заходу; обставини, якими заявник обґрунтовує необхідність вжиття запобіжних заходів; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; підпис заявника або його представника, якщо заява подається представником. До заяви про вжиття запобіжних заходів додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених законом порядку і розмірі . Разом з заявою про вжиття запобіжних заходів подаються її копії відповідно до кількості осіб, щодо яких просять вжити запобіжні заходи. Заявник повинен подати відповідну позовну заяву протягом п'яти днів з дня винесення ухвали про вжиття запобіжних заходів. Після подання заявником позовної заяви запобіжні заходи діють як заходи забезпечення позову.

При досліджені заяви судом було встановлено, що заява подана з порушенням вимог статті 43-3 Господарського процесуального кодексу України, а саме - до заяви не подано доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі.

Згідно з частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяви заяви про вжиття запобіжних заходів ставка судового збору становить 1,5 розміру мінімальної заробітної плати.

Проте, при подачі заяви заяви про вжиття запобіжних заходів, заявником сплачений судовий збір лише в сумі 114.70 грн. про що свідчить платіжне доручення №1 від 17 квітня 2013 року, тоді як 1,5 розміру мінімальної заробітної плати становить 1720.50 грн..

Відповідно до статті 43-5 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що заяву про вжиття запобіжних заходів подано без додержання вимог, викладених у статті 43-3 цього Кодексу, або не оплачено судовим збором, виносить ухвалу про залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для виправлення недоліків. Коли заявник відповідно до вказівок судді у встановлений строк не виконає всі перелічені у статті 43-3 цього Кодексу вимоги та не сплатить судовий збір, заява вважається неподаною і повертається заявнику, про що суддя виносить мотивовану ухвалу.

Відповідно до п. 12 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 20.04.2007 року N 01-8/251, строк, який надається господарським судом заявникові для виправлення недоліків заяви про вжиття запобіжних заходів має бути розумно необхідним й визначається з урахуванням конкретних обставин, пов'язаних з поданням заяви, і, зокрема, тривалістю поштового обігу.

Із урахуванням викладеного, керуючись статтями 43-1 - 43-5 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву товариства з обмеженою відповідальністю Нафта -Крим про вжиття запобіжних заходів залишити без руху.

2. Надати заявнику строк для виправлення недоліків заяви про вжиття запобіжних заходів до 26 квітня 2013р. до 09-00 .

3. Зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю Нафта -Крим надати суду докази того, що майно, яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього може зникнути, зменшитись на момент виконання рішення, докази звернення до відповідача з вимогами про сплату заборгованості, докази наявності обставин, з якими пов'язується застосування певного виду запобіжних заходів.

4. Попередити заявника, що в разі невиконання вимог суду у встановлений строк судом буде застосовано наслідки, передбачені ч.2 статті 43-5 ГПК України.

Суддя Ю.А. Радвановська

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення19.04.2013
Оприлюднено22.04.2013
Номер документу30791031
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —901/1361/13

Рішення від 11.06.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Ю.А. Радвановська

Ухвала від 29.04.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Ю.А. Радвановська

Ухвала від 25.04.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Ю.А. Радвановська

Ухвала від 19.04.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Ю.А. Радвановська

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні