ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
УХВАЛА
13.02.13 Справа№ 23/92
Господарський суд Львівської області у складі судді Бортник О.Ю. при секретарі судових засідань Цяпці О.І. розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали скарги Державного територіально-галузевого об"єднання „Львівська залізниця" в особі Відокремленого підрозділу „Львівська дирекція залізничних перевезень" ДТГО „Львівська залізниця", м.Львів на дії Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області у справі № 23/92
за позовом : Львівського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах держави в особі : позивача - 1 : Міністерства транспорту та зв"язку України, м.Київ,
позивача - 2 : Державного територіального галузевого об"єднання „Львівська залізниця" в особі Відокремленого підрозділу „Львівська дирекція залізничних перевезень", м.Львів
до відповідача : Гніздичівського державного спиртзаводу, смт.Гніздичів
про стягнення 23 597,4грн.
За участю представників :
Від скаржника: Шевчишин І.З. - представник,
Від прокуратури : Луцик Г.Д.,
Від Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області: не з"явився,
Від боржника не з"явився.
Суть спору: Державне територіально-галузеве об"єднання „Львівська залізниця" в особі Відокремленого підрозділу „Львівська дирекція залізничних перевезень" ДТГО „Львівська залізниця", м. Львів звернулось до господарського суду Львівської області з скаргою на дії Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області у справі № 23/92 за позовом : Львівського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах держави в особі : позивача - 1 : Міністерства транспорту та зв"язку України, м. Київ, позивача - 2 : Державного територіального галузевого об"єднання „Львівська залізниця" в особі Відокремленого підрозділу „Львівська дирекція залізничних перевезень", м. Львів до відповідача : Гніздичівського державного спиртзаводу, смт. Гніздичів про стягнення 23 597,4 грн. У скарзі скаржник просить визнати недійсною постанову про повернення виконавчого документа стягувачу від 29.12.2012 р. № 22318013 та визнати в зв»язку з цим незаконними дії старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби ГУЮ у Львівській області Денисяка Т.Г. Скарга мотивована тим, що відсутня законодавчо встановлена заборона на звернення стягнення на майно боржника.
Представник скаржника в судовому засіданні вимоги, викладені у скарзі, підтримав повністю.
Розглянувши матеріали скарги, дослідивши наявні у справі докази, суд дійшов висновку, що вона підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області 29.12.2012 р. прийнято постанову ВП № 22318013 про повернення наказу № 23/92, виданого 14.09.2010 р. господарським судом Львівської області, стягувачу. Постанова мотивована тим, що наказом Міністерства аграрної політики України № 779 від 30.11.2010 р. Гніздичівський державний спиртовий завод реорганізовано в відокремлений підрозділ (філію) ДП «Укрспирт» без права юридичної особи. Враховуючи, що згідно з ч. 1 ст. 9 Закону України «Про виконавче провадження» сторонами у виконавчому провадженні є фізична або юридична особа, державний виконавець дійшов висновку про необхідність повернення стягувачу виконавчого документа на підставі п. 9 ч. 1 ст. 47 Закону України «Про виконавче провадження».
Однак, відповідно до вимог ч. 2 ст. 104 ЦК України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення. Як вбачається з Витягу серії АА № 555484 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, станом на 06.02.2013 р. у єдиному державному реєстрі відсутній запис про припинення вищезгаданої юридичної особи. З вищезгаданого витягу лише вбачається, що 08.06.2011 р. зареєстровано у реєстрі рішення засновників (учасників) або уповноважених ними органів про припинення цієї юридичної особи та вона перебуває в стані припинення підприємницької діяльності. Вказане не є тотожним запису про припинення юридичної особи. Відтак, боржник станом на 29.12.2012 р. не втратив статусу юридичної особи, юридична особа Гніздичівського державного спиртового заводу не припинилася та може бути відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження» стороною виконавчого провадження. Посилання державної виконавчої служби на п. 9 ч. 1 ст. 47 вищезгаданого Закону необґрунтовані, законодавством України та наказом № 779 не встановлена станом на 29.12.2012 р. та на дату розгляду скарги заборона щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, а також щодо проведення інших виконавчих дій стосовно боржника, що виключає можливість виконання відповідного рішення.
За наведених обставин, дії державної виконавчої служби з повернення наказу № 23/92, виданого господарським судом Львівської області 14.09.2010 р., стягувачу незаконні, а постанову про повернення виконавчого документа стягувачу від 29.12.2012 р. ВП № 22318013 слід визнати недійсною.
Керуючись ст. ст. 86, 121-2 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Скаргу Державного територіально-галузевого об"єднання „Львівська залізниця" в особі Відокремленого підрозділу „Львівська дирекція залізничних перевезень" ДТГО „Львівська залізниця" за № ДНЮ-16 від 17 січня 2013 р. задовольнити.
Визнати недійсною Постанову про повернення виконавчого документа стягувачу від 29.12.2012 р. ВП № 22318013, а дії Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби ГУЮ у Львівській області з повернення наказу № 23/92, виданого 14.09.2010 р. господарським судом Львівської області, стягувачу незаконними.
Ухвала може бути оскаржена у апеляційному порядку до Львівського апеляційного господарського суду.
Суддя Бортник О.Ю.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2013 |
Оприлюднено | 25.04.2013 |
Номер документу | 30882005 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Бортник О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні